Skoči na vsebino

Vlada (parlament in politika)


volk

Priporočene objave

Citiraj

Soglasje vlade k uvrstitvi v plačni razred javnih uslužbencev, vezanih na osebno zaupanje funkcionarja Vlada daje soglasje, da se lahko javnim uslužbencem, vezanim na osebno zaupanje funkcionarja v kabinetu predsednika Vlade Republike Slovenije, generalnega sekretarja Vlade Republike Slovenije, ministrov in predstojnikov vladnih služb določi plačni razred, ki je za pet 8 plačnih razredov višji od plačnega razreda posameznega delovnega mesta oziroma naziva, in sicer z dnem sklenitve delovnega razmerja. Javnim uslužbencem, ki sklenejo pogodbo o zaposlitvi za določen čas za delovno mesto, vezano na osebno zaupanje funkcionarja, se v pogodbi o zaposlitvi določi, da jim v primeru prenehanja delovnega razmerja iz razlogov na strani delodajalca ali zaradi prenehanja funkcije funkcionarja, na zaupanje katerega imajo sklenjeno pogodbo o zaposlitvi, pripada v skladu z Zakonom o javnih uslužbencih pravica do odpravnine v znesku treh osnovnih plač za delovno mesto, ki ga zasedajo. Hkrati se v pogodbi o zaposlitvi tudi določi, da javnemu uslužbencu pravica do odpravnine ne pripada, če v času trajanja ali po poteku pogodbe o zaposlitvi za določen čas, sklene pogodbo o zaposlitvi za nedoločen čas oziroma nadaljuje z delom na podlagi pogodbe o zaposlitvi za nedoločen čas z istim ali drugim državnim organom. Vir: Ministrstvo za javno upravo

Citiraj

Vlada o uvrstitvi funkcije državnega sekretarja v plačni razred Vlada je odločila, da se funkcija državnega sekretarja uvrsti v 61. plačni razred. Zakon o sistemu plač v javnem sektorju v prilogi 3 določa uvrstitve funkcij v plačne razrede, pri čemer se funkcije državnih sekretarjev uvrščajo v plačne razrede v razponu od 59. do 61. plačnega razreda. Vir: Ministrstvo za javno upravo

https://www.gov.si/assets/vlada/Seja-vlade-SZJ/2020/03-2020/SPsevl4.pdf

kaj bomo naredili ulico ali ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, hy650 pravi:

Maš pivo od mene

Bi ga...ampak naslednje par dni moram imet nulo. Dežuram od jutri pa do srede naslednjega tedna. Par km od tebe.

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ortodoksne levake, najbolj peče, da imamo, zgodovinsko, levo-desno vlado, bolj kot to, če bi bila samo desna..HA-HA

Končno, bi enkrat normalno funkcionirali, kot vse zahodne demokracije, ampak, ker jim to seveda ni v interesu, ker so paraziti, odstavljeni od davkoplačevalskega proračuna in jim zato pralni stroj ne funkcionira. Bojo seveda naredili vse, da se to sožitje prekine in pridejo nazj h koritu.

Ampak dragi ragazzi, bojim se, da bo ta virus spremenil marsikaj, svet bo po tem, bo povsem drugačen..

Popravljeno . Popravil Cavallo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Cavallo pravi:

Ortodoksne levake, najbolj peče, da imamo, zgodovinsko, levo-desno vlado, bolj kot to, če bi bila samo desna..HA-HA

Končno, bi enkrat normalno funkcionirali, kot vse zahodne demokracije, ampak, ker jim to seveda ni v interesu, ker so paraziti, odstavljeni od davkoplačevalskega proračuna in jim zato pralni stroj ne funkcionira. Bojo seveda naredili vse, da se to sožitje prekine in pridejo nazj h koritu.

Ampak dragi ragazzi, bojim se, da bo ta virus spremenil marsikaj, svet bo po tem, bo povsem drugačen..

Beri 

https://www.gov.si/assets/vlada/Seja-vlade-SZJ/2020/03-2020/SPsevl4.pdf

kako so si janševiki dvignili danes plače

sredi najhujše krize v zgodovini RS, si gredo modeli dvignit plače

pa če to ni za spucat potem pa res ne vem

ampak potrebna je komplet čistka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj je govor, o aktualnem stanju v državi, najboljšega ......., vseh časov..

https://www.24ur.com/novice/slovenija/nagovor-predsednika-vlade-ob-epidemiji-koronavirusa.html

 

.........., vam ni treba tega brat, ker je vaš nivo ........, na nivoju retorike, klovna Janše....

 

Popravljeno . Popravil Snečer
žaljivo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi moderatorji, prosim, da imate, za vse enake kritike...

Malo preverite, kako se izražajo, razni Štrumfi, pa Kuglšmugli..

Sicer pa, če se sramujete naziva, ki ste si ga sami nadeli (Združena levica - Levaki), za to pa ne morete mene obsojat, da ne zveni etično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi takojšno menjavo na vrhu vojske in policije še nekako lahk razumel, pač, ob sebi mora imet kompatibilne, de ne rečem servilne,  ljudi. Ajd, je kritično, naj na brzake pokadruje. V imenu učinkovitosti. OK. Ampak tole? S čim točno se da to osmislit? WTF? 
 

https://www.rtvslo.si/slovenija/ministrom-in-drzavnim-sekretarjem-visje-place-nina-pirnat-razresena/517743

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš koga je potrebno zamenjat, če kupleraj ne laufa?

O ne-učinkovitosti, prejšne vlade mi ni treba razlagat, sej je tudi sama razpadla..Glede na to je logično, da se vse prevetri..

In na zadnje, je Levo-desna vlada, tako, da tud nima absolutne oblasti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, Cavallo pravi:

Veš koga je potrebno zamenjat, če kupleraj ne laufa?

O ne-učinkovitosti, prejšne vlade mi ni treba razlagat, sej je tudi sama razpadla..Glede na to je logično, da se vse prevetri..

In na zadnje, je Levo-desna vlada, tako, da tud nima absolutne oblasti.

Imaš zanimivo retoriko. Daj malo pokomentiraj njihovo učinkovitost glede zvišanja plač v teh težkih časih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snečer pravi:

YdOZ8JBYuyRrcJsOXtj9TEEnNNsd0vzaroLtg7WXWNgKqPOvV7P_Qa59OgmxdMhXqVmGKHEgZnssPebO-BwTV7CBezy8MoYzdpx0w2vPbICYp2-KxPWz51oSx1HHFcKdL2nO5yIn3rKxLQFIJIDjcdjZqP4ns86SwcsU-Ld1OXjIa6kVnn84JuRFHO7ztkpwyblxtyPWwg8x5hcA1zNxVy12YDan3kkb5cX3Zk5ruhXns__QA3nuK6-x96hvVAhA8gdhqjlQLAnqvLWv8WV8WkjvfJyz-EJGxpFA24r-DyBSkc_nmP__9YPkRgyjruKeRBHPYB7EmFZDQOToyc6G68_REFWgm9Sa-0aRW2qT7pmNPB1Nh3vpBd0L-vnHhAUG-IOasUmAQ4CSHvwDbu-K8sapYdcTUO0Bn7VKnb6_uuZca_qfrL6_vo0a7FKHSM0T2piHTi38XdyELUvL75pSUFD1Gm73W2krNexGJMf5HZKtOVyNXzuH_08kB_TItvulN-YuIz7qSiJDXNY75_-bXohII6F7rNIlPljEcYOwzl2dbfwr8pKd5qSz5atk_SK4gcGpFx2RuanxgH9Kp3YGRmImoZRb2KOzGoO8AkDu-A_yvNpido5U8qZVLaZPILX_QWXAhtS5MJcUq8ZuxLollxSAryD7rAaMyENk9H8mM9C8XwCWZu2iCynDE_gv3xM=w533-h947-no

evo ga

To je soft varjanta. Sem ravnokar dobil sms - mislil sem popolno prepoved od - do. :) Samo še vojsko na meje, pa imamo vojno stanje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

opa.. zdej so pa najdl vse številke.. en dan nazaj pa niso mogli locirat tovornjakarjevega gsm.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, thumper pravi:

opa.. zdej so pa najdl vse številke.. en dan nazaj pa niso mogli locirat tovornjakarjevega gsm.. 

kje maš? da pokličem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Kdo je bosansko podjetje Global Transport iz Gračanic, ki naj bi Sloveniji obljubilo, a nikoli dostavilo dobave večje količine mask švicarskega proizvajalca? Podatki so skopi, registrirano je za posredništvo, njegov direktor je Emir Begovič.

Ko ga pokličem na prenosni telefon, potrdi, da je to res on, na vprašanje o maskah pove, da oni mask nimajo in jih nikoli niso imeli ter da je to pomota. Ali je Slovenija pri vas iskala maske? "Ne, od nas ne," pravi in odloži slušalko.

Čez nekaj minut pokliče nazaj in zatrdi, da je bilo njegovo podjetje Global Promet zgolj posrednik med slovenskim podjetjem Labena Boruta Čeha in bosanskim podjetjem Winsdor Group iz Zavidovićev, ki ga po javno dostopnih podatkih vodi Sead Žilo in se ukvarja s projektiranjem, elektroinštalacijami in tehnično zaščito objektov.

Pingpong med podjetjema Global Transport in Winsdor Group

In tu se zgodba še zaplete. Direktor Winsdorja Sead Žilo je za TV Slovenija pravi, da maske imajo in da je z Begovićem večkrat kontaktiral, nazadnje sinoči, češ da ima zagotovljen in plačan posel s Slovenijo, da pa posla nikoli niso izpeljali, ker prvim dogovorom ni sledila nobena pogodba ali naročilnica. "Begović mi je nato poslal kopijo potrdila o vplačilu 405.000 mark (207.000 evrov) za dobavo treh milijonov mask, a naše podjetje tega denarja nikoli ni prejelo. Poklical sem banko in jim dal navodilo, da tudi če bo denar vplačan na naš račun, naj se takoj vrne plačniku, ker brez ustrezne pogodbe in drugih papirjev Sloveniji ne moremo dostaviti mask. Nekaj mi smrdi v tej zgodbi. Nekdo "vleti" v posel iz Slovenije in potem še iz Bosne, ne da bi ga zanimala cena ... Vsakega zanima cena."

"Nihče ni oškodovan, predujem sem vrnil"

"Maske bi moralo naročiti podjetje Winsdor, mi pa bi jih kot posredniki dostavili Sloveniji. A zdaj se direktor Žilo tudi meni ne javlja več," trdi Begović, ki za to nima razlage. Na naše vprašanje, ali so za naročilo mask od Slovenije dobili plačilo vnaprej, pravi: "Ja, kot posrednik sem dobil nekaj avansa, a sem denar vrnil Borutu Čehu, s katerim prijateljujeva, tako da ni nihče oškodovan."

Svoje za TV Slovenija pojasnjujejo tudi v Labeni. "Z ministrstva za gospodarstvo so nas poklicali za dobavo treh milijonov mask v vrednosti 1,7 milijona evrov, ki bi jih moral dobavitelj dostaviti najpozneje do 31. marca. Dogovorjeno je bilo, da nam bo država plačala šele po prejetju mask. Predujem v višini 25 odstotkov od vrednosti posla, 300.000 evrov, smo posredniku Global Transport plačali iz lastnega žepa. Zaradi neresnosti tega bosanskega partnerja smo nato prekinili pogodbo in predujem naj bi nam bil vrnjen, s tega denarja na račun še nismo prejeli," pravi lastnik podjetja Borut Čeh.

Na vprašanje, zakaj so posel izpeljali prek posrednika in kot kaže direktorjevega prijatelja Emirja Begovića, ne pa kar neposredno s podjetjem Winsdor Group, odgovarjajo, da pač delajo prek različnih posrednikov, da podjetja Winsdor do sedaj niso poznali in da v tej zgodbi ni netransparentnega ozadja. Čeh, ki nas je kasneje osebno poklical, zanika, da bi bila z Begovićem prijatelja: "Videl sem ga samo enkrat, v začetku marca, ko sva v Tuzli sklepala posel pri notarju," zatrjuje, "Naše podjetje je bilo prevarano," pravi in s prstom kaže na podjetje Windsor, ki je po njegovem v tej zgodbi glavni krivec, saj ni dobavil obljubljenih mask. Na naše vprašanje, kako pa si razlaga skrivnostnega tovornjakarja, ki naj bi v Slovenijo pripeljal naročeni tovor in ki ga je bil dolžan zagotoviti Begović, ni znal natančno pojasniti. Pravi, da je to tudi zanj neznanka, da pa mu je Begović še včeraj popoldne zagotovil, da tovornjak je na poti in da bo do večera v Sloveniji.

Podobno so potek dogajanja opisali tudi na ministrstvu za gospodarstvo: "Dobavitelj, podjetje Labena, nas je obvestil, da so pogodbo z bosanskim poslovnim partnerjem prekinili in zagotovili, da bodo novo pošiljko zaščitnih mask dostavili do dogovorjenega roka."

Aha...aha...

Mogoče če bom še ene trikrat prebral pa si narisal, bom morda razumel...

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kdaj bote pogruntali, nima veze levi al pa desni, vedno najebejo delavci. Tako je vedno bilo in bo, dokler ne bo delavec na vladi. Ampak delavca pa ovce nočejo na vladi ker "nima izobrazbe" in "ni politično usmerjen" ali pa"nima izkušenj v politiki" oziroma karkoli vam že povejo da morate rečt... 

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, ligenjček pravi:

Pa kdaj bote pogruntali, nima veze levi al pa desni, vedno najebejo delavci. Tako je vedno bilo in bo, dokler ne bo delavec na vladi. Ampak delavca pa ovce nočejo na vladi ker "nima izobrazbe" in "ni politično usmerjen" ali pa"nima izkušenj v politiki" oziroma karkoli vam že povejo da morate rečt... 

Ko  bo konec te jebe, bodo delavci tekli prostovoljno v sluzbe, da bodo lahko odplacevali lizing za cliote in decemberske nakupe. 100 ovc se ne upre 1 volku. 

Popravljeno . Popravil skalar36
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V prvih par letih samostojnosti se je zgradila država, sprejela ustava, določilo smernice. Vse to so izpeljali stari obrazi, ki so že prej bili na vodilnih položajih v gospodarstvu in politiki. Potem do sedaj ni bilo kakšnih pretresov. Vsaka vlada je malce popravila tu, malce tam, nastavila nekaj svojih, v osnovi pa je sistem deloval sam od sebe. Razen krize 2008, kjer se ve, da smo bili med najbolj prizadetimi državami, kot pravi zgodovina precej zaradi napačnih političnih odločitev (JJ). Nato pa je šlo postopoma spet navzgor. Sedaj pa bo mastopila kriza, ki bo verjetno precej hujša od prejšnje, vodja pa isti. Morda je res dobra izbira za trenutno krizo, pa še to bo, kot trenutno kaže izkoristil po svojih mokrih sanjah in nas približal S.Koreji, ampak za zagon gospodarstva potem, je pa toliko sposob kot jaz. Le da se sam ne silim v to. Da ne govorimo o ekipi. Sami naši. Recimo, eden od ministrov ima srečo, da je rojen v Sloveniji, ker izpita iz jezika ne bi zdelal. Potem še najmanj vidim javljanja ministra za zdravstvo,  z virusom se borijo pa obrambni, notranji, JJ?

Skalar, 100 ne 1000 pa že? Ko bo tega konec bo na pretek in mnogi ne bodo imeli več kaj izgubiti. Ampak jaz sem pesimist, pa upajmo, da se motim.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda pa je ta zgodba z maskami nastavljena tako, da se pokaže, da kadri, ki niso SDS (Počivavšek, Tonin) niso sposobni voditi ministrstev in se jim malce pristriže peruti.

(teorija zarote press)

Sicer pa, kot sem slišal, bo virus premagan, ko bo okuženih najmanj 60% prebivalstva. Torej bi morali zaščititi le najbolj ranljive, ostali pa bi normalno delali naprej z dodatnimi zaščitnimi ukrepi. Karantena bo tako le podaljšala čas okužbe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Marcel-F pravi:

Verjamem,da ti je hudo.Življenje te tepe,nimaš prijateljev,žena(če jo sploh imaš)te vara s sosedom,nimaš nikogar s katerim bi šel normalno na kavo,potem pa take stresaš na kompu.Pazi,da ti še komp ne pobegne.

Dami ,mislim,da moraš ukrepat..

ja, temo bom zaprl, ker ne gre..

 

Mene čito briga za kter klub navijate, velja za vse, samo prosim brez žalitev. Prvi, mi je čisto vseeno kdo, ki bo žaljivo pisal o drugem članu ali ga žalil, gre za 1 teden ma pavzo. In to ni fajn v času karantene :P

Ne se zmerjat. Dejte se raje samozadovoljevat pliiiiiiis.

vladi pa kot vedno predlagam:

kolektivni samomor, pa prejšnji tudi, pa predprejšnji tudi itd..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni so preveč brali Vladarja (Machiavelli) in ga povzeli. Po moje večina FDV-jevcev.

Učinkovit politični voditelj naj bi imel:

1. željo po posnemanju vedenja velikih mož, na primer tistih iz Starega Rima, saj je bilo delo pisano v renesansi
2. sposobnost prikazovanja pomembnosti vlade za ustvarjanje dobrobiti ljudstva, na primer s prikazom posledic dopuščanja vladavine drhali, če bi za nekaj časa popustili prijem na ljudstvo
3. predanost vojni umetnosti – četudi le za preživetje države
4. razumevanje, da so očitne krutosti in trdo ravnanje nujne za vzdrževanje stabilnosti in moči
5. preudarnost glede na izplačilo premoženja nekoga
6. iskanje nasvetov le tedaj, ko je to potrebno

Jaz sem ga sicer prebral. Všeč mi je, da tisti, ki pride z mečem do oblasti, tako tudi odide. To se je pokazalo tudi v sodobnem času. Pa še vedno se iz tega nihče nič ne nauči :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!