Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Priporočene objave

v Avstriji,Minolta Z1,300eu,-davek,to je 57.ooosit,je ugodno?,cena-kvaliteta-sposobnosti,kaj menite,RymRu-ti se bolj spoznaš na foto,Hvala :notworthy:

Ce gres prebirat razne teste od Z1, bos ugotovu, da je vredna vsakega tolarja ,ki ga zahtevajo zanjo.....moras se pa zavedat, da ni to vec kamera, ki jo lahko stlacis v prsni zep motoristicne jakne.... B)

http://www.e-fotografija.com/artman/publis...ticle_136.shtml

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moras se pa zavedat, da ni to vec kamera, ki jo lahko stlacis v prsni zep motoristicne jakne.... 

Hvala,vem ,da je velika,sam me to ne moti,bolj se mi gre za zoom,a je 3.2mio,dost za obične slike

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v Avstriji,Minolta Z1,300eu,-davek,to je 57.ooosit,je ugodno?,cena-kvaliteta-sposobnosti,kaj menite,RymRu-ti se bolj spoznaš na foto,Hvala :notworthy:

kupi!

Z1 je odlična stvarca. Razen, če te dimenzije fotoaparata motijo, ker ni glih najmanjši. Ima pa soliden objektiv in je sploh superca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala,vem ,da je velika,sam me to ne moti,bolj se mi gre za zoom,a je 3.2mio,dost za obične slike

absolutno zadostuje. Algoritmi so superca, dela pa ful lepe fotke!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mnenju fotografov, je 3.2 mega pikic povsem dovolj za običajne povečave fotografij. Torej za običajnega amaterskega fotografa, ki je dajal slikice v album, je tu meja kvalitete dosežena.

Druga stvar je pri Z1 optika, ki je menda tudi dokaj dobra, hitro fokusiranje in zelo ugodna cena. Aparat je bil v ožjem izboru za nakup, ki ga mislim opraviti v bodočnosti.

Vendar!

Pri nobenem drugem aparatu nisem zasledil toliko očitkov glede premajhne robustnosti in hitre pokvarljivosti. Kar nekaj je na tujih forumih tistih, ki jim je ta aparat po nekaj tednih začel "ružiti" v mehanizmu premikanja optike.

Poleg tega moraš vedeti še to, da fotkič s tako veliko povečavo (10X), ki je primerljiva s 400mm teleobjektivom v leica formatu, za nestreseno fotografiranje potrebuje stativ. Potrebuješ tolikšno povečavo? Jaz jo. :(

Primerljiv fotoaparat z robustnejšim ohišjem in resnejšim izgledom je FujifilmFinePixS5000, ki ima tudi 10 X povečavo, a me fotografije nekako ne prepričajo.

Zato mi je v tem rangu kompaktnih ultra zumov najbližje novi Canon Powershot S1 IS, ki za redukcijo zgoraj omenjenega tresenja uporablja poseben image stabilizer, mehanizen premikanja leč ima od svojega večjega brata in je zelo tih (naravoslovna fotografija), optika je tudi zelo kvalitetna (za ta razred seveda), je pa ker je nov na tržišču, še vedno drag v primerjavi z Z1. Vendar poceni nakup ni vedno najbolši! Za povrhu ta aparat omogoča še samo z velikostjo kartice omejen zajem zelo kvalitetnega videa!

Pa še malo nanizam moje razmišljanje zakaj je 3.2 mega pikic dovolj, sploh v kombinaciji z dovolj kvalitetenim zmogljivim zoomom.

Več kot je pik, večji je zapis in več časa samo zapisovanje poteka. To je pri naravoslovni in športni fotografiji resna omejitev, če želimo uporabiti zaporedje hitrih posnetkov. Raje se potrudim in se objektu približam z objektivom, kot pa da sem šlampast in kasneje rešujem z izrezi. Kdorkoli pa ima namen kolikor toliko resno fotografirati, se mora itak naučiti osnov fotografiranja.

Za povrhu se vse tiste po mojem odvečne pikice krepko plačajo.

Torej trenutno pri meni Z1 odpadla, v ostali konkurenci pa prednjači S1 IS.

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

absolutno zadostuje. Algoritmi so superca, dela pa ful lepe fotke!

To pa je popolnoma res! :D

V tej klasi se pri sliki najslabše za moje oči obnese Fuji!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg tega moraš vedeti še to, da fotkič s tako veliko povečavo (10X), ki je primerljiva s 400mm teleobjektivom v leica formatu, za nestreseno fotografiranje potrebuje stativ. Potrebuješ tolikšno povečavo? Jaz jo. :(

Zato mi je v tem rangu kompaktnih ultra zumov najbližje novi Canon Powershot S1 IS, ki za redukcijo zgoraj omenjenega tresenja uporablja poseben image stabilizer, mehanizen premikanja leč ima od svojega večjega brata in je zelo tih (naravoslovna fotografija), optika je tudi zelo kvalitetna (za ta razred seveda), je pa ker je nov na tržišču, še vedno drag v primerjavi z Z1. Vendar poceni nakup ni vedno najbolši! Za povrhu ta aparat omogoča še samo z velikostjo kartice omejen zajem zelo kvalitetnega videa!

Pa še malo nanizam moje razmišljanje zakaj je 3.2 mega pikic dovolj, sploh v kombinaciji z dovolj kvalitetenim zmogljivim zoomom.

Več kot je pik, večji je zapis in več časa samo zapisovanje poteka. To je pri naravoslovni in športni fotografiji resna omejitev, če želimo uporabiti zaporedje hitrih posnetkov. Raje se potrudim in se objektu približam z objektivom, kot pa da sem šlampast in kasneje rešujem z izrezi. Kdorkoli pa ima namen kolikor toliko resno fotografirati, se mora itak naučiti osnov fotografiranja.

Za povrhu se vse tiste po mojem odvečne pikice krepko plačajo.

panasonic ti pa ni všeč?

jaz sem namreč z mojo fz2-jko zelo zadovoljen. ( 12x zum, optična stabilizacija slike... )

ali pa fz10 če rabiš več pik...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam pa ravno na mizi Konico Minolto Z2 in moram reči, da se splača seči malo globlje v žep in jo vzeti namesto Z1. Okej 4M pike so eno, ampak tako hitrega AF nima noben aparat na trgu. Tudi fleš je eden močnejših, saj dobro osvetli na razdalji do 6m, pa še nastavek ima za zunanjega. Manjša pomanjkljivost je mali LCD zaslon, ampak osebno ga niti ne maram uporabljati. Klasika mi je še vedno bolj pri srcu. Optično iskalo ima zanimivo rešitev z ogledalom, ki dejansko v iskalo projicira sliko z LCD zaslona. Tako tudi v iskalu vidiš cca 98% zajete slike, kar je dovolj za uspešno kompozicijo. Snema tudi video v SVGA.

Pogledat se splača tudi Kodak DX6490. 4M in 10x zoom, LCD pa tak kot televizor. Za tiste, ki sovražijo optična iskala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupi!

Vanila!?!?? in LUcky ??

Okej pa še jaz bi nekaj vprašal? Če sta primerjala S1 in Z2. Kateri je zmagovalec dvoboja?

Hvala in LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okej pa še jaz bi nekaj vprašal? Če sta  primerjala  S1 in Z2. Kateri je zmagovalec dvoboja?

fantje pri reviji Monitor so S1 IS zelo pohvalili... Dober zum, stabilizator slike in čvrsto ohišje so baje prednosti, ki to napravo na njihovi lestvici dajo na drugo mesto. Prvi je še vedno Z1. Z2 še nismo imeli...

Če igra veliko vlogo ohišje, je torej S1 prava izbira. Jaz fantom zaupam. Konec koncev z njimi delam :)

PS: od Kokodakov pa čimdalje stran ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje pri reviji Monitor so S1 IS zelo pohvalili... Dober zum, stabilizator slike in čvrsto ohišje so baje prednosti, ki to napravo na njihovi lestvici dajo na drugo mesto. Prvi je še vedno Z1. Z2 še nismo imeli...

Če igra veliko vlogo ohišje, je torej S1 prava izbira. Jaz fantom zaupam. Konec koncev z njimi delam :)

PS: od Kokodakov pa čimdalje stran ...

Sym, kdaj, v kateri cifri, je bil objavljen zadnji test teh fotoaparatov, please?

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: od Kokodakov pa čimdalje stran ...

Zakaj pa to? :blink: Jest z njimi nimam slabih izkušenj.

S1 ne morem komentirati, ker ga še nisem imel v rokah. So ga pa v reviji Chasseurs d'images pohvalili, le tipalo 3M niso ravno vzljubili. Za nov fotkič tega ranga bi mu lahko vgradili močnejšega. Stabilizator je bil tudi zelo pohvaljen. Je pa aparat malo večji od Konice Minolte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te dni se zabavam s S1 in moram rečt, da je več kot zadovoljiv digitalec. Kombo optičnega in digitalnega zooma pa je divje dobra. Stabilizator zna povzročit, da odmisliš stojalo. Vsekakor sem zadovoljen. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z1 je super, v tem rangu nista slaba fuji s5000 in olympus 750 cenovno so pa kle nekje B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z1 je super, v tem rangu nista slaba fuji s5000 in olympus 750 cenovno so pa kle nekje B)

Le da imata Z1 in Z2 zame eno veliko pomankljivost. Ne moreš natakniti telekonverterja!

Olympusi in Canon S1 pa to omagočata. Dobiš cca 700mm! :D

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Dobiš cca 700mm! ...

..vendar z bistveno slabšo močjo objektiva... ponoči (po mojem mnenju) z obstoječo montirano bliskavico povsem neuporabno)

Popravljeno . Popravil spilferderber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z2 ima samo zmogljivejšo tipalko od Z1. konstrukcija ohišja je enaka. Torej malce plajtrava.

kot rečeno - Canon 1S ima dober stabilizator slike v objektivu in čvrsto škatlo. priporočamo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..vendar z bistveno slabšo močjo objektiva... ponoči (po mojem mnenju) z obstoječo montirano bliskavico povsem neuporabno)

Z obstoječo bliskavico nimaš počet kaj drugega kot gasilske slike delat. Seže tja do cca 7m.

Za kaj več rabiš dober flash, ki pa doseže in preseže ceno aparatov o katerih govorimo. Pa še ti sunejo le tja do cca 20 - 30m, odvisno od refleksij iz okolice.

Seveda vsak konverter požre nekaj svetlobe, zato so te povečave primerne v glavnem za fotografiranje v kolikor toliko dobrih svetlobnih razmerah. Ko pa svetlobo zategne, dol s telekonverterjem in delat brez njega. Adapter, ki ga moraš imeti zaradi teh konverterjev je pa superca zaradi možne montaže zaščitnih in drugih filtrov.

To so osnovne možnosti, ki naj bi jih imel fotoaparat, za katerega se bom odločil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z2 ima samo zmogljivejšo tipalko od Z1. konstrukcija ohišja je enaka. Torej malce plajtrava.

kot rečeno - Canon 1S ima dober stabilizator slike v objektivu in čvrsto škatlo. priporočamo!

To ne drži povsem. Optika Z2 je boljša (GT). Snema SVGA video, predictive focus control (kompenzacija zamika med pristikom sprožilca in dejanskim posnetkom), pa še kaj bi se našlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HHV se strinjam --> sam je res bolj malo ljudi ki kupuje predleče zaradi $$$

p.s: imam vse na zalogi razen S1 ce koga kaj zanima lahko PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pa poglejmo Canon S1 IS, Minolta DiMAGE Z2, Olympus C765 UZ.

Sem lastnik Canona PS S1 IS, pa naj dodam še kakšen plus ali minus k prej omenjenim aparatom.

S1 je neprimerno bolj kompakten kot pa Z2, ko ga držiš v rokah, pa tudi sam objektiv ima manj "lufta" oz. je bolje vodljiv.

Pa vam povem iz prve roke, da stabilizator slike resnično deluje, kar pa je pri aparatu z 10x povečavo zelo pomembno, saj lahko narediš uporabne posnetke tudi brez stojala.

Ne pozabite na ultrasonični motor, ki ne moti pri snemanju videa, medtem ko uporabljate zoom, saj je le ta skoraj neslišen. Uporabite lahko tudi tele ali pa širokokotni objektiv, ki ga je možno namestiti na aparat. Mene osebno zaenkrat še najbolj moti to, da slika pri ostrenju zamrzne, kar je problem pri gibljivih objektih.

Je pa res, da je Z2 cenejša, ima še večjo resolucijo videa (ampak samo pri 15 fps), zunanji fleš, 4 megapiksle, USB 2.0. Del cene bi lahko spregledali že pri uporabi cenejših CF kartic, ki jih uporablja S1, ostalo pa naj izbere vsak sam, na podlagi tega, kaj bo fotografiral.

Z2 me prepriča v vsem razen v izdelavi ne, pa nima stabilizatorja slike.

C765 UZ ima približno enake funkcije kot Z2, le kompakten je bolj. Uporablja pa LiIon baterijo, ki je dražja ko je potrebno kupit dodatno. Nima možnosti dodatne bliskavice. Nima stabilizacije slike.

Canon PowerShot S1 IS

+ stabilizator slike

+ vrtljiv lcd zaslon

+ spominska kartica Compact flash (prilozena 32 mb)

+ oblika

+ 3,2 svetlobna moč

+ hitrost zoom-a

+ možnost tele ali wide objektiva

- plastično ohišje

- makro

- "samo" 3 megapixlov

- cena

Konica Minolta DiMAGE Z2

+ 4 megapixlov

+ zunanji fleš

+ video

+ enostavnost, pregledni menuji

+ hitro fokusiranje

+ cena

- slaba izdelava oz. ni kompaktnosti

-SD kartica (cena)

Pa še nekaj linkov:

http://www.e-fotografija.com/forum/viewtop...=asc&highlight=

http://www.imaging-resource.com/PRODS/S1IS...hot-s1-IS-A.HTM

_________________

lp Denis

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Kje pa vi kopujete fotoaparate ( bolj konkretno zanimam se za Canon PS S1 ali Olympus 765 / 770 ) ? Kje v LJUBLJANI je trgovina, kjer se da v živo kaj fotoaparatov pogledat. Sam sem gledal na spletu pri enaa.com.

Lahko odgovor na PM, da ne bo spet kdo težil o nekih brezplačnih reklamah.

Kakšno je kaj mnenje o Olympusu C 765 ???

Popravljeno . Popravil Rok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno sem tudi jaz nabavil fotič. Dolgo časa sem porabil, da sem prišel do spoznanja, kaj točno potrebujem in kakšne zahteve imam od fotiča. Veliko so mi tudi pomagali kolegi, saj ti sami katalogi in brošure ne pomenijo dosti, oziroma ne povejo tisto kar želiš vedeti. Kupil sem Olympus mju 410, ki je sorazmerno majhen, odporen na udarce in vremenske vplive in gre lahko z mano na vsak pohod z motorjem. Ko sem gledal cene pri nas sem videl, da so pri nas še vedno cene precej višje, saj sem zato šel po aparat k M.... v Villach in ga dobil precej ceneje. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Nekaj sem slišal, da se utegnejo fotoaparati v kratkem poceniti. Je to res???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!