Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Priporočene objave

V katerem cenovnem razredu kupuješ?

V razredu do 100ksit je canon zelo dobra izbira, sej sm v prejšnjem postu napisal zakaj. Recimo A70, A80 imata možnost manualnih nastavitev, kar pri drugih firmah v tem razredu na žalost ni. To se mi zdi zelo velika prednost. So seveda odlični tudi kateri drugi digitalci, ampak so pa samo point-n-shoot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V cenovnem razredu okoli 100 000 sit si splača pogledati poleg canonov še olympusovo ponudbo. Za približno isto ali malo višjo ceno lahko dobite aparat višjega razreda. C4000, C5060; odlične slike. Bil sem že odločen kupiti Canona pa sta me prodajalec (ki je prodajal oboje) in testna uporaba (tako a80 kot C4000) prepričala v korist Olympusa.

Zadnja izbira bi bila Sony. V primerjavi z ostalimi istega ranga slabša obdelava slike (kljub istemu št. megapik).

Popravljeno . Popravil andrej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo pozna Braun d4.0? Dobil kot darilce, mamo še Pentax.

Ga še nisem probaw, mislm pa , da je zlo pocen, okol 60 kil. :o

Čist tko, če kdo ve kej o Braun-u, jst poznam samo njihove mašince za briti (by Tadej B) )...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V cenovnem razredu okrog 100k sit je tudi Minolta DiMAGE Z1 (113k) - ima tudi možnost ročne nastavitve, prednost (vsaj zame) je tudi, da uporablja navadne AA baterije (ali accu), pa seveda 10x optični zoom, slabost (zame sicer ne) pa, da ni "žepnega" formata. Da bi pa govoril o kvaliteti posnetkov, jo imam pa še premalo časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti ki misli dobiti 10x optiko v žepnem formatu bo moral pa še malo počakati.

Glej da se da dobiti polnilne baterije ker sicer boš bankrotiral pri baterijah (če si prej na filmih in razvijanju). Canon (vsaj serija A za ostale ne vem) uporablja standardne LR6 (AA) baterije ki se dobijo v vsaki trafiki za vogalom če imaš slučajno prazne. Najbolje pa da kupiš polnilne baterije (vsaj 1600mAh) in polnilec ki ga dobiš v kompletu že za 5 tisoč tolarjev. Jaz sem na NFS posnel z A 60 in polnilnimi 1800 mAh baterijami preko 400 slik vse z uporabo fleša in displaya. Praktično jih ne moreš spraznit v enem dnevu (24 urah)

Standardne baterije zdržijo manj kot baterije za polnit.

Slabost polnilnih baterij pa je to da dokler delajo, delajo potem pa v momentu crknejo.(ko se ti pojavi znak za prazne baterije narediš še kakšnih 10 slik in je konec. Pri navadnih mislim da se to ne zgodi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne da dobiš 10x, ampak dobiš 12x optični zoom s stabilizacijo. na panasonicu FZ1/FZ2 ali FZ10. oba sta odlična fotoaparata z leica lečami. na žalost je pri nas uvoznik v pizdi (kot ponavadi) in je FZ1 60-70000 dražji kot npr. v ameriki...

jst trenutno čakam na FZ1 (www.bhphotovideo.com), za katerega bom s poštnino in carino plačal okoli 40000 manj kot če bi ga kupil pri nas...

Popravljeno . Popravil BC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne da dobiš 10x, ampak dobiš 12x optični zoom s stabilizacijo. na panasonicu FZ1/FZ2 ali FZ10. oba sta odlična fotoaparata z leica lečami. na žalost je pri nas uvoznik v pizdi (kot ponavadi) in je FZ1 60-70000 dražji kot npr. v ameriki...

jst trenutno čakam na FZ1 (www.bhphotovideo.com), za katerega bom s poštnino in carino plačal okoli 40000 manj kot če bi ga kupil pri nas...

Saj Hanzi ni napisal nič drugega, kot to, da fotoaparati z 10x-nimi optični zoomi niso žepnega formata (kot tudi "tvoji" Panasonici niso).

P.S.

O Leica lečah si pa preberi na kakšni fotografski strani - stvar je samo še v blagovni znamki, ne v kvaliteti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam sigurno v mislih fotič kot je naprimer G5 Cannon ali pa njemu kaj podobnega. Me pa zanima zakaj so v Nemčiji te aparati za tretjino cenejši kot pri nas? Če bom imel našparano si ga bom mogoče kupu ko bomo šli v Munchen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje sem slišal, da je možno priklopiti digitalca na računalnik in da funkcijonira približno kot webcam. Je to že kdo preizkusil ali ve kaj več o tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bineladnov.... to opcijo ima 99% aparatov fukcionira pa 1A

100x boljs kvaliteta od obicnih web cam-ov ki jih prodajajo rac. stacune.

v meniju sam prestavis kako ga rac. zazna ali kot ext. disk ali kot web cam in to je to. :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da moj ni ravno tist 1%, ki tega nima :cry: , ker v navodilih in ne v menijih ne najdem niti besede o webcamu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iscem digitalni fotoaparat v razredu Canona A-70, Sony P-8, ...

Pa me zanim, ce kdo pozna Kodak CX-6330 oz. ima kaksne izkusnje z njim??? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,včeraj gledal Canon A80,zelo dober digitalc,počakam na plačo in ga grem kupit LP Curi :yea2:

hvala za strokovno podkrepljeno mnenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o Canonu a80 pa res ni treba zgubljat besed. O tem aparatu je blo pa tolk povsod napisanega (ok za motosvet ne vem), da je blo o malokaterem digitalcu tolk. Če povzamem vse skupi, gre za kvaliteten aparat, ki je vreden svojga denarja. Za osebno rabo zelo kvalitetne fotografije, možnosti ročnih nastavitev, vrtljiv lcd (uporabno), dober software.... Gre mu pa zamerit par stvari, predvsem movie mode, ki zmore največ le 320 * 240 pri 15fps, pa kot pri večini Canonov v tem razredu - v paketu ne dobiš polnilca pa polnilnih baterij - ne tako mali dodaten strošek.

če pa koga zanima bolj natančno ... tu je link

Canon A80 review

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima, zakaj pri nekih tehničnih podatkih za Minolto DiMAGE Z1 (na www.mixi.tv) piše pod delovni pogoji: 0 - 40 st C

Kaj to pomeni, da se s to kamero ne da delati v mrazu? Lapsus? Kako je z drugimi digitalci??

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dvomim, da bi ravno minolta z1 imela v sebi kak element, ki je bolj občutljiv na tenmperaturo kot drugi digitalci.

Stvar pa je taka, da pri nizkih temperaturah (manj od 0 npr) bo vsak fotoaparat začel malo nagajat. Baterija zna malce protestirat, posledično bo kak zoom deloval počasneje, LCD se zna čudno obnašat, pa še kakšne podobne fore. Da bi blo pa kej usodnega, pa dvomim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima, zakaj pri nekih tehničnih podatkih za Minolto DiMAGE Z1 (na www.mixi.tv) piše pod delovni pogoji: 0 - 40 st C

Kaj to pomeni, da se s to kamero ne da delati v mrazu? Lapsus? Kako je z drugimi digitalci??

LP HHV

Moram priznat, da tega podatka nisem poznal (nimam navade, da bi se kaj dosti poglabljal v navodila) in ker nisem vedel, da pod 0° ni njeno delovno območje, sem slikal pri kakšnih -5 (aparat je bil na mrazu vsaj 2 uri), pa je zadeva delovala.

So mi pa (priložene) alkalne baterije zelo hitro crknile - 50 - 60 posnetkov, skoraj brez fleša (morda tudi zaradi mraza), ker mi sedaj 2100 mA akumulatorji držijo že vsaj 150 posnetkov (večina s flešom) in kar nekaj filmčkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima, zakaj pri nekih tehničnih podatkih za Minolto DiMAGE Z1 (na www.mixi.tv) piše pod delovni pogoji: 0 - 40 st C

Kaj to pomeni, da se s to kamero ne da delati v mrazu? Lapsus? Kako je z drugimi digitalci??

LP HHV

Enako je pri drugih digitalcih. Preveril tudi pri svojem - Olympus.

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tole je njihov odgovor:

Pozdravljen!

Praktično za vse digitalne fotoaparate so delovni pogoji od 0 do 40 stopinj celzija. To pomeni, da se sam fotoaparat ne sme ohladiti na manj kot 0 stopinj, sicer neha delovati (počasna odzivnost, lahko se podatki ne zapišejo na kartico). Če pa ga imate pri sebi (pod bundo, blizu telesa) in ga ne uporabljate npr. 5 minut skupaj na mrazu (ker se ohladi če je tako mrzlo), pa deluje normalno - važno je, da se sam fotoaparat ne ohladi na 0 stopinj.

Sicer pa mnogo ljudi tudi pozimi slika z digitalnimi fotoaparati in smo natisnili že veliko lepih zimskih slik :)

Lep pozdrav!

Mixi Foto Video

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Canona Ixus 4.0.

Zelo zadovoljen. Lepe slike. Dobro snema (tudi zvok...)

Fajn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!