Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Priporočene objave

Interpolacija pikslov?

Recimo:

Olympus: 4M piksli - resolucija 3200x2400

Sony: 5M pikslov - resolucija 2560x1920

Kje je caka? In koliko je ta caka kvalitetna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Interpolacija pikslov?

Recimo:

Olympus: 4M piksli - resolucija 3200x2400

Sony: 5M pikslov - resolucija 2560x1920

Kje je caka? In koliko je ta caka kvalitetna?

...ni vse v pikslih, važn je tud obdelava in sw ki ga aparat ima in te "prepriča" kolk je slika dobra, pogles si tole stran kle maš tono testov digitalcov, in to res ornk testi, ti modeli vse sprobajo. Glede na njihov test (in proračun seveda) sm tud jest mojga nikona kupu.

lp :)

Popravljeno . Popravil -pero-
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ni vse v pikslih, važn je tud obdelava in sw ki ga aparat ima in te "prepriča" kolk je slika dobra........

Mi je jasno, da mora biti slika dobra.......samo to ni bilo moje vprašanje <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Interpolacija pikslov?

Recimo:

Olympus: 4M piksli - resolucija 3200x2400

Sony: 5M pikslov - resolucija 2560x1920

Kje je caka? In koliko je ta caka kvalitetna?

...ni vse v pikslih, važn je tud obdelava in sw ki ga aparat ima in te "prepriča" kolk je slika dobra, pogles si tole stran kle maš tono testov digitalcov, in to res ornk testi, ti modeli vse sprobajo. Glede na njihov test (in proračun seveda) sm tud jest mojga nikona kupu.

lp :)

Kva`s kupu....jst uzel ixusa400 :D joj sm vesel :P

glede testov na tisti strani sm tud jz večino zbiral....ful kul www

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kva`s kupu....jst uzel ixusa400  :D  joj sm vesel :P

glede testov na tisti strani sm tud jz večino zbiral....ful kul www

Na tej strani sm izbral favorite, šel čez alpe, prešetal štacune in...

...kupil nikona coolpix 3100 za 310eur pa še 128MB memorycard so mi dal zravn đabirke :D

Popravljeno . Popravil -pero-
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede interpolacije pa tako;

čim manj če rabiš kvalitetne slike B) ....kva je za nekoga kvalitetno in kva za drugega....?

Vsak fotoaparat ima procesor, ki je sposoben zajeti sliko v miljonih za katero je procesor narejen...npr.3mio. (sposoben zajeti na sliko toliko pik)

)

če pa ta fotoaparat omogoča interpolacijo, softwer računa približno svetle in temne točke glede na objekt (osnovna resolucija) in tako pripravi večjo resolucijo kot jo omogoča sam procesor fotoaparata. očitno je to lažje in ceneje kot napraviti dobr procesor.

je pa tud prodajna politika; nižji cenovni razred in na videz višji rang fotoaparata. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam 707, večjih razlik ni. Edino kar me moti je da ima probleme z rdečo barvo (kot biki

The individual improvements in the F717 range from subtle to obvious, but taken collectively they result in a dramatic upgrade to the F707. Model upgrades of this sort are almost never enough to tempt owners of the previous model to trade in their cameras for the new version, but I think the F717 will be an exception to that rule. The overall improvement in camera performance (AF speed), capability (the hot shoe), ease of use (the combined zoom/focus ring), and image quality (color rendition and white balance) are enough that there's a compelling case to be made for current users to sell their 707's and upgrade to the new F717. If you liked the F707, I can guarantee you'll love the F717. If you were drawn to the F707, but couldn't get past limitations like the missing hot shoe, or its overzealous rendering of certain shades of red or green, the F717 may very well win you over.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje je caka? In koliko je ta caka kvalitetna?

Sm že enkrat napisu, da če maš tri tipala z istim številom pikslov, lahko spadajo vskako v svoj razred. Sama kvaliteta tipala se ocenjuje na število mrtvih pik. Tipala, ki bi mel 100% vse točke uredu enostavno ni. Tipala, ki so rezervirana za normalne uporabnike imajo ponavadi večje število mrtvih pik od prof. razreda in so posledično cenejša. Ampak slabša je tud v končni fazi kvaliteta fotografije.

To lahko pomeni, da je lahko en "no name" fotoaparat z ločlivostjo tipala 4M cenejši od fotoaparata uveljavljene firme z loč. 3.34M pikslov in ni nujno, da bo prva fotografija kvalitetnejša. To ni vedno pravilo!

Sam uveljavljene znamke! Nikon, Canon, Olympus, Kodak, Minolta, Sony, Pentax, Ricoh, pa še kakšna. Velika izbira!

Pri sami ceni fotoaparata je pomembna tud opremljenost aparata. Nekateri vgrajujejo nav. baterije, drugi Li-ionske, kar pri sami ceni lahk hiter prinese tud 20kSIT razlike. Nekje še dobiš zraven torbico, različne dodatke itd.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Olympus: 4M piksli - resolucija 3200x2400

Sony: 5M pikslov - resolucija 2560x1920

Kako je mogoče kar je napisano v citatu?

Tvoje predavanje, Leatherman, o mrtvih pikslih ne pride v poštev, ker po tvojem tako Sony kot Olympus sodita med kvalitetne firme.

Torej........???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Ups, spregledu kva bi sploh rad. :unsure:

2. Kje si pa dobil te podatke? Mal bi mi vseeno pomagal, če bi zrav prpisu še model fotoaparata. ;)

3. Če ti praviš, d je to predavanje .... pač je. ;)

4. O kvaliteti nebi ... zguba časa oz. d se predavanje ne zavleče :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj bi pa še mene neki zanimalo. Za fotoaparat sem pripravljen dat do 150.000 tolarjev. Trenutno sem ogledoval Canon Powershot G5 in Sony DSC F717. Ali mogoče kod ve kakšna je razlika med njima, zakaj bi bil kateri dober, zakaj drugi ne.

Uporabljal pa bi ga večinoma za 'akcijske' slike, se pravi motoristične dirke, downhill, rallyi, windsurfing,...

Ali obstaja še kakšen primerljiv fotoaparat drugih znamk?

Popravljeno . Popravil Dirkac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2. Kje si pa dobil te podatke? Mal bi mi vseeno pomagal, če bi zrav prpisu še model fotoaparata. ;)

:)

Sony DSC F717

Olympus C750 Ultra zoom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3,200 x 2,400 SHQ approx. 2 images

3,200 x 2,400 HQ approx. 8 images

In kje je tiskarski škrat?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko je men znano je tista najbolj realna resolucija podana za TIFF format. Ostali formati so za primerjavo neuporabni. <_<

Sicer pa lahk v večini foto programov spremeniš resolucijo posnete slike tud na več kot 3200X ...

V tem primeru gre najbrž za interpolacijo. To je neki takega, če majhnega slončka povečaš v veliiikega slona! ;) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče je ta smart zoom digitalen zoom?? pol ni nč čudnega za motne slike

če slikaš od blizu, pa uporabi makro, to je un gumbek, k ma rožco narisano, ostrí sliko na bližini 20-70 cm, odvisno od fotiča

post-21-1059402471.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3,200 x 2,400 SHQ approx. 2 images

3,200 x 2,400 HQ approx. 8 images

In kje je tiskarski škrat?????

Škrat bolfenk je na dopustu v Bolgariji , ob črnem morju zalezuje bogate nemke... :D

Đorđi, glej, enkrat je slika HQ (high-quality) enkrat pa SHQ (super high-quality)

Finta je v tem, da je zapis v najboljši kvaliteti direktno tisti, ki pride iz ccd senzorja.

Ko pa nižaš kvaliteto, pa je v igri "kompresija", ki sliko po velikosti v kb sicer zmanjša, ampak pade tudi kvaliteta.

Isto kot če bi npr v Corelu hotel izvozit .cdr filet v .jpeg sliko, maš tudi opcijo, za koliko jo skomprimiraš, ter pritem zgubiš ostrino (kvaliteto) in pridobiš na prostoru (v kb)

Če še kaj ne veš, se oglasi pri meni, mam tu enih par Olympusov, pa ti rade volje pokažem kak in kaj. Pol pa še Canona za primerjavo, pol ti povem cene in si pečen :lol: :lol:

Novi olympusi so zelo kvaliteni aparati, malo višjega cenovnega ranga, BUT...be aware...uporabljajo XD kartice (ne me vprašat zakaj). Cene:

64 MB - 11520

128 MB - 23880

256 MB - 46800 sitnih, z ddvjem.

Nenormalno drago :o (ampak tak pač pravijo pri uvozniku), 128 stane v OE 66,30 €

Ne znajo pa delat lepih slik v temi. In zajemat filma z zvokom, pa še to samo max 70 sekund, pri tanizki resoluciji.

Če hočeš sample (2 MB, ful quality, nočni posnetek, dobiš na mail)

Izdelava pa filigranska, kovinska ohišja, "kao" water resistant (špricwasser diht), lepo pregledni meniji, dobra baterija (ker je še nova) itd.

LP, El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mogoče veste zakva mi fotič naredi motne slike ko uporabljam smart zoom?

mam pa sony DSC-P52?

Ker se ti trese roka ko stisneš???

Probaj z samosprožilcem naredit (nastavi si na 2 sekundi, če podpira)

Mogoče pa zato, ker maš sonya?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

D.J.: ja to vem da za blizu..sam jest sem probal slikat na daljše razfalje pa mi je vse slike naredu motne.

elbarto:ja roko sem probal držat kar se da pri miru, sam mi je naredu še zmeri vse zamegleno.če je to slučajn zarad fotiča je pa sony res v k****!

probam enkrat še da ga dam na trdno podlago pa bomo vidl če je kej bolš.

aja hvala za info obadva ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te motne slike se pojavljajo pogosto. Sploh, če ne vidiš točno na LCDju kaj se je avtofocus odločil izostrit... zato jaz delam po 10 posnetkov in ni vrag, da ena ne bo ok :D

Sicer pa 500MB je tud z 2 -3 MB velikimi slikami kr težko napolnit.

Če grem pa na MANUAL.. pa vsi drugi zgubijo živce.

Mislim, pa da so digitalci kr občutljivi na bilokakšne napake pri fotografiranju. Vsaj na mojo prakso.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kvaliteta RAYNOX objektivov za digitalne fotoaparate?????????

Cena je še nekako sprejemljiva. Koliko, če sploh, takšen dodaten objektiv vpliva na AF?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosil bi tudi za priporočilo kakšnega programa za naknadno obdelovanje fotografij, s katerim bi lahko nadomestil uporabo filtrov.......čeprav se z idejo o nabavi filtrov še vedno igračkam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosil bi tudi za priporočilo kakšnega programa za naknadno obdelovanje fotografij, s katerim bi lahko nadomestil uporabo filtrov.......čeprav se z idejo o nabavi filtrov še vedno igračkam.

Če rabiš profi program, potem je to Adobe Photoshop. Če hočeš nekaj podobnega, pa da se da tud shareware dobit je pa PaintShop Pro prava izbira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!