Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Priporočene objave

Najprej bi se opravičil, ker sem len :D in se mi ne da vsega prebirati. Zato bi vprašal kako je z memory cardi. Ali je najbolje kupiti original Sony (najverjetneje 256 MB) ali so dobri tudi od ostalih firm, ki so precej ceneje. Kupil sem namreč Sony DSC-P92. Zraven pa skopuhi dajo le 16 MB kartico.

lp

1) vse so dobre, še posebej firma Sandisk.

2) a si ga mastno plačal, ali si dobil kakšno akcijsko ceno in se povsem neupravičeno razburjaš, ker je premajhna kartica zraven?

lep pozdrav, S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje in po mnenju tujih forumov je pri navadnih fotoaparatih čist vseeno kako kartico imaš notri, saj naj ne bi bilo toliko pomemben dostop ni čas in količina prenešenih podatkov, tiste nalepke o "foto" karticah in podobno so tudi dokaj brezpredmetne.

Sam sem kupil popolnoma najcenejšo kartico CF (Cannon A 70), moj svak pa popolnoma najcenejšo no-name Memory stick (Sony p-72), na njih sva naredila več tisoč posnetkov (jah to je pa tko, če maš otroke...) in noben ni imel nikakršnih problemov.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje in po mnenju tujih forumov je pri navadnih fotoaparatih čist vseeno kako kartico imaš notri, saj naj ne bi bilo toliko pomemben dostop ni čas in količina prenešenih podatkov, tiste nalepke o "foto" karticah in podobno so tudi dokaj brezpredmetne.

Sam sem kupil popolnoma najcenejšo kartico CF (Cannon A 70), moj svak pa popolnoma najcenejšo no-name Memory stick (Sony p-72), na njih sva naredila več tisoč posnetkov (jah to je pa tko, če maš otroke...) in noben ni imel nikakršnih problemov.

uf to pa ni res .pri zmogljivejših digitalcih je hitrost delovanja kartice še kako pomembna ... razlike so lahko tudi v sekundah. .. kar je za resnejšo rabo zelo pomembno ... moraš vedet, da nekoliko dražji digitalci (150 jurjev in do cirka 5 miljonov) omogočajo rafalno fotografiranje ... in če ti tam zarad kartice zagusti ...

je pa res, da pr digitalnih trotclah je res vseeno za kartice :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1) vse so dobre, še posebej firma Sandisk.

2) a si ga mastno plačal, ali si dobil kakšno akcijsko ceno in se povsem neupravičeno razburjaš, ker je premajhna kartica zraven?

lep pozdrav, S.

Nisem ga tako mastno plačal, poceni pa tudi ni bil. Se pač malo razburjam, ker se mi zdi, da je Sony najbolj skošuki pri tem. In sem skoraj mnenja, da ti 16 MB kartica nič ne kosristi. Torej je brez dokupa opreme aparat skoraj neuporaben. Drugače pa ni bilo mišljeno kot kritika, ampak zgolj majhno jamranje .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uf to pa ni res .pri zmogljivejših digitalcih je hitrost delovanja kartice še kako pomembna ... razlike so lahko tudi v sekundah. .. kar je za resnejšo rabo zelo pomembno ... moraš vedet, da nekoliko dražji digitalci (150 jurjev in do cirka 5 miljonov) omogočajo rafalno fotografiranje ... in če ti tam zarad kartice zagusti ... 

Nikjer tudi ne piše, da je original SONY kartica hitrejša od ostalih, cenejših! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v soboto sem imel možnost preizkusiti canno D60 in opazovati pri delu še D1. ker nisem imel nevem koliko časa se igrati z nastavitvami me je pri D60 predvsem presenetila hitrost sej sem večkrat hotel samo izostriti pa sem pritisnil premočno in je v trenutku izostril in slikal :huh: . D1 pa naredi 8,5 slik na sekundo :notworthy: , vauuuuu rafal piči ko zmešan.

to bil MELLLLLLLLLLL!!!!!! :wub: samo kaj ko je cena :wacko: :cry:

no rafale bomo kmalu preverili na motorju pa prilimam kako fotko. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hint med digitalci za semi-pro ali celo pro rabo je : Nikon D70.

super - fotke boljše od D100. Edini pomanjkljivosti - ni opcije dodatno baterijo prheftat nanj, pa nima tolk visokih ISO občutljivosti .. še zmer segne do ISO 1600. D100 pa malo dalje (3200 kein Problem, tut mal več se da če prav pomnim)

Nikon D100 lahk kr nehajo delat ... ker ga bodo kupili sam še bedaki :) razen tistih nekaj, ki bodo potrebovali občutljivost ... art projekti itd :)

aja, še radost okoli D70 - dobi se ga za 270 čukov brez objektiva, za 350 je na voljo z objektivom se mi zdi 18-80 al neki tazga ...

skratka - profesionalna roba za dokaj dostopno ceno. Verjetno idealno za Pervyja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že ki vidim da debatirate o mal bl tapravi robi ..... je že kdo sprobal Canon 300D .... kako se kej obnese?

@Gorilla ..... D70 je 250ksit brez objektiva, z 28-80 G je 270ksit in 18-70 DX je 330ksit .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že ki vidim da debatirate o mal bl tapravi robi ..... je že kdo sprobal Canon 300D .... kako se kej obnese?

@Gorilla ..... D70 je 250ksit brez objektiva, z 28-80 G je 270ksit in 18-70 DX je 330ksit .....

tnx za popravke ...

300d je luštkan ... ampak d70 meni osebno bolj sede, pa leeeeeepše fotke. vsekakor sta oba osta liga ,predvsem je nakup verjetno odvisen od pripadnosti (in zibrke morebiti obstoječih objektivov).

če navržem eno nevmestno primerjavo - kot bi se odločali med nakupom BMWja in mercedesa :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem, če ste o tem že govoril ampak:

Mam Canon Powershot S50 in me zanima, če se da tudi nazaj direktno iz računanlnika na aparat spravt slike oziroma kakšne druge podatke (prek USB)? Namreč copy paste varianto glih ne šmirgla kej velik moj aparat oziroma računanik!

Kupu sm ga pa v akciji z 1GB kartico, kar uporabno! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam Canon Powershot S50 in me zanima, če se da tudi nazaj direktno iz računanlnika na aparat spravt slike oziroma kakšne druge podatke (prek USB)? Namreč copy paste varianto glih ne šmirgla kej velik moj aparat oziroma računanik!

boš mogu sprobat ... tut če si bralnik kartic nabaviš in jih gor slikce prekopiraš, ni nujno, da bo aparat slikce tudi hotel prikazati potem ... ampak obstaja velka možnost, da bi to delovalo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej sprobou sem, direktno iz računalnika na aparat in zadeva ne špila (v raziskovalcu)!

Sprašujem pa zato, ker ne vem al sploh prov delam, al je to od aparata odvisno :? , ali pa to na nobenem aparatu ni možno :? in ali je v vsakem primeru potrebno imeti bralnik kartic? :unsure:

Ali bo aparat prebral podatku je pa trenutno že druga stopnja :) !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej sprobou sem, direktno iz računalnika na aparat in zadeva ne špila (v raziskovalcu)!

Meni O. C-730 UZ dela tudi kot prenašalec podatkov.

Slike pa lahko dam na disk in nazaj na foto pa jih vidi in prikatuje sam jih pred tem ne smem z ničemer odpret ker če ne jih foto ne pokaže v explorerju pa vse dela!

tak da je čist možno da je od aparata odvisno .... men je delalo z or. olympus, tdk in sandisk karticami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skratka - profesionalna roba za dokaj dostopno ceno. Verjetno idealno za Pervyja :)

aha aha bi bila alternativa če že nebi imel canona eos-a klasiko in objektive zato pride v poštev samo canon. sprobal tudi na hitro 300D in ga HOČEM (sicer probal samo avtomatiko ampak dela OK pa tudi dokaj hiter je če slikaš "rafalno")!!!!!!! samo kaj ko še ni penezov :cry: . no ja bo že.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam Canon A70, se pravi isti k... od softwarea kot S50, zadeva ne dela pa če se še tko matraš, edino če Canonove slikice daš na PC in potem nazaj v isti direktorij ne da bi bi jih karjkoli spreminjal, lahko da je kaka finta, sam men ga še ni ratalo prepričat, da bi kazal.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ŠE tole

@ Kartice

isto kot Vanilla, pri kamerah do 150k SIT ni nobene razlike pol pa, sem s kolegovim Canonom 1D sprobala par kartic pa moj Microdrive, pa na začetku ni nobene razlike, se pa pokaže ko začne zapisovat na kartico, potem hitrost slikanja pri kakih počasnejših karticah drastično pade, no sam to je samo pri kakih hudih zaporednih sekvencah.

@ 300 D

Če si mel prej kakega SLR-ja a-la F65 od Nikona al EOS 300, potem si kot doma, vse tam kjer mora bit, za svoj denar dost kamere. No sam dve slabosti ma, v meniju mu par stvari manjka (men nič, profijem pa kar dost, vsaj na forumih majo cele peticije o tem :? ) in original objektiv ni profesionalne kvalitete, kak spodoben objektiv, ki ti gre navzdol do 18 mm zna biti pa precej okrog 100k SIT da pa o 14mm sploh ne govorim, če koga zanima:

http://bobatkins.com/photography/digital/10d300dlenses.html

Dost podatkov o objektivih za 300D/10D.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje v sloveniji pa imajo ugodne memory carde? A je kaka internetna trgovina kje se da pogledati in primerjati cene? Sem nekaj našel ampak nič pametnega.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje v sloveniji pa imajo ugodne memory carde? A je kaka internetna trgovina kje se da pogledati in primerjati cene? Sem nekaj našel ampak nič pametnega.

lp

recimo www.enaa.com pa www.rolan.si pa www.comtron.si pa še ene par firm, k se jih zdaj ne spomnim. aja, www.jae.si recimo ... pa www.elkotex.si .. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej tiste reklame, ki jih pošiljajo milijon po pošti, kdaj se da dobit kaj poceni v akciji. Jaz drugače priporočam JAE, saj je bilo, ko sem kupoval jaz, najceneje.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje v sloveniji pa imajo ugodne memory carde? A je kaka internetna trgovina kje se da pogledati in primerjati cene? Sem nekaj našel ampak nič pametnega.

lp

cene so več ali manj povsod iste, recimo za 128MB CF je razlike morda za jurja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kdo izkušnje z Minolto Dimage X20. Vem, da ni bog ve kaj, ampak je pa takih dimenzij, da jo imaš lahko vedno v žepu in nikoli ničesar ne zamudiš, kar je veliko vredno. Najbolj me zanima kvaliteta slik pri slabši osvetlitvi?

Zanjo bi dal okol 30kSIT. Se splača?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kdo izkušnje z Minolto Dimage X20. Vem, da ni bog ve kaj, ampak je pa takih dimenzij, da jo imaš lahko vedno v žepu in nikoli ničesar ne zamudiš, kar je veliko vredno. Najbolj me zanima kvaliteta slik pri slabši osvetlitvi?

Zanjo bi dal okol 30kSIT. Se splača?

da

za 30 jurjev sicer dobiš samo šrotaste trotlce, ki imajo mega-piksle, ampak nimajo nič uporabnih algoritmov, optike, itd. X20 je pa kolikor tolikor soliden izdelek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... me je pri D60 predvsem presenetila hitrost sej sem večkrat hotel samo izostriti pa sem pritisnil premočno in je v trenutku izostril in slikal ...

mislim, da je to bolj fora USM objektivov kot tehnologije samega fotoaparata..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v Avstriji,Minolta Z1,300eu,-davek,to je 57.ooosit,je ugodno?,cena-kvaliteta-sposobnosti,kaj menite,RymRu-ti se bolj spoznaš na foto,Hvala :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!