Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Priporočene objave

zelo sem zadovoljen :OK:

garancija je takšna kot pri nas, samo, da moraš fotoaparat poslati nazaj v ameriko... to je edina slaba stran takšnega nakupa, se mi zdi :unsure:

že nekaj časa ne spremljam novic o fotoaparatih, zato ne vem kateri novi fotoaparati so podobni. nazadnje ko sem gledal sta bila canon powershot s1 in minolta dimage z3...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo sem zadovoljen :OK:

garancija je takšna kot pri nas, samo, da moraš fotoaparat poslati nazaj v ameriko... to je edina slaba stran takšnega nakupa, se mi zdi :unsure:

že nekaj časa ne spremljam novic o fotoaparatih, zato ne vem kateri novi fotoaparati so podobni. nazadnje ko sem gledal sta bila canon powershot s1 in minolta dimage z3...

in HP Photosmart 945 ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in HP Photosmart 945 ....

Res je, in ima samo 8 x zoom, ampak je v tem rangu, oz. po testih tudi edini namenjen za polprofesionalno rabo (na osnovi česa je to določeno sicer ne vem, pa vendar)....vwndar je po performansah, obliki (velikosti, teži ipd.), kot tudi zoomu definitivno v tem segmentu.... z nekaterimi bojšimi, nekaterimi slabšimi karakteristikami....će smo že pri tem, Lumix ima 12 x , Minolta pa 10 x optični zoom.... SKratka, vsake oči imajo svojega malarja, ampak če določamo segment, je to sigurno to...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta vikend sem nabavil Z3 in se odlično obnese, zoom me je prav presenetil, ko ga enkrat imaš se sprašuješ kako si lahko bil prej brez njega, govorim seveda za počitniško fotografijo.

Prvo se nisem mogel odločiti med A1 in Z3 pa je prevladal zoom. Pri A1 me je vlekla oblika in široki kot(28) Z3 ga ima 35, kar je pa še vedno več kot pri S1 38.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...
A se da kje v Sloveniji kupit oz. najprej vsaj pogledat pa sprobat pa vidit ceno za  aparatus:Panasonic Lumix DMC-FZ20

Če boš kje našu, dej še men povej. Odličen aparat za malo denarja. Mene še bolj mika DMC-FZ3, malo manjši, manj pik (3M), nekoliko šibkejši fleš (čeprav še vedno močan), objektiv z malenkost širšim kotom (35-420), nekaj cenejši (350$) :OK:

Test...

DMC-FZ20

DMC-FZ3

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas na firmi bomo organizirali delavnico digitalne fotografije s priznanim slovenskim fotografom.

Problem je naslednji. Predlagal je, da razmislimo kakšne vsebine bi koristile tečajnikom na začetni in nadaljevalni stopnji delavnice.

Neke osnove sem uspela spisati, ampak me zanima kaj vi mislite? Kaj bi vi dali v začetni in kaj v nadaljevalni program?

V naprej hvala za predloge!

lp T

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo Nikon Collpix 3700?

>Kupujem nekaj v tem rangu, pa me zanimajo izkušnje :)

Sam mam sicer coolpix 4300 in sem glede na svoje potrebe zelo zadovoljen. Edini problem je v bateriji, katere cena je nekje okoli 15kSIT :BUA: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo.

Jaz imam pa Panasonica DMC-LC70. Sicer kar zadovoljna, bi lahko bil boljši, me pa zelo moti, ker so filmi, ki jih posnamem, v MOV formatu in jih lahko pogledam samo s Quick time playerjem.

Ne vem, če ravno paše v to rubriko, pa bi vseeno probala.

Ali mi lahko kdo pove, če se da s katerim programčkom format spremenit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je naslednji. Predlagal je, da razmislimo kakšne vsebine bi koristile tečajnikom na začetni in nadaljevalni stopnji delavnice.

Neke osnove sem uspela spisati, ampak me zanima kaj vi mislite? Kaj bi vi dali v začetni in kaj v nadaljevalni program?

V naprej hvala za predloge!

lp T

ker imam vsakodnevno opraviti z fotografi - od profijev do totalnih analfabetov ti svetujem sledeče - preveri kakšni ljudje bodo na delavnici, navadno čisti začetniki ne pridejo, če pa, potem moreš it od začetka.

začetni:

OSNOVNE funkcije - on, off, slikanje z popolno avtomatiko, white ballance in še posebaj RAZLAGA KAJ SO RAZLIČNE RESOLUCIJE IN KAJ PRI VRAGU POMENI DPI (aleluja 90% uporabnikov misli da je resolucija high ali medium quality, pri pojmu pixli oz. dpi pa zmrznejo in potem dobiš sliko za polstransko objavo v reviji, ki ima 100 kB :blink: ). dodajte še osnove kompozicije, svetlobe in slikanje z flešem (red eye). to bo čisto dovolj.

za nadaljevalni tečaj pa je najboljše da tisti, ki vodi delavnico preveri na kakšnem nivoju so udeleženci, kaj jih najbolj zanima (panorame, portreti, makro, efekti, svetloba,...) in z katerimi težavami se srečujejo pri slikanju. potem lahko zastavi delo naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Teya

ne pozabite tudi na funkcije, kot so:

- kaj so to pomnilniške kartice in vmesniki za prenos v PC

- prenos slik v računalnik (imenovanje, mape, programi)

- urejanje slik, organizacija v mape, imenovanje

- arhiviranje slik (da disk ne crkne in adijo spomini zadnjih 3 let)

- pošiljanje oz. priprava slik za prenos na mediju v foto-studio, kjer ti jih natisnejo s foto-kemijskim postopkom

namreč - kaj bo folku dobro komponirana slika, če je pa potem ne bo našel v računalniku :D

PS: sploh pomemben je pa uvod v svet digitalne fotografije... tam jim morš povedat, da lahko te slike potem: dajo v računalnik, jih gledajo z fotoaparati na TVju, na projektorju, natisnejo, jih pošljejo po mailu, na forum, mogoče uporabijo za izdelavo elektronskih razglednic itd ... Možnosti uporabe niso glih vsem kristalno jasne :), pa da ne govorimo še o tem, da jim razložiš, da je lahko digitalni fotoaparat tudi neke vrste skener za dokumente in klasične fotografije spravit v računalnik ...

O teh zadevah obstaja tudi več luštnih knjigic v Slovenščini ... Nekaj sem jih celo jaz prevajal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem fotoaparat...

Najprej sta mi padla v oko S1 in Z3-dobil v roke- prevelika za v žep jakne...

Sedaj izbiram manjšega. Je kdo že slikal z Canon Ixus 40? Sicer je še nekaj aparatov v tem rangu, pri temu mi je všeč makro. Prosil bi za kakšen namig..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Canona A95 kupujem CompactFlash

V mislih imam Viking 512 ali Sandisk Ultra II 512.

Viking ima sposobnost zapisovanja nekje od 10 do 12x (nikjer ni eksplicitno podana hitrost), Sandiskova nova Ultra II pa ima sposobnost kar 60x.

Razlika v ceni je precejšnja, saj se Vikinga dobi za 10.800 SIT, Sandisk pa za 18.000 SIT.

Sprašujem, glede na to, da nimam izkušenj s digitalci, ali se splača investirat 7 kSIT več v kartico za ta rang digitalca??? Ali je hitrost v praksi pomemben dejavnik, glede na to, da sem in bom zgolj amater na področju digitalne fotografije in kakšnega hudega stroja med digitalci ne mislim kupiti niti v daljnji prihodnosti???

Zanima me tudi, kako se Viking kartice kaj obnesejo, saj je na netu zaslediti od hvaljenja, kako so kvalitetne, do grajanja, kako so imeli probleme z njimi??? Vsekakor pa so najcenejše.

tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že kdo med vami imel pri A60 problem s smetmi v aparatu?

mam a85, pa zaenkrat se nism mel problemov s prahom, si ga mel mogoce na kaksni visoki omari, kjer je veliko prahu? drugac pa previdn spihej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz izkušenj vsi ki jih ne nosijo v torbicah ampak kar tako po žepih in taškah za okoli pasa...A75 isto...odviješ z zelo malim križnim šraufcigerčkom vijake spodaj, v prostoru za baterije, za kartico ter tam ko so konektorji, vzameš palčko z vato in očistiš. :OK:

Sestaviš v obratnem vrstnem redu.

LP, El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, nekaj včerajšnjih fotk, produkt neizmernega dolgčasa..

post-685-1101899968_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!