Skoči na vsebino

Vinjete


klemzy00

Priporočene objave

Pa spet bomo morali za vsako vozilo kupiti elektronsko škatlico...cca dvomestno do trimestno število v evrih, nakar se bo oblast čez par let zamenjala, pa bomo spet nekaj novega uvedli......pa se vprašam, kaj za vraga je bilo sploh narobe z listki, ki so nam jih prijazni prodajalci (sedaj ne več prijazni DARS nadzorniki) v roke dali in smo na koncu AC lepo v vrsti stali in cestnino plačevali? Saj tudi sedaj lepo v vrsti stojimo, ko nam rampe zaprejo, da lahko kontrolirajo vinjete. In kaj je narobe z ABC cestinjenjem, in kaj je narobe z vinjetami....????!!!

odgovor: nič ni narobe, preprosto se premalo zasluži, da bi se tako potratno državico financiralo in zato si vedno nekaj novega zmišljujemo.

komentar: boga mati, kje živim

opombe: Maus imaš prav, še kolcalo se nam bo po vinjetah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole bo spet poteza Slovenske politike ! ! Švicarji nam bodo prodali enkraten elektronski sistem cestninjenja, Švicarji pa že več kot 35 let uporabljajo vinetni sistem !

Imajo ca 2,7K Kil. AC letna vinjeta za osebni avto in tudi motor v Švici stane samo ca 29 € to je enourni zaslužek delavca z poklicem !:whistle::whistle:

Ps:blagor se nam z tako sposobno vlado !:headbang:

Popravljeno . Popravil Bremzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Jaz bom letos spet prenosljivo kupu, k grem z drugim avtom samo vsake par mesecev po autobanu :grim

Lahko bi malo obrazložil,lahko tudi na ZS,zadeva mi je zanimiva,ker eno vozilo večino leta počiva(oldtimer) :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi malo obrazložil,lahko tudi na ZS,zadeva mi je zanimiva,ker eno vozilo večino leta počiva(oldtimer) :blush:

Jaz sem mel letos na motorju "prenosljivo" in je na AC proti Beogradu nekje odfrčala in ko sem se vračal v Bregani "takoj" po novo ! :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi malo obrazložil,lahko tudi na ZS,zadeva mi je zanimiva,ker eno vozilo večino leta počiva(oldtimer) :blush:

Kako pa naj vem da nisi kakšen DARSov špicelj :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vinjeto brez da bi potegnu prozorno folijo dol, narahlo namažeš z labelo(za ustnice) in prilimaš kamor želiš

ko jo želiš prestavit jo brez problema prestaviš drugam, niti ni potrebno na novo mazat ker labela še vedno služi kot magnet :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vinjeto brez da bi potegnu prozorno folijo dol, narahlo namažeš z labelo(za ustnice) in prilimaš kamor želiš

ko jo želiš prestavit jo brez problema prestaviš drugam, niti ni potrebno na novo mazat ker labela še vedno služi kot magnet :devil:

Kam daš pa tri črne črte, ki so na foliji, katero praviš, da ne odstraniš ?

Popravljeno . Popravil sayo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odlepiš folijo s črtami in na vinjeto nalepiš prozorno samolepilno folijo za zavijati šolske zvezke (dobiš v knjigarni), ta folija ima dovolj močno lepilo da vinjeta zlahka ne odpade s stekla, ampak ne pa spet toliko, da je ne bi mogel dol dobit kadar hočeš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odlepiš folijo s črtami in na vinjeto nalepiš prozorno samolepilno folijo za zavijati šolske zvezke (dobiš v knjigarni), ta folija ima dovolj močno lepilo da vinjeta zlahka ne odpade s stekla, ampak ne pa spet toliko, da je ne bi mogel dol dobit kadar hočeš

Ti si pa zelo blizu

P.S. črne črte na foliji z acetonom žal ne gredo dol, samo folijo uničiš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z acetonom al z nitro razredčilo..

pozabu sem s čim sem črte brez problema dobil dol

probaš z acetonom, ni tulk močn čene pa z nitrom, nevem zdale

tak se je naredl in ni blo problem, nobene škode na foliji ali drugje.

spet je to tu koliko si spreten in koliko kompliciraš

to je iz moje strani tu vse, vsak naj pa naredi kako bo mislil da bo prav

SREČNO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja pa DARS-ovc ima pooblastila, da preveri, če je vinjeta pravilno napopana (tudi z roko)

To lahko preveri v tvojih sanjah, fizično ti avto lahko pregleda samo carinik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja. lej...vem, da je bilo govora o tem in se mi zdi da je v odloku napisano, da lahko.

Marsikaj se spreminja, včasih tudi mestni redarji niso imeli radarjev, sedaj jih imajo...itd....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

75.c člen

(pooblastila upravljavca cestninskih cest in cestninskih nadzornikov v zvezi z nadzorom)

(1) Pri izvajanju nadzora ima upravljavec cestninskih cest pooblastilo slikovno snemati vozila na kateremkoli delu cestninske ceste za namen identifikacije registrske označbe vozila in ugotavljanja pravilne uporabe vinjet.

(2) Cestninski nadzorniki imajo pri izvajanju nadzora naslednja pooblastila:

– preprečiti vozniku prehod cestninske postaje brez prevzema dokumenta za plačilo cestnine na cestninski postaji in/ali plačila cestnine ali elektronske registracije tega prehoda;

– ustaviti vozilo cestninskega zavezanca z dajanjem predpisanih znakov, na način in po postopku, ki ga predpiše minister, pristojen za promet, v soglasju z ministrom, pristojnim za notranje zadeve;

– ugotavljati pravilno namestitev in uporabo vinjete;

– ugotavljati pravilnost namestitve, uporabe in delovanja elektronske naprave za cestninjenje na vozilu;

– ugotavljati pravilnost elektronske registracije pri plačevanju z elektronsko napravo za cestninjenje na vozilu;

– zahtevati od voznika, da pokaže vozniško ter prometno dovoljenje ali drug dokument za ugotovitev istovetnosti cestninskega zavezanca;

– zahtevati od voznika, da predloži vinjeto, dokument za cestninjenje in/ali dokazilo o plačilu cestnine;

– izločiti iz prometa vozilo v primerih iz prvega odstavka 75.č člena;

– naložiti vozniku, da zapelje vozilo do najbližjega počivališča ali druge primerne površine, in na vozilo namestiti tehnično napravo, ki preprečuje nadaljnjo vožnjo s tem vozilom;

– zahtevati od voznika, da ravna v skladu s tem zakonom.

(3) Upravljavec cestninskih cest in cestninski nadzorniki morajo pooblastila v zvezi z nadzorom nad plačevanjem cestnine izvajati v najmanjšem obsegu, ki je potreben za izvedbo nadzora, in tako, da v čim manjši meri posega v pravice voznika in potnikov v vozilu ter njihovo zasebnost.

(4) Policija je v okviru svojih pristojnosti dolžna nuditi pomoč cestninskim nadzornikom pri nadzoru nad cestninjenjem, če cestninski zavezanec ovira ali onemogoča nadzor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(3) Upravljavec cestninskih cest in cestninski nadzorniki morajo pooblastila v zvezi z nadzorom nad plačevanjem cestnine izvajati v najmanjšem obsegu, ki je potreben za izvedbo nadzora, in tako, da v čim manjši meri posega v pravice voznika in potnikov v vozilu ter njihovo zasebnost.

Če kombiniraš s tem členom, si jo lahko ogleduje samo z zunanje strani. Seveda pa obstaja tudi 4. točka, tako da ...

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali pa ne....

(3) Upravljavec cestninskih cest in cestninski nadzorniki morajo pooblastila v zvezi z nadzorom nad plačevanjem cestnine izvajati v najmanjšem obsegu, ki je potreben za izvedbo nadzora, in tako, da v čim manjši meri posega v pravice voznika in potnikov v vozilu ter njihovo zasebnost.

kar pa ne pomeni, da NE sme posegati.....

saj pravim, ne vem...nisem pa tudi čisto 100% prepričan, da ne sme stegnit roke in probat.....

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali pa ne....

(3) Upravljavec cestninskih cest in cestninski nadzorniki morajo pooblastila v zvezi z nadzorom nad plačevanjem cestnine izvajati v najmanjšem obsegu, ki je potreben za izvedbo nadzora, in tako, da v čim manjši meri posega v pravice voznika in potnikov v vozilu ter njihovo zasebnost.

kar pa ne pomeni, da NE sme posegati.....

saj pravim, ne vem...nisem pa tudi čisto 100% prepričan, da ne sme stegnit roke in probat.....

Po mojem ti lahko brez problema poseže v vozilo. Sem samo parkrat videl carinike z Darsovci, medtem ko Darsovce vidim skoraj vsak dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja pa DARS-ovc ima pooblastila, da preveri, če je vinjeta pravilno napopana (tudi z roko)

valda, pa prometno in voznisko se lahko zahteva :grim

pa se v prtljaznik mi lahko premece.. itn...

roko mu priprem v sekundi dvajset :smoke:

Popravljeno . Popravil hilton
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!