Skoči na vsebino

Ebay


devilish

Priporočene objave

nekaj me zanima... Našel sem kar nekaj delov od enega prodajalca, pa me zanima če lahko jaz to zdaj kupim ampak plačam šele čez 1 mesec? ali se moram pred tem dogovorit z prodajalcem? skrbi me samo zaradi tega ker so redki deli in jih sploh ni...

Lahko poizkusis, ampak naceloma bo tezka! Ce je prodajalec privat oseba in bi mu dal kak avans bi ti jih morda zadrzal in odstranil oglas, ampak tezka! Gre pac za sistem vidis, kupis, placas, dobis in ne za branjevka sistem! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti lahko kupiš in plačaš kasneje. koliko kasneje je to , pa se dogovori s prodajalcem. verjetno tudi brez dogovora s prodajalcem lahko plačaš kak teden kasneje, ti bo pač poslal, ko dobi denar. ne verjamem, da bi storniral nakup, če po par tednih ne bi plačal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja itak, da se moreš dogovoriti, drugače te bo začel že Ebay gnjaviti ... sicer pa dvomim, da ti bo kdo šel v tak biznis, vsak ima rad čim prej denar, ko neko stvar prodaja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mail sem mu poslal da vidim če bo ceno kaj spustil v primeru nakupa več izdelkov... Nisem pa ziher da je privat oseba saj prodaja okoli 600 moto rezervnih delov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja itak, da se moreš dogovoriti, drugače te bo začel že Ebay gnjaviti ... sicer pa dvomim, da ti bo kdo šel v tak biznis, vsak ima rad čim prej denar, ko neko stvar prodaja ...

načeloma imaš 4 dni časa da za izdelek plačaš, če ne naj bi Paypal odprl zahtevek za neplačan predmet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

načeloma imaš 4 dni časa da za izdelek plačaš, če ne naj bi Paypal odprl zahtevek za neplačan predmet

To lahko drži le, če je edina opcija plačila PayPal. Če pa je prodajalec dodal še druge možnosti plačila, recimo plačilo pri osebnem prevzemu ali plačilo z nakazilom, pa mora prodajalec sam označiti, če in kdaj je blago plačano ... torej bi lahko prodajalec, ob dogovoru počakal tudi mesec dni ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, prodajalec mi je odpisal, za vse dele če jih kupim mi bo namesto 910€ računal 720€, je pa mi dal IBAN kodo in BIC banke, kako je z tem? to se njemu nakaže denar preko banke, ali kako z paypalom, je to ziher nakazati toliko denarja? kaj izbrane artikle vseeno "kupim" na ebayu ali jih on odstrani?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kupiš na ebay-u in plačaš z PayPal-om imaš garancijo, da ti PayPal vrne denar, če te prodajalec nategne. Poglej ocene prodajalca in komentarje, da boš dobil vsaj neko ''sliko'' o njem. Če ima dosti ocen in je tam 99 - 100% pol te verjetno ne bo naplahtal ... če nimaš druge izbire boš mu pač moral nakazati in upati na najboljše.

P.S. Je pa še ena možnost, da prodajalec samo za tebe naredi prodajni oglas, v katerega ti nameče vse dele, ki jih hočeš kupiti, ti pa plačaš z PayPal-om ... seveda je vse odvisno od dobre volje prodajalca ... pa veliko sreče pri nakupu :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razumem, ampak z paypalom ne morem toliko plačat ker imam limit za mastercard 500€.. prodajalec pa zgleda zanesljiv: http://myworld.ebay....sid=p4340.l2559

Ni panike!

Prodajalec je zanesljiv, saj je 100% in od vseh 360 ima samo 6 neutralnih - tukaj načeloma ni bojazni o nategu.

Ti imaš dovoljen limit 500€ na MC .... roba te stane praviš 720€ .... če imaš 220€ na TTR, potem ni panike ..... plačaš in boš 500€ v dovoljenem minusu (-).

Mislim pa, da limit s tem nima veze (ne me držat za besedo), ker plačaš z PayPalom, potem pa PayPal jemlje iz Master Carda, tebi pa 18. v mesecu in boš ta čas, pač v nedovoljenem minusu.

IBAN in BIC, pa je nakazilo preko banke (Überweisung). Dobro je imet še njegove podatke v kolikor se ne da preverit IBAN.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, prodajalec mi je odpisal, za vse dele če jih kupim mi bo namesto 910€ računal 720€, je pa mi dal IBAN kodo in BIC banke, kako je z tem? to se njemu nakaže denar preko banke, ali kako z paypalom, je to ziher nakazati toliko denarja? kaj izbrane artikle vseeno "kupim" na ebayu ali jih on odstrani?

Nakažeš preko banke, plačaš 2€ al nekaj takega formalnih stroškov za prenos v tujino in to je to. Le pazi pri vnosu podatkov njegove banke, da ne zamuštraš kakšnega naslova ali kaj podobnega, da ne boš imel kasneje težav.

Drugače pa ne izgleda nič sumljivega na njem, je pač diler z moto deli. Težko verjamem, da bi te nategnu...potem takem bi samo trpelo njegovo "ime" na ebayu. Vsak ki pa je tam gor kot prodajalec, mu je pa itak želja, da čim boljše posluje.

MasterCard imaš limito 500€, se pravi plačilo preko paypala odpade, le če ti nekdo razliko ki manka do celotne vsote nakaže na paypal.

Tako ali tako imaš pa vse njegove podatke in preprosto plačaj preko "klika" ali pač katero koli bančništvo imaš.

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa greš na banko in zatežiš za večji limit, jaz imam 1500 EUR na navadni EC kartici ... sicer so mi hoteli podturiti zlato EC pa sem jim lepo razložil, da rabim samo večji limit zaradi PayPal-a ... mislim pa, da se tudi pri nakazilu nimaš kaj bat, prodajalec ima same dobre ocene in komentarje ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nakažeš preko banke, plačaš 2€ al nekaj takega formalnih stroškov za prenos v tujino in to je to. Le pazi pri vnosu podatkov njegove banke, da ne zamuštraš kakšnega naslova ali kaj podobnega, da ne boš imel kasneje težav.

Tegale ne upoštevaj.

Nakazilo opravi z standardnim obrazcem UPN, ki je že pripravljen za prenose med bankami v območju SEPA. Tako boš plačal isto ceno kot pri nakazilu v slo (na NLB je to 0,33eur). Če boš naročeval storitev plačevanja v tujino je v tem primeru to nepotrebno in drago.

P.s. Če gre za pravno osebo in za plačilo preko banke z nakazilom (torej nimaš PayPal zaščite), ga lahko zaprosiš za predračun, ki ti ga naj pošlje po elektronski pošti.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek sem nakazal denar na račun temu ki prodaja. kupil sem več izdelkov, on je označil 3 da so prodani 2 pa ne tako da sem jih jaz "kupil" in označil kot plačano... Zdaj pa mi je rekel da ma on stroškov z ebay za 50€ in da naj to pustim???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se nekaj dogovoriš s prodajalcem, potem se tega drži. PayPal ima kar visoke marže (7,5%, če se ne motim) in če ti je dal popust, ti ga je dal tudi zato, ker sta se zmenila za plačilo z bančnim nakazilom, kjer on ne zgubi nič od vsote, ki mu jo nakažeš.

PayPal vsekakor ima svojo vrednost in varuje kupca, še posebej če ne kupuješ od preverjenih prodajalcev ali pa je celotna zadeva sumljiva. Pri preverjenih prodajalcih in visokih zneskih je bančno nakazilo ponavadi boljše. Se pa za to vsakdo odloči sam in obenem tudi sprejme tveganje, da bo kaj šlo narobe in bo potem z nakazilom dokazoval, da je plačal nekaj, kar ni dobil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opraviči se prodajalcu in ga prosi naj zadevo razveljavi, ker si ga napak razumel.

P.S.

Glede na prej napisano pa osebno odsvetujem uporabo kakršnihkoli drugih načinov plačevanja na eBay-u, razen PayPal-a, za vse nakupe od prodajalcev izven EU.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem se mu opravičil, sem pa tudi označil da ni plačano... ja vem tudi sam raje plačam preko PayPal-a, ampak je znesek toliko visok da mi mastercard ne dopušča...

Hvala ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne morem. sem že bila na banki in so problemi, ker nihče ne ve, kako sem sploh prišla do mastercard kartice. je rekla, da če bi hotla, da mi povečajo limit, bi hitro ugotovili, da je nisem pridobila na "pravi" način in bi mi še to vzeli. tako da... moram imeti limit takšen kot je :(

Predlog. Nabavi si debetno kartico = priporočam Visa Electron.

Deluje normalno s paypalom, z njo pa lahko plačuješ "neomejeno" glede na sredstva na tvojem računu.

tocno tole sem hotel odgovorit. :) viso electron uporabljam tudi sam - ne kot samostojni racun, ampak kot nek podaljsek mojega obstojecega racuna. brez dodatnih stroskov. limit na bankomat sem dal na 0 eur, limit na pos terminal 0 eur, limit na spletno poslovanje 150 eur dnevno in 450 eur mesecno, kartico pa imam doma v predalu, in vezano na paypal (ter validirano) - to je to. zaenkrat brez najmanjsega problema.

nekaj me zanima glede nakupov in carine... torej naročil sem nekaj iz ebay.com brezplačna poštnina, vrednost je bila 15€ prišlo je iz kitajske in sem dobil domov pošto da se ta paket nahaja na poštni carini in da jim naj pošljem račun oz ta ebay "račun", naslednji dan me je doma čakalo obvestilo, da se ta enak paket nahaja že na pošti in da je potrebno plačati nekje 7€. kako je z tem? zakaj moram plačati in če moram še vedno poslati račun?

lp

imel sem enak problem. odgovor na mojo pritozbo na carinsko posto je bil tale:

Številka:383-13/2011-2089

Datum: 1.12.2011

Spoštovani!

Svetujem vam, da prejemnica pošiljke pod PCP 2929/3, za katero so bile dne

25.11.2011 obračunane uvozne dajatve po Potrdilu o plačilu št. 36252 ,

vloži zahtevek za povračilo preveč plačanih uvoznih dajatev na naslov:

Carinski urad Ljubljana

Oddelek za kontrole in postopke

Šmartinska 152 a

1000 Ljubljana

Zahtevku naj predloži številko transakcijskega računa in izjavo, da ni/je

davčni zavezanec.

Lep pozdrav

Miha Hropot

vodja Izpostave Pošta Ljubljana

Carinska uprava Republike Slovenije

Carinski urad Ljubljana, Izpostava Pošta Ljubljana

Cesta v Mestni log 81, 1000 Ljubljana

T: 01 / 476 77 50

F: 01 / 476 77 55

E: miha.hropot@gov.si

http://carina.gov.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po dobrih treh tednih sem prejel paket iz usa. Preko enega foruma sem se dogovoril za dele, ki so bili na enemu servisu. Poslal mi jih je brez računa, ker je bilo ubistvu darilo, če plačam poštnino, ki je znašala 75$.Denar sem nakazal, poslal mi je paket ampak zadeva stoji na naši Carini. Zahtevajo ebay številko nakupa oz spletno stran kjer je to bilo kupljeno. Če je bil paket darilo pa da morem ugotoviit vrednost delov da jih potem obdavčijo. Res so neverjetni...

Tako da poslal sem jim račun, ki mi ga je poslal prodajalec. Če ne bo dovolj bom poslal bančni izpisek, kjer je vidno nakazilo preko paypal....uglavnem en kup sranja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po dobrih treh tednih sem prejel paket iz usa. Preko enega foruma sem se dogovoril za dele, ki so bili na enemu servisu. Poslal mi jih je brez računa, ker je bilo ubistvu darilo, če plačam poštnino, ki je znašala 75$.Denar sem nakazal, poslal mi je paket ampak zadeva stoji na naši Carini. Zahtevajo ebay številko nakupa oz spletno stran kjer je to bilo kupljeno. Če je bil paket darilo pa da morem ugotoviit vrednost delov da jih potem obdavčijo. Res so neverjetni...

Tako da poslal sem jim račun, ki mi ga je poslal prodajalec. Če ne bo dovolj bom poslal bančni izpisek, kjer je vidno nakazilo preko paypal....uglavnem en kup sranja....

jaz sem dobil že 2x to pošto domov da morem poslat račun, ali bla bla... vendar sem naslednji dan dobil zadevo domov, tako da mi ni jasno zakaj sploh pošiljajo pošto če potem vseeno brez kakšnega dokazila pošljejo naprej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, bom še js sporočil kako se je razpletlo...u petek sem poslal email, tako da pričakujem odgovor oz paket v začetku tedna!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!