Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Priporočene objave

Ja se se ga da tud na njihovi strani prebrat.

Spodaj desno pa klikite za naslednjo stran.

Samo za informacijo - v reviji je članek še enkrat daljši, ker vsebuje še bistveno več bolj konkretnih informacij. Kot piše tudi na zadnji strani spletnega članka: Preostanek članka lahko preberete v tiskani izdaji Monitorja. :P

PS: na spletu je samo tretjina vsebine članka :D In v naslednji številki naj bi bilo še vsaj eno nadaljevanje ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jebenti nekam dost krame ti zraven dajo...drgač sem pa slikal z njim...je v redu mašinca ....fajn priročen pa fajn slikce dela...razvite sem vidu v formatu 10-15 in je ločljivost za normalne uporabnike solidna...cena redna je 85.000....boš pokazala malo da vidimo bolj podrobno...

DAnes sem ga dobila,ma se ga morem še navadit ma tolk funkcij da glava peče,se mi zdi da bo kar v redu.Ga bom mela v petek sabo pa bomo mal pogledali in kakšno ugotovili

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jutri pride pa moj A80 :wub:

zdaj ga je pa mofa naj.bala, saj bo verjetno na vsaki drugi fotki :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

digitalac doma.. ena prvih fotk (od motorina, valjda): :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Sanda7: že kaj izkušenj (pozitivnih, negativnih) z fotoaparatom?

@all: kupujem fotoaparat do max 100k SIT in konkretno gledam modele od Canona A60 (55k SIT), A70 (82k SIT), A80 (93k SIT).

To bo moj prvi fotoaparat, rabil ga bom za običajne slike (hmmm, ne vem, kako naj se izrazim - za slike na potovanjih, za obeleženje raznih dogodkov, v glavnem amaterske stvari ;)) pa ne vem, ali bi mi A60 čisto zadovoljivo služil, al se mi bolj splača dodat (s težkim srcem) še skoraj enkrat več (38.000) in kupiti A80.

Kaj pa kakšna konkurenca (sony DSC-P72, ...)?

Torej, rad bi en soliden fotoaparat v nižjem rangu za čimmanj denarja. Izkušnje, nasveti zaželjeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

misty, sem v popolnoma enaki dilemi! Odločam se med istimi modeli kot ti. A70 in sony DSC-P72.

Nekako najbolj se nagibam k DSC-P72 zaradi cene in kvalitetnega zajema videa. K A70 pa zaradi možnosti ročnih nastavitev. Oba aparata sta bila na testih zelo pohvaljena, oba pa imata tudi slabosti (beri NAPAKE):

-A 70 ; na nekaterih slikah (predvsem panoramske) so podrobnosti nekako zabrisane - niso ostre. (zelo) slab pri funkciji red-eye-reduction.

-sony dsc-p72 ; na nekaterih slikah rdeča preveč izrazita.

Aparata namreč nebi mel sam za point and shoot ampak bi tut rad mal experimentiru z nastavitvami, zaslonko, white balanc, fokus itd itd... Tu pa žal dsc-p72 ni najbolj primeren, ker je samo point and shoot. Bom še videl, če pridejo v roku kakšnega meseca kakšni novi zanimivi modeli ven, drugač bo pa eden od teh dveh.

Če ma kdo kakšne primerki slik s temi dvemi, bi jih blo zelo lepo videt. Seveda tudi filmčke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@all: kupujem fotoaparat do max 100k SIT in konkretno gledam modele od Canona A60 (55k SIT), A70 (82k SIT), A80 (93k SIT).

če imaš 100k kupi največ kar dobiš za ta denar....oziroma lahko kupiš a 70 pa zraven še eno kartico(čeprav dobiš v dar nekje že dodatno kartico)....a70 je za svoj denar dober aparat ima prijatu in je ful zadovoljen...za povprečnega uporabnika....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bo moj prvi fotoaparat, rabil ga bom za običajne slike (hmmm, ne vem, kako naj se izrazim - za slike na potovanjih, za obeleženje raznih dogodkov, v glavnem amaterske stvari ;)) pa ne vem, ali bi mi A60 čisto zadovoljivo služil, al se mi bolj splača dodat (s težkim srcem) še skoraj enkrat več (38.000) in kupiti A80.

Kaj pa kakšna konkurenca (sony DSC-P72, ...)?

Torej, rad bi en soliden fotoaparat v nižjem rangu za čimmanj denarja. Izkušnje, nasveti zaželjeni.

Hja sej če bi kej omenu ti lohk povem da se tud jaz zdaj odločam za nakup in ugotovu sem da bom vzel Canona A60 je čist dost.Pa še cena je ugodna, zraven mi pa še razvije za 7500SIT slik zastonj.

Sony ni ravno med priljubljenimi

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam sem uporabnik DSC P-72ke in nimam pripomb! nekajkrat se mi je edino zgodilo, da so bile slike spacane, pa so mi boljši fotografi razložili, da bi moral nastaviti ISO ločljivost na višjo.. :)

klele je nekej slikc, posnetih z njim:

slika1

slika2

slika3

btw, slikane so na največji resoluciji (da boste bodoči kupci p72ke llahko vedl kaj prčakvt ;) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

binladen: lepe slike. Maš mogoče kakšno, kjer je na sliki kakšen objekt rdeče barve. Namreč ena izmed slabosti nekaterih sonyjevih aparatov (med njimi na žalost tud p-72) je ta, da je rdeča preveč izrazita ... nekako vleče na oranžno.

Tako pravijo testi. Drugače mi je pa všeč izrazitost barv, le rdeča je mogoče ponekod res malo preveč rdeča. Kaj pa kakšen kratek filmček na 640*480 morda maš? Upam, da nisem prezahteven O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri sony-u mi ni vsec da nima rocnih nastavitev, vsaj ne vseh.to mislim, da drzi tudi pri 72..

drugace je pa moji favoriti a60,a70, digimax v4

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tnx vsem.

Sem mal začel računat in rezultat je, da bo kar a60 (moral biti) dovolj za moje potrebe. Ker osnovni ceni je treba prištet še kakšno dodatno spominsko kartico, polnilne baterije (štiri), polnilec, torbico, ? . Cena iz tistih osnovnih 55k SIT hitro naraste...

Sam kar je najpomembnejše je to, da sm zvedu da je 2Mpiksla zame dovolj (kaj je sploh dovolj :P ). Max. resolucija slike je 1600x1200 (to pa naj bi bila tudi edina slabost tega aparata napram močnejšima bratcema), s to resolucijo pa naj bi nastale čisto spodobne 15x10 cm razvite slike.

Če sm se v mojih kalkulacijah kje zmotu me popravte, drugače pa bom lahko kej več o aparatu povedal ko ga dobim ;)

@Leteči: dobr da sem ti omenu B), da sva pogruntala da tvoja cena le ni tko ugodna :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glih računam in sem izračunal da je razlika v ceni tam okoli 3kSIT s tem da ti moj ponudnik :) da na 12 obrokov. Ne vem kje si ti dobil ceno 55kSIT s 265MB kartico ker je cena na enaa 68kSIT!!!!

LP

Leteči

Popravljeno . Popravil Leteči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej sm napisau, da cena iz tistih osnovnih 55k SIT hitro naraste. Se pravi: cca 55.000 SIT je cena za sam aparat. Če hočeš aparat in 256 Mb kartico te košta cca 68.000 SIT...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je ta, da je rdeča preveč izrazita ... nekako vleče na oranžno.

Te rdečkaste fore so namerne. Prilagajanje izdelkov dejstvu, da jih ljudje uporabljajo predvsem za fotografrianje folak in družabnih dogodkov. Tipično se odločajo med bolj hladnimi ali bolj toplimi default barvami, kajti 100% dobrih odtenkov zaradi konfiguracije fizičnih filtrov in ne morejo ujeti ... Podobno se dogaja tudi pri brizgalnih tiskalnikih recimo ...

Skratka - ni ga digitalca za "male pare", ki ne bi imel barvno neuravnotežene lestvice...

Sicer pa se ful splaa dodati še recimo 40 ali 50 jurjev in kupiti orenk kompaktnega digitalca. Tile tamali jajčki so namreč dobri le za silo... tudi zaradi preveč cenenih optičnih elementov. Popačenja slike, ki ni popolnoma pravokotno naciljana, so namreč ogromna. Vsekakor svetujem kakšnega dobrega nikona ali sony V1.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še sample imagi na naj resoluciji (1600x1200) srednje kompresije z A60 (cca 55 jurjev trenutno) iz ene skrajnosti do druge...bi lahko rekli... malo je automatike, malo je ročnih nastavitev, ki včasih pridejo zelo prav...

http://users.triera.net/pintamat/1.jpg

http://users.triera.net/pintamat/2.jpg

http://users.triera.net/pintamat/3.jpg

http://users.triera.net/pintamat/4.jpg

http://users.triera.net/pintamat/5.jpg

LP, El B.

Popravljeno . Popravil elbarto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem (no ja, šele bom) novinec na področju digitalne fotografije in mi je v oči padla Minolta DiMAGE Z1 - sedaj me pa zanimajo predvsem slabosti tega fotoaparata, ker tisto kar je dobro lahko prebereš že v ponudbah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka - ni ga digitalca za "male pare", ki ne bi imel barvno neuravnotežene lestvice...

Canon A70 lahko štejemo nekako v isti rang kot DSC-P72

Zelo naravne barve. Prav tako bi to lahko rekli za ostale Canone v tem razredu.

Majo pa druge pomanjkljivosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zanima me zakaj skoraj vsi kupujejo canone? A so cenovno za tako kvaliteto boljši od drugih al kaj? Tudi sam si mislim kupit fotič pa me zanima če je kje možnost aparate tudi sprobat al ne? Povejte vaše izkušnje, hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!