Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Priporočene objave

vsi omenjeni so ok...razen izgleda...sicer pri sliki na računalniku ali papirju se ne bo vidlo kak je fotoaparat zgledal,vendar iščem nekaj čimmanjšega,čimpreprostejšega in čimbolj "kvadratnega"

Canon PS SX 210 sem izbral jaz točno zarad tega razloga ker je majhen in gre v žep...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsi omenjeni so ok...razen izgleda...sicer pri sliki na računalniku ali papirju se ne bo vidlo kak je fotoaparat zgledal,vendar iščem nekaj čimmanjšega,čimpreprostejšega in čimbolj "kvadratnega"

Khhhmm. Zdej se pa odloč al češ lep fotoaparat al lepe slike :devil:.

Se bojim, da vsi predlagani presegajo 150€ boš pač moral mejo dvignit na okoli 200€.

Sicer so bili majhni kvadratni pa še kovinski IXUS-i se jih še kdo spomne? Cene pa precej "slane".

Pa še to, za svojga A80 sem jan 2004 dal 95.000SIT s popustom :kva1:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsi omenjeni so ok...razen izgleda...sicer pri sliki na računalniku ali papirju se ne bo vidlo kak je fotoaparat zgledal,vendar iščem nekaj čimmanjšega,čimpreprostejšega in čimbolj "kvadratnega"

Težko je zadovoljiti vsem zahtevam, sploh v tem cenovnem rangu. Idealno bi bilo, če bi si ga lahko sam sestavil - kot računalnik.

Vsi do sedaj našteti so vredu, pa nobeden ni tak, da bi bil povsem po mojih željah.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem v dilemi in prosim za nasvet izkušenejših mačkov

Odpravljam se na dogodek MASTERS OF DIRT in nevem kateri objektiv vzet sabo

Canon 100-400 4.5-5.6L-IS ali

Canon 70-200 2.8L-IS USM

Je prednost večja goriščna razdalija ali močnejša svetlobna jakost?

Seveda nimam vip ali press karte tako da bom sloikal iz tribune (ribuna C, zeleni ring nekje 10. vrsta)

Dogodek je v Stožicah. Tukaj pa še en videoposnetek za predstavo glede svetlobnih pogojev:

Sem še začetnik in bi prosil za nasvet kakega izkušenega fotografa.

Lp, Gregor

Jaz bi raje vzel 70-200 in potem cropal. Glede na to, da ima 40D 10mio pik, imaš pri 50% izrezu še vedno 5mio pik, kar je še vedno dovolj velika resolucija tako za "na ekran" kot za printanje.

Če bi bila pa stvar zunaj pa bi ti sigurno priporočal 100-400. Na Panoniji je bila še ta skoraj prekratka...

Previdevam da boš objektiv rental. Predno greš na prireditev obvezno naredi par poskusnih fotografij, recimo avtov na cesti. 70-200 2,8 L IS je zelo hud objektiv, ampak ni vse v objektivu; če ne boš pravilno fokusiral bodo posledično vse slike zamegljene... :whistle:

Jaz osebno bi nastavil focus na AF-C, fokusiranje na eno točko (centralno) in zaslonko 2,8. Boljša kot bo svetloba, hitrejši bo čas in posledično boljše slike.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Sem v dilemi in prosim za nasvet izkušenejših mačkov

Odpravljam se na dogodek MASTERS OF DIRT in nevem kateri objektiv vzet sabo

Canon 100-400 4.5-5.6L-IS ali

Canon 70-200 2.8L-IS USM

Je prednost večja goriščna razdalija ali močnejša svetlobna jakost?

Seveda nimam vip ali press karte tako da bom sloikal iz tribune (ribuna C, zeleni ring nekje 10. vrsta)

Sem še začetnik in bi prosil za nasvet kakega izkušenega fotografa.

Lp, Gregor

in si bil? kaj si vzel sabo? kako je izpadlo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in si bil? kaj si vzel sabo? kako je izpadlo?

:topic:

Prevagala je 2.8 zaslonka, ampak nažalost je vse padlo v vodo, ker sem z avtom oz. fordom :BUA: obstal pred cestninsko na vranskem :cry::cry: Nekaj :l_01: elektrika.

Tako da si z karto lahko le rit obrišem, pa še za to je pregrob papir :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

Prevagala je 2.8 zaslonka, ampak nažalost je vse padlo v vodo, ker sem z avtom oz. fordom :BUA: obstal pred cestninsko na vranskem :cry::cry: Nekaj :l_01: elektrika.

Tako da si z karto lahko le rit obrišem, pa še za to je pregrob papir :angry:

Škoda. Me je prav firbec matral, kako bi zgledale slike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda. Me je prav firbec matral, kako bi zgledale slike.

Mene tudi. Dokaj hitro premikajoč objekt in ne ravno blizu.

Sam imam namreč tud 40D, lani na Pannonii Daysi sem pa

prvič uporabil 100-400 L. Kombinacija je izostrila praktično takoj.

Pričakujem da 70-200 ni kaj dosti drugačen tozadevno.

Sem bil impresioniran proti 17-85, ki ga sicer uporabljam.

Osebno bi se odločil, kot je Marko55 predlagal

70-200 2,8 L zaradi 2,8 zaslonke,

centralna točka ostrenja (ker najhireje ostri),

iskal bi svetle dele na objektu za zaneslivejše in hitrejše ostrenje

AF-C ostrenje.

prioriteta zaslonke in polno odprta na 2,8

zraven bi si pa še izposodu ta "power" fleš od Canon-a (580)

Na konc pa višek odrezu

Pa drugič

100-400 L IS 4 planiram ponovno izposodit za na Daysi 18.5.11

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Potrebuje se en majhen fotoaparat, ki bi me spremljal na motorju, torej se potrebuje eno majhno zadevo. Kaj se priporoča? Velik zoom ni potreben, prav tako niso potrebni brezvezni dodatki kot so GPS itd.., torej majhen, enostaven z dobro sliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrebuje se en majhen fotoaparat, ki bi me spremljal na motorju, torej se potrebuje eno majhno zadevo. Kaj se priporoča? Velik zoom ni potreben, prav tako niso potrebni brezvezni dodatki kot so GPS itd.., torej majhen, enostaven z dobro sliko.

Sony DSC-T serija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sony DSC-T serija

V igri je zaenkrat DCS serija od Sony-a in TZ od Panasonica, sam me zanima ali kdo priporoča in ima izkušnje še s čim drugim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sony, panasonic??? kaj pa canon in nikon? večinoma vsi posegamo po teh dveh firmah! izbira je pa ogromna! glede na to da nisi podal željene cene, že pod 100€ dobiš zelo spodobne in majhne fotoaparate. je pa tako da z vsakim cm manj, naraste cena.

ženin canon powershot dela odlične fotografije za ceno okoli 100€, še manjša je IXIUS serija pa nikonov COOLPIX. no glede na to da gledaš sonyje za 300€ si boš že nakj lahko izbral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Majhen, lahek, poceni,... Praktica (imam eno in sem jo uporabljal pred zdajšnjim Panasonic TZ6). Zakaj sem jo "zamenjal"? Ker praktično nima zooma ih stabilizacije, ampak za v žep je bila bistveno boljša od Panasonica in v normalnih razmerah dela osupljivo dobre fotografije (minus ji je da ni ravno hitra za kakšne premikajoče objekte). TZ ima osupljiv zoom, samo včasih mu malo nagaja AF (auto fokus). Pri mojem se gumb za izbiro programov rad premika, pri novih TZ-jih so drugače razporedili gumbe tako, da te napake verjetno ni več.

Če ne bi hotel zooma in malo "hitrejše" proženje bi ostal na Praktici.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam (poleg ostale resne opreme) prisegam na "super zoom" fotaparate in imam Panasonic FZ28 z neverjetno Leica optiko, ki je še vedno zakon za vse ostale.

:photo:

Sploh je Panasonic med tovrstnimi fotoaparati vodilni, sledi mu Canon, Nikon je pa bolj za tiste, ki veliko dajo na ime in pojma nimajo o fotoaparatih, za denar jim pa ni mar - važno, da se na selu zna ko = ko.

:naughty:

Drugače je pa tule test najboljših žepnih

in

test najboljših "super zoom" (malo večji s fixnim ogromni zoomom)

Sploh je tale testna stran ena najboljših in najbolj objektivnih.

:yes:

  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam (poleg ostale resne opreme) prisegam na "super zoom" fotaparate in imam Panasonic FZ28 z neverjetno Leica optiko, ki je še vedno zakon za vse ostale.

:photo:

:notworthy: Super stvarca :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče se nismo dobr razumel. Jaz sicer imam eno veliko gajbo. Slike, ki sem jih nekoč naredil in objavil na MS so tukaj Mobikrog 2007

Zdej pa rabim enga čim manjšega, ki ga bom vozil s seboj na motorju, pa naj dela dobre SLIKE!!! Zoom mi niti ni toliko pomemben (5x je čist OK), ker ga imam na veliki gajbici, GPS sploh ne, stabilizator ja in pol se počas neha. Seveda je važna tudi cena, ki naj bo čim nižja :grim. Pa naj ne bo ravno ranga GSM fotoaparata, ker kvaliteta posnetka mi je res pomembna in je na prvem mestu.

Edit: Mogoče ne bi blo napačno, če kdo priloži tudi kakšno sliko (pa ne une iz testov :)), da vidimo kaj in kako.

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole so najbolši testi po moje za digitalce klik

kompakt je fajn za žep, za kvaliteto pa (IMHO) še neki časa ne bo dorasel "gajbam"

Grobnik, objektiv 70-300 Sigma (ta osnovna), kamera Nikon D80

post-9206-0-65877700-1311095498_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri teh malih fotoaparatih je velika težava majhen barvni razpon (colour range) zaradi malega senzorja, kar lahko na hitro vidiš pri fotografijah, kjer je vključeno nebo bledih in nenavadnih barv. Kot lastnik velike "gajbe" :kva2: boš verjetno razočaran nad barvno kvaliteto fotografij.

Seveda pa ni vse tako črno, če se odločiš za kaj novejšega.

Morda malo poguglaj in si poglej podatke o fotoaparatkih, ki imajo "back-illuminated sensor" ali pa "foveon senzor". O obeh piše tudi Wikipedia. Ta 2 nova senzorja hudo izboljšata ravno barvni razpon fotografije.

Popravljeno . Popravil brojedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@brojedan;potem ko jih je treba dat iz denarnice, se postavi vprašanje če ni kakšen nikon D90 bolj racionalna izbira. Je pa Fuji manjši, pa bi ga večkrat sabo vzel. Sploh za motoriranje. Objektiv na X100 se mi zdi skoraj idealen za moj stil fotkanja.

BTW: welcome back :worship:

Popravljeno . Popravil ciciban
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@brojedan;potem ko jih je treba dat iz denarnice, se postavi vprašanje če ni kakšen nikon D90 bolj racionalna izbira. Je pa Fuji manjši, pa bi ga večkrat sabo vzel. Sploh za motoriranje. Objektiv na X100 se mi zdi skoraj idealen za moj stil fotkanja.

BTW: welcome back :worship:

:notworthy:

Hvala!

Jaz sem za slabih 40€ kupil odličen nahrbtnik pri foto-klik-u in imam notri vse: mali & veliko foto, objektive, filtre ... vedno vse s seboj.

Saj vem, da je to marsikomu čudno, tako kot je večini čudno, da vozimo (smo vozili) motorje, ker so "kao opasni po život".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!