Skoči na vsebino

Ebay


devilish

Priporočene objave

Torej mu dam mojo paypal številko (al kaj je že), počakam da nakaže denar, in paket prek pošte slo pošljem. Tiste varjante z odkupnino torej odpadejo. Mislim da ma karbonski zadek glih okrog 2kg+embalaža bo glih verjetno preseglo. No bom zvagal vse skupaj, pa vprašal na pošti koliko pride poštnina.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daš mu Gmail ... saj je PayPal vezan na Gmail naslov.

V Sloveniji ne gre iz tujine prejemat pakete in naredit "plačilo po povzetju", prav tako ne gre obratno.

 

Najbolje je PayPal ali Bank Überweisung. Ko je denar na bančnem računu (odkupnina + poštnina), pa mu pošlješ paket.

 

A ti prodajaš na eBayu? Kako pa, če ne veš, kako se to dela?

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

paypal ni vezan na gmail. Jaz nimam gmail naslov za paypal ampak hotmail.

Je pa če prodajaš bolje za tebe če ti nakaže kar na osebni račun ker paypal je kar drag na koncu.

se pravi bank transfer ali pa wester union- v tem primeru imaš denar v parih minutah al urah :)

Vsekakor pa ne pošiljal dokler nimaš denarja na enem ali drugem računu.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, mislil sem, da mu posreduje naslov elektronske pošte z katerim je odprl PayPal račun, saj je uporabniško ime tvoj email naslov.

Če ima vse druge kartice, razen MC, potem si lahko prenakažeš iz PayPal računa, če ne boš moral pač zadevo porabit na eBayu, zato ponavadi poslujem tako, da mi nakaže na TTR račun, ko je denar gor, pa gre paket iz mojih rok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mus, da bi šel na PayPal.

Odvisno, kako določiš ti. Lahko določiš PayPal ali bančno nakazilo, potem pa se kupec odloči kako ti bo plačal, ampak danes se vsi poslužujejo PayPal računa. Fora je v tem, da od prodanega artikla glede na ceno za katero si ga prodal pokasira eBay + PayPal.

Na eBayu moraš zraven računa kupca, odpret še račun za prodajalca. Vsaj tako je bilo pred 6imi leti ko sem začel kupovat in prodajat na eBayu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mus, da bi šel na PayPal.

Odvisno, kako določiš ti. Lahko določiš PayPal ali bančno nakazilo, potem pa se kupec odloči kako ti bo plačal, ampak danes se vsi poslužujejo PayPal računa. Fora je v tem, da od prodanega artikla glede na ceno za katero si ga prodal pokasira eBay + PayPal.

Na eBayu moraš zraven računa kupca, odpret še račun za prodajalca. Vsaj tako je bilo pred 6imi leti ko sem začel kupovat in prodajat na eBayu.

Ebay ti vzame cca 9-10% provizije na ceno artikla (brez poštnine), Paypal odvisno s katere države nakazujejo, večinoma je to cca 3,5% (artikel+ poštnina), tko da moreš to ukalkulirat v ceno.

Na ebayu imaš sedaj le en račun, ne rabiš odpirat posebej za prodajalca, razen če bi rad imel svojo trgovino :)

Tko da je za prodajo še vedno najbolj poceni varianta forum in TRR :)

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

V zadnjih 7 letih sem prek eBaya opravil prek 100 nakupov/prodaj. Svobodnaptica01 je lepo opisala provizije ebaya in Paypala, obrazložil pa bi še eno "podrobnost". Paypal namreč zaračuna provizijo na celoten znesek, se pravi prodajnino + poštnino!!!!!! Zgodilo se mi je že, da sem prodal zadevo za relativno nizek znesek, ker pa je bil paket velik in težak, je bila poštnina visoka. Res, da mi je kupec poštnino refundiral, ampak Paypal -ova provizija je bila zaradi prej opisanega zelo velika. Sedaj včasih koristim tudi direktno nakazilo, ampak se zgodi, da nekateri kupci tega nočejo (jasno, prek Paypala so kao bolj zaSčiteni). Pa na začetku mi eBayi v nekaterih državah (prodajal sem že na ameriškem, angleškem, nemškem, avstrijskem... portalu) sploh niso ponudili druge opcije za nakazilo razen Paypala. Ko sem presegel 50 feedbackov na eBayu, pa lahko tudi vpišem način plačila drugačen kot Paypal. Pa pri valutnih konverzijah je tudi treba bit pozoren. Skratka, Paypal so veliki lisjaki (so avtonomni ampak v lastništvu eBaya). Sem jim pisal oz. prijavil to oslarijo, ki jo imajo z nabijanjem provizij, pa so se lepo po francosko neodzvali...Če se le da prodajajte mimo njih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Paypal&Ebay zadnje tri leta non stop dvigujeta provizijo. Ampak smo obsojeni na to, kot kupec si fajn varovan, kot prodajalec pa vsaj prodaš kaj od krame ki jo imaš :grim

 

Čist kot podatek, v 3.četrtletju 2013 so imeli oddanih 500 miljonov oglasov :kva1: in pa skupaj 124 miljonov registriranih uporabnikov :grim

 

Lahko navijajo provizije kolikor hočejo, ker jih boli k... :smoke:

 

Seveda dokler se ne najde alternativa, kar pa Bolha ni :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, zato se jaz čimbolj poskušam držati principa, ki sem ga (v malce drugačni obliki zasledil tudi v "navodilih za ravnanje z odpadki" -Snaga). Oni lepo pravijo, da so najboljši odpadki tisti, ki jih ni. Podobno tudi jaz težim k temu, da se mi nabira čimmanj krame, pa naj bo to motoristična, fotografska, športna, oblačilna... Seveda pa je kakšen od teh poskusov že vnaprej obsojen na neuspeh...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zadnjih 7 letih sem prek eBaya opravil prek 100 nakupov/prodaj. Svobodnaptica01 je lepo opisala provizije ebaya in Paypala, obrazložil pa bi še eno "podrobnost". Paypal namreč zaračuna provizijo na celoten znesek, se pravi prodajnino + poštnino!!!!!!

In kaj je tu čudnega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ne ga hebat??? provizija na kompleten znesek nakazila? eh so pa res - človek bi rekel neupravičeni do tega ker denar poknižijo potem pa še prenesejo iz tvojega računa na nerezidentni/začasni potem pa še od tam na prodajalčev račun ...

a ko pa ti naša država zaračuna za pošiljko iz amerike carino na artikel+poštnino ( katera je velikokrat višja kot cena artikla)  , potem pa spet na skupni znesek obračuna ddv , zraven pa posdebej plačaš še stroške carinskega postopeka ( se počutim kot švercer - kot da ne bi že prej plačal carine) ...

 

a vam nekaj prišepnem kar se poštnin tiče ?

 

kuverta 1 x 20 x 28 cm  60 gramov... 

ljubljana - linz  :  413km

tnt - 30€

gls - 15€

......................

.......... izpušni lonec za triumpha : paket velikosti min 15x20x80 cm , teža med 10 in 12 kilogramov..

relacija bayruth / nemčija -  domžale  : 639km...

kupljeno na ebay-u :  poštnina 18€

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jasno mi je in je logično, da vsi posredniki zaračunavajo provizijo. Npr. Ebay za posredništvo pri prodaji, PayPal pa za posredništvo pri finančni transakciji. Svinjarija pa je, da PayPal zaračuna tudi provizijo na poštnino. Ker poštnina pa ni prodajalčev profit, od nje prodajalec nima nič razen kritja stroškov za paket in znamke...

Podobno finto je ubrala tudi naša carinska uprava (kar je že thumper opisal)...

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz mojih lastnih izkušenj je najcenejša poštnina ko prodajam kaj na Ebayu al pa kje drugje v tujini, firma DPD. Z njimi sem do sedaj blazno zadovoljen, kot z uslugo in z dostavo, kot z ceno. 

 

Nazadnje je bilo do 5kg 17 eur, do 10kg 22 eur po evropi in tako dalje. Recimo sem pošiljal 2,5 tisoč eur vreden izpuh v Francijo, 8 kg+zavarovanje za to vrednost cca 40 eur. Plus vsakič ko oddaš pošiljko dobiš prevoznico, in kupcu pošlješ tracking številko, pa so vsi zadovoljni.

 

Sem pa nazadnje odkril da zna bit Pošta Slovenije tudi super, ker sem recimo zadnjič pošiljal tavelko rjavo kuverto (una k je notri oblazinjena) notr sem pa nekak stlačil karbonsko strehco za motor.

 

Pridem na šalter, rečem tole za Nemčijo, da na vago, pa prav 0,74 centa :eek:  pol pa prav al dam na Express? Pa pravm kolk pa to znese :hmm:  pa prav 1,23 eur  :OK:

 

Sem sam reku dej na Express. Tko da tud Pošta ni od muh Zdej bom probal vse pošiljat z ta rjavimi kuvartami  :lol:

Popravljeno . Popravil BIZIXXX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nista isto, struktura je ista prodajalci pa ponavad drugi.

 

Drugač pa Global Express - osnovno za DE do 15 kg, 14 eur. Za pošiljke  pod 2 kg (ter omejitev velikosti paketa, k ise ga ne spomnim zdele ) pa pošta slovenije - pošlješ kot navadno pismo. Pa lahko je dejansko manjši paket-n treba da je ˝pismo˝ oz. kuverta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nista isto, struktura je ista prodajalci pa ponavad drugi.

 

Drugač pa Global Express - osnovno za DE do 15 kg, 14 eur. Za pošiljke  pod 2 kg (ter omejitev velikosti paketa, k ise ga ne spomnim zdele ) pa pošta slovenije - pošlješ kot navadno pismo. Pa lahko je dejansko manjši paket-n treba da je ˝pismo˝ oz. kuverta.

mogoče veš, ima global express kako skladišče, PE itd tudi v LJ ali je samo v Mariboru?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam pojma. Se pa lahko zmeniš, da voznik ob dogovorjenem času prevzame paket na tvojem naslovu. Pa kolikor vem imajo pogodbo z PS tko da lahko paket pustiš tudi na nabližj pošti

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ebay ti vzame cca 9-10% provizije na ceno artikla (brez poštnine), Paypal odvisno s katere države nakazujejo, večinoma je to cca 3,5% (artikel+ poštnina), tko da moreš to ukalkulirat v ceno.

Na ebayu imaš sedaj le en račun, ne rabiš odpirat posebej za prodajalca, razen če bi rad imel svojo trgovino :)

Tko da je za prodajo še vedno najbolj poceni varianta forum in TRR :)

popravek, zgleda da so pred kratkim spremenili tudi to, sedaj Ebayu plačaš 10% od aktikla IN poštnine

 

Final value fees

  • When your item sells, you'll be charged a final value fee that's based on a percentage of the total cost to the buyer, including postage, packaging and any other related costs

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je pa res , da na ebay-u na licitaciji ceno višajo , pri ostalih - individualnih - prodajah pa nižajo... vsaka stvar ima svoje dobre in slabe strani..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm pa narocu auspuh iz Nemčije pa je bla poštnina 16 eu z dhl plus tracking. Meni se ne zdi veliko...

Res je, iz NEM v SLO je DHL normalne teže in dimenzij 17€, žal v obratni smeri, se pravi Slovenija-Nemčija cena niti slučajno ni nič podobna tej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do 10 kg in neglede na velikost paketa je bistveno najcenejša pošta slovenije,jaz vse pošiljam kar preko pošte,razen težjih paketov.

Popravljeno . Popravil bagio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!