Skoči na vsebino

Grand enduro Slovenija


Ni3ous

Priporočene objave

Jaz sem šel s 690 na Portugalsko (vse skupaj nekih 8k km) . Ni ravno nek užitek (ker je vmes preveč ravnine) in dejanski minus je to, da je neuporaben na avtocesti (čez Alpe, Pireneje, po Portugalski, pa je prava stvar) . "Domet" ni ravno problem (v evropi) 200-250 km.

Samo dovolj časa rabiš...

lp

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober argument...po mojem je problem res v nas samih. Internet, socialna omrežja,  enostavnost in dostopnost na trgu nas naredijo izbirčne, ne-prilagodljive in izmišljujoče se potrošnike.

Časi ko je trg ponujal 3 modele motorjev in si se vsedel na edina drva, ki si jih premogel nabavit so mimo. 

Treba se je odločit med romantiko/avanturo ali učinkovitostjo/minimalizmom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 11. 2017 ob 16:29, franc pravi:

 

Realno bi bil motor z nekimi 400 ccm in 40 km in dobro opremo (vzmetenje, zavore... ) , čisto dovolj. Samo kdo bi kupil tak motor? Uporabnost gor ali dol, dejansko ni nič posebnega (še hvalit se ne moreš z njim) .

lp

V Sloveniji se to bere...neuporaben za slovenskega kupca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, a niso lih dualsporti oz soft endure namenjene temu, kar vi počnete oz bi počel.

Honda XR 400, DRZ 400, TT-ejka,...

Se prav, ne pretežka, veliki hod vzmetenja, dolgi servisni intervali,...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mene pa zanima, kako to da vam tok pokajo gume?  Mi je full všeč tole hard enduriranje, pa tud en tak motor mam, da se da mal po hosti pelat. Glede na to, pa da še nikol nisem zamenjal počene gume, kam dlje ravno zaradi tega ne bi upal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, skalar36 pravi:

Mene pa zanima, kako to da vam tok pokajo gume?  Mi je full všeč tole hard enduriranje, pa tud en tak motor mam, da se da mal po hosti pelat. Glede na to, pa da še nikol nisem zamenjal počene gume, kam dlje ravno zaradi tega ne bi upal.

V 15.000km z enduro sem le enkrat odtrgal ventilček na prednji (GEM 17).

rob betonskega mostu na makadamu :D

Fantje ga VOZIJO ZARES, ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, skalar36 pravi:

Mene pa zanima, kako to da vam tok pokajo gume?  Mi je full všeč tole hard enduriranje, pa tud en tak motor mam, da se da mal po hosti pelat. Glede na to, pa da še nikol nisem zamenjal počene gume, kam dlje ravno zaradi tega ne bi upal.

Več se voziš, večja je šansa da prebiješ kje gumo. Meni je še ni uspelo... so pa tipično sprednje gume bolj na udaru - manj višine, prej jo stisne na felgo in pol dobiš t.i. 'pinch flat' - zračnico stisne na felgo in jo 'precvika'. Al pa kaj ostrega pobereš po poti.

Mogoče ima pri moji trenutni sreči na to temo kaj vloge tudi uporaba t.i. UHD zračnic debeline 4mm? Lahko ostali kaj na to temo povejo, iz fotke se ponavadi ne vidi kaj zaena zračnica je :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, skalar36 pravi:

Mene pa zanima, kako to da vam tok pokajo gume?  Mi je full všeč tole hard enduriranje, pa tud en tak motor mam, da se da mal po hosti pelat. Glede na to, pa da še nikol nisem zamenjal počene gume, kam dlje ravno zaradi tega ne bi upal.

tudi ses počeno se da vozit enduro. po blatu še lepše gre...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za odgovore. Sicer sem dobil razlago na ZS od @franc-hvala! 

Tako da vsakršno nadaljne "nabijanje" v tej odlični temi kvari odlično vzdušje, ki ga imamo tukaj. Moderator briši vse nepotrebno! Tudi moj prvi post, da tema ostane neomadeževana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, skalar36 said:

Hvala vsem za odgovore. Sicer sem dobil razlago na ZS od @franc-hvala! 

A ne bi razumne razlage s strani Franca povzel tudi javno? Sem ziher da ne bo zamere. 
Bo pa verjetno držalo kar je zapisal gsxf750: "Fantje ga VOZIJO ZARES, ;-)".
Kar v praksi pomeni, da se ne oziraš kaj prihaja pod gumo. Tišiš in upaš, da gumo zaščiti kvalitetna amortizacija, tehnično znanje in zagotovo tudi kanček sreče.

Popravljeno . Popravil Dimen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, skalar36 pravi:

Hvala vsem za odgovore. Sicer sem dobil razlago na ZS od @franc-hvala! 

Tako da vsakršno nadaljne "nabijanje" v tej odlični temi kvari odlično vzdušje, ki ga imamo tukaj. Moderator briši vse nepotrebno! Tudi moj prvi post, da tema ostane neomadeževana.

Debata je čisto v okvirih teme tako da ne vidim potrebe po brisanju. Tudi na zs poslana razlaga bi se komot objavila javno - magari se da v ustrezno temo in polinka tja. V kolikor @Ni3ous kot 'lastnik' teme ne 'protestira' bom debato o pokanju gum pustil tako kot je :) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

37 minutes ago, franc said:

Ja, samo ne od 701.

lp

Pa??? Možakar jo kljub temu da ni 701 agregat pele super agresivno. Tudi oprema se mi zdi dopadljiva, ki je vključena v osnovi.

Popravljeno . Popravil Dimen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, gsxf750 pravi:

Na Štefanovo popoldan "konje" sprehodu:

želel čim več poTar-ski XC progi, pa jo zgrešil in "sprehajal" tu:

na levi Tarska vala

26026908_1628123077234327_1405095583_o.thumb.jpg.c2542f0d8c606c9b299b8a8ed61c6713.jpg

ob Mirni

26037123_1628123260567642_1265988239_o.thumb.jpg.e4a60814c174ec89d584f863fd694620.jpg

tale je v moji smeri, gremo:

26037286_1628123277234307_1714211964_o.thumb.jpg.8e07212d75486bb42ae0db9202072dc1.jpg

je bilo pa konkretno blatno tudi po poti čez poplavno cono.

za nekaj ovinki višje me je pritegnila tabla na levi, hm sigurno skriva razglede:

26036623_1628123477234287_637902678_o.thumb.jpg.78b4cf7726d89139c6421299ea1a1be3.jpg

razgledi: v daljavi se skriva viadukt (Istrska ac) čez dolino Mirne

26056551_1629866403726661_296660734_n.jpg.8ab110e4dbda2475c104a31ffb6d259a.jpg

Celzijev je bilo ravno zadosti, da konje ni zeblo :D.

po trasi plinovoda bi jo usekal,potem pa zaviješ u šumo kjer so špure,ena je ravno za campom ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!