Skoči na vsebino

Ebay


devilish

Priporočene objave

koliko potrebuješ?

račun bo okoli 60€, vendar sem ugotovila, da bo najbolje, če plačam kar po predračunu.

Ne bo šlo...

hvala!

rosse sej svoj osebni limit lahko hitro zrihtaš.

ne morem. sem že bila na banki in so problemi, ker nihče ne ve, kako sem sploh prišla do mastercard kartice. je rekla, da če bi hotla, da mi povečajo limit, bi hitro ugotovili, da je nisem pridobila na "pravi" način in bi mi še to vzeli. tako da... moram imeti limit takšen kot je :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne morem. sem že bila na banki in so problemi, ker nihče ne ve, kako sem sploh prišla do mastercard kartice. je rekla, da če bi hotla, da mi povečajo limit, bi hitro ugotovili, da je nisem pridobila na "pravi" način in bi mi še to vzeli. tako da... moram imeti limit takšen kot je :(

Zakaj si pa šla na banko? Preko svojega spletnega bančništva, lahko digitalno zaprosiš povišek limita, meni so ga 2x za določen čaš in zdaj sem se odločil kar naj za stalno dvignejo limit, sicer mam redni priliv na račun(študent), nisem pa bogataš. Tako da poizkusi še to opcijo.

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, zdaj imam pa jaz eno vprašanje...

ali si lahko iz navadnega računa nakažem denar na paypal račun in tako kupim za večji znesek, kot imam limit?

imam pa verified račun.

Predlog. Nabavi si debetno kartico = priporočam Visa Electron.

Deluje normalno s paypalom, z njo pa lahko plačuješ "neomejeno" glede na sredstva na tvojem računu.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolje je za takšno poslovanje vzet VISA kartico, saj lahko iz PayPal računa prenakažeš denar.

Jaz imam MC in ko prodajam kaj na eBayu in ponudim plačilno opcijo tudi PayPal, si pa potem ne morem prenakazat keša, tako da ga "moram" porabit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlog. Nabavi si debetno kartico = priporočam Visa Electron.

Deluje normalno s paypalom, z njo pa lahko plačuješ "neomejeno" glede na sredstva na tvojem računu.

Tudi jaz imam tole pa se super obnese. Namreč samo za namene paypala oz spletnega plačevanja imam ta račun in si sproti gor nakazujem koliko rabim, tako da je tudi bolj varno, če bi kadarkoli prišo do kakšnih zlorab.

Na abanki sem si pa uredil, znese pa 1€ na mesec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlog. Nabavi si debetno kartico = priporočam Visa Electron.

Deluje normalno s paypalom, z njo pa lahko plačuješ "neomejeno" glede na sredstva na tvojem računu.

Točno tako. Jaz tak delam že dolgo in nobenih problemov nikdar. Kartica je zastonj na A banki, še nov račun dobiš, kamor položiš kolko dnara nucaš za e-nakup in to je to.

Vežeš na paypal in ne rabiš niti številk kartice vpisovat več. Pa še z bankomata lahko dviguješ, tudi v tujini.

Ps: ok vidim, da eni plačujejo 1eur na mesec. pardon nisem prej prebral pozanimajte se za sebe, mogoče je kaka fora za študente/mlade.

Popravljeno . Popravil frischfleisch
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala vsem za nasvete! bom preučila vse opcije.

HypecJack... ne bo šlo, ker nihče na banki ne ve, na kakšen način so mi sploh lahko dali MC, glede na to, da nisem imela ne pogodbe za nedoločen čas, ne poroka, ki bi karkoli podpisal in bi zdaj, če bi zaprosila (na kakršen koli način) za višji limit, bi mi takoj vzeli MC. zato edino ta opcija takoj odpade ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako. Jaz tak delam že dolgo in nobenih problemov nikdar. Kartica je zastonj na A banki, še nov račun dobiš, kamor položiš kolko dnara nucaš za e-nakup in to je to.

Vežeš na paypal in ne rabiš niti številk kartice vpisovat več. Pa še z bankomata lahko dviguješ, tudi v tujini.

Ps: ok vidim, da eni plačujejo 1eur na mesec. pardon nisem prej prebral pozanimajte se za sebe, mogoče je kaka fora za študente/mlade.

Za Viso Electron pri Abanki ne plačuješ ničesar.

http://www.abanka.si/kartice/debetna-kartica-visa-electron

Plačuješ le vodenje svojega osebnega računa 1,95 EUR na mesec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Viso Electron pri Abanki ne plačuješ ničesar.

http://www.abanka.si...a-visa-electron

Plačuješ le vodenje svojega osebnega računa 1,95 EUR na mesec.

Visa Electron je definitivno najboljša varianta, ker je možno tudi sredstva prenakazat na račun v kolikor si boste kdaj denar služili na ebayu. Moj paypal ima dnevi limit 500 eur in 2 eur provizije. Denar je na računu v dveh delovnih dneh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@rosse

če želiš ti iz mojega paypala na tvojega nakažem željen znesek

za več informacij pa ZS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

nekaj me zanima glede nakupov in carine... torej naročil sem nekaj iz ebay.com brezplačna poštnina, vrednost je bila 15€ prišlo je iz kitajske in sem dobil domov pošto da se ta paket nahaja na poštni carini in da jim naj pošljem račun oz ta ebay "račun", naslednji dan me je doma čakalo obvestilo, da se ta enak paket nahaja že na pošti in da je potrebno plačati nekje 7€. kako je z tem? zakaj moram plačati in če moram še vedno poslati račun?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 15€ skupne vrednosti naj ne bi zaračunavali niti DDV niti carine.

Najbolje, da pokličeš na tel. številko, ki je napisana na tem obvestilu - tam bodo najbolje vedeli, kaj ti je storiti.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj me zanima glede nakupov in carine... torej naročil sem nekaj iz ebay.com brezplačna poštnina, vrednost je bila 15€ prišlo je iz kitajske in sem dobil domov pošto da se ta paket nahaja na poštni carini in da jim naj pošljem račun oz ta ebay "račun", naslednji dan me je doma čakalo obvestilo, da se ta enak paket nahaja že na pošti in da je potrebno plačati nekje 7€. kako je z tem? zakaj moram plačati in če moram še vedno poslati račun?

lp

To plačaš samo formalne stroške, ker so ti naši biserji od carine paket odprli...4€ in obvestilo 1,5€.

Do 21€, si upravičen vsekakršne koli dajatve oz. DDV.ja.

Ne govorim na blef, ker prejmem skoraj vsak teden po 3-5 "paketkov".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To plačaš samo formalne stroške, ker so ti naši biserji od carine paket odprli...4€ in obvestilo 1,5€.

Do 21€, si upravičen vsekakršne koli dajatve oz. DDV.ja.

Ne govorim na blef, ker prejmem skoraj vsak teden po 3-5 "paketkov".

saj ravno to ker naručujem preko dealextrema in pazim da ne grem preko 21€ in še nikoli ni bilo potrebno kaj plačati pa tudi če so paket odprli....

zdaj pa vrednost manj kot 15€ pa dobim za plačat, res mi je bilo čudno... bom poklical potem in vprašal..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tko je kot je hyperjack reku, sicer pa če bi bil bližje lj, meni niso nč pol računali k sm šla na carinsko pošto direkt iskat, mogoče bi blo tudi pr tebi tko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj ravno to ker naručujem preko dealextrema in pazim da ne grem preko 21€ in še nikoli ni bilo potrebno kaj plačati pa tudi če so paket odprli....

zdaj pa vrednost manj kot 15€ pa dobim za plačat, res mi je bilo čudno... bom poklical potem in vprašal..

Če jim pošlješ račun in se vidi da je manj kot 21€, ti nimajo kaj računati. Če je pa več, potem ti poleg DDV-ja zaračunajo še 6,xx € manipulativnih stroškov+stroškov pošiljanja obvestila.

Torej, če ti niso računali DDV-ja, ti nimajo kaj računati...moraš jim pa vsekakor poslati račun kot dokazilo. Jaz jim izpisek eBay transakcije pošljem kar po mailu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če jim pošlješ račun in se vidi da je manj kot 21€, ti nimajo kaj računati. Če je pa več, potem ti poleg DDV-ja zaračunajo še 6,xx € manipulativnih stroškov+stroškov pošiljanja obvestila.

Torej, če ti niso računali DDV-ja, ti nimajo kaj računati...moraš jim pa vsekakor poslati račun kot dokazilo. Jaz jim izpisek eBay transakcije pošljem kar po mailu.

Maš prav, sam ne pozabi da žiwimo v deželici kjer je tudi nemogoče mogoče...gre tudi paket za 100€ brez vsega čez, pač je odvisno kdo prime tvoj paket v roko. So pa paketi v škatlah bolj na vdaru, kot samo obložene kuverte.

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala vam, sem klical in sploh niso odpirali ampak je pisalo da je mobilni telefon (nevem od kot) in so rekli naj grem na pošto in rečem naj še 1x pošljejo na carinjenje, in hkrati sem jim tudi po mailu poslal ebay račun..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist frišn,kar se tiče e baya in pay pala..........

Zdej me pa zanima: kako nakažem denar iz Master cartice na Pay Pal? Oziroma Pay Pal sam potegne denar iz kartice,ko opravim plačilo???

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nč ne nalagaš, paypal sam "potegne" iz mastercarda, pa ne pozabi validirat (poglej par strani nazaj k smo rose20 odgovarjali) da lahko plačuješ večje zneske.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš prav, sam ne pozabi da žiwimo v deželici kjer je tudi nemogoče mogoče...gre tudi paket za 100€ brez vsega čez, pač je odvisno kdo prime tvoj paket v roko. So pa paketi v škatlah bolj na vdaru, kot samo obložene kuverte.

Jp, ma ko gre čez se nihče nič ne buni, če pa ne gre, potem zna biti problem. In vso odpiranje in pošiljanje obvestil nimajo pravice zaračunati, če roba ne preseže zneska do katerega je oproščena dajatev, to je bistvo mojega posta. Če jim dokažeš, da je zadeva s poštnino vred stala manj kot 21€ so vsi stroški v njihovo breme. Zato pa tudi čisto vsega ne odpirajo in postopkajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

nekaj me zanima... Našel sem kar nekaj delov od enega prodajalca, pa me zanima če lahko jaz to zdaj kupim ampak plačam šele čez 1 mesec? ali se moram pred tem dogovorit z prodajalcem? skrbi me samo zaradi tega ker so redki deli in jih sploh ni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!