Skoči na vsebino

Grand enduro Slovenija


Ni3ous

Priporočene objave

Mene tole zanima, razen kampiranja. Kampiranje konec maja ne sodi ravno med moje užitke. Tudi na srečanju v Italiji jih je bilo nekaj grozno zagretih za kampiranje, pa kolikor vem, na koncu ni noben več kampiral, pa je bilo sredi junija. Tam do deset udeležencev pa kakšen kmečki turizem sprejme brez problema (pa običajno se da tudi kampirat, če kdo ne more ravno brez tega). Spanje "v hosti" je meni zanimivo šele potem, ko nočne temperature ne padejo pod 18 stopinj.

Če hočemo, da bo tole od teorije prešlo v prakso, je potrebno določiti datum in lokacijo (predlogi, "glasovanje"), ker če bomo šli po načelu "bomo gledal kdaj bo vreme" iz tega ne bo nič.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred nekaj leti sem pomagal pri organizaciji Maialfriuli. To je trasa ki je potekala iz Udin (I) do Rabca, vse sam po terenu.

Glede na vse predloge predlagam da se teh srečanj naredi malo več (po vsaki regiji) ali pa eno mega trans-slovensko furo.

Imam gps in kpl topografijo ex yu.

Mogoče bi v maju šli recimo:

Zbor lj ob določeni uri zjutraj

Od tam gremo proti krasu ob avtocesti- lepi makadami.

kozina tankat

gas proti Hrvaški do Rabac-Labin (prišli bi zvečer)

naslednji dan imamo lahko:

a) zdravljenje od hude fešte

B) po Velebitu proti Senju itd

Na ta sistem gremo lahko na predsezonsko kopanje (po celem dnevu vožnje po terenu ne bo nobena voda premrzla) in kampiramo ob morju.

Kaj pravite?

Predlagam da se začne z eno in potem vidimo naprej, ker volje do tega opažam da je veliko

lp

Jan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlogi so kar konstruktivni. Dopade se mi tut varianta na Velebitu.

Glasovanj kako in kaj naj bi zadeva potekala mislim da ne bo.

Za dogodkom nas stoji nekaj "organizatorjev", ki bomo zadevo preudarno zorganizirali, tako da bo ok in bo po godu večini.

Kakorkoli naredimo, pa nikoli ne bo vsem zadoščeno.

Glede na to, da se okoli tega v Slo dosedaj ni kaj dosti dogajalo bo za začetek ok že ta premik.

Če bo kdo želel lahko organizira kaj drugega, kje drugje, js z veseljem pridem, ker mi take variante pri nas manjkajo. (zato se tut tule nekaj matramo)

Se pa zagotovo ne bom sekiral ali bom spal v penzionu, ali pa v šotoru, mal se seveda znamo prlagodit večini ali potrpet in če se vse to sprejme v avanturističnem duhu je pa itak vseen kje se spi in glavno je da se dobimo, odpeljemo kako hudo furco, si pomagamo pobirat motorje in zvečer zafeštamo.

Dobili smo nekaj ponudb glede nočitev, možnih terenov tut na P.M. Tako da se zadeve zbirajo. In če ima še kdo na "lagru" kako dobro traso al pa frej vikend, kar na plano, lahk tut P.M.

Ene izmed variant so tudi Blegoš, Javorniki, Jelovica, Gorjanci, Notranjska, Spodnja primorska... ponudbe imamo tudi za brezplačne nočitve, tko da če bo tako, kdor ne bo želel kampirat bo tudi dobil svoj jogi.

Do izpeljave je še daleč in z datumom in opisom poti se ne mudi pretirano in bodo vsi potrebni podatki objavljeni vsaj en mesec prej.

Kot rečeno, vsem ne bo pasalo, kdor bo želel, našel čas bo prišel, če bomo fural po dežju bo avantura na koncu še pestrejša.

Mal na hard pa mora bit, sej ne vozimo takih kobil kot eni softiči tle. :D

Za vzorec še tle mal podražim da se mraza, dežja in jeb%&/* terena ni pretirano za bat.

http://www.youtube.com/watch?v=sFmObgZ8HPE

http://www.youtube.com/watch?v=ObMpQDMO6NY&feature=related

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tam do deset udeležencev pa kakšen kmečki turizem sprejme brez problema (pa običajno se da tudi kampirat, če kdo ne more ravno brez tega)....

Hey Franc. Gremo lahko tut na to varianto. Meni osebno je boljse ce spim normalno vendar ce ma organizator lazje delo da spravi skupaj zadevo, ce vzamemo sotore mi ni panike niti to....

Glede na vse predloge predlagam da se teh srečanj naredi malo več (po vsaki regiji) ali pa eno mega trans-slovensko furo...

Tale do Rabaca je zelo mikavna. Ce ti je uspe organizirat se toplo priporocam za bit zraven...

...Glede na to, da se okoli tega v Slo dosedaj ni kaj dosti dogajalo bo za začetek ok že ta premik.

Če bo kdo želel lahko organizira kaj drugega, kje drugje, js z veseljem pridem, ker mi take variante pri nas manjkajo. (zato se tut tule nekaj matramo)

Za vzorec še tle mal podražim da se mraza, dežja in jeb%&/* terena ni pretirano za bat.

http://www.youtube.c...h?v=sFmObgZ8HPE

http://www.youtube.c...feature=related

Ni3ous, kar skupi spravi to kar si si zamislil pa je. Upam da nam uspe datumsko pridet skupaj

Drugace pa filmcki:

DIVJAKI!!!!!! :)

dobro motate une kross motorje. Vidim da skos do konca.....jojojojojjjj

da si ne bo kdo narobe predstavljal tale enruro ride z nasimi tezkimi bertami :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hey Franc. Gremo lahko tut na to varianto. Meni osebno je boljse ce spim normalno vendar ce ma organizator lazje delo da spravi skupaj zadevo, ce vzamemo sotore mi ni panike niti to....

Tale do Rabaca je zelo mikavna. Ce ti je uspe organizirat se toplo priporocam za bit zraven...

Ni3ous, kar skupi spravi to kar si si zamislil pa je. Upam da nam uspe datumsko pridet skupaj

Drugace pa filmcki:

DIVJAKI!!!!!! :)

dobro motate une kross motorje. Vidim da skos do konca.....jojojojojjjj

da si ne bo kdo narobe predstavljal tale enruro ride z nasimi tezkimi bertami :)

najbolje da si porazdelimo časovne termine pa vsak nekaj pripravi.

Lahko jaz za 7-9. maj oz. vikend kasneje če bo dež? lahko tudi za prvi maj pa malo daljše...

Bi pa v takem času zato ker ni še prevroče.

poleti bi šel bolj celinsko varianto, kake gozde in podobno.

Naj si vsak ki želi organizirat pove termin pa se uskladimo, potem gremo sam na delo z trasiranjem in prijavami da vemo koliko nas bo cca itd.

Bom pripravil en osnutek kaj je za pripravit za organizirat vožnjo, da se ne bomo preveč lovili.

...ČE SE SEVEDA IDEJNI VODJA TEGA PROJEKTA (POSTA) STRINJA...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HEH kočevska...

Sej je fuuul lep kraj. Sam za kampiranje med medvedi pa se mi zdi da bi mogli še kej druzga spit. Ne sam ekstrat alkohola :S

taka panika je tam ?

Ti si v paniki sam

Popravljeno . Popravil stuhec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje js sem prec za!

Lahk se zmenimo in vsak en vikend gostuje in pokaže najboljše "slatkiše"v svojem koncu, js pridem na vsakega!

Tut mraz ni panike, le da ni snega, sam mal bl hard teren je treba zbrat, da se zagrejemo, pa mal čajčka (z rumom) da se ne prehladimo med postanki)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dogovor bi lahko bil kdor pride potem tudi gosti, priskrbi plac, za hrano in pjačo pa se pobere dnar, da vsak to s sabo ne vlači.

Js naredim že marca, da ne bo vroče, ker vas bom ganjal. Pa zu lizikam na feltnah niti ne hodit. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dogovor bi lahko bil kdor pride potem tudi gosti, priskrbi plac, za hrano in pjačo pa se pobere dnar, da vsak to s sabo ne vlači.

Js naredim že marca, da ne bo vroče, ker vas bom ganjal. Pa zu lizikam na feltnah niti ne hodit. :D

tu bi mogoč že jaz zdravn pasal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marca lahko naredimo trening ala POČEK ali Bač pri Pivki.

Tam so široki makadami, blato, luže, kamni in vlake.

poleg tega lahko pride traktor zraven in ti pomaga, nikoli se ne ve :D

Bom vprašal nekoga če bi nam držal mal predavanje o tehniki in teh stvareh- mislim da veste na koga mislim :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi se odločl za kkšno bolj onroad varijanto bi se vam pridružil tudi jaz. Za off-road mi je pa motorja preveč škoda - mi ni bil podarjen, da bi fa zbijal po tistem kamenju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej: 1. BIG ENDURO MEETING 7.-9. Maj

Štart: Ljubljana, 7.maj ob 9.00 na OMV v koncu Celovške

Opis poti:

Ob avtocesti se odpravimo proti Kozini kjer tankamo in naredimo krajši postanek.

Pot se nadaljuje proti Hrvaški meji in proti Lupoglavu. Tam nekje bo že počasi ura za kosilo in se bomo nekje ustavili.

Po kosilu nadaljevanje proti Rabcu po prekrasni goli pokrajini pod Učko.

Prihod v Rabac, namestitev, štetje prispelih, itd...

Kopanje, pivo večerja in Rock n roll.

Za tiste ki se ne bodo počutili obstaja vedno varianta B, to je asfalt.

Naslednji dan bomo imeli dopoldan zdravljenje in pripravo na odhod, ki je predviden za cca 11.uro

Pot gre proti hribom in poteka do Senja, kjer bomo poskrbeli za prenočišče (soba ali šotor)

Vmes se bomo ustavili za kosilo itd. Opcija spet cesta.

Sobota zvečer spet R&roll ob ognju, pri mizi ali kakorkoli se bomo odločili.

Nedelja pakiranje in odhod proti domu.

Cena vsega bo cca 100eur (+/- 100 eur, odvisno od aranžmaja in žeje:) )

KDOR Gre:

- naj se dopiše na seznam

- naj pošlje podatke po Zs ali sms 040197346 (ime, gsm)

Predlagam tudi eno spoznavno srečanje, glede na to da sem jaz iz Portoroža, nekdo iz dolenjske, štajerske itd... je zemljepisno nekje na sredini Brezovica- Paviljon

Prijavljeni:

JanKTM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi se odločl za kkšno bolj onroad varijanto bi se vam pridružil tudi jaz. Za off-road mi je pa motorja preveč škoda - mi ni bil podarjen, da bi fa zbijal po tistem kamenju.

ooo da bi biu moj meni podarjen.

Hjah za kšno on-road turo bi tudi jst biu za. Sej se lahko vmes kak u izi makadam ubode. Tolko da je še zmeri užitek :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest pridem domov sele 20 Maja.

Rabim kaksen dan da se ulaufam. To pomeni da sem 22 ready. (zato sem seveda predlagal konec maja)

Sem pa v Januarju skos doma do 20.1 (ce ne bo prevec fanaticno po mrazu se vozit)....

No sej nic hudega, se vam pa kasenje pridruzim. Samo ce boste imeli pa lekcijo sole off roada (sej vsi vemo od koga) vam pa zamirim do konca od fousije...... ;)

(jan ce se bos menil za lekcijo prosim konec maja, hvala)

pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marca lahko naredimo trening ala POČEK ali Bač pri Pivki.

Tam so široki makadami, blato, luže, kamni in vlake.

poleg tega lahko pride traktor zraven in ti pomaga, nikoli se ne ve :D

Bom vprašal nekoga če bi nam držal mal predavanje o tehniki in teh stvareh- mislim da veste na koga mislim :D

Poček drugače zgleda takole. :worship:

post-907-126085901866_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil MOTOVILC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poček drugače zgleda takole. :worship:

nakaj slikc s Počka je tudi tukaj stari dobri cajti. :worship:

Popravljeno . Popravil MOTOVILC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poček drugače zgleda takole. :worship:

Vem kako zgleda.

Sem potopil 3 motorje v blato :D

Za marec se bom zmenil da se to sponzorsko pokrije...

Kdo gre še z nami maja?

ajde!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot "offroad" je mišljeno kaj? (makadam, gozdne ceste... ali ?)

Dokler se pot vsaj približno vidi nimam problemov (razen s kakšnimi prevelikimi skalami) in v kakšnem bolj resnem blatu se moji TKC-ji ravno ne izkažejo.

Torej če je kot offroad mišljeno nekaj, kar lahko "prebavijo" TKC80 sem načeloma zraven (razen v primeru višje sile).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot "offroad" je mišljeno kaj? (makadam, gozdne ceste... ali ?)

Dokler se pot vsaj približno vidi nimam problemov (razen s kakšnimi prevelikimi skalami) in v kakšnem bolj resnem blatu se moji TKC-ji ravno ne izkažejo.

Torej če je kot offroad mišljeno nekaj, kar lahko "prebavijo" TKC80 sem načeloma zraven (razen v primeru višje sile).

lp

Franc

Torej

OFFROAD je mišljen: Makadam, gozdna cesta itd.

Ne bi šel s "kravami" od 200+ kg po neki poti pa da moremo potem vsakega vlečt posebej ven iz kanalov

V glavnem bo tekoča ker se če ne zagusti in se pri veliko motorjih zelo zavleče.

Če bo kdo hotel, pa mu bomo najdli krajšnice.

ONROAD: navadne ceste s kako luknjo tu pa tam

A pride kdo dol da gremo skupaj trasirat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej Super Tenereji odpadejo. Če se mislite voziti po takšnem blatu potem tako lahko grejo samo hard enduri in kros motorji na pot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!