Skoči na vsebino

Yamaha FZ 8


Fazer03

Priporočene objave

Nova FZ1 ni dosti dražja (2000€) pa je popolnoma drug motor - se dobi 1 let stara za ta denar, takrat pa že človek malo pomisli, mar ne?

ajd

Nova FZ1 bo kar 3000 dražja, cena za 2010 je 11000 EUR. Res pa je da je popolnoma drug motor. worship.gif

Japonci letos močno dvigujejo cene, R1 je 14600 EUR! unsure.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova FZ1 bo kar 3000 dražja, cena za 2010 je 11000 EUR. Res pa je da je popolnoma drug motor. worship.gif

Japonci letos močno dvigujejo cene, R1 je 14600 EUR! unsure.gif

japonci so ze v sredini leta 2009 ugotovili da niso vec v recesiji, tako da v letu 2010 lahko pričakujemo znaten dvig cen japonskih izdelkov, proizvodovheadbang.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh kar malce razočaran. Popolnoma vse isto kot FZ1, z drugo masko in spet nekim grdim auspuhom(hvala bogu za akrapoviča in ostale). Recesija dela svoje..... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh kar malce razočaran. Popolnoma vse isto kot FZ1, z drugo masko in spet nekim grdim auspuhom(hvala bogu za akrapoviča in ostale). Recesija dela svoje..... :(

Grda rajngla ,a ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh sej izgled v živo z kšnim akrapovičem bo hud! V to ne dvomim. Nova sprednja luč je meni osebno lepša od diamantne na FZ1n. Razočaran sem bil samo nad pomanjkanjem novosti, po drugi strani pa zakaj bi nekaj spreminjal, če že zdaj izgleda/deluje/se pelje SUPER? Motor R1 nikoli ni razočaral(čeprav downgradean) tako da vsi ki nameravajo kupt FZ8 :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh kar malce razočaran. Popolnoma vse isto kot FZ1, z drugo masko in spet nekim grdim auspuhom(hvala bogu za akrapoviča in ostale). Recesija dela svoje..... sad.gif

če bi spremljal malce gospodarstvo bi ugotovil, da so japonci ze nekaj časa niso v recesiji..........

v tem primeru bos moral krivca za to kje drugje iskatwhistle.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Severna soseščina je že dobila cene za osmico:

neu FZ8-N: 9.999

neu FZ8-N ABS: 10.799

neu FZ8-S: 10.199

neu FZ8-S ABS: 10.999

In če sedaj malo špekuliram in poskušam uganit naše cene glede na razmerje FZ1 (ABS) pri nas (12000€) in pri sosedih (15000€):

dobim "faktor" 0.8 in pridem pri FZ8-S na cca 8.200 kar za moj pojem še ni taka kriza.

LP

PS: pokazali pa jim jo bodo na sejmu v Celovcu med 15. in 18. aprilom. http://www.1000ps.at/veranstaltungen-2347830-Yamaha_Premieren

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je to.

FZ8 e FAZER 8 sono state progettate e realizzate intorno al nuovo motore da 779 cc in grado di erogare 106,2 CV a 10.000 g/min con una coppia massima di 82,0 Nm a 8.000 g/min. Il propulsore offre un mix perfettamente dosato tra la potenza di una cilindrata elevata ed il controllo di una media, con una spinta costante in tutto l’arco d’erogazione. Il nuovo motore, insieme al telaio pressofuso in alluminio e al forcellone ed all’interasse compatto, offrono una guida ricca di emozioni, con cambi di direzione rapidissimi ed una tenuta ottima in ogni in ogni situazione.

La gemella semicarenata FAZER 8 esplora invece le sensazioni del touring sportivo, in tutte le condizioni di guida. Naturalmente le prestazioni sono all’altezza di una di una super street, con l’aggiunta di una superiore protezione aerodinamica. E i prezzi? 8.190 euro f.c. per portarsi a casa la FZ8, 8.690 euro f.c. invece per la Fazer 8.

http://www.motoblog.it/post/23362/yamaha-fz8-e-fazer-8-2010-dati-e-foto-ufficiali

post-1569-12683889912_thumb.jpg

post-1569-126838938914_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, ravno veliko več kot pa FZ& pa tole ni: 8 konj več pri 2000 obratih manj, pa 20 Nm.

Hm, ravno veliko več kot pa FZ& pa tole ni: 8 konj več pri 2000 obratih manj, pa 20 Nm.

FZ6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teh. podatki:

FAZER 8 - 2010

MOTORE

Tipo 4 cilindri, 4 tempi, DOHC con 16 valvole

Raffreddamento a liquido

Cilindrata 779 cc

Alesaggio x corsa 68 x 53,6 mm

Rapporto di compressione 12,0:1

Potenza massima 78,1 kW (106,2 cv) a 10.000 giri/min

Coppia massima 82,0 Nm (8,4 kgm) a 8.000 giri/min

Lubrificazione Carter umido

Alimentazione Iniezione elettronica

Frizione Dischi multipli in bagno d’olio

Accensione TCI (digitale)

Avviamento Elettrico

Cambio 6 marce

Trasmissione Catena autolubrificante

Rapporto primario 1,512(65/43)

Rapporto finale 2,875(46/16)

Rapporto 1a marcia 2,692(35/13)

Rapporto 2a marcia 2,063(33/16)

Rapporto 3a marcia 1,762(37/21)

Rapporto 4a marcia 1,522(35/23)

Rapporto 5a marcia 1,350(27/20)

Rapporto 6a marcia 1,208(29/24)

CICLISTICA

Telaio A diamante in alluminio pressofuso

Sospensione anteriore Forcella steli rovesciati da 43 mm Ø

Escursione 130 mm

Sospensione posteriore Monocross, con leveraggi progressivi

Escursione ruota 130 mm

Inclinazione cannotto 25°

Avancorsa 109 mm

Freno anteriore Due dischi da 310 mm Ø, con pinze a 4 pistoncini

Freno post. Disco da 267 mm Ø

Pneumatico anteriore Radiale da 120/70 ZR17 M/C (58W)

Pneumatico posteriore Radiale da 180/55 ZR17M/C (73W)

DIMENSIONI

Lunghezza 2.140 mm

Larghezza 770 mm

Altezza 1.225 mm

Altezza sella 815 mm

Interasse 1.460 mm

Distanza minima dal suolo 140 mm

Peso in ordine di marcia 215 kg

Capacità serbatoio 17 litri

Quantità olio motore 3,8 litri

post-1569-126839273509_thumb.jpg

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jo kr kurc gleda, tok enga ropotanja po pa tola ven pride.Bo kr moja fz6 še letos uredu drug let pa kvečjemu na fz1(z mislimi pri Multistradi1200) :rolleyes:

Popravljeno . Popravil musaschi64
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, ravno veliko več kot pa FZ 6 pa tole ni: 8 konj več pri 2000 obratih manj, pa 20 Nm.

Ja pa saj ni vse v KM.

Marketingarji bodo to predstavili takole: FZ6 / FZ8 : "Pri 2000 obr. manj smo ji povečali moč za 8% in prav tako pri 2000 obt. manj ima sedaj 30% navora več". Pa še res je. In verjetno temu primerno so sedaj tudi grafi moči in navora bolj "popeglani" .

post-1569-126839406676_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa saj ni vse v KM.

Marketingarji bodo to predstavili takole: FZ6 / FZ8 : "Pri 2000 obr. manj smo ji povečali moč za 8% in prav tako pri 2000 obt. manj ima sedaj 30% navora več". Pa še res je. In verjetno temu primerno so sedaj tudi grafi moči in navora bolj "popeglani" .

Registracija bo pa za teh 6 KM tud lepša.

Mislim, da bo FZ1 precej boljša izbira v tem segmentu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Registracija bo pa za teh 6 KM tud lepša.

Mislim, da bo FZ1 precej boljša izbira v tem segmentu.

Je pa 3000€ razlike, kar pa ni ravno zanemarljivo. Se mi zdi da bo kr prodajni hit, če le ne bo cena preodločilen dejavnik, ne vem...

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor berem komentarje na prvi strani MS pri predstavitvi, je večina pisočih kar razočarana. Jaz pa priznam, da meni takole na "prvo žogo" kar "sede". Če jo primerjam z mojo letnika 07 je pridobila: USD vilice, bolj konkretno zadnjo vilico, nov motor z več moči in več navora, izpuh ob strani (kar pomeni cenejši Akrapo ali Leo, saj je enojni); debato o moči in navoru pa vidim takole: sedaj ima rdeče polje pri 11500, dosedanja pa mislim da na 14000 - večina se je pritoževala nad pomanjkanjem navora spodaj in na sredini in "da je kam šla", si jo moral tiščat v visoke obrate; "osmica" bo imela sedaj očitno več navora tako v cifri kot tudi razpored bo drugačen: jaz pričakujem posledično malo manj dela z menjalnikom (pa me to sedaj ni nič motilo). In jaz Fazer8 gledam kot zamenjavo za FZ6 in ne kot na nek nov "podrazred" oziroma tržno nišo.

post-1569-126860157773_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče bo kdo rekel da se vtikam .. z znižanjem obratov največje moči in zvišanjem navora za 30% !!!!! pri razmerju kg/km v prid fz6 1,88 proti fz8 2,03... 185kg teže proti 215kg fz8 ... kljub temu zna imeti fz8 pri marsikaterem bolj umirjenem vozniku manjšo porabo kot fz6 prav zaradi večjega ( ogromno) navora in posledično večji radij ... nezanemarljivo pri voznikih , ki si želijo bolj prijaznega turnega motorja z malo več vetra... z znižanjem obratov se zna podaljšat tudi življenska doba olja in posledično servisni interval ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delta team je objavil cene:

FZ8: 8.490 EUR (z DDV)

FZ8 (ABS): 9.190 EUR (z DDV)

Fazer 8: 8.990 EUR (z DDV)

Fazer 8 (ABS): 9.690 EUR (z DDV)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predrago, žal (sicer pa zagotovo povsem spodoben motorček)

ajd

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!