Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Priporočene objave

Ne vem, če je tole opis dobrega fleša, pa še čist ob objektivu je, pa majo pol vsi na slikah rdeče oči.

Rabim majhno trotl kamero, ki jo lahko nosim v žepu.

Mogoče poglej kakšne sonyje cybershot, pa seveda canon.

Od tamalih je Canon ixus zakon - vsaj po merah in vsaj poprečnih zmogljivostih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal sem si ogledu tisto stran na netu in so v tujini res cene še vedno dosti nižje. Ko bo keš bom kar čez mejo udaru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem imel Kodak DC 215 (1 mio pik) - (popravek, ga še imam), pa sem bil razmeroma nezadovoljen (no, na začetku ne). Delal je vse preveč meglenih slik, zaradi pomanjkanja fokusa. Sedaj pa imam Canon Powershot S45 (4 mio pik), pa moram rečt, da je to res enkraten aparat. Solidno majhen, hiter, dela odlične slike, pa še polno ročnih nastavitev ima. Je pa srednji cenovni razred, mislim da tenutno stane pri nas okoli 163.000,00 sit v akciji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

sam uporabljam olympus C-200 zoom, predhodnik C-220,

z aparatom zadovoljen, slikam v 1024 resoluciji tako da mi pri 64 rama zadostuje za 300+ slik

v primerjavi z 220ko ima moj 4 baterije, je malo večji, težji in ima drugačen meni

izbira ISO je ročna (pri 220 je samo auto) in je bogatejši tudi pri izbiri resolucij - 9 možnosti

2.1 mpix, 3x optični, (digitalni ni vreden omembe :x ), optično iskalo z zoomom, narejen atest letenja po zraku po izstrelitvi iz ruzaka in pristanka na asfaltu (seveda v torbici) med vožnjo s krosko

pogrešam pa nastavljanje hitrosti odpiranja zaslonke in zvok pri filmčkih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kloda, meni se to ne zdi slabost... :wink: Saj fotoaparat je za fotke, ne muvije... :shock: (OK, no saj bi res lahko imel zoom pri snemanju filmčkov).

Zame sta pri S45 slabosti:

- Baterija (sem že dokupil dodatno)

- CF kartica 32MB (že dokupil 256MB)

Sedaj je pa aparat res carski. Sicer ni profesionalen, je pa super za domačo uporabo, pa tudi na moto furicah prav prekleto prav pride, pa prav lepe fotke se naredi z njim... 8)

Priporočam! 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Madonca mene pa matra Olimpus c-4000!

A kdo ve kaj več o tem fotiču ga ma kdo???

Ta foto ma 4 mio p, 16 mega kartico, navadne AA baterijske vložke, 24xzoom,usb,.........

Mi je blazno oblikovno všeč,je pa res da ni majhen, pa cena z 160.000sit zna bit blem!!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta foto ma 4 mio p, 16 mega kartico... Ciao,by Pero

To je za to resolucijo sila majhna spominska kapaciteta :!: :wink: :idea: :arrow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to si pa nametu ene specijalne podatke klele :lol: :wink:

odsvetujem ga, premalo zoom-a (3x) in povprečne karakteristike

tvoj odgovor je C720 ultra zoom, cenejši, malo manj pixlov (do 1600x1200) in 8x optični zoom, kar je noro (za nage babe poleti slikat)

kot pravi MAX...ga samo še dopolnim, v vsakem primeru nujen dokup 64 ali 128 mega dodatnega spomina, ne glede na aparat, pa sej je poceni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

........, 24xzoom,usb,.........

Mi je blazno oblikovno všeč,je pa res da ni majhen, pa cena z 160.000sit zna bit blem!!!Ciao,by Pero

Zoom softverski bad zadeva ker je le navidezni in zmanjsa kvaliteto slike :!:

Pomemben - veliko bolj je opticni, ki pa tudi stane :wink: :idea: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozumeraš z digitalnim fotičem s 4 mio p pa je slika še vedno ok!!!

To ni tko k včasih k so mel fotiči 1.3 in manj mio p!!!

Za amaterje je super sam res bi loh mel več zuma!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3m pixli in 8x optični ti peljejo scat digitalni zoom od 4000-ke

svetujem ti, da se zaljubiš še enkrat v tole :wink:

http://www.dpreview.com/news/0205/02050803...03olyc720uz.asp

kmalu ugotoviš da je uporaba zelo visoke resolucije pri slikanju velika omejitev, ker ti pri zelo majhni razliki v kvaliteti požre ogromno več prostora v spominu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kmalu ugotoviš da je uporaba zelo visoke resolucije pri slikanju velika omejitev, ker ti pri zelo majhni razliki v kvaliteti požre ogromno več prostora v spominu

Ja, D.J., dokler ne greš v foto studio razvijat fotk. Takrat pa pridejo 'pixli' do izraza. Če pa misliš slikce gledat samo na monitorju in TV-ju, ali razvijat samo manjše formate, pa je res ćisto dovolj 2 ali 3 MP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uf.... berem tole temo ze nekaj casa... potem pa grem danes v Aut pogledat malo te zadeve, ki jim recemo digitalci.....pa se sprehajam po Media Marktu in Bof-u pa gledam :shock: pa tuhtam :oops: :idea: pa do Kosmosa sploh prisel nisem.... :wink: :arrow: ....bom drugic

aja in ugotavljam da ene 350 do 400 € bi pa te ze mogoce skupaj nakrampal! In za ta denar bi danes lahko dobil to:

-OLYMPUS C220 Zoom

-CANON DIGITAL IXUS V2

- Canon PowerShot A40

-Sony DSC-P2

.... no prav saj ixus je bil malo drazji :P

Tukaj se pa zacnejo pojavljati vprasanja:

-kateri je najbolj primeren za vlacit okoli ...na motorju

-kateri najvec nudi za svojo ceno

-kateri medij je "boljsi" (CF, SM, SD,...)

-kdo na tem forumu je ze razvijal slike s temi fotici.... v studiu

Ali lahko od teh fotoaparatov pricakujem kvalitetne slike 10x15? Saj vec v bistvu sploh ne rabim.

No pa hvala za odgovore

PS: Mater je padla cena ZR fotoaparatom - Canon EOS 3000N QD KIT EF28-80DC je bil danes v Bofu za 299 €.... ni glih nekak dosti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega ima C-220, odsvetujem, ker je ful nekompakten, ima slab izbor kvalitet fotografiranja, nenastavljiv ISO (osvetlitev)- le avtomatskega,

če daš notri 2 bateriji 1800 ali 2000 mAh pa drži ko svinja dolgo...

vendar rabiš dokupiti še polnilec

slike so zadovoljive, vendar po narejeni sliki rabi dolgo časa, da jo zapiše v spomin

drug kolega ima ixusa V2 in je zelo kompakten, ultra majhen, filmčke snema z zvokom (dobrim), samo 2x zoom, zelo hitro deluje:slikanje, zoomiranje

večja spominska kartica je precej ugodna

baterija zdrži dolgo, mislim da dobiš polnilec zraven

absolutno bi bil tudi moje priporočilo, ker naslednjih dveh ne poznam

moj olympus mi pride prav tudi pri prenašanju podatkov, ker preko USB lahko nanj posnamem karkoli, v velikosti spomina

canon tega ne zmore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haj lindau...

Verjemi, preizkusil sem že dosti firm in modelov (najbrž veš kje se službeno zadržujem), pa sem si nabavil A40. Če ga še kje dobiš, ga kar kupi, ker jih v SLO ni več za dobit. Moj je bil v zadnji pošiljki, pa še to po vezah. Razlogi:

CF mediji so daleč najcenejši glede na $$/MB. 128 MB te stane cca 15 jurjev, gor gre 200 slik na najvišji resoluciji in srednji kompresiji.

ISO 400 občutljivost senzorja - dela fantastične slike tudi v temi brez fleša. Priporočam stojalo in samosprožilec.

Enostavne baterije (poceni ko jih znucaš) : noter sem pičil 4x2000 mAh baterije - naredim cca 300 slik na največji resoluciji, s tem da je LCD skozi prižgan, da mi vsak ki lahko skozi štrcka kaj vse sem že posnel, pa da kartico 2x spraznim.

1600x1200 dpi je puna kapa za A5 sliko. Sem jih par že razvil, pošlješ kar po mailu, slika super.

Zelo kvalitetna optika.

Lahko daš gor prave Canonove objektive (one velike zadeve), rabiš samo en vmesnik.

Ni glasen pri zumiranju (eni tak roštajo, ko da bi hidravlični pogon imeli, nebom zdaj o firmah...vsem kar dobro znana, pa za dosti $) 3x optični...ekvivalent 105 mm pri klasičnih trotlkamerah.

Zelo lepi makro posnetki (če maš mirno roko )

Zelo dobre možnosti programov, če avtomatiki ne zaupaš (eni mislijo, da so pametnejši)

Zelo dober ogled slik na zaslonu, index, zoom, preskok več slik naenkrat...

Dober software

Ogromno možnosti dodatne opreme ( podvodno ohišje, do 30 m globine 8) 8) 8) )

Edino kar me moti to, da je malo "konjski". Vsaj veš, kaj in kje imaš.

Na pm še preveri..

LP, El B

(tak, zdaj pa me napadite)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1600x1200 dpi je puna kapa za A5 sliko. Sem jih par že razvil, pošlješ kar po mailu, slika super.

Kam pa pošiljaš razvijati slike, če lahko vprašam. In kakšno ceno imajo?

Drugače se pa strinjam, da je Canon zakon... :wink: :D 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim nabavil Canon S30. Dobil sem ga za 110 jurjov, kar je relativno ugodno. Ma 3.2 Mpikslov zoom je bolj svoh, flash je super, slike so super, ziher bo pri nasi bajti kar nekaj casa. Edino sranje je 16 Mb kartica ki je bila zraven, vendar bomo kmalu nabavili novo. Sem mislil najprej vzeti Canon S45, vendar se mora nekaj dnara ostati za smucanje:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo reklame...foto tabor (MB) naredi sliko 10x15 za menda okoli 90 sitnih, pošlješ po mailu, poveš kje bi rad dvignil in to je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Kupujem digitalca za okol 100.000,- sit, pa me zanima kakšno mnenje in kako bi našteli firme ... 1 ... 2 ... 3 ... ?

Cena ni ravno pribita pa kake mini špilike tud nebi rad mel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem digitalca za okol 100.000,- sit, pa me zanima kakšno mnenje in kako bi našteli firme ... 1 ... 2 ... 3 ... ?

Cena ni ravno pribita pa kake mini špilike tud nebi rad mel.

Sony DSC-P71

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Canon

2. Canon (že nastavljam hrbet 8) )

3. sony, olympus, nikon, kodak, minolta

4. fujifilm, pentax (HP), leica, casio, samsung

5 ostali krah

Še nekaj...miljoni ne pomenijo nič, lahko ti pošljem eno z tremi miljoni za 35 jurjev, pa se boš smejal. Jaz sem se zgrozil... Če ni optika taka kot mora bit (propisna) si lahko miljone nekam porineš.(na temno mesto :wink: ) Zato kupi tako firmo, ki je znana že tradicionalno po dobrih klasičnih fotoaparatih KI združujejo najnaprednejšo tehnologijo. Pol pa malo modifikacije, namesto filma noter senzor, pa malo elektronike, pa gremo. Tu vmes se je nekak uštulil Sony, ki kolikor vem prej ni delal fotoaparatov. Od nekoga so verjetno za mastne pare kupili optiko (pri boljših modelih se hvalijo z Carl Zeiss-om), razdrli, naštudirali, elektroniko so vedno obvladali in evo digitalca.

Predvsem pa glej, kaj vse od dodatne opreme je na voljo, pa koliko košta spomin. Različni formati (CF, memorystick, SD, MD...) stanejo fejst različno napram 1MB prostora.

LP, El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest zdej takisto kupujem digitalca in sm se zapicu v Sony DSC-F717. Pr ns je cena okrog 340.000 SIT. Pol grem pa za foro mal na net pogledat za cene v Ameriki. In pazi to: v ameriki ga dobim za 147.000 SIT !!!! Na sreco je glih en kolega v ameriki in mi ga bo prnesu. Tko da ce ma kdo moznost, da mu ga prnesejo iz Amerike, nej jo izkorist ker se splaca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se precej dopade FujiFilm "Finepix 3800" oziroma (druga oznaka istega modela) "S304". Luštkan aparat, 6x optični zoom, 3,14 mio efektivnih pikslov, pa še na štiri mignon aku-celice deluje (poceni rezervne baterije za na teren):

http://www.steves-digicams.com/2002_review.../fuji_3800.html

http://www.dpreview.com/reviews/specs/Fuji...finepix3800.asp

Čez mejo bi moral biti brez davka manj kot 100.000 SIT, glede na to, da stane v trgovinah v Ljubljani dobrih 130 tisočakov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!