Skoči na vsebino

Vlada (parlament in politika)


volk

Priporočene objave

Bif sereš. Poglej,  na obali in goriškem, ki mejimo na najbolj okuženo področe je zelo malo okužb. Če pa bi že morali zapirat mejo, bi bila tista na Ravbarkomandi !!!

Popravljeno . Popravil ftp
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, ftp pravi:

Bif sereš. Poglej,  na obali in goriškem, ki mejimo na najbolj okuženo področe je zelo malo okužb. Če pa bi že morali zapirat mejo, bi bila tista na Ravbarkomandi !!!

Še tole je pošteno povedati:

mejimo na Italijo, ne pa na najbolj okužena področja (obmejno kraji Italije so jo dobro odnesli)

Kar se mene tiče je tale zapis:

93EA02AB-DA93-411B-B64E-96A167D11793.jpegsamo in zgolj propaganda, ter reklama ene opcije, sicer stare šole (isto imajo vsi levi in desni, saj druge pri nas ni bilo):

pokaži raji sovražnika, običajno zunanjega, pa bo manj pozoren nate.

 

Tudi po zaprtju ni bilo 100% nadzora, že cel teden ni zdravstvenih delavcev na meji.

Da so eni in drugi zajebali domove za ostarele, pa ne bom razlagal.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, ftp pravi:

Bif sereš. Poglej,  na obali in goriškem, ki mejimo na najbolj okuženo področe je zelo malo okužb. Če pa bi že morali zapirat mejo, bi bila tista na Ravbarkomandi !!!

Hvala na skrbi. Imam urejeno stolico...gastroenterologi bi me pohvalili.

Sicer pa nisi dojel bistva prilepljenega zapisa. Saj bi ti namignil bistvo, pa se mi ne ljubi...Dojemaš pač kolikor dojemaš.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.zurnal24.si/slovenija/oglasil-se-je-peterle-kamera-se-je-pasla-na-meni-kot-da-sem-na-procesu-345838

Citiraj

Oglasil se je Peterle: Kamera se je pasla na meni, kot da sem na procesu

Citiraj

Obrnil sem se na priporočeno podjetje in prosil za posebno pozornost do Slovenije. Ko sem se na Ministrstvu za gospodarstvu zanimal za pogoje za ponudbe, so mi rekli, da bi šlo lažje s ponudbo v slovenščini oz. s slovenskim podjetjem. Potem se je nemško podjetje povezalo s podjetjem, v katerem je solastnica moja hčerka.“
 

sami slučaji, nesebična pomoč...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, ftp pravi:

Najenostavneje je tako. Ne dojemaš, ta levi,... povej jasno in glasno pa konkretno.

Saj sem. Bolj jasno že skoraj težko....pa tudi konkretno. Samo ti si se fokusiral na meje...ne na bistvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BIF: Vem, da pogosto omenjajo neukrepanje Šarčeve vlade. Šarec je odstopil 28. januarja, ko še za K od korone nismo čutili. Potem se je začelo iskanje vlade.

28.2. je dr. Beović (vodja NIJZ) v intervjuju rekla, da ona ne nosi maske, ker se ji ne zdi potrebno. Sedaj pa desni (zlasti Novi) pljuvajo po Pirnatov in Šarcu), da sta podcenjevala nevarnost. In prvi okuženi se je pojavil šele 4. marca. (kaj bi ti za enega okuženega že uvedel karanteno?)

In če malce izvzamem iz konteksta (kar nekateri mediji strašno radi počnejo) Pod Šarčevo vlado ni za korono umrl nihče. Torej (statistično gledano), če bi ostal na oblasti, ne bi imeli smrtnih žrtev (sarkazem press)

Popravljeno . Popravil Darko3g
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

57 minutes ago, BIF said:

Saj sem. Bolj jasno že skoraj težko....pa tudi konkretno. Samo ti si se fokusiral na meje...ne na bistvo.

Pisal si (objavil twit) za kontrolo potnikov in zaprtje meja. Saj takrat nihče ni vedel, da se je začelo širit v italiji in avstriji. Pri nas je bil prvi motorist iz Maroka. A bi morali zapreti vse motoriste???

Bolezenski znaki se pokažejo kasneje in vsi so prišli večinoma iz smučanja (lahko bi zaprli vse smučarje) nazaj brez znakov okužbe. Tudi zdravnik, ki je delal v domu za ostarele je prišel brez znakov okužbe in bi vsaka kontrola bila neučinkovita (lahko bi zaprli vse zdravnike) in ko je dobil simptome, se je takoj odstranil in naredil test.

 

če, ..., če,...,  če, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, BIF pravi:

Bom obema odgovoril.....

Ni poanta v tem kje, in če in tako dalje. In preden nadaljujem....ne maram in ne zagovarjam nobene politične opcije....temno rdeči, svetlo rdeči, rumeni, zeleni, roza...bmk, kdo je kdo vsi so glih...skrbijo za svoje riti za ostale se jim jebe.

....da nadaljujem....zdaj recimo temu (upanje) ta korona malce jenjuje. In takoj je čas za politične obračune, predvsem v medijih in socialnih omrežjih...narod je glasn...lajajo iza ograj...vsi pametni, vsi povojni generali. Še par tednov nazaj so trepetali kot pičke in gledali, kaj bo naredila oblast za njihove riti. Vlada je pač reagirala kot je...gotovo z mnogimi napakami...ampak roko na srce...tudi uspehi so (govorim o zajezitvi). Zdaj je lepo vreme, ljudje so sitni kot muhe...šli bi na piknike, žlajfali motorje, šli na morje itd. Zdaj so vsi ukrepi odveč...vlada je za kurac..kaj vse si dovolijo, nismo v zaporu...skratka sam negativizem. Redki pogledajo celotno sliko, še redkeje se kdo ozre nazaj....

Mediji so en sam kup lešinarjev, ki živijo od bolanega senzacionalizma...iščejo in iskrivljajo vse kar je možno, samo da se klika, dviguje gledanost in so lastniki zadovoljni....realen pogled na zadeve ni opcija. Zdaj šlajfajo te maske z gumicami...se strinjam...gotovo je bilo pri nabavah ogromno napak, korupcije, poslov pod mizo...štima. Bom pa povedal svojo izkušnjo....delam na delovnem mestu, kjer so maske , rokavice in razkužila vsakodnevno orodje. Praviloma pazim, da je tega vedno dovolj in že ko so se začele zadeve na Kitajskem pregrevat, sem si misli, da ne bo šlo tako zlepa, zato sem pri dobaviteljih opravil nekaj večjih (od standarda) nabav omenjene opreme. In potem....potem je dejansko nekega dne vsega zmanjaklo dobesedno čez noč...nisi mogel dobit nikjer nič...ničesar. Na srečo imam dolgoletne dobre poslovne odnose s partnerji in sem tu in tam še dobil kak kos zaščite. Ampak to je vse na mikro nivoju. Če si samo zamislim vlado, ki je bila zatečena s praznimi skladišči in prekinjenimi praktično vsemi dobavami gledano globalno...verjemite..niti malo jim ni bilo lahko. Na drugi strani pa folk, ki gleda, kako vrag šalo jemlje...zdravstveni sistem, socialne ustanove.....vsi kot ptiči v gnezdu z odprtimi kljuni in pričakovanji....vlada pa s puščenimi hlačami sredi hipnega svetovnega kaosa. Danes smo vsi pametni...ampak v takšni situaciji se grabi kjer lahko in kolikor lahko (mislim na opremo)...ni časa za javne razpise, certifikate, zbiranja ponudb...bla, bla...čas teče, ljudje zbolevajo, intenzivne enote se polnijo....večja jeba kot to izgleda na tv-ju lepo doma v karanteni. Pa vseeno so nekako (z veliko napakami, ki se jim danes seveda očitajo...predvsem iz strani tistih, ki so spizdli iz naluknjane ladje pred vinarjem) izvlekli zadevo (celovito gladano) kar dobro. Danes niče ne gleda na to, kaj se bi zgodilo, če bi mencali, sprejeli preohlapne ukrepe itd...ne...danes vsi gledajo kak so najbali, kako je kdo pretiraval, vsi so ujetniki, vidijo se samo napake.....skratka...kot rečeno ...vsi pametni povojni generali. Res je nekaj pretiravanja, res je nekaj nesmislov, nesorazmerornosti itd....ampak bodimo pošteni.Prejšnji (ni važno kateri) so lepo pravočasno spizdli (če poenostavim)...novi pa čez noč postavljeni pred dejstva v času, ko je svet tonil v kaos. In nekako je treba reagirat....po moje je bilo narejenga več dobrega kot slabega....do sedaj. Čas bo pokazal vse posledice tega dogajanja. Ljudje pa seveda nikoli ne bomo zadovoljni, ker smo po naravi takšni, da gledamo na svojo rit....pa seveda vsak pametnejši od drugega.

 

dejansko se strinjam s čisto kompletnim zapisom ravno tako z navedbami in trditvami .. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, Snečer pravi:

Ampak način nakupa mask je bila blamaža in farsa, tu ni debate. Že v štartu bi morali naročati direktno pri proizvajalcu.

 

Absolutno se strinjam...o tem ni dvoma. Problem pa je tudi v tem, da so pri nabavi sodelovali ljudje, ki nimajo pojma o maskah...pač so vzeli tisto, kar je pisalo....Kitajc pa...no to so znane prasice...Kitajc pa itak vse obljubi...kaj pa pošlje pa je druga stvar. Bom ob neki drugi priložnosti opisal, kako sem sam uvozil štirikolesnik iz Kitajske...direktno od proizvajalca.  
V glavnem...nikogar ne opravičujem, ker sem prepričan, da je marsikaj padlo tudi "mimo....hote ali nehote.... ampak all in all...nekako se bomo izvlekli (upam) in bo še dovolj časa za revizije....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, BIF said:

so lepo pravočasno spizdli (če poenostavim)

niso "spizdli" zaradi korone, so bolj zaradi Počivaljška pa še koga ali katere...

 

2 hours ago, BIF said:

novi pa čez noč postavljeni pred dejstva

niso bili postavljeni, ampak so se sami postavili, nihče jih ni silil, krize še ni bilo !!!

 

Ostalo je nekako na mestu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, ftp pravi:

niso "spizdli" zaradi korone, so bolj zaradi Počivaljška pa še koga ali katere...

 

niso bili postavljeni, ampak so se sami postavili, nihče jih ni silil, krize še ni bilo !!!

 

Ostalo je nekako na mestu.

Jah...kakorkoli...dejstvo je da so bili operativni do predaje oblasti...in je dejstvo, da niso v tem času storili nič, ker so čakali da predajo žezlo (in prihajajoče probleme za katere so že vedeli). Mirno bi lahko sprejeli ukrepe in bistveno pripomogli k ublažitvi težav...pa niso...ker je pri nas politična klima pač takšna, da če nisi prvi pač nagajaš...enako kot sedaj. In če smo čisto en malček odkriti....ekipa kot je bila ni bila sposobna obvladovat nastale situacije. JJ je kakršen je...lahko ga imenujete tudi Jajčeglavec...vseeno mi je zanj...ni mi ne simpatičen in ne antipatičen...sem indeferenten...ampak sem na nek vesel, da je v takšni situaciji bil ravno on tisti, ki je prevzel vodenje. Če samo pogledam Trumpa kako se obnaša in "hendla" situacijo je JJ skoraj za objemat. V takšnih razmerah je nujno da zadevo vodi nekdo, ki čredo pelje s trdo roko, da ne zbezlja izpod kontrole. Nadaljega vodenja nimam namena komentirat.

Da so se sami postavili...ja so se...hvala bogu. Zadnja stvar, ki bi jo v teh razmerah potrebovali je brezvladje...ali pa bog ne daj, da vodenje prevzame naša rožica iz kabineta predsednika vlade...ki za uspehe čestita Hrvatom, doma pa se slika za Twitter.

Kakorkoli....pustimo zdaj to...čakajo nas še veliko resnejši časi. Za začetek glejmo, da ostanemo zdravi....fizično, predvsem pa v glavah. Se bojim, da nam bo vsaka delujoča možganska vijuga prišla še kako prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prejšnja, sedanja in pretekla vlada. Vse je več al manj isti šmoren. Ne vladajo v istem času in primerjave so precej težke.

Da pa nekdo hvali vlado, kako so super ukrepali, pa pozabimo napake?! Hm..

Vse vlade bi delale kar se tiče korone po istem kopitu, nihče ni izzumil nič novega, kopiralo se je kar so počeli drugi. Nekje se je pretiravalo, drugje manj, neki ukrepi so dobri in pametni, pa zato ni dovolj samo pamet vlade, dovolj je da posluša strokovnjake, ne pa obratno, drugi ukrepi so brezvezni in nas bodo drago stali.

Tej vladi priznam samo nekaj: entuziazm, ampak to ma vsak nekaj časa, ko je pri koritu, ko pa ugotoviš, da bo korito odpadlo si pa melanholičen, ni razlik. Več al manj že 20 let isti frisi. 

pred 2 urami, BIF pravi:

Absolutno se strinjam...o tem ni dvoma. Problem pa je tudi v tem, da so pri nabavi sodelovali ljudje, ki nimajo pojma o maskah...pač so vzeli tisto, kar je pisalo....Kitajc pa...no to so znane prasice...Kitajc pa itak vse obljubi...kaj pa pošlje pa je druga stvar. Bom ob neki drugi priložnosti opisal, kako sem sam uvozil štirikolesnik iz Kitajske...direktno od proizvajalca.  
V glavnem...nikogar ne opravičujem, ker sem prepričan, da je marsikaj padlo tudi "mimo....hote ali nehote.... ampak all in all...nekako se bomo izvlekli (upam) in bo še dovolj časa za revizije....

lej, če niti tega ne zmorejo potem se je res za vprašat, kaj počno vsi svetovalci in organi zdravja. Razn če jih namensko niso nič povprašali. 

BDW sem prepričan, da bi bili podobnih blamaž deležni tudi pri prejšnji vladi. Zakaj: provizije, pa delitev dobička

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ftp pravi:

niso "spizdli" zaradi korone, so bolj zaradi Počivaljška pa še koga ali katere...

niso bili postavljeni, ampak so se sami postavili, nihče jih ni silil, krize še ni bilo !!!

dejstvo je , da so se sedanji na vso moč grebli da pridejo na ablast..

kot kaže so že vedeli zakaj in koliko denarja se bo med krizo obrnilo.. in zgubilo v njihovih žepih seveda.

Pravkar, ProdriveR pravi:

Evo, v nečem pa smo le (slovenci) najboljši ? 

 

https://www.welt.de/wirtschaft/article115940880/In-diesen-Laendern-sind-Manager-besonders-korrupt.html

 

Če je že blo na tem forumu se opravičujem :) 

to je bilo že nekih 17x ..  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, ProdriveR pravi:

A bemu, pa sem mislu, da sem toplo vodo odkril :( 

boljš večkrat se pohvalit, kot pa premalkrat :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In medtem ko se raja cufa za kost, vlada lepo nabavlja zaščitno opremo za nadzor množic in nemirov... 

II.1.5)  Kratek opis naročila ali nabave:
  - čelade z vizirjem, zaščitne maske s torbico, ščitniki za zaščito telesa in rokavice 600 kpl
- gumijevka/tonfa z držalom 600 kosov
- gasilni aparat s torbico 600 kosov
- ščit za vzdrževanje JRM 600 kosov

https://www.enarocanje.si/Obrazci/?id_obrazec=351654&fbclid=IwAR1nOFwSndZ9X-9tC8QArINvH6_G9ey1FCYhFXK405o0RU6Vgxmaeuh7Yqs

Kva nas bojo še jebali.... :l_01:

Nakup zaščitne opreme za nadzor množic in nemirov.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Alla pravi:

In medtem ko se raja cufa za kost, vlada lepo nabavlja zaščitno opremo za nadzor množic in nemirov... 

Kva nas bojo še jebali.... :l_01:

MIslim, da nas ne bodo, sicer bi naročili kondome.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!