Skoči na vsebino

Grafična tablica


Priporočene objave

Javite se uporabniki... Odločam se za nakup te zadeve. Zakaj se jo rabi vem točno, zanimajo me vaše izkušnje z znamkami (wacom, trust, genius... ) in predvsem haklci (velikost, občutljivost ipd).

Eni ful hvalijo zadevo pa pravijo, da ko jo enkrat ima zabrišeš miško skoz okno. Drugi obžalujejo, da so jo nabavili? Torej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še kakšne 2 leti pa ne bomo rabili več tipkovnice & miške.

bo že vse na touch ^^

moj kolega jo hvali, mislim da je firme Genius.

Popravljeno . Popravil impulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Javite se uporabniki... Odločam se za nakup te zadeve. Zakaj se jo rabi vem točno, zanimajo me vaše izkušnje z znamkami (wacom, trust, genius... ) in predvsem haklci (velikost, občutljivost ipd).

Eni ful hvalijo zadevo pa pravijo, da ko jo enkrat ima zabrišeš miško skoz okno. Drugi obžalujejo, da so jo nabavili? Torej?

Pred kratkim nabavil trust. Se še navajam. Za risanje je zakon, mora pa program podpirati pritisk detekcijo, da je res uporabno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja, načeloma fotošop, ilustrator in corel podpirajo tko d ni panike... Sm pa lih genius in trust gled,u sta precej cenejša od wacom recimo. Pa me zanima, če zna kdo uporabnost in ceno primerjat. Ali imajo wacomove res kako prednost al je to samo kak pribolšek, ki ga dejansko pol sploh ne rabiš...

Hvala vama za odgovor :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ma ja, načeloma fotošop, ilustrator in corel podpirajo tko d ni panike... Sm pa lih genius in trust gled,u sta precej cenejša od wacom recimo. Pa me zanima, če zna kdo uporabnost in ceno primerjat. Ali imajo wacomove res kako prednost al je to samo kak pribolšek, ki ga dejansko pol sploh ne rabiš...

Hvala vama za odgovor :)

Težko rečem, ker Trustovih in Geniusovih tablic ne poznam dovolj. Je pa kolegica, ki ima Trusta rekla, da je Wacom kvalitetneje sestavljen in natančnejši. Nazadnje, ko sem bil v Avstriji sem sprobal Intuosa in me je totalno impresioniral. Da o Cintique ne govorim, ampak je predraga za moj žep (okoli 1000€, rišeš pa na ekran). Intuos pa podpira menjavanje konic tako, da če želiš risati s flomastri, je občutek res neverjetno podoben, če s airbrushem, držiš pisalo stran od površine itd. Nor občutek, vendar tudi cena, saj stane 220€ A6 format.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tretji dan imam v lasti trust 20x15cm delovne. Cena je bla nizka, zato sm uzel, da sploh vidim al mi odgovarja al ne. Zaenkrat se jo še privajam in mi je kar ok. Kako bo čez cajt bom pa vidu. Konc koncu mi je tudi ne bo škoda dat u kot al pa tamalmu za tako ceno :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 let pozneje...

Sam jih uporabljam v službi in doma. Res je, da imamo zaradi narave dela v službi Wacomove tablice vredne 800 EUR, kar je za domačo uporabo občutno predrago, razen če ti ravno to omogoča služenje denarja. So kvalitetne, natančne in izdelane tako, da ne izgledajo ceneno. Je pa na koncu res, da se vse pozna na ceni. Sam imam Intuos Pro M, naročeno iz tujine in sem z njo več kot zadovoljen. Iz tujine naročena zato, ker je cenejša kot tu v Sloveniji. 

3 mesece sem imel doma grafično tablico XP-Pen Deco 01 (cca. 73 Dolar) in sem bil presenečen nad njeno natančnostjo. Tudi dosti review-jev je na to tablico in moram reči, da jo dosti ljudi hvali, vendar pa je sama kvaliteta oz.

Potem pa je še odvisno kakšen format delovne površine želiš. A5 oz. small format pri Wacom so res cenejši, vendar odvisno za kaj ga rabiš. Pri meni je pomembno, da imam delovno površino na tablici vsaj A4 formata. Razlika je očitna pri tem, ker je majhen premik roke na A5 formatu že precej velik premik na 24" ekranu. Zame to takoj pomeni manjšo natančnost. 

Verdict:
Če rabiš to zgolj za hobi, potem je verjetno dosti, da kupiš vstopni model XP-PEN Deco 01 tablice. Cena se začne pri 70 Dolar+, seveda za 10x6.25 format, ampak so vsaj kvalitetne.
https://www.xp-pen.com/product/84.html

Če pa misliš vse skupaj vzeti malo bolj profesionalno, potem pa na tvojem mestu ne bi kupoval tablice pod 200 EUR, razen če dobiš kakšno rabljeno Wacom. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!