Skoči na vsebino

Vlada (parlament in politika)


volk

Priporočene objave

Usi nekej pljuvajo po Janši, nobjen pa ne pomisli kaku fajn je možakar!
Usem svojim "delovcem" je plače popravu ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na RTV je sicer rehabilitacija samosestreljenega komedijanta iz Kamnika v polnem teku.

Seveda se lahko vsak norčuje iz 'izgubljenega kamiona z maskami'. Se je pa hitro pozabilo, kako je Šabeder prepozno dostavil list papirja iz enega ministrstva na drugo in smo posledično ostali brez pol milijona mask lih takrat, ko bi jih najbolj rabili. Samo račun bi mogli spravit prek. Zajec v hosti, de.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znižanje vseh funkcionarskih plač na državni ravni za 30% za čas trajanja epidemije. Izplačilo kriznega dodatka upokojencem in najbolj ranljivim socialnim skupinam prebivalstva za čas trajanja epidemije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, thumper pravi:

Znižanje vseh funkcionarskih plač na državni ravni za 30% za čas trajanja epidemije. Izplačilo kriznega dodatka upokojencem in najbolj ranljivim socialnim skupinam prebivalstva za čas trajanja epidemije.

prpa jih je stisnila, ulica pomeni, da bi prvo njih polovili

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, Snečer pravi:

ulica pomeni, da bi prvo njih polovili

Ja, narod ga ima ze po enem tednu dovolj. Verjetno bi se kljub virusu "nekaj zgodilo", ker je jj vecja skoda, kot virus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, thumper said:

Znižanje vseh funkcionarskih plač na državni ravni za 30% za čas trajanja epidemije. Izplačilo kriznega dodatka upokojencem in najbolj ranljivim socialnim skupinam prebivalstva za čas trajanja epidemije.

Kot pri trgovcih. Najprej zvišajo ceno, potem pa izdelek v akcijo (popust). Za naivne ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HE-HE..Še poslalncem bo znižal plače..

Zdej bomo pa vidl, katera partija se bo najbolj bunla...

Ha-Ha..So misl, da bojo Janšo scat pelal..Zdej se ne bo drznil nihče bunt..

 

Janša napovedal znižanje funkcionarskih plač za 30 odstotkov

Avtor: Vid Libnik
 
 

Janez JanšaFoto: STA

Vlada je oblikovala Strokovno skupino za pomoč ministrstvom pri oblikovanju prvega zakonskega paketa, s prioriteto hitre finančne pomoči prebivalstvu za preprečitev in blažitev posledic epidemije, je na Twitterju zapisal predsednik vlade Janez Janša. Skupino vodi Matej Lahovnik.

 

Kot je zapisal Janša, bo vlada smernice za pripravo paketa obravnavala in sprejemala na seji v ponedeljek. Zakonski predlog pa bo za sprejem v državnem zboru pripravljen do petka.

 

Znižanje vseh funkcionarskih plač za 30 odstotkov

Kot je zapisal, so predsedniki koalicijskih strank včeraj ponoči uskladili prve usmeritve, ki bodo del predloga smernic za prvi zakonski paket, med njimi:

 - Nagrajevanja zaposlenih in aktiviranih v kritičnih dejavnostih v času epidemije (zdravstvo, Civilna zaščita, varnost, kritična infrastruktura …) po odločitvi predstojnikov v razponu med 10 do 200 % dodatka na osnovno plačo.

- Priporočilo delodajalcem za podoben pristop v svojih podjetjih, še posebej v trgovini z osnovnimi življenjskimi potrebščinami ipd.

- Način in višino povračila plač v podjetjih, ki so morala zaradi epidemije v celoti ali deloma prekiniti poslovanje.

- Znižanje vseh funkcionarskih plač na državni ravni za 30 % za čas trajanja epidemije. Izplačilo kriznega dodatka upokojencem in najbolj ranljivim socialnim skupinam prebivalstva za čas trajanja epidemije.

- Način ocene gospodarske škode, povzročene gospodarskim subjektom zaradi epidemije in določitev splošnega okvirja za povračilo. Tečejo tudi priprave ukrepov za drugi zakonski paket za sistemsko blaženje posledic epidemije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sebi so najprej zvišali, potem pa vsem znižali, tako da so sami ostali na istem in da delajo dober vtis za konje.

Konj pa itak ne razume.

  • Hvala 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, ftp said:

Sebi so najprej zvišali, potem pa vsem znižali, tako da so sami ostali na istem in da delajo dober vtis za konje.

Konj pa itak ne razume.

Vešda..

Za vsakega palica raste, dlje, ko raste, bolj boli!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Cavallo pravi:

Za vsakega palica raste, dlje, ko raste, bolj boli!

to se pa strinjam s teboj ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz tudi večkrat mojemu šefu priporočim, da mi dvigne plačo :P

Do sedaj še ni upošteval priporočila :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, DAMI34 said:

jaz tudi večkrat mojemu šefu priporočim, da mi dvigne plačo :P

Do sedaj še ni upošteval priporočila :(

 

Pa zahtevaj naj ti jo uskladi  :lol1:

4 minutes ago, Cavallo said:

Vešda..

Za vsakega palica raste, dlje, ko raste, bolj boli!

Pozdravljen konj

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, ftp pravi:

Pa zahtevaj naj ti jo uskladi  :lol1:

 

 

uporabljam drugačne prijeme, recimo kompenzacija, pa stavek:

ne moreš ti mene tok slabo plačat, kot jaz lahko počasi delam :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, ftp pravi:

Sebi so najprej zvišali, potem pa vsem znižali, tako da so sami ostali na istem in da delajo dober vtis za konje.

Konj pa itak ne razume.

Zvišal permanentno, znižal pa samo za čas karantena krize 
Čist tko kot trgovci zvišajo/znižajo vse cene pred razprodajami. 
Za naivne ovce lovit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

jaz tudi večkrat mojemu šefu priporočim, da mi dvigne plačo :P

Do sedaj še ni upošteval priporočila :(

 

Lahovnika s sabo vzem :slap:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Cavallo said:

HE-HE..Še poslalncem bo znižal plače..

Zdej bomo pa vidl, katera partija se bo najbolj bunla...

Ha-Ha..So misl, da bojo Janšo scat pelal..Zdej se ne bo drznil nihče bunt..

Janše ni treba scat peljat, on se vedno sam zvrne v lasten drek. Škoda ker moram še ostali trpet njegov smrad

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej rešitev je popolnoma preprosta, posranska plača je 1.5 povprečne plače pa naj se pol potrudijo da se povprečje zviša... 

Sem rekel levi so nesposobni desni so lopovi, JJ je pa itak kriminalc s "spričevalom".. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se teh 30% znižanja ne bo poznalo, saj delajo (po njihovem) v kritičnih dejavnostih, skoraj 24 ur na dan. Od jutra do jutra.

- Nagrajevanja zaposlenih in aktiviranih v kritičnih dejavnostih v času epidemije (zdravstvo, Civilna zaščita, varnost, kritična infrastruktura …) po odločitvi predstojnikov v razponu med 10 do 200 % dodatka na osnovno plačo.

pa tudi Urška v "njeni" bolnišnici. Uboga otroka sama doma! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 3. 2020 ob 9:30, DAMI34 pravi:

ravno sem hotel napisat, pa si me prehitel. Sicer pa, a se je kateri do sedaj sploh na kaj spoznal od teh rotirajočih se klovnov? :P

 

Ob 18. 3. 2020 ob 7:51, thumper pravi:

en za finance - tisti , ki je hotel narediti drastične ukrepe ..pa ko ni hotel popustiti politiki je odšel sam ... 

spomnil.. jože p.damijan .. 

Tedaj je bil zagovornik uvajanja enotne davčne stopnje, ki bi razbremenila bogatejše. Svoje poglede je predvsem po zadnji gospodarski krizi 2008 razširil in zagovarja višjo obdavčitev za višje dobičke, s čimer se neenakost v družbi ne bi povečevala. Na lestvici RePEc (Research Papers in Economics) je po mednarodni odmevnosti objav vodilni slovenski ekonomist.

https://www.slovenska-biografija.si/oseba/sbi1022300/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, skalar36 pravi:

Vemo ane na kaj se namiguje.

 

to je prispodoba, odstrel pomeni, da se ga umakne iz oblasti

sicer pa vlada že rešuje, poskuša, kikse, a naredi nov kiks

sedaj bi radi dali nagrade zdravnikom in vsem, ki delajo....... JA, PRAVILNO, a NEPRAVI ČAS

prvo daš tistim, ki trenutno rabijo, nimajo prihodkov itd. ne pa tistim, ki imajo prihodke in jim dodaten denar sploh ne koristi, ker ga niti ne morejo potrošiti, oni potrebujejo počitek, razbremenitev...

v glavnem spet so se narobe lotili, NAGRADE se vedno delijo na koncu, ko prideš na cilj...

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne maram trenutne vlade. No ne maram je mili izraz.

Ampak, če bi bili na sliki namesto JJ migranti, koliko motosvetovcev in  ostalih bi se pritožilo za sovražni govor!?

Za vse enake vatle.

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!