Skoči na vsebino

STRETFIGHTERS slovenija


trojan69

Priporočene objave

V Sloveniji je kar nekaj fighterjev ter podobnih predelav pa zgleda tudi kar doberšna mera zanimaja za ta stil. Tko sem odpru to temo kjer bi se lahko menili ljubitelji fighterjev cafe racerjev in podobnih zadevščin. Se po možnosti tudi kdaj dobili, pokomentirali predelave pa si tudi pomagali z nasveti, deli, orodjem itd.

V tujini je kar precej takih združenj, bomo vidl kakšen je kej potencial pri nas :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Sloveniji je kar nekaj fighterjev ter podobnih predelav pa zgleda tudi kar doberšna mera zanimaja za ta stil. Tko sem odpru to temo kjer bi se lahko menili ljubitelji fighterjev cafe racerjev in podobnih zadevščin. Se po možnosti tudi kdaj dobili, pokomentirali predelave pa si tudi pomagali z nasveti, deli, orodjem itd.

V tujini je kar precej takih združenj, bomo vidl kakšen je kej potencial pri nas smile.gif

pa obveznoše slike gor dat trance_25_naughty.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa itak. Slike močno zaželene.

Tuki je link do teme o moji predelavi http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=28554&view=findpost&p=1528488&hl=streetfighter&fromsearch=1

pa moja mašina pred predelavo:

post-20343-125761221095_thumb.jpg

pa po predelavi:

post-20343-12576122672_thumb.jpg

Me že kr mal srbi da bi se lotu novga projekta, sam je mal problema z financami, pa pe delavnico moram najprej porihtat. Če pa se bo kdo lotu čez zimo kej pa z veseljem kdaj priskočim na pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja se strinjam, če se lahko čoperisti, sportaši, enduraši,... povežejo se bomo pa še mi... Pa tudi ni nujno da človek vozi fighterja (bomo že enkrat motor razrezal pa fighterja skupi spravli :devil: ), glavno da mu je ta stil pa mislenost všeč-manj je več oziroma funkcionalnost vseh delov pa DIY, kot dva kar se mene tiče nepogrešljiva vodila v tej smeri :)

Pa še nekaj slikc-osnova prva generacija GSXR 1100, pomoje 86 letnik. Izdelek kanadskega tima: ShowYo moto

post-20343-125777071304_thumb.jpg

post-20343-125777071975_thumb.jpg

post-20343-125777073673_thumb.jpg

post-20343-125777074501_thumb.jpg

post-20343-125777075182_thumb.jpg

post-20343-125777076103_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja načeloma je treba homologirat, samo se da tudi brez :krneki:.Če je motor lepo predelan in ne zgleda kot kakšen zmazek se bo pomojemalokdo spravu težit zaradi homologacije. To pa seveda ne izključujemožnosti, da se najde kakšen zagretež in te vrže na tehničnem pregleduali pa bog obvaruj pošlje na izreden tehnični poregled... Tko da pomoje homologacija ni tako slaba ideja....

Drugače pa če te zanima pa če so ti všeč fighterji se kar pogumno lotipredelave. zima je ravno pravšnji čas za to. Sama pa 100% ne boš-namentele teme oziroma poziva k malo večji povezanosti je bil predvsem željapo medsebojin pomoči pri predelavah pa tudi druženju, furah....fighteristov. Tko da če se boš lotla predelave se že javlam da tipomagam po najboljših močeh :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja načeloma je treba homologirat, samo se da tudi brez ph34r.gif.Če je motor lepo predelan in ne zgleda kot kakšen zmazek se bo pomojemalokdo spravu težit zaradi homologacije. To pa seveda ne izključujemožnosti, da se najde kakšen zagretež in te vrže na tehničnem pregleduali pa bog obvaruj pošlje na izreden tehnični poregled... Tko da pomoje homologacija ni tako slaba ideja....

Drugače pa če te zanima pa če so ti všeč fighterji se kar pogumno lotipredelave. zima je ravno pravšnji čas za to. Sama pa 100% ne boš-namentele teme oziroma poziva k malo večji povezanosti je bil predvsem željapo medsebojin pomoči pri predelavah pa tudi druženju, furah....fighteristov. Tko da če se boš lotla predelave se že javlam da tipomagam po najboljših močeh smile.gif

malo pomoci oz. kak odgovor na kako vprasanje mi bodo zelo koristil, sploh ce ma kdo izkusnje v tej smeri...se ze vnaprej zahvaljujem..

imam namrec rahlo obtolčenega z750 (dekelci obeh strani,plastika riti in maske,tank in balanca), vsi vitalni deli pa so ok. Motor mi je super odkar ga imam in bi ga z veseljem se vozila, sem pa ze pred padcem studirala o nekaj popravkih,ki bi mi naredil voznjo se slajso,kot je.. Zdej ga pa moram tako ali tako zrihtat,nekaj idej je, zima je, prostor imam, nekaj denarja bo pa kar se plastik tice,sem tako receno 'pri koritu'.... ampak se ne vem kje bi zacela in kolk dalec bi sploh sla..glare.giftrance_19_hmm.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri fighterjih ubistvu nimaš skor nobene omejitve, rvno zato so mi super. Lahko greš v bol klasično smer-menjaš plastiko zadka z kakšnim drugim sportašem, jo mal dvigneš da je bol agresiven izgled spredaj pa 2 okrogli luči pa kakšna superbike belanca, spojler itd. Potem maš bobber stil, kjer čist porežeš zadek-men osebno ni všeč. Zadeva je priljubljena predvsem v ameriki. Na koncu pa še tako imenovani nemški stil (ki je po moje najbolj hard-core pa tudi osebno najbljubši) visoko zavihani zadki, še bolj zavihani izpuhi,enojne nihajke, kakšna nora maska spredaj, čim širša belanca, itd. potem maš pa tuki še cel kup tuning predelav od vzmetenja, do turbni Nos-a itd, menjanja celotnega sprednjega dela, custom nihajk in okvirjev, pa še in še. Možnosti so praktično neomejene

Moj je npr. tako imenovani nemški stil gsxr 1100w 1996:

post-20343-125781618376_thumb.jpg

Tole bi bil pa nekako klasičen fighter:

post-20343-125781627103.jpg

Bobber-monster:

post-20343-125781647392_thumb.jpg

Pa še ena hard core predelava -spondom custom okvir:

post-20343-125781742578_thumb.jpg

Sory k so skor same Suze, sam mam uglavnem samo te na računalniku, k sem iskal mal navdiha.

Ene par smernic samo tko mal za domišljijo razburkat :) Drugač pa pr fighterjih itak ni nobenih omejitev-no ok performensov (predvsem ciklistike) ni lih dobr zgubit na račun izgleda. za to obstaja en drug stil motorjev hehe:devil:

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni je pa tisti bobber stil všeč..če se prav spomnim, je bil nedavno predstavljen koncept BMW-ja v tej smeri in je stvar precej dobr zgledala.. ampak zase nisem misla kaj takega...v glavi sem imela,da bi se znižala balanca, zožala plastika zadka in spremenila maska,čeprav bi pa luč rada obdržala..zamenjala bi auspuh in poškodovane pokrove in jih oblekla v karbon..pa drobnarije.. ne vem pa še,kolk mi bo uspel realizirattrance_11_confused.gif

Popravljeno . Popravil v3sn4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sem vidu tistga BMW bobberja... Z ožanjem plastik misliš originale ali montirt plastike od kakega drugega motorja? Kar se belance tiče bi lahko montirala kak drag al pa straight bar, ali pa celo klip one. Če bi hotela obdržat sprednje lučli pa je po moje najboljš da narediš svojo masko iz poliestra... Če si dobra z glino oz. plastelinom pomoje ne bo prevelkih težav :) sem tudi sam poskusu v tej smeri pa sem zgleda popoln kiparski antitalent. Kar se izpuha tiče pa lahko lonec odpreš pa ga po možnosti mal skrajšaš, sploh če je na enem delu zbit. Še mal popraviš kot da se lepo ujema z linjo novega zadka....

Dej prilepi par slikic motorja v trenutnem stanu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sem vidu tistga BMW bobberja... Z ožanjem plastik misliš originale ali montirt plastike od kakega drugega motorja? Kar se belance tiče bi lahko montirala kak drag al pa straight bar, ali pa celo klip one. Če bi hotela obdržat sprednje lučli pa je po moje najboljš da narediš svojo masko iz poliestra... Če si dobra z glino oz. plastelinom pomoje ne bo prevelkih težav smile.gif sem tudi sam poskusu v tej smeri pa sem zgleda popoln kiparski antitalent. Kar se izpuha tiče pa lahko lonec odpreš pa ga po možnosti mal skrajšaš, sploh če je na enem delu zbit. Še mal popraviš kot da se lepo ujema z linjo novega zadka....

Dej prilepi par slikic motorja v trenutnem stanu...

tole je ta moment vse kar mam od slik..

z ožanjem sem v bistvu misla,da bi nardila čist nove kalupe za zadek pa za masko tudi...da bi blo po mojih željahcool.gif

auspuh ma pa direktno na sredini lonca en 'lep' žvak pa niti mi ni vsec že sam po sebiblink.gif

post-19554-125789443348_thumb.jpg

post-19554-125789448389_thumb.jpg

post-19554-125789452509_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil v3sn4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ujh.... ko bi le imela denarnico, na kateri ne bi pisalo >študentka<....trance_33_sleep.gif

Pri predelavah ne gre samo za denarnico. Prvo je želja in potem IDEJA. Denar imaš, če imaš za Buella, lahko bi kupila starejšega japonca, pa ga predelala :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni je pa tisti bobber stil všeč..če se prav spomnim, je bil nedavno predstavljen koncept BMW-ja v tej smeri in je stvar precej dobr zgledala.. ampak zase nisem misla kaj takega...v glavi sem imela,da bi se znižala balanca, zožala plastika zadka in spremenila maska,čeprav bi pa luč rada obdržala..zamenjala bi auspuh in poškodovane pokrove in jih oblekla v karbon..pa drobnarije.. ne vem pa še,kolk mi bo uspel realizirattrance_11_confused.gif

Koncept BMWja se imenuje Lo Rider : http://www.motosvet.com/bmw-razkril-koncept-lo-riderja-bmw-razkril-koncept-lo-riderja.html

Edini zanimiv BMW. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@v3sn4- ja maš prov najbolš narest plastike iz nule pa popolnoma posvojih željah-vidim da se ukvarjaš z karbonskimi izdelki, tko da ti verjetno ne bo problem. Luč bi pomoje z kašno primernomasko lahko zgledala prov ubijalsko. Sedež boš uporabila original? karse belance tiče pa pomoje lahko poskusiš z kakšno superbike....jst semosenbo zelo zadovoljen z mojo 830mm. Aja pa deklc-se ga da zvarit al je preveč sesut? pa pomožnosti kak karbonski pokrov čez? al ga misliš menjat?

@Buellina-niso tok drage zadeve tele fighterji. No čist odvisno v kakšne ekstreme se spustiš-lahko dosežejo tudi cene krepko nad 50.000eur. Ceno predelave lahko kar konkretno zmanjšaš tako, da poskusaš čim več narest sam (kar je tud poanta vsega skupaj).... Tko da če te zanima kup en starejši motor pa začni rezat pa šravfat in počas nabiri dele...pa ni hudič da ti z dobršno mero vztrajnosti nebi uspelo. PS-se pa strinjam glede študentske denarnice-vedn premal debela :headbang:

@baddad-ja je kr zanimiv tale BMW, sicer ni po najbol po mojmu okusu ampak vseen.. Me pa zanima kje so dobili idejo za dizajn....:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri predelavah ne gre samo za denarnico. Prvo je želja in potem IDEJA. Denar imaš, če imaš za Buella, lahko bi kupila starejšega japonca, pa ga predelala trance_25_naughty.gif

mislim.... kaj se morate vsi zapičit v to, da mam buella??? pa kaj ste taki raje ne povem kaj??? mislim haloo??? je mogoče kdo pomislil, da obstaja možnost, da motor ni skeširan?trance_16_dozingoff.gif

ampak ok...očitno nisem v pravi temi-ampak potem nisem nikoli, ker mi vedno nekdo potoči, da naj sem tiho, ker mam buella... torej nisem nikoli v pravi temi, a ne???

se spoh ne sprašujem več zakaj čedalje manj starih mačkov gravitira na ta forum....

trojan69, tebe bom pa kar zagnjavila, če bom rabila kak info.... ker je očitno, da se spoznaš na te stvari!trance_40_thumbup.gif

glede nakupa starega motorja sem pa že razmišljala.... upam, da se bodo ideje v prihodnosti realizirale... do takrat pa bom pridno brskala po straneh z ustrezno vsebino...smile.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Buellina kr zagnjavi :) pa še link odo enga super foruma

http://www.google.si/url?sa=t&source=web&ct=res&cd=1&ved=0CAYQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.customfighters.com%2F&ei=OSf7SvqqDJT0mAO0tfHCCg&usg=AFQjCNFTLkQfMKaQEkX2r0vL1saoMn_pEg&sig2=UFipEJ4YAiO99d4QRYtGkQ ,tile so res majstri za predelave pa popravila vseh vrst. Gor maš ljudi ki se že po 20 let ukvarjajo z fighterji in so res prava zakladnica znanja...

@V3sn4- sem mal surfal po e-bayu pa našel tole masko za original luč za Z-ja http://cgi.ebay.de/K10-KAWASAKI-Z750-Z-750-LAMPENMASKE-o-STREETFIGHTER_W0QQitemZ260451857815QQcmdZViewItemQQptZMotorrad_Kraftradteile?hash=item3ca423f597

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ni to original maska...sicer brez nosilcev za luč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa je zgleda res... moja napaka :krneki:

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@v3sn4- ja maš prov najbolš narest plastike iz nule pa popolnoma posvojih željah-vidim da se ukvarjaš z karbonskimi izdelki, tko da ti verjetno ne bo problem. Luč bi pomoje z kašno primernomasko lahko zgledala prov ubijalsko. Sedež boš uporabila original? karse belance tiče pa pomoje lahko poskusiš z kakšno superbike....jst semosenbo zelo zadovoljen z mojo 830mm. Aja pa deklc-se ga da zvarit al je preveč sesut? pa pomožnosti kak karbonski pokrov čez? al ga misliš menjat?

sem ze narocila 12kg glinebiggrin.gif idej je velik,sam poskusit je treba..

ja,za sedeze me pa tud matra,samo a se kje da dobit kaj po svoji izbiri (pri nas je to gotovo vprasanje) ali naj studiram v smeri,da dobim nekaj od kakega drugega motorja?...mi je vsec tisti nacin predelave gsxr-a,ki si ga objavil v 3.postu (od ShowYo moto),ampak to je seveda ze (drag) podvigunsure.gif

deklce pa moram nove kupit pa potem sem misla se karbon cez dat...da slucajno v kaksnem nesrecnem primeru ne bo treba spet novih original kupovatslap.gif

hvala za info iz ebaya za masko,samo jo najbrz ne bom rabla..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@v3sn4- mogoč bi lahko predelala original sedež, pa ga dala preoblečt? Lahko pa tud od kakega drugega motorja, ampak ga boš morala vseeno pilagodit tanku pa mehanizmu za zapiranje. Tko da pomoje najbolš da slečeš sedež, zrežeš ploščo, nalepiš novo peno in obrežeš v obliki, ki ti bo všeč pa neseš oblečt (ali pa ga sama oblečeš če si vešča tega). Pa še kakšne znake, črke itd lahko daš všit notr.... Jst sem za sedež uporabu kar 3mm aluminjasto ploščo, zaenkrat se obnese čist ok zgleda pa tud super, pa še ene 100gramov teže sem odbril :whistle:

Tist fighter od Showyo moto je res super predelava ja. Je pa res da je to že kr velik pa drag podvig. Koneckoncev je to delo ene manjše firme iz kanade, ki se ukvarja z custom deli za fighterje. Zadeva je pa požela tudi kar precej nagrad....

@pohajač-zakaj pa ne glina?? Kolker sem jst vidu pa se dobisoval z tujimi predelovalci kar veliko uporabljajo glino in plastelin za pramodele (al kako se že reče tem zadevam :) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!