Skoči na vsebino

Ebay


devilish

Priporočene objave

Živjo,

 

mogoče kdo ve, če se da sledit pošiljko ki jo naročiš preko ebaya?  V paypall-u sem videl opcijo tracking number, sam je ni zraven...

 

lp

mz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, je pa odvisno preko katerega pošiljajo.

 

Če naročaš iz Nemčije preko DHL ali DPD, morda še kakšen, ni noben problem sledenje.

 

Tracking number dobiš, če obstaja in ko je oddano v sistem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, je pa odvisno preko katerega pošiljajo.

 

Če naročaš iz Nemčije preko DHL ali DPD, morda še kakšen, ni noben problem sledenje.

 

Tracking number dobiš, če obstaja in ko je oddano v sistem.

 

A potem verjetno ne morem, ker imam pri tracking number samo en vprašaj in razlago kaj to je :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A potem verjetno ne morem, ker imam pri tracking number samo en vprašaj in razlago kaj to je :)

tracking number ti ponavadi pošlje prodajalec, ko potrdi, da je bila pošiljka oddana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A potem verjetno ne morem, ker imam pri tracking number samo en vprašaj in razlago kaj to je :)

odvisno prek katere pošte gre zadeva. sicer pa prodajalc sporoči tracking number tudi ebayu in se ti potem izpiše kot podatek pri stvari ki si jo kupil (sej maš tiste ikonce kdaj je zadeva označena kot plačana, odposlana, feedback itd) tracking števila se ti izpiše modro kot hypelink in ko klikneš nanjo se opre še eno okence s tracking podatki. če je to kaka evropska pošta al dhl al neki takega boš to kmalu dobil, pr kitajcih pa je bolj tako... če gre preko njihove pošte. bo pisalo samo kdaj je zapustilo državo.

če gre za kitajce si ne pozabi označit na kak koledar kdaj je zadnji dan za se pritožit ebayu v primeru da se zadeva kje izgubi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Zanima me ce mi lahko kdo pomaga s tem da se javi (ima Paypal racun) za manjse narocilo (10-20€), denar pa mu jaz nakazem na trr oz. Vse po dogovoru. NUJNO

Najlepsa hvala in lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Fantje mene pa zanima če je kdo, ki je naročeval kej izven EU (konkretno USA) in je del rabljen ter poškodovan ali te še vedno obdavčijo oz. carinijo? Če prav razumem te, če je cena artikla cca 20€+, ne glede na stanje. Hvala :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje mene pa zanima če je kdo, ki je naročeval kej izven EU (konkretno USA) in je del rabljen ter poškodovan ali te še vedno obdavčijo oz. carinijo? Če prav razumem te, če je cena artikla cca 20€+, ne glede na stanje. Hvala :).

Vseen te ocarinijo - razen če nimaš sreče, včasih se kej izmuzne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem naročeval že od vsepovsod. Vrednost tam max do 50 eur po izdelku in še nikoli nisem plačal nobene carine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem naročeval že od vsepovsod. Vrednost tam max do 50 eur po izdelku in še nikoli nisem plačal nobene carine.

 

davek je nad 22 eur carina pa nad 150eur. Se pa zna, kot rečeno kej zmuznit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

davek je nad 22 eur carina pa nad 150eur. Se pa zna, kot rečeno kej zmuznit

 

Js sm večkrat na 150 nabavljal in carina je bla odvisna od vremena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem naročeval že od vsepovsod. Vrednost tam max do 50 eur po izdelku in še nikoli nisem plačal nobene carine.

kako ne? mislim ne vem če je glih carina, kaj si pošiljke dobil direkt v kaslc? kr vem ko sem šel na potro iskat sem moral plačati 4€, neglede na vrednost med 22 in 100€. to da kao oni pregledajo pošilko.

Včasih pa kitajci napišejo avtomatsko nižjo vrednost pošiljke, jaz sem že napisal ko sem naročil 2 enaka izdelka če napišejo napišejo na pošiljko vrednost enega da ni presegalo 22€. Sej en da nebi plačal tiste 4€, samo mi teži to da bi moral v LJ na pošto.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni še nikoli ni bilo treba nič iti nikamor iskat. Če se jim na carinski pošti zazdi, da bi cena izdelka lahko presegala neko določeno vrednost, ti domov pošljejo dopis, da jim moraš posredovati račun oz. izpis dražbe, ko to dobijo izračunajo vrednost, ki jo potem plačaš poštarju ob prevzemu pošiljke ...

Kitajski pošiljatelji na embalaži ponavadi odkljukajo ''gift'' in če je nekaj manjšega, carinska pošta ponavadi niti ne odpre paketa ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

 

Mene pa zanima kako je z nakupom LI-Ion baterij za fotoaparate,prenosnike in drugo iz Kitajske.Menda naj bi bila neka prepoved pošiljanja tega z letalskim prometom,pa ne najdem podrobnosti o tem.Ali se to še da kupovati in ali velja tudi za mobitele in podobno kjer je baterija vgrajena?

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

 

Mene pa zanima kako je z nakupom LI-Ion baterij za fotoaparate,prenosnike in drugo iz Kitajske.Menda naj bi bila neka prepoved pošiljanja tega z letalskim prometom,pa ne najdem podrobnosti o tem.Ali se to še da kupovati in ali velja tudi za mobitele in podobno kjer je baterija vgrajena?

 

LP

Jaz sem naročil batarijo za fotoaparat.

Pa je čisto normalno prišla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

 

Mene pa zanima kako je z nakupom LI-Ion baterij za fotoaparate,prenosnike in drugo iz Kitajske.Menda naj bi bila neka prepoved pošiljanja tega z letalskim prometom,pa ne najdem podrobnosti o tem.Ali se to še da kupovati in ali velja tudi za mobitele in podobno kjer je baterija vgrajena?

 

LP

 

Jaz sem naročil batarijo za fotoaparat.

Pa je čisto normalno prišla

 

Kolega je kupil ponaredek nekega mobilnega telefona iz kitajske in je tudi prišel normalno, brez težav.

Popravljeno . Popravil strajnarR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 let pozneje...

Da malo obudim temo....

Preko ebaya kupujem/prodajam že cca 4 leta...do sedaj tako malo slabih izkušenj da je kr težko verjet.

Torej zdej se mi je pa situacija zapletla tko da nemorem glih prebavit in pozabit....zanima me al ma kdo kako podobno izkušnjo in kaj se da, kaj ne.

 

Na ebay.de oz .at se je pojavilo par avkcij pr prodajalcu iz italije. Ta je sicer imel okrog 36 dobrih ocen, nobene slabe. 15 pozitivnih komentarjev iz cele evrope. Nekateri komentatorji so imeli malo izkušenj z ebay-om, drugi ogromno. Tako da nisem niti sumil kakega natega. In to v enem letu poslovanja, tako da ni nekdo ustvaril profila za zaslužit čez noč.

 

Torej odzadje sem malo preveril. Izdelki so bili po večini ročno električno orodje. Znamke, pa tudi kake srednje zadeve.

Odločil sem se za dve avkciji. Prej sem kontaktiral z njim. Vse novo zapakirano. Prodaja kao tako robo ker ma Outlet. Dobro me niti ne briga. Vse avkcije je imel z rezervirano ceno 110€. Cene dotičnih naprav v prosti prodaji 750€ ter 700. Torej ok, če veš kako poteka avkcija ti je jasno da cena komot zrase skoraj do cene ki je v prosti prodaji, če so pravi kupci.

Prvi predmet sem zmagal za 140€ drugega za 250€. Avkcije so bile vsak dan cel teden. Zanimanja ogromno. Js sm ga zvohal prvi dan ko še ni blo konkurence. Pol so taki in podobni izdelki prišli s ceno 400€+.

Edino opcijo za placilo je imel bančno nakazilo (bank transfer). Ker sam prodajam mi je jasno zakaj bi zahteval tako plačilo. Ker sem hotel poslovat z varovalko, sem zahteval za drugi predmet plačilo preko pay-pal. Je lepo razložil, da preko pay-pal + ebay stroški preveč njemu vzamejo. Ampak je reku da če pay-pal stroške prevzamem nase lahko. Kar bi bilo zame še vedno tako zelo majhen strošek glede na vrednost v prosti prodaji da sem pristal.

Kljub vsemu sem se odločil da prvi predmet plačam preko bančnega nakazila na podatke ki mi jih je poslal preko Ebay-a. Ker dnar ni takoj nakazan zna trajat 2-4 dni. V ponedeljek nakazano, v četrtek mi je trdil da ni še nič. V petek obvestilo z Ebay-a da je prodajalec s katerim imel transakcije, zapustil ebay. Pritožbo sem lahko vložil komaj 1.11. Tistega drugega nakazila z pay-palom nisem izvedel...

 

Ampak kakor berem po tujih forumih, ebay ne odgovarja za bančna nakazila. Predvidevam da je tip nategnil vsak dan vsaj 10 ljudi in to delal 1 teden. Zavlačeval z ˝pošiljanjem˝ ker kao denar še ni prišel. Glede na to da imam vsa dokazila da za transakcije, pogovore preko ebay-a.

 

Ima kdo podobno izkušnjo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 11. 2016 at 12:47, _luke_ pravi:

Ima kdo podobno izkušnjo?

Ne, pa kar veliko kupujem rpeko Ebaya ....

Velikokrat pa zadeva ni prispela, vedno REFUND !!! Samo 1x sem se pustil pretentati, da mi pošlje še enkrat ....

NIČ od tega :blush: Dnar nazaj pa kupit drugje .... in vedno PayPal !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 11. 2016 at 12:47, _luke_ pravi:

 

Ampak kakor berem po tujih forumih, ebay ne odgovarja za bančna nakazila. Predvidevam da je tip nategnil vsak dan vsaj 10 ljudi in to delal 1 teden. Zavlačeval z ˝pošiljanjem˝ ker kao denar še ni prišel. Glede na to da imam vsa dokazila da za transakcije, pogovore preko ebay-a.

Ima kdo podobno izkušnjo?

Jaz sem večinoma plačeval prek PayPala, nekajkrat tudi direktno na TRR. Tudi plačila sem sprejemal podobno, večinoma prek Pay Pala. Pri cca 120 nakupov/prodaj nisem imel do sedaj še nobenih problemov.... eBay refundira samo v primeru, če je plačilo izvedeno prek PayPala. Na PayPalu se lepi milijončki nabirajo, od vsake prodaje dobijo par procentov, zato tudi lahko "pokrijejo" nek procent takih in podobnih "prevar"...

Očitno je šlo v tvojem primeru za klasični nateg. Baraba je odprl account, verjetno prijavil lažne osebne podatke, in odmaglil. Če imaš njegov email ali telefon mu lahko zagroziš, da ga boš obiskal, če ti ne vrne denarja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj ebay ne stoji za tem če že ponuja plačilo preko bančnega nakazila? Če je tako možno nekoga enostavno  nategnit bi morali ponudit ta tip prejemanja plačila samo izkušenim oz trusted prodajalcem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, _luke_ pravi:

In zakaj ebay ne stoji za tem če že ponuja plačilo preko bančnega nakazila? Če je tako možno nekoga enostavno  nategnit bi morali ponudit ta tip prejemanja plačila samo izkušenim oz trusted prodajalcem...

Zato, ker je eBay tudi lastnik Pay Pala. In od vsake prodane zadeve zakasira prodajalcu 3 "male" pristojbine. Na začetku, ko postavi prodajalec oglas gor je Insertion Fee. To je nek procent od začetno postavljene cene. Na koncu pride Final Value Fee, se pravi procent od končne dosežene cene. Na vse to pa še PayPal Fee, ki vključuje celotno ceno skupaj s poštnimi stroški. To je res lopovsko, sem jim parkrat pisal v zvezi s tem, pa se seveda delajo francoze...

Nakazila prek PayPal-a se lahko sledijo in preverjajo. Nakazila na razne TRR račune pa malo težje. In zakaj bi se oni s tem matrali, če pa lepo enostavno sledijo samo "svojemu" PayPal sistemu in s tem tudi lepo služijo... Briga njih "zaščita" tistih kupcev, ki ne uporabljajo njihovega PayPala... 

Verjetno pa imajo z "velikimi" prodajalci, trgovci, kjer se vrtijo večji denarji tudi drugačne dogovore...

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!