Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Priporočene objave

Malce se zanimam za nakup digitalnega fotoaparata. Predvsem me zanima, koliko "piksljov" naj bi imel, zoooma, ločljivost, velikost kartice, kakšne priključke.... Mislim ga imeti tako za domačo rabo. Ne za kaj profesionalnega.

Kaj je s temi spy camerami, k jih prodajajo za 10k SIT. A je to za kaj???

Sam bi dal tam ne vem okrog 100 k SIT (sej ne vem kaj bi za to dobil, a je preveč, premalo???)

Hvala!

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pejt v eno knjižnico pa si oglej revijo Monitor (letošnji letnik) pa mislm da boš dubu kr dober vpogled na trg digitalcev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za doma je ravno dovolj okoli 2 al pa 3 megapixle. manj ne. 2.1 mp je cisto kul.

se strinjam....manj kot 2.1 mp pa niti ne glej,ker bos razocaran...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam Canon Powershot G2 pa je bomba, samo za domačo uporabo ti bo verjetno prehud, če ne drugega vsaj cena.

Za domačo uporabo ti priporočam Canon A 40, ga ima kolega pa se super obnese

Tehnični podatki in cena http://www.mixi.tv/trgovina/izdelek.php?id=249

Vso srečo pri nakupu fotiča :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna se vam zdi Minolta Dimage 2330 :?: :?: :?:

2.3 MEGA pixel

3 x optični ZOOM

USB priključek

8 MB CF Kartica

Cena: 79.990,00 SIT

Je zdej v akciji v M.........S.............. .

Tud ta Cannon ni slab. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna se vam zdi  Minolta Dimage 2330  :?:  :?:  :?:  :D

Minolta ima dobro optiko, za drugo pa ne bi vedel :?: :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokukaj še za Soniyem DSC-P71.

3.2 mega pixlov

3x optični zoom

usb

16MB spomnina (seveda nadgradljivega)

itd..

Cena je pa mogoče kakšnega tisočaka več kot 100k sti, vendar se splača...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sony ma smesno nizko spominsko kartico:) Prijatl si je kupil najnovejsega sonyja, ne vem tocno modela z 5MP! in zraven dobil 16MB kartico:) seveda gr gor 1 slika najvisje locljivosti:) je takoj dokupil;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna se vam zdi Minolta Dimage 2330 :?: :?: :?:

2.3 MEGA pixel

3 x optični ZOOM

USB priključek

8 MB CF Kartica

Cena: 79.990,00 SIT

Jo mam jaz ze pol leta in je super aparat...prej sem mel enga z 1.5mp,toda se ne da primerjat z minolto...edino kar moras nardit je, da si kupis cimprej kartico od najmanj 64mb,ker na 8 mb bos spravil zelo malo... in sploh ne rabis nobenih drajverjev zanjo..jo PC propozna kot zunanji disk...za domaco rabo super aparat 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna se vam zdi  Minolta Dimage 2330  :?:  :?:  :?:  

2.3 MEGA pixel

3 x optični ZOOM

USB priključek  

8 MB CF Kartica

Cena: 79.990,00 SIT  

Je zdej v akciji v M.........S.............. .  

Tud ta Cannon ni slab. :D

Pomisli še na Olympusov C-220 Zoom, je tudi okoli 80 kSIT in je po ocenah v revijah in na INternetu eden od (naj)boljših v tem razredu (3x optični zoom, celo filmčke zna snemat, pa USB, video out... predvsem pa dela lepe slike!). Pa še dokaj nov model je (prišel ven marca 2002), uno Minolto so pa že nehali delati...

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jest se zanimam za Olyumpusova c-120,ali c-220 zoom,pa če bi mi znal kdo kaj povedat o njima bi bil zlo hvaležn :idea: :oops: :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Prej imel Kodak DC 215, al kaj je že bil. Super fotoaparat :lol: :lol: :lol: . Naredil čez 5000 fotk, brez problema. Sedaj Canon A40, narejenih okoli 1000 fotk, tudi brez problema. Drugače pa ti predlagam, da ne kupuješ fotoaparata z manj kot 2 Mp, sploh če boš razvijal slike. Poglej pa tudi cene spominskih kartic, ker ti bo tista, ki jo dobiš zraven takoj premala. Pa dobro fotografiraj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupu v tujini aparat Praktica 2,2,DCZ,in zgleda kr v redu.Ma 2,1 megapikslu,trikratni optični zoom,2xdigitalni,bla,bla,bla...Cijena-sitnica:270 EUR,MEGA!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veselo fotografiranje !!!!

Hvala.

Kupu v tujini aparat Praktica 2,2,DCZ,in zgleda kr v redu.Ma 2,1 megapikslu,trikratni optični zoom,2xdigitalni,bla,bla,bla...Cijena-sitnica:270 EUR,MEGA!

Ali so v tujini cene res toliko nižje kot pri nas???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali so v tujini cene res toliko nižje kot pri nas???

Res - poglej tule:

http://www.guenstiger.de

Za posamezen aparat imaš na voljo tudi časovni graf spreminjanja cene v zadnjih mesecih. Dostikrat so v teh grafih kaki "lokalni minimumi" zaradi trgovskih akcij. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabm fotoaparat z naslednjimi lastnostmi:

-saj 1600*1200 (2M)

-dober objektiv

-dober fleš

-čim manjši

-vse naj dela automatsko (no, če se da kaj na roke nastavt tud nč slabga)

-če ma mal zuma tud ni odveč, ampak nujno pa ni

-cena do 100kSIT

Z njim bom večinoma sliku v zaprtih temnih prostorih, zato dober (svetu) objektiv pa kvaliteten fleš, pa tud kak uporaben ISO400 (ne ves gresast) ne bo odveč.

Zdej mam Olympus mju-II in sem s slikami zlo zadovolen. Tud pr bol slabi luči, brez fleša in z ISO200 filmom, so slike uporabne. Sam fokusira pa včasih kar mal mim (pa sploh ne veš, dokler filma ne razviješ). Fleš je pa zakon.

Na kratko, rabu bi nekaj podobnega digitalnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabm fotoaparat z naslednjimi lastnostmi:

-saj 1600*1200 (2M)

-dober objektiv

-dober fleš

-čim manjši

-vse naj dela automatsko (no, če se da kaj na roke nastavt tud nč slabga)

-če ma mal zuma tud ni odveč, ampak nujno pa ni

-cena do 100kSIT

Z njim bom večinoma sliku v zaprtih temnih prostorih, zato dober (svetu) objektiv pa kvaliteten fleš, pa tud kak uporaben ISO400 (ne ves gresast) ne bo odveč.

Zdej mam Olympus mju-II in sem s slikami zlo zadovolen. Tud pr bol slabi luči, brez fleša in z ISO200 filmom, so slike uporabne. Sam fokusira pa včasih kar mal mim (pa sploh ne veš, dokler filma ne razviješ). Fleš je pa zakon.

Na kratko, rabu bi nekaj podobnega digitalnega.

Uff, tezka bo, ce si navajen na analogno in bi rad enako dobro kakovost. Bo treba vsaj se 50 tisocakov primaknit. Pa ne gre za tipalo CCD v digitalcu, ampak za "dober objektiv", "dober fleš"...

Objektivi so namreč najbolj težavna stvar pri digitalkah - zaradi majhnosti tipala (CCD ali CMOS, katerokoli že) morajo biti bistveno manjše tudi leče v objektivi. in tu se vse začne - tako drobne, a vendar pravilne leče ,brez popačenj, je dost težko delat, pa če naj bodo še svetle in vse to.... Hemm, kaj pa je zate dober fleš? zelo dobrega (torej dovolj močnega in natančnega pri doziranju) imajo vsi nikonovi coolpixi, pa Olymupsovi modeli z oznakami x0x0...

Seveda je pri digitalki še bolj kot pr ianalognem pomemben tudi merilni mehanizem - ker tipala niti približno ne zmorejo tako širokega kontrastnega razpona, kot analogni film, se mora programska oprema vedno odločiti, ali bo kompenzirala na temnel ali svetlem delu fotke. To je tudi največja pomanjkljivost digitalcev v primerjavi z analognimi fotkami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uff, tezka bo, ce si navajen na analogno in bi rad enako dobro kakovost. Bo treba vsaj se 50 tisocakov primaknit. Pa ne gre za tipalo CCD v digitalcu, ampak za "dober objektiv", "dober fleš"...

Objektivi so namreč najbolj težavna stvar pri digitalkah - zaradi majhnosti tipala (CCD ali CMOS, katerokoli že) morajo biti bistveno manjše tudi leče v objektivi. in tu se vse začne - tako drobne, a vendar pravilne leče ,brez popačenj, je dost težko delat, pa če naj bodo še svetle in vse to.... Hemm, kaj pa je zate dober fleš? zelo dobrega (torej dovolj močnega in natančnega pri doziranju) imajo vsi nikonovi coolpixi, pa Olymupsovi modeli z oznakami x0x0...

Se tud tale Mju-II ni glih neki, je pa res , da ma za trotl kamero odličen objektiv (če ne kar najbolšga). Naj pa povem, da me popačenja ne motjo tolk, sam, da v temi dela dobre slike.

Aja, kaj je zame dober fleš. Fleš kot ga ma tale Mju-II, je čist OK (pa ni nič posebenga, zgleda prav bedno, tko je majhen). Pri ISO200 dobro osvetliv objekte do razdalje 6m pa tud kak m čez je še OK (ISO400 do 8m, ampak tega nikol ne uporabljam). Pa neglede na svetlobne razmere, so slike odlično osvetljene (torej so fleš pa čas pa oddaljenost slikanih predmetov dobro usklajeni)

Za Coolpix-u 2500 sem prebral naslednje:

1.Under-powered flash

2.Flash range: Wide: 0.4 - 3.0 m (1.3 - 9.8 ft) ,Tele: 0.4 - 1.7 m (1.3 - 5.6 ft)

3.Wide angle 2 m wall test: As we'd expect from a small flash unit there's not quite enough power to fill out, there's even an odd dark central portion to the flash.

Ne vem, če je tole opis dobrega fleša, pa še čist ob objektivu je, pa majo pol vsi na slikah rdeče oči.

Pa glede na to da mi ponujaš Olympuse x0x0, se bojim, da nisem bil dost razumljiv.

Rabim majhno trotl kamero, ki jo lahko nosim v žepu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!