Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Priporočene objave

Rabim pomoč.

Letos me je ničkolikokrat dobil dež med slikanjem :doze: in običajno sem takoj pobrisal kapljice z zaslona. Enkrat pa jih nisem obrisal takoj in so se na LCDju posušile, ter pustile madeže. :unsure: Majhne nadležne krogce, ki motijo v sončnem vremenu pogled na zaslon in nočejo nikakor stran. :angry:

Ima kdo kakšen pameten nasvet, kako odstraniti madeže vodnih kapljic z LCDja? :hmm:

lp G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam pa eno vprašanje, glede izdelave slik.

Danes sem prvič nesel v "razvijanje" slike narejene z digitalcem, in pač pridem tja in me možakar vpraša kako velikost bi rad in jaz mu povem da 10x15 on pa pravi da bo to težko ker se slike iz digitalca delajo 10x 13 ker drugače lahko kak del slike manjka, kaka glava ali kaj takega :? :? :?

A potem jaz ne morem narest slike večje od 10x 13 in zakaj????

Aja fotoaparat je CANON A60 če ma to sploh kako vezo z vsem tem.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja s tem je pa tako:

Vecina digitalcev ima razmerje slike 3:4, v tvojem primeru mislim da imas najvisjo mozno resolucijo 1600x1200. Torej imas razmerje 4:3. Iz tega sledi da ce hoces sliko s celotno vsebino, potem rabis format slike prav v takem razmerju. V nasprotnem primeru bos imel ali bel rob ali pa ti bo rezal po visini in bo res kaka glava dozivela skalp. Zato razvijalci najveckrat uporabijo format 10x14, ki pa je po mojem mnenju neprimeren. Slike so veliko lepse v vecjem formatu, npr 13x17, ki ga nekateri ze ponujajo, pa se v pravem razmerju je. Ti brez problema naredis vecjo sliko kot je 10x13, samo vec kot 13x17 pa sigurno ne, ker potem bo pa ze kvaliteta slike prevec trpela zaradi premalo pikslov.

lp Pegaso

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat vzel Olympus C310, čeprav me je držalo bolj zaMJU, predvsem zaradi ohišja. Vendar je bila cena občutno višja, pa samo 16 MB v kompletu,...Poleg tega je treba na to zadevo tud paziti na potovanjih, analogni mi je izpuhtel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst pa sem Canona naroču pred dvemi tedni, rok dobave kao do 7 dni, jutri grem v Bulgarijo, fotkič pa baje pride nekoč drugi teden ali pa mogoče še teden po njem. Jess. Še analognega nimam za prvo silo. Ali je morda obstaja kje kaka izposojevalnica tovrstnih aparatusov ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z2 ima samo zmogljivejšo tipalko od Z1. konstrukcija ohišja je enaka. Torej malce plajtrava.

V Nedelu iz 18 t.m. objavljena novica, oz. prvi tehnični podatki naslednika, Z3. In, kot vedno, nikoli ne kupiš fotoaparata, računalnika, avta dovolj pozno...vedno se kmalu najde nov model za isto ceno, ali pa obstoječi z nižjo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stabilizator... 

Ah to je pri Canonu S1 ze preteklost :devil: :naughty: .)

No mal zafrkancije...itak da ima vsak nekaj bolje, sam pa izberes kar ti pac pase.

lp Pegaso

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ne motim imaš ti nekaj podobnega...... ali lahko daš kakšno fotko gor, da vidimo kaj zmore ta Panasonic. A ima stari model tudi 2,8 blendo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat vzel Olympus C310, čeprav me je držalo bolj zaMJU, predvsem zaradi ohišja. Vendar je bila cena občutno višja, pa samo 16 MB v kompletu,...Poleg tega je treba na to zadevo tud paziti na potovanjih, analogni mi je izpuhtel.

Olympus mju ima priloženo 32 MB kartico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Konica Minolta Z10

Zanima me vse v zvezi s to mašino (prednosti, slabosti, primerjave...). Nameravam kupiti dotični digitalec v AUT za 270 EUR. Ali je se splača...

ZA morebitne odgovore se že vnaprej zahvaljujem.

LP Sim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Canon EOS 20D z novim flashom 580EX:

http://www.dpreview.com/articles/canoneos20d/

pa še dva nova EF-S objektiva:

http://www.dpreview.com/news/0408/04081907...n_efs_flash.asp

post-21-1092979172.jpg

Popravljeno . Popravil špilferderber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Changes / improvements (detail in our preview)

8.2 megapixel CMOS sensor - 1.6x multiplier, new NR, new microlenses

Near instant power on time - around 0.2 sec compared to the EOS 10D's 2.5 sec

5 fps continuous, 23 frames - can actually shoot for longer with a fast card

All new 9 point AF system - better low light performance, much faster AF

DIGIC II processor - same as EOS 1D Mark II, improved image quality

Support for EF-S lenses - lens mount now has space for rear element of EF-S lens

Faster top shutter speed - fastest shutter speed now up to 1/8000 sec

Faster X-sync shutter speed - flash sync speed up to 1/250 sec

Modified parameter sets - two presets, three custom, default +1, +1, +1

Black & White mode - selectable color filter and toning

Separate color space selection - sRGB / Adobe RGB via menu option

True RAW + JPEG support - writes a .CR2 and .JPG for each shot taken

New WB shift / WB bracketing screen - WB shift on two axis, new setup screen

Control of Long exposure NR - long exposure noise reduction can be disabled by user

Menu hints - to ensure you're in the right mode after changing setting

Record review histogram via INFO button - menu option has been removed

USB 2.0 Hi-speed connectivity - the first Canon to support it, around 3.0 MB/sec

PictBridge direct printing support - standard direct print support

Support for DVK-E2 data verification kit - image authenticity with the verify kit

New BG-E2 battery grip - slightly smaller, includes a six AA battery magazine

Slightly smaller and lighter body - only a shave here or there but does feel smaller

Higher pop-up flash - for better wide angle cover and red-eye performance

Smaller mirror & new focusing screen - no need for such a large mirror, better MF

CF activity light moved - no more holes in the CF compartment door

Flush connectors cover - cover fits almost flush to the side of the camera

Combined power & quick control dial lock - power switch now controls quick dial lock

New multi-controller 'joystick' - nine-way joystick for AF point, panning, WB shift

Updated menu design - more in line with newest PowerShot's

Backup battery moved to compartment - inside battery compartment

Embossed Canon logo - last but not least!

cena brez objektiva 1.599,00 €

z objektivom EF-S 18-55 DC 1.699,00 €

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klical Mixi..

Odoko, povpreko, tam nekje, blizu, cca. 40 cankarjev za EOS 20D, brez objektiva..

cena 10D padaaaaa... :D

AMPAK... je še malo prezgodaj, da bi cekini leteli od mene.. še kakšni dve leti, potem pa bomo špilferderbali na DSLR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj ve kdo za kaki program, ki bi mi omogočal naredit imena večim slik?..

naprimer; da jaz označim ene 500 slik... pa rečem da je ime SLIKA .. pol pa bi program sam zraven naredo cizor.. SLIKA1, SLIKA2, .. SLIKA* ... itd...

če ve kdo za kaj takšnekga, bi bil zlo hvaležn.. hvala

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, hvaležnost lahko tudi naslednji torek izraziš v obliki :devil: (dveh rogov mislim tukaj, da nebo pomote...)

post-21-1093449007.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

za vse, ki kupujete fotoaparate na podlagi "profi" barve..

Canon EOS 300D, black edition

83_226427.jpg

vir: http://www.canon.de

Popravljeno . Popravil špilferderber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja če bi kupoval digitalca bi Eos 300D zagotovo prišel v izbor...sem ga gledal v ljubljani...sam mam eosa 300V..

sem na poroki slikal z mojim eosom neuradni del poroke...pa v roke dobil tudi 2 digitalca s katerima sem slikal, da ne bi porabil preveč filmov :D ...oba sta bila canon en je bil a70 drugi a60(mende)....sam digitalni aparati niso kos takim dogodkom....v zaprtih prostorih so slike bedne v odprtih pa je še nekaj vendar se ne da primerjat z klasičnim pol-profesinalnim....seveda govorim za omenjen digitalc...tudi po pogovoru z najeto fotografinjo, ki je slikala uradni del je bila zadeva ista...ona je imela nikona pa pravi da digitalci ni šans za kaj takega...bolj za neke amaterske zadeve, domačo uporabo-dopusti....

ta 300D je pa že kr pošten...mislim da je cena okrog 250k..... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je pa zanimivo tudi dejstvo, da se mnogo ljudi ni odločilo za njega ravno zaradi srebrne barve..

sicer je tudi meni bolj všeč :ph34r: , a tu se lepo vidi, kakšne malenkosti obračajo milijone...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!