Skoči na vsebino

Vlada (parlament in politika)


volk

Priporočene objave

Ob ‎08‎.‎05‎.‎2020 ob 12:17, nejc74 pravi:

Najprej, da ne bo nesprorazuma, tudi Sarec in Cerar bi si zasluzila demnostracije za precej stvari, ki sta jo narobe naredila.

Ampak tvoje seznam je za en drek, tole kar sem ti zgoraj navedel je cista laz recimo. Ce se lazes o eni stvari, kako ti naj verjamem ostale? O ti, ti kljukec.

O ti ti Partizan:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tuki tud niso nobenega motile kadrovske menjave...

https://www.rtvslo.si/slovenija/sarec-ce-hocem-kot-nov-clovek-kaj-spreminjati-potem-je-nujno-izvesti-kadrovske-menjave/475026

 

Jaz mu dam drgač čist prov. Če hočeš karkol spremenit, morš imet pod sabo ljudi, ki te podpirajo. Sam hočem pokazat dvoličnost folka, za ene je to sprejemljivo, proti drugim se pa protestira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj največji problem naše Slovenije je, da ne eni, ne drugi, ne tretji nimajo strokovnega kadra. Sposoben kader pa se noče iti političnih igric in še manj lezenja v rit.

Nekateri pač vsaj poskušajo najti nekoga vsaj malo primernega, nekateri pa samo po sistemu, samo, da si naš in da slepo ubogaš svojega generala.

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejansko imaš prav, tisto : " samo da je naš" . Je šlo predaleč. Minister (in njegov fikus) bi moral biti edini politični kader na ministrstvu (če na ministrstvu z 3000 zaposlenimi ni nikogar sposobnega, bi ga morali ukiniti) . Da so državni sekretarji politični kader je tak kretenizem, da boli glava (in ti kreteni nam potem "pišejo" zakonodajo, dejstvo je, da tega niso zmožni in potem "outsorsajo" na koncu pa niso zmožni niti prebrati (in razumeti) kaj so "naročili" ) .

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, ProdriveR pravi:

Tuki tud niso nobenega motile kadrovske menjave...

https://www.rtvslo.si/slovenija/sarec-ce-hocem-kot-nov-clovek-kaj-spreminjati-potem-je-nujno-izvesti-kadrovske-menjave/475026

 

Jaz mu dam drgač čist prov. Če hočeš karkol spremenit, morš imet pod sabo ljudi, ki te podpirajo. Sam hočem pokazat dvoličnost folka, za ene je to sprejemljivo, proti drugim se pa protestira.

Tu se gre predvsem za način zamenjave. Ne spomnim se, da bi kdorkoli dve (2) uri po imenovanju zamenjal šefa vojske in policije. Seveda so ga do sedaj še vsi, ampak vedno na nek " sofisticiran" ali bolje rečeno sprejemljivejši način.

Način, na kakršen je JJ šel v zamenjave prej omenjenih dveh, preprosto ni higieničen.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker imajo to pravico, jo izkoriščajo .. od kdaj so se pa politićarji ozirali na higiensko početje :huh:

Še veliko državnih pojetij je, kjer morajo na hitro zamenjat in postavit svoje kadre, saj se v vsakem primeru bližajo volitve, da bodo potem jokali (če ne bodo izvoljeni) kako je nova vlada svinska, saj je zamenjala vse kar so oni premišljeno postavili ... in tako se krog vrti ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.zurnal24.si/slovenija/gantar-grozi-z-odhodom-desusa-iz-janseve-vlade-346748

Citiraj

Ena od stvari, ki je za Desus 'izjemno moteča', je po Gantarjevih besedah odpiranje ideoloških tem, k čemur se vedno znova zateka največja vladna stranka SDS. Zato napoveduje, da bodo na četrtkovi seji sveta Desusa ponovno postavili zahtevo, ki so jo že ob vstopu v sedanjo koalicijo, naj se ideoloških tem ne odpira. "Največja vladna stranka se mora zavedati, da DeSUS misli resno in da nas bodo takšna dejanja prisilila, da zapustimo koalicijo,“ je za Dnevnik še dejal Gantar.

 

Zgleda, da je preveč domobranskih for.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 5/11/2020 at 7:40 AM, BIF said:

Aha, spet dovličnost SDS-ovskih trobil. Demonstracije pred sodiscem  v njihovi organizaciji so ok, protesti proti Jajotovi vladi pa ne. Najprej SDS zjebe enega od temeljnih demokratičnih procesov - instrument referenduma, zdaj hočejo se naslednjega - demonstracije. ?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se jo še spomnite ❤️ ? In medtem, ko brskate po spominu :D, počasi, ampak res počasi odprite oči in poglejte, kaj vse počne ta vlada :O.... No, v glavnem bo s svojim načinom dela in sprejemanjem zakonov po svoji meri, uničila vse :wallbash:, naravo in tudi ljudi :cry:.....pa srečno draga in ljuba......

❤️ MOJA SLOVENIJA ❤️

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, mojamiska pravi:

 kaj vse počne ta vlada :O.... No, v glavnem bo s svojim načinom dela in sprejemanjem zakonov po svoji meri, uničila vse :wallbash:, naravo in tudi ljudi :cry:.....pa srečno draga in ljuba......

❤️ MOJA SLOVENIJA ❤️

Misliš, da bo res toliko časa vladala? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, vandrovec pravi:

Misliš, da bo res toliko časa vladala? :hmm:

srčno upam, da NE  :), ampak škode so pa kar nekaj že naredili ...in tile koalicijski podrepniki, če imajo količkaj tistega kar imenujemo pamet, bodo tole gnilo koalicijo zapustili...potem še imajo možnost, da kakšen od njih pride nazaj v parlament ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, mojamiska pravi:

srčno upam, da NE  :), ampak škode so pa kar nekaj že naredili ...in tile koalicijski podrepniki, če imajo količkaj tistega kar imenujemo pamet, bodo tole gnilo koalicijo zapustili...potem še imajo možnost, da kakšen od njih pride nazaj v parlament ;) 

koalicijski podrepniki so najbolj prebrisana vrsta v naši oblasti. Vedno padejo not, pa mal pokasirajo tule, pa mal tam, skozi leta se da ustvariti en kup povezav, ki jih vlečeš neglede katera opcija je trenutno na "ablasti". Nikar jih podcenjevati.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

koalicijski podrepniki so najbolj prebrisana vrsta v naši oblasti. Vedno padejo not, pa mal pokasirajo tule, pa mal tam, skozi leta se da ustvariti en kup povezav, ki jih vlečeš neglede katera opcija je trenutno na "ablasti". Nikar jih podcenjevati.

ne podcenjujem  :) ...saj sem omenila "pamet" ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, nejc74 pravi:

Aha, spet dovličnost SDS-ovskih trobil. Demonstracije pred sodiscem  v njihovi organizaciji so ok, protesti proti Jajotovi vladi pa ne. Najprej SDS zjebe enega od temeljnih demokratičnih procesov - instrument referenduma, zdaj hočejo se naslednjega - demonstracije. ?

....RTVSLO je tudi SDS-ovsko trobilo?...vprašam samo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, BIF said:

....RTVSLO je tudi SDS-ovsko trobilo?...vprašam samo...

Petrič je umazana troblja, malo si poglej njegovo kariero. Drugace pa je RTVSLO naravnost smešen, ker prav cutis kako po partijski liniji pišejo tako "levo" kot "desno" trobezljanje. Vse stranke učinkovito turijo svoje podanike na različne položaje znotraj njega.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, BIF pravi:

...aha....tip na MS pravi da je Petrič umazana troblja...

...zelo relevantno mnenje, ni kaj....vse si povedal.

Ah, dej no.

Petrič se je celo življenje "svaljkal" po položajih in lezel v rit, zdaj je pa neka "referenca" . Česa že?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, mojamiska pravi:

Se jo še spomnite ❤️ ? In medtem, ko brskate po spominu :D, počasi, ampak res počasi odprite oči in poglejte, kaj vse počne ta vlada :O.... No, v glavnem bo s svojim načinom dela in sprejemanjem zakonov po svoji meri, uničila vse :wallbash:, naravo in tudi ljudi :cry:.....pa srečno draga in ljuba......

❤️ MOJA SLOVENIJA ❤️

Kot zaprisežen antijanšist te vseeno vprašam, kaj dela drugače, kot so delale prejsnje vlade?

Tudi Cerar in Šarec sta zamenjala šefa vojske in policije, zamenjala sta šefe obveščevalno varnostnih služb. Takoj sta kadrirala v najpomembnejša državna podjetja. Tudi v DUTB.

Takoj se je  kadriralo v programski svet RTV, kjer ima politika pomemben vpliv. Tudi prejšnje vlade so sprejemale zakone s preglasovanjem.

Res pa je, da JJ to dela....na glas, direktno...nek se zna, ko je gazda.

Uničuje naravo.....se strinjam....tu JJ grobo posega v zatečeno stanje.....ampak...se ti zdi normalno, da lahko VSAKO društvo, ustanovljeno par ur pred tem, zaustavi recimo za državo pomembne projekte. Kdo zavira 2 TIR ( njihov Kovačič), kdo zavira razvojno os Koroška - Dolenjska, kdo je preprečil obvozno cesto na Mangartsko sedlo mimo koče..zaradi gnezda ene ( 1) zaščitene živali...?

Sam se imam za naravovarstvenika, ampak nekje mora biti meja. Elektrarne na Muri.....OK....osebno sem tudi proti...ampak KAJ je alternativa. NUK se izteka življenjska doba, potreba po energiji je vedno večja. Bizarno....z elektro avti gremo v kao čistejše okolje, ampak vedno več elektrike bo potrebno. Od kje.....iz vode? Iz kolma? Iz fuzije/fizije? 

Iz uvoza?.

 

 

Popravljeno . Popravil Tedybear
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, franc said:

Ah, dej no.

Petrič se je celo življenje "svaljkal" po položajih in lezel v rit, zdaj je pa neka "referenca" . Česa že?

lp

Ja ampak ker hvali "Veliko Jajce" je kul, ne pa samo škodljiv FDV kader. Prostora za lastno mnenje itak ni, vse se pretoči direktno z vrha do zadnjega podanika. Če pa kaj manjka, pa se poišče kakega "guruja" na you tubu, ki vse razlozi jasno, glasno in z velikim črkami. Drobni tisk berejo študirani, teh pa Blatnem Dolu ne potrebujemo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Tedybear said:

Kot zaprisežen antijanšist te vseeno vprašam, kaj dela drugače, kot so delale prejsnje vlade?

Tudi Cerar in Šarec sta zamenjala šefa vojske in policije, zamenjala sta šefe obveščevalno varnostnih služb. Takoj sta kadrirala v najpomembnejša državna podjetja. Tudi v DUTB.

Glede prvega dela se strinjam, po mojem bi bilo itak najboljše da bi bile vse te funkcije vezane na mandat vlade. Ko vlada pade, se avtomaticno pretvorijo "vrsilca dolznosti" dokler se ne postavi novega. Mi pa bi se znebili te brezzvezne drame v opozicijskih medijih. V resnici se večina "šefov" sploh ne razburja zaradi menjav. Sem poznal par tehničnih direktorjev velikih sistemov in nihce ni hotel nadaljevati brez naklonjenosti tistega, ki mu je odgovoren.

Glede drugega pa, demokracije je kul ker imamo možnost nadzora nad delom politike in s tem tudi birokracije ki odgovarja politiki. Ta nadzor je večplasten: volivci, zakonodaja, strokovna javnost, interesne skupine. v Sloveniji politiki vzgajajo apatične volivce, ker imajo tako bolj proste roke. Od osamosvojitve naprej počasi izrinjajo strokovno javnost iz odločitev, zadnjih 10 let pa tudi interesne skupine, ki so tako ali tako nov pojav. Ta panika, da morajo biti odlocitve sprejete hitro je bedarija oziroma pritisk na javnost, da nima moznosti nadzora. TES, kar naenkrat je bilo prepozno odpovedati skodljivo pogodbo!!!! Nateg desetletja.

Ti bom dal primer,  2 cev tunela pod Gothardom v Svici, primerljiva s Karavankami, od leta 1994 do leta 2016 je potekala debata o njegovi gradni, 2016 so ga potrdili na referendumu. Temu so sledile 4 letne priprave (razpisi) graditi bi ga naj zaceli letos, koncan naj bi bil cez 7 let. 41 let za vse skupaj, predvsem v okviru spoštovanja demokratične volje ljudi in izogibanju škandalom. V Sloveniji pa imamo radi šerife, od Jankovića do Jajota.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Tedybear pravi:

. Od kje.....iz vode? Iz kolma? Iz fuzije/fizije? 

Iz uvoza?.

TEŠ 7 ?

Par 100 miljončkov bi še komu prav prišlo...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎12‎.‎05‎.‎2020 ob 9:27, Tedybear pravi:

Tu se gre predvsem za način zamenjave. Ne spomnim se, da bi kdorkoli dve (2) uri po imenovanju zamenjal šefa vojske in policije. Seveda so ga do sedaj še vsi, ampak vedno na nek " sofisticiran" ali bolje rečeno sprejemljivejši način.

Način, na kakršen je JJ šel v zamenjave prej omenjenih dveh, preprosto ni higieničen.

Dolgo boste morali skrolati, roka vas bo že bolela, da se boste prebili skozi osupljivo dolg seznam kadrovskih menjav @sarecmarjan. Dva mandata ne bosta dovolj sedanjemu premierju @JJansaSDS, da preseže za "dosežek". http://demokracija.si/…/vsa-imenovanja-vlade-marjana-sarca.…higijenično ??

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, nejc74 pravi:

 Ta panika, da morajo biti odlocitve sprejete hitro je bedarija oziroma pritisk na javnost, da nima moznosti nadzora. TES, kar naenkrat je bilo prepozno odpovedati skodljivo pogodbo!!!! Nateg desetletja.

Ja in kdo pa je tisti in iz katere stranke prihajajo osebki, ki so se najbolj omastili pri TES6, so prodali in s političnim kadrovanjem zjebali Gorenje itd.

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!