Skoči na vsebino

SMUČANJE 09/10


JANUSKA

Priporočene objave

Lej...Komna je dva do tri dni po sneženju že prehojena. Ljudi se gor, posebno ob lepih dneh, + sobota, nedelja kar tare. Ne rabiš GPS-ja, vsi grejo v isto smer (navzdol, seveda). Je pa bordarjev procentualno že vsaj 30%.

Samo odličit se je treba, preverit vreme, pa bord v/na avto in smer Savica.

aha aha...Pol bomo pa kako bol drugo destinacijo iskal...Gps sm mislu v smislu, zarad plazov...Ran, če ni nevarnost tega, sam vseen bolš preventiva, že sam zarad mišlenja... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam to ti ne more bit izgovor......da se cestarjad nikoli ne udeležiš!!!!!

tm itak nima vesze smučarija .... sem parkat slalom domou pelju, pa ni glih za srat :D ... itak bi moral vso opremo na novo kupit.... pa dnarja nimam nič, spljoh :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha aha...Pol bomo pa kako bol drugo destinacijo iskal...Gps sm mislu v smislu, zarad plazov...Ran, če ni nevarnost tega, sam vseen bolš preventiva, že sam zarad mišlenja... :D

lavinska žolna .. dvomim da boš lohka pod plazom uporabljal GPS ... svetuje ti da se prej udeležiš dnevov varstva pred snežnimi plazovi, ki ga organizira mislim da komisija za varstvo pred snežnimi plazovi zadnji vikend v januarju v vadbenem centru Rudno Polje (Pokljuka) zelo uporabna zadeva za turne smučarje & bordarje. Imaš predavanja kakor tudi terenske vaje ... res priporočam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rude boy hvala za zanimive informacije. Torej vedno greš za en dan, a za več dni in gor prespat, se pa ne splača , glede na to, da praviš, da je res bolj bogo gor

sem bil po teden dni na jahorini, vmes pa še kak dan skok na bjelašnico in zvečer v sarajevo ! poglej na jahorina.org al pa slo ponudnik na go2jahorina.com

Toliko o zastarelih napravah-postavljanje stebrov šestsedežnice na Jahorini

jim res privoščim da jim uspe ! ampak .....

Definitivno Kanin :worship:

še posebaj če bo letos "zalaufala" povezava z italjansko stranjo ! krajša vožnja iz Lj in +30 minut ki jih zgubiš na bovških "jajčkah" !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tm itak nima vesze smučarija .... sem parkat slalom domou pelju, pa ni glih za srat :D ... itak bi moral vso opremo na novo kupit.... pa dnarja nimam nič, spljoh :unsure:

Mah......sej lahko skupaj greva samo navijat!!!!!

A se ti to tut zdi tok nemogoče????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lavinska žolna .. dvomim da boš lohka pod plazom uporabljal GPS ... svetuje ti da se prej udeležiš dnevov varstva pred snežnimi plazovi, ki ga organizira mislim da komisija za varstvo pred snežnimi plazovi zadnji vikend v januarju v vadbenem centru Rudno Polje (Pokljuka) zelo uporabna zadeva za turne smučarje & bordarje. Imaš predavanja kakor tudi terenske vaje ... res priporočam.

Aha fino za tole informacijo hvala...Mislil sm GPS odajnik k oddaja pod plazom tvojo lokacijo, sej mislm, da eni to uporabljajo... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z družbo smo že kr neki presmučali, ampak naslednjič ko grem, grem samo še v Val Gardeno. Pač moje mnenje je, da to smučišče nudi največ za svojo ceno. 2x sem že bil v Val gardeni (ortisei natančneje) lani smo pa za spremembo šli v Livigno, ki je tudi kr fajn, ampak Val gardena je pa samo ena. Apartmaji so bli super in ugodni, v ceno vštet tudi vsakodnevni obisk odprtega bazena (božansko se moker valjat po snegu), sama smučišča Val Gardene imajo 175km odličnih smučišč, kjer  vrste na sedežnicah nimaš!, ob tem pa je še Dolomiti super ski, ki s svojo sella rondo povezuje vsa ostala smučišča naokoli do Marmolade. Jst bi že rezerviral marca naslednje leto ampak žal mam tudi jst enake probleme, vedno težje je najti dovolj kandidatov. Ostajamo optimistični. 

Kar se tiče slovenskih smučišč, za en dan...grem samo izjemoma če je fajn družba, bolj zaradi družbe kot pa samega smučanja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz še nikol nisem bila na smučanju, vedno grem tule v okoliška smučišča, zelo si želim kakšnih 5-7 dni, dobre družbe, smeha, zabave in smučanja. Upam, da to še doživim preden me pobere :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz še nikol nisem bila na smučanju, vedno grem tule v okoliška smučišča, zelo si želim kakšnih 5-7 dni, dobre družbe, smeha, zabave in smučanja. Upam, da to še doživim preden me pobere :lol:

A misliš,da te bo gripa fentala?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz še nikol nisem bila na smučanju, vedno grem tule v okoliška smučišča, zelo si želim kakšnih 5-7 dni, dobre družbe, smeha, zabave in smučanja. Upam, da to še doživim preden me pobere laugh.gif

Kak si ti bogaevilgrin.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A misliš,da te bo gripa fentala?

hahaha ne ne ne verjamem, da me gripa dobi, se ji ne pustim uloviti, pač tko sem mislila, da zdaj ko sem še mlada in kolikor toliko gibčna, bi lahko šla na kakšno tako smučanje, pol kasneje pa vprašanje kakšno bo stanje, morda bom imela vsako leto novorojenčka :P morda bom kje zaprta v kloštru s samimi nunami :P ali pa bom šla živet v kakšno Avstralijo kjer ni snega :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..... da zdaj ko sem še mlada in kolikor toliko gibčna, ........

sj k boš star hropec, tko k js, ti itak nau do smučanja... bova pa skupi mal manj gibčno telovadila :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj k boš star hropec, tko k js, ti itak nau do smučanja... bova pa skupi mal manj gibčno telovadila :lol1:

A zato je zadnjič, ko si se čez ride pelu, za tabo tko po zemlji zadišal he he he :evilgrin:

Popravljeno . Popravil gandi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A zato je zadnjič, ko si se čez ride pelu, za tabo tko po zemlji zadišal he he he :evilgrin:

eh gandi... govorimo o smučanju... na mopedu sem še kar gibčen :P ... seveda moram prej pojest kakšen ketonal, da lahko zlezem, pri kolenčkanju, nazaj na moped ;)

smučat pa res ne morem, zaradi enga "spondilitisa" (neki tazga)...

@Klimbra ... mogoče se pa res lahko zmenmo, da gremo gledat cestarje, kako se ubadajo s snegom, saj na cesti se itak z njim ne ukvarjajo kaj dosti :lol1:

@Rude ... A si res bil za novo leto v Sarajevu na smučanju (mislim Bjelašnica)? :P

Sem pa včasih največ smučal v Franciji in Italiji (predvsem Val Thorens in Plan de Corones).... enodnevna smučanja so bila pa predvsem zaradi druženja (Krvavec, Kobla, Kanin ...)

no.. pa mi je spet ratal nekaj malo bolj resnega napisat :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, in kako se kaj pripravljate na smučanje? trance_25_naughty.gif Sami rihtate dile, al jih vozite na servis?whistle.gif Kaj pa vozite? Da se pač držimo teme....Dobro, za mausa smo izvedeli, da brez ketonala ne gre, men zaenkrat zadostuje krema F23evilgrin.gif .

Evo moja "ergela":

-Atomic GS 11, 181 cm

-Atomic SL 12 pb, 165 cm

-rihtam sam v garaži (mam še glih plac za en pank ob 2 motorjih).....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, in kako se kaj pripravljate na smučanje? trance_25_naughty.gif Sami rihtate dile, al jih vozite na servis?whistle.gif Kaj pa vozite? Da se pač držimo teme....Dobro, za mausa smo izvedeli, da brez ketonala ne gre, men zaenkrat zadostuje krema F23:evilgrin: .

Evo moja "ergela":

-Atomic GS 11, 181 cm

-Atomic SL 12 pb, 165 cm

-rihtam sam v garaži (mam še glih plac za en pank ob 2 motorjih).....

Prej Elan HCX 146 cm, zdaj pa Salomon Streetracer 156cm R11.6m

Rihtam tudi sam, brusim, peglam...

Aja pa brez ketonala...:evilgrin:

Popravljeno . Popravil gandi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, in kako se kaj pripravljate na smučanje? trance_25_naughty.gif Sami rihtate dile, al jih vozite na servis?whistle.gif Kaj pa vozite? Da se pač držimo teme....

Sem si lani hotel nabavit primeže in osnovno opremo za rihtanje, pa ne vem, če se mi splača, glede na to, da ne smučam tako ogromno.. Ponavadi so mi rihtali na lokalnem ski servisu tu v Cerknico, zadnjo rundo lani, mi jih je pa poštimal biker77 :) Ob tem tudi ugotovil, da bi kmalu zgubil vezi, ker jih je tisti "mojster" kjer sem kupil smuči samo polovično prišraufal.. :whistle:

Vozim pa slalomke Fischer RC4 Race SC R14m, 170cm Odlična smuča za moje potrebe.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem si lani hotel nabavit primeže in osnovno opremo za rihtanje, pa ne vem, če se mi splača, glede na to, da ne smučam tako ogromno.. Ponavadi so mi rihtali na lokalnem ski servisu tu v Cerknico, zadnjo rundo lani, mi jih je pa poštimal biker77 :) Ob tem tudi ugotovil, da bi kmalu zgubil vezi, ker jih je tisti "mojster" kjer sem kupil smuči samo polovično prišraufal..  :whistle:

Vozim pa slalomke Fischer RC4 Race SC  R14m, 170cm   Odlična smuča za moje potrebe.

Zate vem....sva na enem drugem (smučarskem) forumu skupaj (sicer si menda pod starim imenom, al se motim??)...Meni se to pač mora splačat...rihtam dile za vso familijo   (5 parov smuči).              :yea1: .  No če slučajno koga zanima, kaj približno bi potreboval oz. par koristnih filmčkov na temo rihtanja dil..

http://www.swixschool.com/

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zate vem....sva na enem drugem (smučarskem) forumu skupaj (sicer si menda pod starim imenom, al se motim??)...Meni se to pač mora splačat...rihtam dile za vso familijo   (5 parov smuči).              :yea1: .  No če slučajno koga zanima, kaj približno bi potreboval oz. par koristnih filmčkov na temo rihtanja dil..

http://www.swixschool.com/

Super tale link, tnx :)

Drugače pa sem jaz tisto ja, tam imam še prejšnji nick.

Mogoče kakšna ideja kje bi se dobilo ugodne, vendar solidne primeže? Kovinske, ne plastične, da ne bom prvi dan vse polomil.. Če se mogoče vseeno odločim it v nakup osnovne opreme za pripravo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super tale link, tnx :)

Drugače pa sem jaz tisto ja, tam imam še prejšnji nick.

Mogoče kakšna ideja kje bi se dobilo ugodne, vendar solidne primeže? Kovinske, ne plastične, da ne bom prvi dan vse polomil.. Če se mogoče vseeno odločim it v nakup osnovne opreme za pripravo..

kovinskih ni..so pa kaki aluminijasti..

če hočeš solidne so 100€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest grem okrog 3-4x na leto, največ Krvavec, Vogel, Kobla, Cerkno, od tujih pa Nassfeld in Gerlitzen.

Imam pa elan Fusion AST, 168cm, R14.3. Edin pancarji bodo verjetno novi letos. A mi kaj dobrega svetujete? Za rekreativca, pa ozko nogo imam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kovinskih ni..so pa kaki aluminijasti..

če hočeš solidne so 100€

a ni aluminij kovina? :P

PS: ne rabim še primežev in smuč, mam še prevelko tonažo ... :)

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ni aluminij kovina? :P

Sem tudi jaz že hotel bit smartass in tole pripomnit :whistle::D

Ampak biker je verjetno s tem imel v mislih železne. Meni je vseeno katera kovina je, samo da ni kakšen kitajski plastik fantastik, ki se zlomi ob tretji uporabi.

Sem pa našel prejle ene na Tesmasport za 100€, zgleda kar solidna zadeva..

post-1190-12573754818_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdi se mi, da bi lahko bili od firme Skiman in če so, potem so aluminijasti in popolnoma OK za tvoje potrebe....sam jih tudi imam od te firme samo so malo starejši in sedaj neprepoznavni od obilice voskatrance_25_naughty.gifwhistle.gif Je pa res, da boš težko našel kaj pod 100 e, razen če zveš za kakšne rabljene, ki so pa vroča roba in takoj gredo dalje...

Več o tem: http://www.skiman.it/ med drugim se da zadevo dobit tudi tukaj http://www.matias2.si/ Večino stvari kupim tu, od Briko perila, Leki palic, čelad Briko, maže, kotnike,pile ....BTW do lani je imel Briko kompletno ponudbo opreme za rihtanje dil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!