Skoči na vsebino

Vinjete


klemzy00

Priporočene objave

Ob 9. 2. 2013 ob 22:07, Robertjur pravi:

Danes mi je mulo zvrnil avto!! :surrender: 

Streha je potlačena in šipa popokana. Avto je star in ga ne bom popravljal čeprav se še vedno lepo pelje.

Se mi zdi da sem nekje bral da se vinjeta lah nekak dobi nova ker je lihkar bla nalimana. Ima kdo kake izkušnje?? 

Tud jz priporočam carglass :) ne brez zajebancije, potrebuješ nujno račun ko si ubavil vinjeto, drugače ne vem če boš lahko kar dobil novo nadomestno avto vinjeto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, pikec99 pravi:

Tud jz priporočam carglass :) ne brez zajebancije, potrebuješ nujno račun ko si ubavil vinjeto, drugače ne vem če boš lahko kar dobil novo nadomestno avto vinjeto.

Za pridobitev nadomestne vinjete je potrebno izpolniti vlogo in obvezno priložiti: 
  • odstranjeno vinjeto (v kolikor na odstranjeni vinjeti ni razvidna cela serijska številka, je potrebno priložiti tudi pripadajoči kupon). Pri odstranjeni polletni, mesečni ali tedenski vinjeti mora biti razviden rok njene veljavnosti, v nasprotnem primeru je treba priložiti še račun o njenem nakupu, 
  • v primeru zamenjave vetrobranskega stekla / dela motornega kolesa na katerega je bila nameščena vinjeta - kopijo računa za zamenjavo vetrobranskega stekla / dela motornega kolesa, ki ga je izdala delavnica, v kateri je bilo popravilo opravljeno (iz priloženega računa mora biti razvidno kdo je cestninski zavezanec in na katerem vozilu je bila storitev opravljena) ali 
  • v primeru zamenjave vozila, vetrobranskega stekla ali dela motornega kolesa v garancijski dobi - kopijo dokumenta, ki to zamenjavo dokazuje

vse informacije z obrazci se nahajajo tukilele:

https://www.dars.si/Dokumenti/Cestnina/Nacini_placevanja_cestnine/Vozila_pod_3500_kg/Vinjeta/Izdaja_nadomestne_vinjete_260.aspx

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Carglass pokličeš in se vse z njimi dogovoriš. Pridejo tudi na dom, menjajo steklo, montirajo vinjeto, podpišeš par obrazcev in to je to.. Simpl ko pasulj :D 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Rogerg pravi:

4 leta staro objavo citirate al kaj :D

enim še zdaj ni jasno .. je pa dobro obuditi spomin, če se ti (bohnedaj) to zgodi ;)

:ninja:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kdo mi lahko pove, kje v okolici MS dobim avstrijsko vinjeto za motor? Bil sem na Petrolu (Tišina) in na počivališču ob MS avtocesti in je nimajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

33 minutes ago, Andrejcer said:

Kdo mi lahko pove, kje v okolici MS dobim avstrijsko vinjeto za motor? Bil sem na Petrolu (Tišina) in na počivališču ob MS avtocesti in je nimajo.

zanimivo .. na petrolu na avtocesti bi mogli imet .. si jim vse po spisku?

pred bolnico tudi menda ..

so pa imeli na pumpi (petrol) tik pred mejo (šentilj) lansko leto ..

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Tex pravi:

.. si jim vse po spisku?

Hehe... :)... nisem te sorte, če ni panike, saj delavec za pultom ni kriv, če česar nimajo. ;)

Danes že malo prepozno, bom pa jutri klical malo okrog, če ne dobim 100% informacije tukaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti lahko jaz kupim vinjeto. Sem v soboto sped v SLO

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, branko1 pravi:

Ti lahko jaz kupim vinjeto. Sem v soboto sped v SLO

Rabim prej, v soboto zjutraj odrinem za Wien.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te pa se zapelaj do Bad Radkersburga ali Halbereina - tam dobis 100%

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Andrejcer pravi:

Rabim prej, v soboto zjutraj odrinem za Wien.

če greš ob 7h se bom glih pripravljal na odhod iz Markt Allhau..drugače me pa prehitiš od tam naprej ..vinjeto sem kupil na amzs v ljubljani jih imajo .. - :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Andrejcer pravi:

Kdo mi lahko pove, kje v okolici MS dobim avstrijsko vinjeto za motor? Bil sem na Petrolu (Tišina) in na počivališču ob MS avtocesti in je nimajo.

Gruškovje je še najbližje zgleda, kjer jo dobiš 100%.

https://www.dars.si/Dokumenti/Cestnina/Nacini_placevanja_cestnine/Vozila_pod_3500_kg/Vinjeta/Prodaja_avstrijskih_vinjet_687.aspx

 

Na Gorenjskem koncu vem da jih ima Petrol na Hrušici 100%.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.amzs.si/uploads/doc/turisticne_pisarne_2015.pdf

http://www.petrol.si/povej/na-katerih-servisih-je-na-voljo-avstrijska-vinjeta

a božček bo naredil 130km da bo kupil vinjeto? dej no .. 

sigurno se jo da nabavit na prvi pumpi čez mejo ..

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Danes mi je pri pobiranju motorja, zaščita rok na belanci, odlomila kos vetrobranskega stekla na katerem sem imel vinjeto. Zadevo se po mojem ne da popravit (ali pač), kaj mi svetujete naj naredim?

Vetrobransko steklo je imelo že dalj časa razpoko ravno pri vinjeti in sem ga imel namen menjati, ampak šele ko bi mi potekla vinjeta... :S
 

Popravljeno . Popravil Sahbazz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Sahbazz pravi:

Danes mi je pri pobiranju motorja, zaščita rok na belanci, odlomila kos vetrobranskega stekla na katerem sem imel vinjeto. Zadevo se po mojem ne da popravit (ali pač), kaj mi svetujete naj naredim?

Vetrobransko steklo je imelo že dalj časa razpoko ravno pri vinjeti in sem ga imel namen menjati, ampak šele ko bi mi potekla vinjeta... :S
 

Nadomestno vinjeto se izda v primerih, določenih v 38. členu Zakona o cestninjenju (Ur.l. RS, št. 41/2017 in št. 24/2015).

Če je cestninski zavezanec:

  • zaradi uničenja zamenjal vetrobransko steklo ali del motornega kolesa, na katerega je bila nameščena vinjeta,
  • v garancijski dobi zamenjal vozilo, vetrobransko steklo ali del motornega kolesa,
  • oddal vozilo v razgradnjo na predpisanem prevzemnem mestu izrabljenih vozil.pdf-file-format-symbol.svg

lahko od upravljavca cestninskih cest zahteva:

  • izdajo nadomestne vinjete za isto obdobje ali pa
  • povračilo vrednosti nakupa nadomestne vinjete, če sam kupi nadomestno letno ali polletno vinjeto ali
  • povračilo sorazmernega dela do izteka veljavnosti vinjete (letne/polletne), če je vozilo oddano v razgradnjo.

Za pridobitev nadomestne vinjete je potrebno izpolniti vlogo (obrazec 3Apdf-file-format-symbol.svg) in obvezno priložiti: 

  • odstranjeno vinjeto (v kolikor na odstranjeni vinjeti ni razvidna cela serijska številka, je potrebno priložiti tudi pripadajoči kupon). Pri odstranjeni polletni, mesečni ali tedenski vinjeti mora biti razviden rok njene veljavnosti, v nasprotnem primeru je treba priložiti še račun o njenem nakupu, 
  • v primeru zamenjave vetrobranskega stekla / dela motornega kolesa na katerega je bila nameščena vinjeta - kopijo računa za zamenjavo vetrobranskega stekla / dela motornega kolesa, ki ga je izdala delavnica, v kateri je bilo popravilo opravljeno (iz priloženega računa mora biti razvidno kdo je cestninski zavezanec in na katerem vozilu je bila storitev opravljena) ali 
  • v primeru zamenjave vozila, vetrobranskega stekla ali dela motornega kolesa v garancijski dobi - kopijo dokumenta, ki to zamenjavo dokazuje,
  • kopijo prometnega dovoljenja za vozila, ki niso registrirana v Republiki Sloveniji.

Če cestninski zavezanec na podlagi predpisanega potrdila o uničenju odjavi vozilo v Sloveniji, se nadomestno vinjeto cestninskemu zavezancu izda oziroma povrne vrednost nakupa nadomestne vinjete ali povrne sorazmerni del do izteka veljavnosti šele takrat, ko DARS d.d. po uradni dolžnosti pridobi omenjeni podatek o uničenju iz uradnih evidenc. Če je vozilo cestninskega zavezanca registrirano in odjavljeno na podlagi predpisanega potrdila v drugi državi, je potrebno priložiti tudi prevode dokumentov s strani sodno zapriseženega prevajalca.

Do nadomestne vinjete, povračila nakupa nadomestne vinjete oziroma povračila sorazmernega dela do izteka veljavnosti vinjete je upravičen cestninski zavezanec. V kolikor vložnik ni cestninski zavezanec, mora vlogi priložiti pooblastilo cestninskega zavezanca, da lahko v njegovem imenu uveljavlja pravice iz naslova nadomestne vinjete.

Vlogo za izdajo nadomestne vinjete ali za povračilo vrednosti nakupa nadomestne letne oziroma polletne vinjete mora uporabnik vložiti najkasneje v 30 dneh od izpolnitve pogojev za uveljavljanje upravičenj.

Do vračila vrednosti letne vinjete je uporabnik upravičen le v primeru nakupa nadomestne vinjete pred začetkom veljavnosti letne vinjete za naslednje koledarsko leto.

Povračilo vrednosti nakupa nadomestne vinjete lahko cestninski zavezanec zahteva od Darsa v primeru, da sam kupi nadomestno vinjeto. V tem primeru mora kupiti istovrstno vinjeto kot je bila tista, ki jo nadomešča (letno vinjeto, če nadomešča letno vinjeto in polletno v primeru, da nadomešča polletno vinjeto). Pri letni vinjeti se povrne vrednost celotne vinjete. Pri polletni vinjeti pa se v primeru, da je ob nakupu nadomestne vinjete cestninski zavezanec določil novo obdobje njene veljavnosti, povrne sorazmeren del vrednosti te vinjete za čas do izteka veljavnosti nadomeščene oziroma uničene vinjete.

Za povračilo vrednosti nakupa nadomestne vinjete je potrebno izpolniti vlogo (obrazec 3Bpdf-file-format-symbol.svg) in ji obvezno priložiti: 

  • priloge, kot so predhodno določene za pridobitev nadomestne vinjete ter
  • originalni kupon in račun o nakupu nove (nadomestne) vinjete (vrnemo vložniku).

V primeru oddaje vozila v razgradnjo lahko cestninski zavezanec od upravljavca avtocest zahteva tudi povračilo sorazmernega dela vrednosti letne ali pri enoslednih motornih vozilih polletne vinjete in sicer do izteka njene veljavnosti. V tem primeru je potrebno izpolniti vlogo (obrazec 3Fpdf-file-format-symbol.svg) in ji priložiti odstranjeno vinjeto.

Vinjeta se lahko uporabi le za eno vozilo in je ni dovoljeno prenašati z vozila na vozilo. 

Vse potrebno za izdajo nadomestne vinjete lahko uredite: 

  • osebno ali po pošti v DarsGo servisu Ljubljana, Grič 54 , 1000 Ljubljana
  • osebno v DarsGo servisu počivališče Lopata
     

Dodatne informacije: 080 15 03 (ali 01/518 83 50)

 

tl;dr: na DARS-u dobiš zamenjavo

 

edit: fak da se nam spremenu u enga druzga motosvetovca :panic:

Popravljeno . Popravil Xebec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, hvala za info, kaj pa kak bolj ljudski odgovor? Zgoraj berem da bojda carglass vse poštima če pelješ tja popravit steklo. Glede na to da se je moje steklo prelomilo in ne samo napokalo, bi znali to popravit?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Sahbazz pravi:

Ok, hvala za info, kaj pa kak bolj ljudski odgovor? Zgoraj berem da bojda carglass vse poštima če pelješ tja popravit steklo. Glede na to da se je moje steklo prelomilo in ne samo napokalo, bi znali to popravit?

 

aja iščeš popravilo šajbe...to pa ne vem...to  verjetno ni isti material kot avtosteklo,  vpraši mogoče poštimajo.

 

aja pa te avtosteklariji maje baje eno finto da ta staro vinjeto odlimajo iz starega pa prilimajo na novo steklo, brez da jo uničijo...al je to res al ne pa nevem. baje ne smeš bit zraven pa gledat k to čarajo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Sahbazz pravi:

Ok, hvala za info, kaj pa kak bolj ljudski odgovor? Zgoraj berem da bojda carglass vse poštima če pelješ tja popravit steklo. Glede na to da se je moje steklo prelomilo in ne samo napokalo, bi znali to popravit?

 

Z racunom in ostanki vinjete gres na DARS in dobis novo. Ce je cela jo znajo mojstri tud prestavit. Meni so jo, sam da sem menjal sajbo par dni predno sem menjal avto in bi jo sam prestavil na novi avto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Frenk 67 Ja vinjeta je še cela, ampak bom najbrš res se zapeljal do DARSa in si zrihtal novo vinjeto, glede na to da nove šipe nimam, pa tud ne bom je več limal na šipo...lekcija naučena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, Sahbazz pravi:

Danes mi je pri pobiranju motorja, zaščita rok na belanci, odlomila kos vetrobranskega stekla na katerem sem imel vinjeto. Zadevo se po mojem ne da popravit (ali pač), kaj mi svetujete naj naredim?

Vetrobransko steklo je imelo že dalj časa razpoko ravno pri vinjeti in sem ga imel namen menjati, ampak šele ko bi mi potekla vinjeta... :S
 

če maš zavarovano je Carglass kul. Poklićeš se dogovoriš kam pridejo (tudi na dom, le garažo rabijo), prinesejo steklo, vinjeto ti samo podpišeš par obrazcev in v 2 urah je rešeno. lani sem teko 3x menjal steklo. pa 3x tut vinjeto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

če maš zavarovano je Carglass kul. Poklićeš se dogovoriš kam pridejo (tudi na dom, le garažo rabijo), prinesejo steklo, vinjeto ti samo podpišeš par obrazcev in v 2 urah je rešeno. lani sem teko 3x menjal steklo. pa 3x tut vinjeto.

A so se ti na zavarovalnic kej zameril, da si 3 krat sajbo razbil? Jst sem jo enkrat 3 krat v pol leta na Passatu. Sprednja sipa je bla ogrevana in ce ni bla u nulo montirana je pocla ob prvem kamencku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Frenk 67 pravi:

A so se ti na zavarovalnic kej zameril, da si 3 krat sajbo razbil? Jst sem jo enkrat 3 krat v pol leta na Passatu. Sprednja sipa je bla ogrevana in ce ni bla u nulo montirana je pocla ob prvem kamencku.

popolnoma nič, splh ne vem za zavarovalnico. Men se zdi da nalašč mehke šipe vgrajujejo, tudi pri nas kr pokajo, prej pa 10 let nič

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!