Skoči na vsebino

Grand enduro Slovenija


Ni3ous

Priporočene objave

pred 4 urami, SF pravi:

Tole je bilo zgleda samo za posvečene...

Niti ne. Lahko pa nas tudi tako imenjuješ.

Skupina, ki se spontano formirala na lanskem GEM, se je (ob obletnici) dogovorila za eno skupno vožnjo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, igc1 pravi:

20m pred platojem pod kočo je čez kolovoz še vedno 1 do 2m visok snežni zamet, tako, da je bilo treba moped kar na klancu pustit, pa peš na pir.

Rit nazaj pa gasssss :ninja: Če ga dobro zariješ bo kr sam stal v snegu :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, jskrablin pravi:

Če ga dobro zariješ bo kr sam stal v snegu :devil:

Ja, kakšen mesec, da se sneg stopi... :yea1:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Organizator Bendura naproša vse, da na forumu kjer so se prijavili, poleg svojega imena dopišejo tudi željeno velikost majice... Spodobi se tudi, da tisti, ki že ve, da ga ne bo, sebe izpiše, in s tem naredi prostor za druge... 

Popravljeno . Popravil SF
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Benduro nas je prijavljenih nekaj Slovencev, je kdo za druzenje po poti tja in nazaj? Se vas vecina pelje tja ali motor na prikolico in gasa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 5/6/2018 at 3:08 PM, svobodnaptica01 said:

Na Benduro nas je prijavljenih nekaj Slovencev, je kdo za druzenje po poti tja in nazaj? Se vas vecina pelje tja ali motor na prikolico in gasa?

Odhod planiram 18. ob 14h , kombi, smo troje. Lahko se pa peljemo v karavani.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz še nimam ideje kako, obstajat varjanti "po  tracku" ali na prikolici...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje za DIY mojstre: je kateri sam delal šusplato?

Kako tanek pleh je še primeren?

Iz alu ne bom delal, ker je predrago in nemogoče pigati doma.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem je brezveze delat. 4mm je zelo slabotna pločevina, a če se vzame ne najmehkejso... Rajši delaj iz 5mm alu. Narediš kartonski  model in neseš zakrivit nekam po kotih na modelu... Tule imaš sliko moje 4mm šus plate.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 5/11/2018 at 3:38 PM, Buschi said:

Eno vprašanje za DIY mojstre: je kateri sam delal šusplato?

Kako tanek pleh je še primeren?

Iz alu ne bom delal, ker je predrago in nemogoče pigati doma.

Hvala.

Koliko pa stane plata za tvoj motor? Oceni če se ti splača delat sam. Šlo bo nemalo časa za izdelavo in testiranje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je iz pretankega pleha je lahko celo nevarna, da te poreže (moraš potem obdelati vse robove... ) . Sem imel podobno idejo, pa so me potem prepričali, da ne bo dobro. Če narediš dovolj debelo (močno) se pozna na teži, baje je bolj "glasna" kot alu in še kup minusov, ki se jih niti ne spomnim več.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena opcija jo je zvarit skup iz HDPE plastike. To se da narediti tudi doma. Pleh kot so ti povedali ni primeren, ker se boš na njem samo porezal. ALU pa tudi če ni vsaj 4mm in spodobne trdote je bolj za okras kot ne. Sem eno tako 'okrasno' šusplato na EXC-ju čisto zbil pri vožnji preko ovir. Original KTM pa samo solidno zvil :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri XT-ejki je problem tista grozno štrleča vodna pumpa. Tak da tovarniška šusplata ne pride v upoštev razen v kobinaciji z cevno zaščito za agregat.

Nekaj v tem smislu:

https://radekfiala.smugmug.com/Yamaha-XT660Z-skid-plate-develop/

Ampak, kot sem napisal, če govorimo o plehu, imam znanje in orodje zanjga, za alu pa nimam orodja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne kompliciraj. Poišči 1:1 načrt za zgornjo, ali njej podobno ploščo, izreži kose iz primernega aluminija in odnesi nekam zavarit... Ta plošča mi je všeč, ker pokriva vodno pumpo...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom prodajal plato za XT660Z kupljeno od off the road, ki perfektno pokriva pumpo. Skoraj nič rabljena, ker mi je moto stal v garaži. Še nekaj drugih zadev za offroad opremo, ki mi je ostala po prodaji. Ko utegnem, poslikam. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav Grand enduraši!  :)

Zanima me če mi kdo lahko poda informacijo, če se splača iti otok Krk prevozit ----> oz. če se najdejo makadami in kolovozi za večji ADV motor, nekje za dve tri urce offroad potepanja?

Na garminu kaže nekaj rdečih potk na južnem delu otoka - kao peš poti, na google maps je videti kolovoz, me zanima če je dovoljen motorni promet tu...

FIno je ker je blizu in bi lahko bil lep dnevni izlet...

Vnaprej hvala za info!

 

Popravljeno . Popravil Someone12
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!