Skoči na vsebino

Grand enduro Slovenija


Ni3ous

Priporočene objave

Vsak ima svoj fetiš. ;) V soboto je napovedano veliko dežja. Tak da če nimate glih kakšnih mitas -c02 ali pa e-09 oz. podobnih potem nebo nič iz tega ker bo več porivanja in padanja kot vožnje.

Popravljeno . Popravil rokrs8
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če napoved drži, torej da bo začelo scati že v petek in da v soboto ne bo kaj bolje, potem mene ne bo (kot sem že razlagal, moram počasi začeti gledati na zdravje in vožnja v dežju ne spada ravno med moje užitke, letošnjo "dozo" sem porabil na Norveškem). Če pa se bo zlilo v petek in bo v soboto samo tako-tako (občasen dež), potem se oglasim, ampak v največje blato ne bom rinil (glej razlog zgoraj). Vremenska napoved je danes že drugačna kot včeraj.

lp

Franc

Verjetno bi bilo na mestu razmišljati o rezervnem terminu (ker če je to še Roku preveč... )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, nore slikice dajete gor! Js pa samo sanjam o furanju ker ni €cajta€ :)

Za vikend pa zaenkrat kaže še zelo slabo, tako da ko bojo jutri dal ven napoved, in če bo mokra in hladna, prestavimo na naslednji vikend.

Pa še cajt bom mel za še kakšno specialko najdit!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje vi sam povejte kdaj in kje se dobimo. Js imam načeloma čas ta vikend, tka da bi jo mahnil kam.

Sicer pa v res deževnem vikendu še nisem fural, in komaj da damo tut to enkrat skoz, ampak brez ustrezne opreme (predvsem kramprc) ne bo šlo.

Robster ti s svojo 180 široko liziko zadaj nam pa po dežju definitivno ne boš mogu razkazovat enduro stezic.

Hej Rokrs, če bomo velik rinli, se vsaj prehladl ne bomo, če bomo mokri :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@franc: ščitniki v planu. jutri je plača :D

@simonsi: a ni ta ceu lajf eno samo paranje živcev, svic in martra? :D

Sicer se pa strinjam, ni največji užitek če preveč porivaš in vlečeš iz jarkov ... zato pač pol poiščeš take, malo manj blatne, pa vseeno offroad, stezice. Take, po katerih pridejo SCT tovornjaki recimo, hehe...

Včasih si iz kakšnega jarka za tolažbo govorim: "hja, ko boš v sibiriji/avstraliji/maroku/argentini bo včasih TREBA čez blat če boš hotu kam prit ...".

recimo iz tele situacije je bla kr uganka: kako spraviš 240 kg bajk z nosom naprej zvrnjen navzdol iz gozdne poti?

slikca

(tle sm ga že pobral)

Za vikend pa, še enkrat, I'm in, precej neglede na vreme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

wallbash.gif Spustil mi je semering na prvem desnem amortizerju tako, da mi še vse po disku teče olje. Tako da na mene ne računajte en čas.

Mmm, moraš razdrti amortizer da dobiš semering ven? Kakšni nasveti, izkušnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@simonsi: a ni ta ceu lajf eno samo paranje živcev, svic in martra? :D

Sicer se pa strinjam, ni največji užitek če preveč porivaš in vlečeš iz jarkov ... zato pač pol poiščeš take, malo manj blatne, pa vseeno offroad, stezice. Take, po katerih pridejo SCT tovornjaki recimo, hehe...

Včasih si iz kakšnega jarka za tolažbo govorim: "hja, ko boš v sibiriji/avstraliji/maroku/argentini bo včasih TREBA čez blat če boš hotu kam prit ...".

recimo iz tele situacije je bla kr uganka: kako spraviš 240 kg bajk z nosom naprej zvrnjen navzdol iz gozdne poti?

slikca

(tle sm ga že pobral)

Za vikend pa, še enkrat, I'm in, precej neglede na vreme.

men se je po terenu užitek matrat s hard enduro ali kros motorjem, nikako pa ne z 200kg+ kravo. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strici na poročilih so povedali da bo lilo in naj se pazimo. Problem je tudi Stelvijeva zadnja guma z globino profila ne meji legalnosti.

Tako da: ta vikend ogled makedama odpade.

14 dnevna napoved kaže za naslednji vikend prav tako slabo, od 26. naprej pa boljše, tako da bo mogoče tisti vikend v redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Simonsi, saj verjetno se vsak strinja da je večji užitek z hard enduro offroadat, vendar če hočeš imet en motor za offroad in potovanja, potem so te naše "vmesne" endure en kompromis. Mi smo šli z motorji v romunijo, in tam z istimi tud odvozili reli. Z kako hard enduro se res ne bi rad po avtocesti guncal do romunije.

In glede na naše podvige (slike) mislim da lahko kar veliko vsega doživimo. Ko pa smo na furi in naletimo na neko pravo jebo (strmine, skale, stopničaste kamne, globoko blato ipd) mi je prou kul ker je potrebno iz sebe stisnit precej tehnike da se preguraš čimbolje čez.

In take izkušnje so kul. Na vsakem tripu mi je zakon če naletimo na ene par tehnično zahtevnih odsekov. Da bi se pa samo matrali in motorjev ven vlekli pa itak ni tko.

Je pa res da z temi našimi srednje velikimi endurami malo kdo v SLO tako vozi in nas je samo enepar ki imamo primerljiv interes z našimi endurami kar se zahtevnosti terena tiče glede na motocikle ki jih vozimo.

Vreme ta vikend bo pa res mal prehudo in vprašanje če je to to.

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam res, diskow, kje je ta proga?

Sam jest tud še nism šou v ornk naliv off-road. Kaj pa če je to izziv? trance_25_naughty.gif

Morm rečt, da je blo zadnjič na barju, ko me je skor živo blato pojedlo prav zabavno! (kdo bi si mislu, da je na barju po dežju tok vode whistle.gif)

Ni3ous, a maš kakšen zemljevidek od tiste ture čez slavnik zadnjič? Če boste vsi stisnili repe, me malo mika, da bi usekal en azimut do Istre ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej diskow! Kje pa je ta proga????

Jst nevem... al neznam dobit al nimam sreče... zmeri dobim sam kratke makadame...

Zraven našega glavnega letališča. Če greš po AC iz LJ proti KR zaviješ dol na izvoz Brnik in se pelješ mimo :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zraven našega glavnega letališča. Če greš po AC iz LJ proti KR zaviješ dol na izvoz Brnik in se pelješ mimo :yes:

aaaaaaaaaaaaaa

http://goo.gl/maps/AWL5

very nice!

tole je pa treba it pogledat.

a je kej rezervirano al je treba kej plačat (buh ne dej) al kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NIč ne plačaš.

Naša pot do dlavnika je pa v podobni smeri kot si dal link.

Js sem v navigaciji nastavil izogibanja na vse ceste. In nastavil na peš ali kolo. Ter izbral najkrajšo pot.

Tako te vodi dol iz asfalta in po gozdnih poteh ipd. Ravn zato težko rečem kje smo se peljal ker je blo precej hoste in neznanih stez.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobri ste dečki z veseljem pogledam slike-posnetke.

Diskow tebi se pa pozna da je od afrike samo še okvir in pa mašina ;) vsekakor :worship:

Zadnji čas da se montirajo karuji na moj moped, mogoče se vam spret kaj pridružim, seveda odvisno kje bo potekala trasa in od vremena.

Do takrat pa uživajte :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni3ous, a maš kakšen zemljevidek od tiste ture čez slavnik zadnjič? Če boste vsi stisnili repe, me malo mika, da bi usekal en azimut do Istre ...

Jaz imam "posnetek" moje poti (izpuščenih par ekstremov), ki bi bila za tvoj motor verjetno bolj ustrezna, moram pa še ugotoviti kako jo spravim iz garmina na računalnik, tako da bo na razpolago (verjetno) v ponedeljek, jo lahko uporabiš drug teden, ker bo očitno podobno vreme. Na tvojem mestu se solo ne bi podajal v kakšne ekstreme, ker na določenih terenih ni niti gsm signala, tvoj motor pa tudi ni ravno peresne kategorije.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam "posnetek" moje poti (izpuščenih par ekstremov), ki bi bila za tvoj motor verjetno bolj ustrezna, moram pa še ugotoviti kako jo spravim iz garmina na računalnik, tako da bo na razpolago (verjetno) v ponedeljek, jo lahko uporabiš drug teden, ker bo očitno podobno vreme. Na tvojem mestu se solo ne bi podajal v kakšne ekstreme, ker na določenih terenih ni niti gsm signala, tvoj motor pa tudi ni ravno peresne kategorije.

lp

Franc

Ja, dej, PLIZ!

Se strinjam glede soliranja - rajši ne predolgo in preveč v P.M. Sem se parkrat že pošteno posral, ker sem bil ujet v puščavi in goščavi ... pa mi je vedno ratal. wallbash.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj

Ta vikend bo spet padu ven... Cela sobota bo zanič! Bo pa 2.10. in 3.10. lep vreme! Takrat gremo 100%, pa če padajo ušpičene prekle.

Se pa opravičujem za drugič prestavljen datum, ampak...

V glavnem, tudi pri nas je potok odnesu en del ceste, po kateri sem mel namen peljat :whistle: Bomo mal skopal pa bo ;)

Sem se danes mal fjakal okol pa je res vse razmočeno do fula. Me je pol fotr nadru, da tak motor pa res ni za v blato :)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POZDRAVLJENI. V KOLIKOR BI SE TA VIKEND KAJ DOGAJALO, BI PROSIL, DA POVESTE KRAJ SREČANJA

IN URO. MOGOČE KAKŠNO KONTAKNO MOBI ŠTEVILKO. RAD BI SE VAM PRIDRUŽIL.

VREME BO .

L.P. MARJAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo!

zanima me če se da z motorjem pridit na Vogel, je že kdo šel oziroma kje se da v okolici Bohinja kaj lepega dosežt z enduro motorjem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj

Ta vikend vreme res BO, tako da ne bo treba še tretjič prestavit... če vas bo vsaj nekaj.

Zaenkrat je izražena želja samo ena, tako da bi vas prosil da se pofočkate tisti ki boste prišli.

Vem da pišem pozno, upam da boste vseeno najdl čas.

Bi se pa dobili v soboto, 2.oktobra, v Litiji na OMV črpalki malo pred 11.00. Tam je majhen lokal, da nahitro spijemo kak kafe in natankamo, tako da ob 11.00 že štartamo.

Šibamo v Jablaniške Laze(7 km), kjer se raztovorimo in gremo čez hribe in doline proti Menini planini.

Poti je za 5-6 ur, odvisno od dinamike. Pot se lahko prilagodi glede na voznike ;)

Vmes je postanek na Trojanah na krofih, nato na Menini za čaj in sendvič, nazajgrede se nam bo pa tako že mudilo na nekaj iz žara in kaj na žlico.

Prostora za šotore je veliko, tudi v hiši se bo najdu prostor.

Drug dan bi pa po zajtrku malo zahtevnejši ogled okoliških hribov.

To je blo samo nahitro in okvirno, vse pa se še da dogovorit, traso lahko spreminjamo.

Lp

Robi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!