Skoči na vsebino

Ebay


devilish

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Evo,jaz sem tut dobil dopis s carinske službe. Kitajski tepec je zgleda označil na paketu,da so notri zdravila..... :closedeyes: Notri je nek tehnični izdelek v vrednosti 21.88 evra...

Kaj naj nardim?

Hvala za nasvete!!!

post-12013-0-02410800-1345878512_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Evo,jaz sem tut dobil dopis s carinske službe. Kitajski tepec je zgleda označil na paketu,da so notri zdravila..... :closedeyes: Notri je nek tehnični izdelek v vrednosti 21.88 evra...

Kaj naj nardim?

Hvala za nasvete!!!

Dej malo bolj poglej, preden v jezi pišeš oslarije... na papirju je lepo označeno kaj od tebe zahtevajo, skenirano obvestilo, lahko račun iz PayPala in Ebaya, ali pa kar direkten link, kar si kupil, čeprav sam rajši prakticiram, kar direktno kopiran račun, na katerem je tako ali tako hipert povezava do artikla, ki si ga kupil.

Tko da jaz nevem kje si ti prišel do zdravil ? ;)

__________________________________________

Primer enega od mojih zadnjih nakupov za katerega so zahtevali podatke...in zmeraj spišem tako:

Lepo pozdravljeni!

Po priporočeni pošti ste me obvestili, da je dne 6.7.2012 prispela pošiljka iz Združenih držav Amerike-USA

-PCP: 4470 /3

-sprejemna pošta: USA

-masa 0,18kg

-pošiljatelj: YOURROUTFITTER90210

Pošiljka vsebuje dvoje sončna očala.

V prilogi vam pošiljam naslednje:

- obvestilo carinske pošte

- račun PayPal in Ebay

Najlepše se zahvaljujem za Vaš trud,

ajd

Popravljeno . Popravil HyperJack
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej malo bolj poglej, preden v jezi pišeš oslarije... na papirju je lepo označeno kaj od tebe zahtevajo, skenirano obvestilo, lahko račun iz PayPala in Ebaya, ali pa kar direkten link, kar si kupil, čeprav sam rajši prakticiram, kar direktno kopiran račun, na katerem je tako ali tako hipert povezava do artikla, ki si ga kupil.

Tko da jaz nevem kje si ti prišel do zdravil ? ;)

__________________________________________

Primer enega od mojih zadnjih nakupov za katerega so zahtevali podatke...in zmeraj spišem tako:

Lepo pozdravljeni!

Po priporočeni pošti ste me obvestili, da je dne 6.7.2012 prispela pošiljka iz Združenih držav Amerike-USA

-PCP: 4470 /3

-sprejemna pošta: USA

-masa 0,18kg

-pošiljatelj: YOURROUTFITTER90210

Pošiljka vsebuje dvoje sončna očala.

V prilogi vam pošiljam naslednje:

- obvestilo carinske pošte

- račun PayPal in Ebay

Najlepše se zahvaljujem za Vaš trud,

ajd

Ups,maš prav!!!! Res je označen samo račun.... :blush:

Pa hvala za nasvet!!!

Popravljeno . Popravil halls
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ups,maš prav!!!! Res je označen samo račun.... :blush:

Pa hvala za nasvet!!!

Ne vem,ce spada v to temo vendar me zanima,ce je kdo kupoval od auctmarts.com in ali je varno denar nakazati kar na njegov racun preko banke,ker nimam pay pal.hvala Narocil bi plastiko,ki stane okoli 450 eurov s postnino,Hvala za odgovor
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupovala prek njih samo prek ebaya. sicer prvic so neki zamicili ampak potem poslali pravo stvar. tko da razn nenatancnosti jim nimam kaj ocitat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...me zanima,ce je kdo kupoval od auctmarts.com in ali je varno denar nakazati kar na njegov racun preko banke,...

Scamadviser pravi: "Looks safe"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem,ce spada v to temo vendar me zanima,ce je kdo kupoval od auctmarts.com in ali je varno denar nakazati kar na njegov racun preko banke,ker nimam pay pal.hvala Narocil bi plastiko,ki stane okoli 450 eurov s postnino,Hvala za odgovor

Dobil si že relevantne odgovore. Z malo iskanja (npr. google: auctmart.com opinion/review/experience/problem/issue itn.) lahko dobiš na spletu veliko informacij o kakšni strani oz. trgovcu (npr. tole mnenje o aucmart.com). Na eBay-u je vrsta trgovcev, ki ponuja oklepe za motorje in pri 450€ bi jaz raje imel zaščito, ki jo ponujata eBay in PayPal, v primeru, da gre kaj narobe. Verjetno imaš kakšnega prijatelja, preko katerega bi lahko to kupil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobil si že relevantne odgovore. Z malo iskanja (npr. google: auctmart.com opinion/review/experience/problem/issue itn.) lahko dobiš na spletu veliko informacij o kakšni strani oz. trgovcu (npr. tole mnenje o aucmart.com). Na eBay-u je vrsta trgovcev, ki ponuja oklepe za motorje in pri 450€ bi jaz raje imel zaščito, ki jo ponujata eBay in PayPal, v primeru, da gre kaj narobe. Verjetno imaš kakšnega prijatelja, preko katerega bi lahko to kupil.

Hvala sedaj sem se odlocil in si nabavil viso in odprl pay pal racun.Prebral sem kar nekaj mnenj,tudi raiting ni tako slab od auctmarts vendar sem mislil ,ce ima kdo od vas konkretne izkusnje,ker tisto mnenje je od leta 2008 od takrat pa so se tudi plastike popravile glede kvalitete.Vseeno Fritz hvala za odgovor,KO bom kupil pa sporocim kaksna je kvaliteta.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, js sm pred dvema tednoma dobil paket iz usa. Ker je bila zadeva resnično darilo, namreč plačal sem samo poštnino sem imel probleme z carino. Po 10ih klicih in bančnim izpiskom nakazila sem jih vendar preričal. paket je sicer bil odprt in zapakiran a carine ni bilo :) sam se je pa vleklo na fertik!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Malo prebiram tole temo in ugotavljam, da imate težave z carino tudi pri majhnih zneskih.

Jaz zelo velikonaročam preko ebay-a in še nikoli nisem imel nobeanih težav.

Pa sem naročeval od led lučk do očal, gumjastih cevi itd.

Sem pa opazil, da je na paketu vedno označeno kot darilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namen mam kupit plastike za motor prek ebay-a iz kitajske,,cena plastike je 370e,. poštnina piše kostenlos,...samo to je najbrž samo za nemčijo..kolega mi je reku da je naročeval iz kitajske felne za skutera in je bla poštnina 50e + 26e carine torej skupaj 76e.

bi vprašu če je to res al ne?..ker nebi rad zajebal al pa kaj lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kak je te zdaj to?..ni mi jasno.

nad določenim zneskom te carinjo.

od 100€ je 20% kok ? od 200 kok ? no zdj si pa zračunej kolko te carinijo za tvoj izdelek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

carina te pride 20% cene kupljenega izdelka!

carina je odvisna od tega kaj naročaš, max je 13%, nad določenim zneskom (nekje mam eno cifro okrog 150€) v glavi pa plačaš še 20% DDV zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nad določenim zneskom (tam enih 150€ - preverite) te uvoz izven EU stane: cena izdelka + carina (imaš tarifne razrede) + poštnina = X + 20% DDV na celoten znesek z poštnino.

Vsaj pri firmah je tako da moreš paziti, da znesek ni večji od 1000€ ker potem ne moreš več uvozit sam ampak moreš preko špediterja kar spet podraži zadevo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao jao jao, večina jih kr neki kvasa v tri krasne. Če bi folk vsaj malo odgovarjal za to kar reče bi blo veliko manj nakladanja na tem planetu.

V glavnem za uvoz iz držav izven EU se plača carina v višini nekje do 6,5%. Poleg carine pa se plača še davek na dodano vrednost v višini 20% ali po znižani stopnji 8,5%. Točno višino carine najdete tukaj: http://taric-curs.gov.si/itaric/

Carina se obračunava za izdelke, ki imajo vrednost nad 22EUR. Nekatere zadeve so oproščene carine (darila, tiskovine in še nekatere ostale zadeve). V realnosti je tako, da večinoma trgovci iz tretjih držav napišejo na pošiljko da je darilo. Včasih to gre skozi ne pa vedno. V drugem primeru carina zadrži pošiljko in zahteva vrednost in specifikacijo vsebine ter po tem obračunajo carino ter ddv.

Torej carina ni 20%, če je darilo ni garancija, da se ne bo plačalo, limit ni 100eur ampak 22 itd itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa še malo bolj konkretno, kot je Kec napisal. Za pošiljke poslane k nam iz držav iven EU velja takole:

- vrednost do 22 € se ne plača niti DDV niti carina

- vrednost od 22 - 150 € se plača DDV v višini 20 ali 8,5 % in

- vrednost nad 150 € se obračuna najprej DDV potem pa še carina.

Seveda pa so tudi izjeme (alko, cigareti, parfumi ...), torej v glavnem tisto, kjer je še trošarina. Več pa lahko preberete tule http://www.carina.gov.si/si/informacije/podjetja/postni_promet/uvoz_blaga_preko_poste/

Kot pa imam informacijo, po novem tudi ni več potrebno, da ima elektronsko blago oznako CE kot je bilo včasih. - tole pa ni 100 %

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!