Skoči na vsebino

Ebay


devilish

Priporočene objave

Zivjo!

Zanima me, ce kdo ve... rada bi kupila izdelek na ebayu v vrednosti 350 USD (recimo, da gre za kos moto opreme :), pa me zanima ali meje ustavljajo posiljke za obdavcevanje, ki se jih posilja preko ebaya? ve kdo kaj o tem? Hvala in lep dan :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To gre zelo naključno, načeloma ustavlajo. Do vrednosti 40eur(se mi zdi) ni nič obdavčeno, kar je več, oziroma kar jim zgleda bol vredno :), pa te ponavadi kontaktirajo za kakšen račun ali nekaj da se dokaže vrednost. Če ni nič priloženo. In potem plačaš še 20% na ceno izdelka.

Vendar kot pravim, zlo odvisno, včasih zapenalijo včasih ne :), če se zmeniš s prodajalcem da pošlje kot darilo ali da napiše manjšo vrednost izdelka gor, potem se temu izogneš. Problem potem pride pa v primeru da se kaj s paketom zgodi(če pošlje zavarovano) dobi vrjeno samo vrednost katera je gor napisana (pač v primeru da pride do česa takega).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vendar kot pravim, zlo odvisno, včasih zapenalijo včasih ne :), če se zmeniš s prodajalcem da pošlje kot darilo ali da napiše manjšo vrednost izdelka gor, potem se temu izogneš. Problem potem pride pa v primeru da se kaj s paketom zgodi(če pošlje zavarovano) dobi vrjeno samo vrednost katera je gor napisana (pač v primeru da pride do česa takega).

Tudi cariniki na Carinski pošti niso od včeraj in znajo najti kakšen artikel tudi na Ebay-u in oceniti njegovo vrednost.

Za vse kar stane nad 22 EUR plačaš carino + ddv, osnova za izračun davščin pa je vrednost artikla + poštnina.

Tudi napisi kot so "gift" in podobno ne pomagajo kaj dosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

A mi lahko lepo prosim nekdo ki se spozna na kupovanje preko Ebay-a prosim pogleda koliko bi me stal ta izdelek z poštnino in pač vsem kar sodi zraven. Ter če piše kako je z dobavnim rokom in kakšen je način plačila ?

http://cgi.ebay.de/Auspuff-Leovince-Fact-Titan-Honda-CB-600-F-Hornet-07-09-/170507114697?cmd=ViewItem&pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item27b30418c9

Popravljeno . Popravil valve
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko lepo prosim nekdo ki se spozna na kupovanje preko Ebay-a prosim pogleda koliko bi me stal ta izdelek z poštnino in pač vsem kar sodi zraven. Ter če piše kako je z dobavnim rokom in kakšen je način plačila ?

http://cgi.ebay.de/A...=item27b30418c9

Izdelek je v Italiji, poštnina te stane 15 €, torej vse skupaj 435, ni stroškov carine ali kaj takšnega. Plačilo je mogoče preko Paypala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko lepo prosim nekdo ki se spozna na kupovanje preko Ebay-a prosim pogleda koliko bi me stal ta izdelek z poštnino in pač vsem kar sodi zraven. Ter če piše kako je z dobavnim rokom in kakšen je način plačila ?

http://cgi.ebay.de/A...=item27b30418c9

Jaz sem pri tem prodajalvcu vzel svoj izpuh za ER-6n. Malo se je zavleklo pri dobavi, ker ga ni imel na zalogi in ga je moral dobiti iz tovarne. Vse skupaj je trajalo cca 14dni, za to da sem pa toliko čakal je poleg izpuha v paket prilož sprej za mazanje verige.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Imam vprašanje glede ebay-a.. sem začetnik in se ne znajdem preveč.. torej kupoval sem en del, začetna cena je bila 179€ in 15min pred iztekom je bila vrednost 181€, ko sem jaz hotel povišat na 182 mi je napisalo da je nekdo dal več in to mi je vedno pisalo za vsaki € več tako da se je končalo pri 217€ ko sem pogledal kdo je dal koliko sem bil vedno napisan jaz ampak zadnji pa nikoli nisem bil, vedno je bil eden ki je bil na vrhu... kako je to možno? na koncu seveda nisem dobil dela...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri imajo vklopljeno avtomatsko višanje cene/dražbe do določenega zneska. Torej če si npr. pripravljen ponuditi max. 200€, nekdo pa je nastavil 250€, se bo cena avtomatsko zvišala na 200€, potem pa se bo za tega drugega kupca višala do 250€ glede na to koliko bo ostalih "ročnih" ponudb.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato ker uporabljajo ljudje programe, ki "biddajo" namesto njih. Tako da če boš še kdaj kaj na tak način kupoval malo preglej te različne bidderje http://www.techradar.com/news/internet/the-best-free-and-paid-ebay-sniper-software-667696 Je pa s tem ful bolj enostavno ker samo določiš do katere cene greš, nekateri ti omogočajo tudi grupiranje produktov, se pravi, da lahko izbereš več enakih artiklov pri različnih prodajalcih, bidder pa bo kupil tistega, ki bo iz te skupine najcenejši. Jst se potem nisem tolko poglabljala v to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa v primeru da imata 2 ali 3 to vklopljeno na enak izdelek?

Ja zmeraj ga dobi tisti ki je pripravljen več ponuditi za določeno stvar ali izdelek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej to pa ne vem, verjetno pol tisti k ma boljši ta praogram, al pa več sreče. mislim da imajo okrog 95% uspešnost, če seveda nima nekdo višjega limita kot ti. sej zato je mogoče fajn dobit več potencialnih prodajalcev pa jih dat v skupino, je kej več možnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te aplikacije bidajo v zadnjih sekundah (3-8).

Tako, da to zmaga kdor ima več sreče in ali ponudi več.

Mene so že velikokrat tako v zadnjih sekundah... prehiteli.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem teh programov - saj že eBay sam deluje na tak način!?

Recimo da je začetna cena 20€. Jaz sem za to pripravljen plačat max. 50€ in to vpišem kot ponudbo - dokler sem edini, cena ostane na 20€...

Če je še nekdo drug da ponudbo za max. 30€, potem cena naraste na 31€, ampak sem še vedno sem jaz 'prvi'.

Če pa pride še nekdo tretji, ki je pripravljen plačat 100€, potem bo cena narastla na 51€ in bo on 'prvi'.

Torej - kaj je prednost teh programov?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej - kaj je prednost teh programov?

D.

Ni je. Le da eni mislijo, da bodo tako na pregnan način 'zmagali', v zadnji sekundi.

Ponudiš kolikor si največ pripravljen dati in če nihče ne gre čez to, je predmet tvoj. Če pa kdo gre čez pa itaq nisi bil pripravljen dati več kot toliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem teh programov - saj že eBay sam deluje na tak način!?

Recimo da je začetna cena 20€. Jaz sem za to pripravljen plačat max. 50€ in to vpišem kot ponudbo - dokler sem edini, cena ostane na 20€...

Če je še nekdo drug da ponudbo za max. 30€, potem cena naraste na 31€, ampak sem še vedno sem jaz 'prvi'.

Če pa pride še nekdo tretji, ki je pripravljen plačat 100€, potem bo cena narastla na 51€ in bo on 'prvi'.

Torej - kaj je prednost teh programov?

D.

a tako, super hvala... torej lahko vpišem npr 100€ višjo ceno od trenutne bom npr jaz prvi ampak se tega ne bo videlo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a tako, super hvala... torej lahko vpišem npr 100€ višjo ceno od trenutne bom npr jaz prvi ampak se tega ne bo videlo?

še nekaj, tisti znesek ko sem ga vpisal ga ostali ne vidijo ne? samo jaz ga vidim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni je. Le da eni mislijo, da bodo tako na pregnan način 'zmagali', v zadnji sekundi.

Ponudiš kolikor si največ pripravljen dati in če nihče ne gre čez to, je predmet tvoj. Če pa kdo gre čez pa itaq nisi bil pripravljen dati več kot toliko.

Eggzektli. :)

a tako, super hvala... torej lahko vpišem npr 100€ višjo ceno od trenutne bom npr jaz prvi ampak se tega ne bo videlo?

še nekaj, tisti znesek ko sem ga vpisal ga ostali ne vidijo ne? samo jaz ga vidim?

Tebi bo pisalo, da si najvišji ponudnik - dokler pač boš...

Drugi pa ne vidijo, koliko si ti nastavil svojo max. ponudbo - vidijo lahko le, da pač niso oni 'najvišji'.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam še eno vprašanje. prej sem kupil felno in sem vnesel podatke paypal, ko sem končal z nakupom mi je javilo da ni šlo plačat in naj se obrnem na paypal.. kako je z tem? se more kakorkoli nakazati denar na paypal račun?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam še eno vprašanje. prej sem kupil felno in sem vnesel podatke paypal, ko sem končal z nakupom mi je javilo da ni šlo plačat in naj se obrnem na paypal.. kako je z tem? se more kakorkoli nakazati denar na paypal račun?

Vprašanje, pa si se registriral na Paypal račun, jasno z svojo kreditno kartico? Ker to kar traja, preverba tebe, kartice, verifikacija računa, pa tako dalje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se prav spomneš moraš vpisati v paypal aktivacijsko kodo ki si jo dobil na izpisek od kartice ko so ti pri prijavi zaračunali 1 euro (se ne spomnem točnega zneska) ker če ne vpišeš te kode lahko nakazuješ denar dokler ne dosežeš limita 100€ (v teh 100€ se seštevajo vsi prejšni nakupi oziroma če je feltna več kot 100€ je ne moreš plačat dokler ne aktiviraš pajpala nato pa lahko nakažeš poljuben znesek)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!