Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Priporočene objave

Ali mi lahko kdo navede prednosti in slabosti IBM Microdrive-a?

- hitrost pisanja/branja

- večja poraba energije?

- glasnost delovanja?

- varnost podatkov

Kakšna je primerjava z CF karticami? Katera znamka CF kartic je priporočljiva?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem je Microdrive nekoliko debelejši od klasičnih CompactFlash... Je namreč skladen s specifikacijo CF 2,... standardne kartice CF pa so CompactFlash 1. Zato preveri, ali lahko Microdrive sploh zarineš v tvojga fotlca.

Sicer pa je Microdrive - energetsko bistveno bolj požrešen, zato uporabo v consumer digitalkah odsvetujem. Razen, če imaš zraven še vsaj enega al idva dodatna kompleta baterij. Je pa zelo uporaben v malo večjih makinah, kot so Canon D10, Nikon D100.... in ki imajo vgrajene zmogljivejše akumulatorje. Hitrost pisanja: je "dovolj hiter"... Sicer pa so naprodaj tudi že 1 GB pomnilniške kartice, ki so svinjsko drage v primerjavi z Microdrivom.

Mogoče se namesto enga diska Microdrive splača kupit nekaj malo večjih kartic CF, recimo 4 x 256 MB ... samo cenovno ni najblj glih za glih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj kolega fotograf zelo hvali Vikingove CF kartice, ki so baje hudo hitre in zanesljive..

okoli microdrive-a pa sem slišal zelo nasprotujoča si mnenja predvsem o zanesljivosti (nekateri zelo nasprotujejo zadevi, drugi so pa bolj za)..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

okoli microdrive-a pa sem slišal zelo nasprotujoča si mnenja predvsem o zanesljivosti (nekateri zelo nasprotujejo zadevi, drugi so pa bolj za)..

Saj res, pozabu: disk je bistveno bolj občutljiv na tresljaje in posledično hitreje pride do okvare...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj kolega fotograf zelo hvali Vikingove CF kartice, ki so baje hudo hitre in zanesljive..

okoli microdrive-a pa sem slišal zelo nasprotujoča si mnenja predvsem o zanesljivosti (nekateri zelo nasprotujejo zadevi, drugi so pa bolj za)..

ja jst tut uporabljam vikingovo kartico pa je ful vredu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Micro drive ima razmeroma kratko življensko dobo napram CF kartam (nekje sem zasledil, da naj bi imel samo cca 1000 ciklov), poleg tega je:

glasen

zelo hiter pri zapisovanju

požrešen

ne ravno poceni

Tako da če res ne rabiš, ne kupi.

Še en namig.... tukaj

LP, El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem malo probal HP photosmart 945... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Jao, jao, jao....

Zumanje je segmentno, pri tem se sproščajo zvoki kot da bi hidravlika puščala...

Da obkjektiv sliko sfokusira, moraš malo držat gumb.

Počasno....nepregledni meniji, only by HP

Prvi in drugi vtis sta slaba, bom moral še malo enih par slik naredit, pa da vidim kaj je tu posredi...

Izdelava in ohišje samo sta pa kar lično in kvalitetno narejena.

LP, El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zdravo! Odločam se za nakup digitalca :hmm: . Kaj dosti se na zadevo ne spoznam - nekaj malega sem prebral na net-u. Trenutno se nekak odločam med CANON S50 in SONY DSC V1.

A ima kdo kake izkušnje z tema aparatoma? Alternativa? Cena za 128 MB kartico Canon vs Sony? Kvaliteta slike? A se mi splača počakat na kakšne novoletne popuste?

Hvala - vsak nasvet je dobrodošel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš čakal na novoletne popuste, se ti zna zgodit, da neboš dobil nič- ne fotoaparata ne popusta, ker narod že konec novembra vse pokupi.

Sony spomin je skoraj enkrat dražji kot compact flash pri isti velikosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mislte, da bi bil Sony DSC P72 uredu? za domačo uporabo.. govorim konkretno za tale "paket", kjer dobiš zraven še 128 kartico in usnjeno torbico :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zlo moram pohvalit Canon digital IXUS V3. :rolleyes:

Lastnosti:

- 3,2 megapikslnov :) (več kot dovolj za instant amatersko rabo)

- ločljivost slike največ 2048x1536 (dovolj za tisk recimo 10x15 cm ali celo 15x21 cm)

- 2-kratni optični zum (ekv. 35-70 mm).. pa še digitaln 2-kratni (dost neuporabna stvar)

- izjemno trpežno in seksi jekleno ohišje

- motoriziran objektiv se spravi popolnoma v notranjost in je dost trpežno izdelan

Idealen za turiste in popotnike, zaradi majhnosti ,sorazmerno vzdržljivega akumulatorčka in dost dobre kvalitete fotografij.

Opis in ocena enakega modela (z drugačno oznako, namreč Elph S230) v ZDA:

- Canon S230 oz. IXUS V3 na www.dpreview.com

- Canon S230 oz. IXUS V3 na www.steves-digicams.com

Tukaj najdete nekaj vzorcev slik, posnetih s to zadevico ... pa zraven še dost opisa in slik, kako zgleda zadeva in kaj zmore.

Aja, če koga zanima, prodaja se en tak ... zaradi menjave za večjo zverinco Nikon D100 ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno se nekak odločam med CANON S50 in SONY DSC V1.

A

Sony DSC V1 je hudo dobra stvar. na www.rolan.si je naprodaj za cirka 131 jurjev. ...

Popustov pa ne čakaj ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena za 128 MB kartico Canon vs Sony? Kvaliteta slike?

kot je že bilo rečeno sony memory stick je 2x dražji zato bi se jaz saj glede tega odločil za ne-sony firmo ker lahko kartice poljubno uporabljaš v razl. digitalcih, mp3 playerih in podobno.

PS: 128 MB kartice je premalo, čeprav se mogoče zdaj zdi dosti (npr. 100 slik) ti zelo hitro hodi premalo sploh če greš na dopust ali npr. delaš slike v max ločljivosti (2-3 MB/slika). kupi vsaj 256 MB, razlike v ceni navadno niso tako velike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšno mnenje imate o tem digitalcu...

canon Power shot G3

Slikovni senzor: CCD 4.0 miljona točk

DIGIC procesor

Objektiv: 7.2(W)-28.8(T)mm (ekvivalent 35mm filma: 35-140mm)

4.0x optični zoom (4x digitalni zoom, kombiniran zoom 14x)

9 – točkovni AiAF ostrenje

Območje izostritve: Normali AF: 50 - ?

Macro AF: 5(W)cm/15(T)cm - 50cm

Hitrost sprožilca: 15–1/2,000 sec.

Ločljivost: Negibni posnetek: 2,592 x 1,944(Velika), 1,600 x 1,200 (Srednja 1), 1,024 x 768

(Srednja 2), 640 x 480 pixels (Majhna), Film: 320 x 240, 160 x 120

Kompresija: Superfina, Fina, Normalna

ISO Občutljivost: AUTO, 50/100/200/400

Vgrajen 1.8" LCD barvni zaslon

Medij za shranjevanje: CompactFLASH I in II

Teža: 410g.

post-21-1068737649.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšno mnenje imate o tem digitalcu...

canon Power shot G3

Zelo dobra zadeva Canon G3 ali G5 - odlično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšno  mnenje imate o tem digitalcu...

canon Power shot G3

Zelo dobra zadeva Canon G3 ali G5 - odlično.

Imam g3 zdaj kake pol leta. Nimam niti ene slabe reči za povedat.. tud padel je že na tla, baterija zdrži predolgo (napolniš 1GB CF komot), slike so odlične... uporabnost je preprosta, da se jo pa zelo zakomplicirat saj se da vse manualno nastavljat.

In Canon I Trust.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sony DSC V1 je hudo dobra stvar. na www.rolan.si je naprodaj za cirka 131 jurjev. ...

..... si mislil 141 jurjev?.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam tud namen neki nabavt tja do 80.000sit a mate kakšen predlog,neki gledam sony dscp72 za 72.000sit.Ma k pojma nimam kaj bi,res pa da ne rabim nevem kako profesonalnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam tud namen neki nabavt tja do 80.000sit a mate kakšen predlog......., ,res pa da ne rabim nevem kako profesonalnega.

Za 80ksit komaj kaj dobiš. O kakršni koli večji kakovosti nebo govora. Vendar če si doslej živela z trotelco za 15ksit in bila z njo zadovoljna, boš tudi z digitalcem za 80ksit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!