Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Priporočene objave

Prosil bi tudi za priporočilo kakšnega programa za naknadno obdelovanje fotografij, s katerim bi lahko nadomestil uporabo filtrov.......čeprav se z idejo o nabavi filtrov še vedno igračkam.

Nehaj se igračkat, filtre rabi 1 na 1000 fotouporabnikov.

Sicer pa lahko filtre nadomestiš z SW, so ti že napisali, photoshop rulz.

Pazi le to, če že hočeš imeti filtre, da kupiš v štartu fotoaparat, na katerega lahko lete montiraš.

LP, EL B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne gre za to, da bi filtre rabil. Da je to na potovanju z motorjem neuporabno, tako vem. Jaz pa bi si rad vzel čas in naredil dobre (ne nujno realne) slike. In to z fotoaparatom, ter ne sedenjem za računalnikom.

30c80000.jpg

34280000.jpg

Popravljeno . Popravil YZFgeorge
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

27daf210.jpg

27e21af0.jpg

27faf200.jpg

b84f4770.jpg

411901c0.jpg

bc2f4770.jpg

Ne rečem, da z filtrom samo take slike delaš......pa vendar........če mi uspe vsaka petdeseta ali stota slika........moje zadovoljstvo bo na višku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm zlo lepe slike (vsaj meni se zdijo)

nevem kolk moje mnenje velja, ker sele mislim vstopit v svet digitalne fotografije :)

vidim da tukej vsi obvladate zadevo zato bi vs prosu za en nasvet

res da vecinoma govorite o aparatih visjega cenovnega razdreda - ampak noben ne omenja minolte? a ne dela dobrih digitalnih aparatov?

mislil sem si kupit v avstriji minolto dimage e223 za 184 € pa me zanima ce je vredna svojega denarja

itak bi jo uporabljal samo doma za amatersko delo , da sem pa tja naredim kaksno sliko

kaj vi pravite? sem ze spraseval okoli pa so povsod ponujali canona a60, samo je veliko drazji od te minolte (in nebi ravno dajal vsega denarja za en fotoaparat ki bo predober za mojo uporabo)

se en link minolta

hvala

lp

Popravljeno . Popravil Xero
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kmalu bo za cirka 300 jurjev na voljo nekaj res odličnega.

Sony DSC F828 - 8 milijonsko tipalo, štiribarvni filtri RGB+E, magnezijevo ohišje, optika Zeiss ter celo CompactFlash pomnilnik ...

Slike - ločljivost do 3360 x 2460, 7-kratni zum objektiv ((28 - 200mm) tudi z ročnim zumom, NightShot infrardeči sistem, ...

Že cedim sline.

post-21-1061240762.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mogoče veste zakva mi fotič naredi motne slike ko uporabljam smart zoom?

mam pa sony DSC-P52?

Ker se ti trese roka ko stisneš???

Probaj z samosprožilcem naredit (nastavi si na 2 sekundi, če podpira)

Mogoče pa zato, ker maš sonya?

Mislim, da sama znamka Sony nima nič pri tem. Jaz sem lastnik DSC-P72 in sem s njim zelo zadovoljen. V Dolomitih naredil več kot 400 slik in samo ena je bila motna. Seveda moja napaka. Glede Smart Zooma in nekaterih drugih programov je pa priporočljivo stojalo. S njim motnih slik ni. Motne slike delajo tudi drugi aparati, če rok ne držiš pri miru, tako, da ne vem zakaj taka antipropaganta proti sony-ju.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem ponosen lastnik sonyja DSC-P72. Aparat dela čudovito, veliko uporabnih funkcij, slike ok.... :D

če se odločate zanj, vam ne bo žal nakupa!! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmalu bo za cirka 300 jurjev na voljo nekaj res odličnega.

Sony DSC F828 - 8 milijonsko tipalo, štiribarvni filtri RGB+E, magnezijevo ohišje, optika Zeiss ter celo CompactFlash pomnilnik ...

Slike - ločljivost do 3360 x 2460, 7-kratni zum objektiv ((28 - 200mm) tudi z ročnim zumom, NightShot infrardeči sistem, ...

Že cedim sline.

... jap... danes sem se zabubil v opis na DPReview in ugotovil, da je to to..

ŽE ČAAAKAAAAMOOO NAAA BOŽIIIČKAAAA!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne gre za to, da bi filtre rabil. Da je to na potovanju z motorjem neuporabno, tako vem. Jaz pa bi si rad vzel čas in naredil dobre (ne nujno realne) slike. In to z fotoaparatom, ter ne sedenjem za računalnikom.

če hočeš delat dobre slike brez uporabe računalnika (govorim o takih kjer je izrazito potrebna prava osvetlitev da poudari barve, kopozicija - torej bolj umetniško profi slike,...) je še vedno najboljša kombinacija klasični fotoaparat + diafilm (tu lahko probaš različne - vsak prisega na svojega zaradi določenih barv in zrnatosti) ali kak profi film (ne priporočam, predragi, preobčutljivi in zahtevajo dosti znanja) + znanje fotografije (zapiši si nastavitve in svetlobne pogoje ko slikaš da boš vedel za drugič). lahko uporabljaš zraven še filtre.

pri digitalcu pa probaš pač najboljše nastavit občutljivost, belino (wb) in narediš najboljšo možno fotko, potem pa na računalniku obdelaš, poudariš ali zmanjšaš kontraste in barve, temniš ali svetliš dele slike, dodajaš filtre (program jih simulira),..... žal digitalci še niso na tem nivoju in bi bilo se škoda trudit z filtri če to računalnik naredi boljše.

nekdo je govoril, da bi imel digitalca za akcijske slike - težko ker so zaslonke v večini zelo počasne (v primerjavi z klasiko) in je ogromno dela pa še dosti prizorov zamudiš. za dobro akcijsko sliko z digitalcem (razen kakim profi za mio sit +) rabiš predvsem dosti sreče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za dobro akcijsko sliko z digitalcem (razen kakim profi za mio sit +) rabiš predvsem dosti sreče.

Ali pa takega, ki naredi 6 slik v 2 sekundah...ni vrag, ena bo ziher vredu.

(če ne verjameš, lahko enkrat probama...)

LP, El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jao, jao, kaj mi delajo.. zdaj so pa še Canon EOS 300D ven spravl...

ubil me bojo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Pervy: meni se zdi da z malo srece naredim kar v redu slike(glede na to kar imam - A40) ;) :P -_-

@ Spielferderber: kje si pa to zasledil? jaz bi bil z eos10d tudi kar zadovoljen ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom kar počakal še kakšno leto, da naredijo cenovno dostopne SLR digitalce s senzorjem velikosti 36x24mm pa da spet staro zbirko objektivov potegnem ven iz torbe... ;) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Pervy: meni se zdi da z malo srece naredim kar v redu slike(glede na to kar imam - A40) ;) :P -_-

@ Spielferderber: kje si pa to zasledil? jaz bi bil z eos10d tudi kar zadovoljen ;)

cel dan me že bombardirajo z vseh strani o Canon Eos 300D...poglej naslednje linke

dpreview

Canon EOS

24ur.com B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom kar počakal še kakšno leto, da naredijo cenovno dostopne SLR digitalce s senzorjem velikosti 36x24mm pa da spet staro zbirko objektivov potegnem ven iz torbe... ;)  B)

Cenovno dostopnih senzorjev 36x24 ne bo nikoli!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, pred desetimi leti mi je en tipček, ki je prodajal filme Konica zatrjeval, da digitalna fotografija ne bo nikoli dosegla klasične (kar se piklslov tiče)... :rolleyes: :P ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

znane (slovenske) cene za Canon EOS 300D

citiram:

Pricetek prodaje EOS-a 300D bo predvidoma nekje konec septembra. Priporocena prodajna cena je:

EOS 300D (SAMO OHISJE): 269.900,00 SIT

EOS 300D (z objektivom 18-55): 299.900,00 SIT

DDV vkljucen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda, da je oz bo prišel septembra še en cukrček od Canona na trg. :P

Priporočena cena je 1099 Euro oz. 1199 Euro v kit kompletu z EF-S 18-55mm ( 29 - 88mm), ki pa žal ni prenosljiv na ostale EOS aparate. Gredo pa na 300D vsi EF objektivi.

Več informacij je na http://213.247.48.188/frames.asp

K170E%20FRT%20SLT%20LT%20FLH.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo spremljaš temo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda, da je oz bo prišel septembra še en cukrček od Canona na trg. :P

Priporočena cena je 1099 Euro oz. 1199 Euro v kit kompletu z EF-S 18-55mm ( 29 - 88mm), ki pa žal ni prenosljiv na ostale EOS aparate. Gredo pa na 300D vsi EF objektivi.

Več informacij je na http://213.247.48.188/frames.asp

K170E%20FRT%20SLT%20LT%20FLH.jpg

sem vidu neki na netu...sam še vedno je drago...no sej to pa je že mašina....sam jst z klasiko(Eos 300V) ne zamenjam....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet sem se mal za digirtalce ogrel in ogledanega mam kar Canona A70 katerga dobim za 103.000sit z 128mb spominsko kartico in polnilcem z štirimi baterijami. Meni se zdi dokaj ugodnopa vendar vidim da je izven meja Slo možen nakup le tega po še nižji ceni! :P

Kaj menite vi o fotiču in kje se ga splača kupiti (problem z garancijo zna biti resnejši kot se zdi)!!! :(

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet sem se mal za digirtalce ogrel in ogledanega mam kar Canona A70 katerga dobim za 103.000sit z 128mb spominsko kartico in polnilcem z štirimi baterijami. Meni se zdi dokaj ugodnopa vendar vidim da je izven meja Slo možen nakup le tega po še nižji ceni! :P

Kaj menite vi o fotiču in kje se ga splača kupiti (problem z garancijo zna biti resnejši kot se zdi)!!! :(

Ciao,by Pero

A80 je že na trgu :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

in ko smo že glih pri fotoaparatih: prodajam svoj fotoaparat, Canon EOS 300, upihnjeni dve svečki, poslikanih samo okoli 30 filmov, objektiv 28-90, zraven dam torbo in daljinski sprožilec.. med brati za 65 prešernov... resne ponudbe :devil: na PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!