Skoči na vsebino

Ebay


devilish

Priporočene objave

To mi je vseskupej zelo jasno. Poznam komplet sistem. Ampak dvomim da je goljufij malo. Res da je svet velik in je uporabnikov ebay-a ogromno. Več je folka, več je nategov. Tako da vseeno take enostavne zadeve bi lahko rešli na malo višjem nivoju.

 

Sem poskušal preko banke narest reklamacijo glede transakcije. Zadeva je možna ampak stane 18€ + 30€ stroški tuje banke da se zadeva prenakaže. Seveda je pogoj da so sredstva na računu. Tega mi pa žal ne more nihče potrdit. In zdej da bi bil ob novih 50€ mi še manj diši. Razmišljam da bi pisal na banko kamor sem nakazal....ni gora denarja ni pa spet tako malo da bi kar pozabu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, _luke_ pravi:

To mi je vseskupej zelo jasno. Poznam komplet sistem. Ampak dvomim da je goljufij malo. Res da je svet velik in je uporabnikov ebay-a ogromno. Več je folka, več je nategov. Tako da vseeno take enostavne zadeve bi lahko rešli na malo višjem nivoju.

En moj frend je imel primer (poskus) natega s strani kupca, tako da tudi tu previdnost ni odveč...

Zadnje 2 leti sem prek eBaya morda kupil nekih 10 stvari, vedno plačal s Pay Palom. Gleda na porast lopovščine pa zasigurno ne bom v tujino nakazoval direkt na TRR. 

eBay je pohlepna korporacija. Enostavno bi lahko marsikatero goljufijo rešili tako, da bi nastavili Pay Pal provizije zelo zelo nizko. Tako da bi vsak prodajalec to z veseljem uporabljal... 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz moram reči, da se meni še ni zgodilo, da bi imela kakšno slabo izkušnjo s kupovanjem preko ebaya (trkam na les), je pa tudi res da nisem zelo aktivna kar se tega tiče. Enkrat se je zgodilo, da so me z banke klicali, ker jim je bila neka transakcija sumljiva, ampak je bilo vse vredu. Ponavadi je moj tisti, ki naleti na kakšne nategune, vendar je do sedaj še vedno vse uredil, je pa res da oba vedno uporabljava le paypal. Če možnosti za paypal ni (kar je dandanes že redkost) imam eno od teh debetnih kartic ali kako se že reče. Nanjo nakažeš določeno vsoto npr. 20€ in to je vse kar je gor, tako da tudi če ti nekako ukradejo podatke, si le ob vsoto katera je naložena gor.

Popravljeno . Popravil Yoghurt
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pozdravljeni, ima morda kdo kak predlog nakupa iz italije, in sicer poštnina po italiji je brezplačna ali 8€, ko pa sem prodajalca vprašal za slovenijo mi je dela številko 40€, ker je preveč. Ker sem iz štajerske mi poštno ležeče v italiji ne pride v upoštev. Je morda kdo blizu italije in je pripravljen prevzet in poslat naprej? Lahko pridem tudi iskat za vikend?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, shark90 pravi:

Pozdravljeni, ima morda kdo kak predlog nakupa iz italije, in sicer poštnina po italiji je brezplačna ali 8€, ko pa sem prodajalca vprašal za slovenijo mi je dela številko 40€, ker je preveč...

Ja, eni prodajalci iz tujine se nočejo nič trudit, in iskat najcenejšo varianto poštnine za kupce izven njihove države. Lahko pa da imajo tudi kakšne dogovore u DHL, UPS... da jim pridejo kar domov iskat robo, ki jo pošiljajo v tujino... Kakorkoli, probaj še enkrat vprašat, če ti pošlje prek "Economy" poštne variante. Če je za Italijo 8€ bi se moralo tudi za Slo najti nekaj do max. 15€, razen če ni že kar opazna teža paketa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, shark90 pravi:

ko pa sem prodajalca vprašal za slovenijo mi je dela številko 40€, ker je preveč. Ker sem iz štajerske mi poštno ležeče v italiji ne pride v upoštev. Je morda kdo blizu italije in je pripravljen prevzet in poslat naprej? Lahko pridem tudi iskat za vikend?

Komot, če ne bo v paketu ničesar prepovedanega :P

Daj poštno ležeče na pošto Aquilinia-Stramare (TS).

Sicer pa je visoka cena pošiljanja resnična, dodatno se po navadi plača tudi zavarovanje, ki je zaradi njihove nezanesljivosti skorajda nuja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ob 2. 3. 2017 ob 14:09, shark90 pravi:

Pozdravljeni, ima morda kdo kak predlog nakupa iz italije, in sicer poštnina po italiji je brezplačna ali 8€, ko pa sem prodajalca vprašal za slovenijo mi je dela številko 40€, ker je preveč. Ker sem iz štajerske mi poštno ležeče v italiji ne pride v upoštev. Je morda kdo blizu italije in je pripravljen prevzet in poslat naprej? Lahko pridem tudi iskat za vikend?

Sem ravnokar z identično težavo spraševal o rešitvi v temi Primorska sekcija motosveta, takoj za tem pa šele to temo našel :slap:

Si morda naštudiral kakšno dobro (trajnejšo) rešitev, glede na to, da si zase že rešil? Kako pa izgleda tisto poštno ležeče, kar je predlagal-a @3nity?

Hvala..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej v IT je Glavni dostavljalec Bartolini, lahko tudi prodajalca vpršaš s kom dostavlja. Potem pa pogledaš katera lokacija je tebi najbližja, al Trst al Gorica, poštno ležeče je po IT "Fermo deposito". Jaz sem že parkrat sicer bolj za trgovine in samo enkrat za ebay to uporabil, ne zdijo se mi najbolj prijazni  v pisarni BRT v tstu so pa bolj prijazni zadi v skladišču

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Kor13 pravi:

Sem ravnokar z identično težavo spraševal o rešitvi v temi Primorska sekcija motosveta, takoj za tem pa šele to temo našel :slap:

Si morda naštudiral kakšno dobro (trajnejšo) rešitev, glede na to, da si zase že rešil? Kako pa izgleda tisto poštno ležeče, kar je predlagal-a @3nity?

Hvala..

Jaz sem kontaktiral možakarja ki prodaja izpuhe MASS in ima skladišče v italiji kjer dviguje pakete, pri njem sem sicer kupil že dva izpuha in mi je zadevo uredil, 5e na paket in potem še poštnina v slo, vse skupaj je prišlo 50% ceneje...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 22. 3. 2017 ob 11:02, smasher pravi:

Torej v IT je Glavni dostavljalec Bartolini, lahko tudi prodajalca vpršaš s kom dostavlja. Potem pa pogledaš katera lokacija je tebi najbližja, al Trst al Gorica, poštno ležeče je po IT "Fermo deposito". Jaz sem že parkrat sicer bolj za trgovine in samo enkrat za ebay to uporabil, ne zdijo se mi najbolj prijazni  v pisarni BRT v tstu so pa bolj prijazni zadi v skladišču

 

Sama imam identične izkušnje. Sicer pa BRT (Bartolini) po novem dostavlja tudi k nam.

Njihova cena je dosti nižja napram drugim dostavljalcem. Za primer - dostava agregata v njihovo skladišče v Trstu je prišla malo nad 40€.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 jaz sem naročil v IT moj sekljalnik vej (cca 100kg), pa so do Portoroža hotli 70€ ker ( to je bilo lani) gre baje prej v avstrijo un pol preko Slovenije. Ne vem če so kaj spermenili, zato mislim da če se dela z Bartolinijem se splača najt njihovo skladišče najbližje meji in tam prevzeti.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Sicer se mi zdi da je tema malce zamrla, pa se mi ne da odpirat nove.. da nebi tudi tista zamrla po parih postih...

torej:

ALIBABA

Je kdo naročal kot fizična oseba direkt iz alibabe, kakšni nasveti, mnenja? 

Odločil sem se da bi reskiral in naročil klon yamaha YBR motorja, kitajci hočjo cca 150eur, v EU tudi poljaki za kopije hočejo cca 550€...

Glede na to da je vrednost manj kot 150eur, in je cca 25kil, kako bi zadevo spravil v Slo po enostavnem postopku? Dhlexpress hočejo baje cca 300€, mene hitrost ne zanima, komot čakam dva meseca samo če je cena do 50€ za pošiljanje... torej sanje/želje met motor z buđetom 250€ max...

 

koliko so neresnične želje ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sicer naročam pri ALIEXPRESS. Ker je EU uvedla obvezno obdavčenje vseh pošiljk je problem, ker pri nas to dela POŠTA.

Zakaj problem; - so zelo počasni, po prejemu pošiljke rabijo cca 4 tedne, da "opravijo" postopek ovrednotenja in plačaš stroške in DDV.

                         - pošiljko dobiš preden je narejen račun, tako da ne veš, kaj so sploh zaračunali.

                         - Slovenija ni sprejela procesa plačevanja davka pri pošiljatelju, zato vsaka pošiljka roma preko postopka POŠTE in plačaš ponovno DDV ter seveda tudi stroške POŠTE.

Če pa naročiš preko pošiljanje preko Aliexpress Standard Shipping ali Aliexpress Saver Shipping dodatnih stroškov ni, pa še dobiš paket hitreje.

Nisem pa še naročil blaga v enkratni bruto vrednosti preko 150 €, tako da ne vem, kako bi to gre skozi. Osnova za obračun davka in morebitne carine je vrednost blaga in stroški pošiljanja. 

Moj nasvet, najprej preveri, če je v ceni davek. Dogovori se s pošiljateljem, da ga ne plačaš njemu, ampak ga boš plačal v Sloveniji. Potem se probaj dogovoriti z pošiljateljem, da ti transportne stroške zaračuna posebej. Če bo bruto znesek večji od 150 € potem naroči v Slovenijo. Tu boš opravil carinjenje in tudi lahko prevzel na Pošti. Trajalo pa bo........

Če pa je znesek z DDV manjši od 150€ naroči preko zgornjih špedicij, dobil boš brez dodatnih stroškov. To bo hitreje in ceneje.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno sedaj čakam dva paketa, en je že v sloveniji od 1.12 in se zdej počasi vleče čez poštne mline.

 

Za zgoraj omenjeno naročilo pa bi šel itek preko neke špedicije, ampak me je zanimalo če ima kdo izkušnje z majhnimi količinami da ni v kontejnerjih ali nekaj kubičnih metrov. DHL letalski express je 300€, kar nima smisla, ker imam časa dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!