Skoči na vsebino

Grand enduro Slovenija


Ni3ous

Priporočene objave

živjo!

zanima me če se da z motorjem pridit na Vogel, je že kdo šel oziroma kje se da v okolici Bohinja kaj lepega dosežt z enduro motorjem?

Da se priti na Vogel po Žagarjevem grabnu, ampak je zadeva v TNP, tako da odsvetujem rinit tja. Stvar je bila sicer včasih precej zahtevna, ker je bilo vmes nekaj melišč, tako da s kakšno težko enduro tam čez ne bi šlo. Možno, da se vmes pot kaj porihtali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do zdaj se za jutrišnjo vožnjo ni javil še nihče, razen Marjan(klv2004).

Kdor je zainteresiran naj objavi post, mi pošlje pm ali me pokliče na 041/564-280.

Bi pa rad do večera vedel tam nekje do 21. ure.

Če se nas nabere vsaj 5 gremo, v nasprotnem primeru zadeva odpade (doma imamo trgatev).

Lp

Robi

Popravljeno . Popravil Robster
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimanja razen enega ni bilo, najbrž je bilo vse skupaj prehitro splanirano. Tako da jutri vožnje ne bo.

Traso imam narejeno, če se bo nabralo nekaj endurašev, lahko to enkrat speljemo.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimanja razen enega ni bilo, najbrž je bilo vse skupaj prehitro splanirano. Tako da jutri vožnje ne bo.

Traso imam narejeno, če se bo nabralo nekaj endurašev, lahko to enkrat speljemo.

Lp

Ravno včeraj je bila enduro dirka v Pahi, tako da sem bil tam, sicer sem še vedno interesent...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sm bil na jadranju ta vikend. blink.gif

takrat ko hočeš dobro vreme ga ni,

takrat ko rabiš veter ga ni.

drek!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ne morem, gremo na en interni hardcore rajd.

Če bo kaj zanimivga, prpopam kako fotko.

Vreme bo, izkorisite ta vikend, ker se kmal ura prestavi in bo konc pravga celodnevnga veselja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo imel kak zanimiv trip ta vikend, vreme je blo naklonjeno edino megla zjutraj mal nagaja.

Kake fotke?

Js bom kako prlimal ko bo čas.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj sem skočil do Obale na sladoled po stranskih (makedamskih in predvsem gozdnih) poteh. Nekako takole:

Ljubljana-Rakitna-čez Pokojišče do Laz-Rakov škocjan-mimo Postojne-Poček:OK: -Prestranek-pa naprej nekam proti Krasu-Štanjel-mimo Sežane- do Kozine-Prešnica-Podgorje-Bezovica-dolina Rižane-zaledje Istre-Sv. Anton- Koper...

Precej na momente blatnih in hladnih km. (parkrat vročih, zaradi originalnih gum:slap: )

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj sem skočil do Obale na sladoled po stranskih (makedamskih in predvsem gozdnih) poteh. Nekako takole:

Ljubljana-Rakitna-čez Pokojišče do Laz-Rakov škocjan-mimo Postojne-Poček:OK: -Prestranek-pa naprej nekam proti Krasu-Štanjel-mimo Sežane- do Kozine-Prešnica-Podgorje-Bezovica-dolina Rižane-zaledje Istre-Sv. Anton- Koper...

Precej na momente blatnih in hladnih km. (parkrat vročih, zaradi originalnih gum:slap: )

Zakon ej. Dobro traso si naredu, zanimivo, dej kako fotko gor če maš.

Enkrat se mormo dobit, pa skupaj kej odpelat, pa da si ogledam še kako Tenerejko...mal nas je.

Sej bi šli lahk tut skup. Ker nismo pretiraval ta vikend. Hja če hočeš kam daleč pridet v enem dnevu, potem je po "zračni liniji" precej neprehodno in gre prepočas.

Je blo zato včer mal več utrjenih poti. Se pa pozna - jesen je tu, zjutraj mrzlo, megla dopoldne zelo gosta, popoldne pa kmal zahladi. Sredi dneva po soncu je blo pa par ur lepo toplo, pa jesensko barvit gozd tut poplača mal megle in mraza.

Smo jo pa mahnili skor v isti konc Slovenije. Bom popoldne kaj dodal, zdele škljocam iz pisarne.

Vse prilimaj!!!

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj evo nekaj info od včeraj...

Trip planning:

Na geopedia.si so detajlne karte slovenije, z večino stezic... js si tkole začrtam, najdem in sprintam željeno pot in je v oporo po brezpotjih, ima le eno napako, da ne ponuja zemljepisne širine in dolžine, ker bi lahko na navigaciji vtipkal da ti pokaže koordinate kje se nahajaš in se potem na karti točno najdeš in orientiraš detajlno. (če kdo ve kje se da dobit specialke za slo, naj javi)

post-9811-001427400 1286806675_thumb.jpg

Prevožena pot: iz Lj preko Toškega Čela in do Topola čisti gozdni offroad, super stezice, par trikov vmes...

map Šebrelje.bmp

Megla se je dvigala in midva z njo v hribe, prehitela sva jo šele med Vrhom Sv. Treh Kraljev in Žirem. Vmes je bla ponekje megla tko gosta da sem vidu le 3-5 metrov, tko da ni blo pametno nekaj brezpotja iskat po gozdu, ker se lahk hitro zakomplicira...Šele tule naju je sonce začelo gret, pred 11to in v megli je blo pa kar fajn hladno.

post-9811-046894300 1286806744_thumb.jpg

Cilj za ta dan je bila Šebreljska planota, ki slovi po super razgledu in lepi neokrnjeni naravi. Da bi blo bolj zanimivo sva se na planoto vzpela od zadaj po strmem pobočju skozi gozd, in ne po cesti. PAr odsekov je blo kr kritičnih, eden naju je še posebej namatral in nama vzel precej časa, ker nisva preplezala v tako hudo strmino. Takole se že nen petič vračam navzdol, ker sem se zakopal v bregu in je blo treba nazaj. Ozka steza ni dopuščala obračanja, tko da je blo treba rikvercat itd...

post-9811-046102200 1286807278_thumb.jpg

Nekak sva se le prebila čez strmo pobočje in preko nekega pašnika bikov, ki jim ni blo nč jasn prišla na tale odsek, ki sva ga tud potem prevozla po potki, ki pelje prav čez sredino "klifa" ki je na sliki in privede na vrh planote.

post-9811-013129900 1286807401_thumb.jpg

Spotoma sva nabrala še nekaj dračja in praproti :)

post-9811-079328300 1286807446_thumb.jpg

Pa sva pršla na planoto...

post-9811-046568600 1286807485_thumb.jpg

post-9811-046914200 1286807520_thumb.jpg

Jesen že lepo kaže svoje barve, marsikje je listje lepo frfotalo za nama...

post-9811-053650500 1286807593_thumb.jpg

post-9811-043274600 1286807608_thumb.jpg

post-9811-024666500 1286807620_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Občutek imaš, da si res v zelo odročnih krajih, malo zaradi visoke nadmorske višine (najvišji vrh cca 1100 m nmv, malo zaradi toliko dolin in hribov, ki jih ločujejo in tudi slabe cestne povezave, pa vendar še vedno velike kmetije in razvoj, narava pa obdelana, čeprav je vsepovsod hud breg.

Lepo je.

post-9811-091626500 1286807867_thumb.jpg

post-9811-017666400 1286807875_thumb.jpg

post-9811-000025600 1286807924_thumb.jpg

Okoli 2h popoldne sva prispela na cilj. Najvišji vrh na planoti. In kot naročeno, se je tam zbralo nekaj pohodnikov, ki so nama ponudili brezplačen golaž z polento in čaj. Njamiii je teknilo nekaj konkretnega.

Razgled je fenomenalen vidi se pol Slovenije od tu.

post-9811-080468800 1286808072_thumb.jpg

post-9811-024421000 1286808089_thumb.jpg

post-9811-080020600 1286808188_thumb.jpg

post-9811-039174400 1286808207_thumb.jpg

post-9811-076793900 1286808232_thumb.jpg

post-9811-074378600 1286808257_thumb.jpg

Iz te točke lepo štrlita in vabita Porezen in Blegoš, za katere sva se odločila, da jih kmalu napademo. Segata pa cca 1600 m nmv. Zna bit zanimivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po prijetni opkrepčitvi in martinčkanju na soncu se je blo treba počasi odpravit proti domu. Tako sva jo po serpentinasti makadamski poti mahnila proti Otaležu, Jazne, Sovodenja prti Poljanski dolini in po stranpoteh nazaj v LJ.

Jesen nam je "uorabni del dneva kar fajn skrajšala, zjutraj je mrzlo in megla, popoldne zahladi, tko da vedno zmanjkuje časa za več brezpotij.

Pri spustu iz planote sva ujela še tale pogled... presenetljivo kake strmine so obdelane, pokošene itd... pa najbrž ni treba povdarjat da je tole precej strmejši breg kot je videt.

post-9811-053067300 1286809129_thumb.jpg

Massio v akciji

post-9811-076922300 1286809155_thumb.jpg

post-9811-052229500 1286809168_thumb.jpg

post-9811-097534400 1286809208_thumb.jpg

post-9811-077376700 1286809224_thumb.jpg

Takole je minil še en zanimiv trip, verjetno zadnji pravi celodnevni v tem letu, sledili bodo najbrž le še krajši nekaj urni preko zime.

Tko da bo čas kovat nove podvige za naslednjo sezono.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en muvi, posnet nekje med Kanomljo in Šebreljsko planoto pri gozdnem vzponu.

Js sem se spet zakopal, ker je prestrmo, Massio pa je šel po drugi poti in mu je uspelo po boljši podlagi med drevesi in skoz grmičevje prit višje na ravnino.

http://www.youtube.com/watch?v=eTuO6iHgmRs

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, dobri ste!:notworthy:

Moja tenerejka se takega terena boji, oziroma njen lastnik nima dovolj velikih jajc/prašnikov. Ma rajši DeSUS verzijo Mc"Adama...

Ni3ous, a GPS-ja na mopedu ne uporabljaš ?

LP andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ouuuuuu to pa je blo fajn! Jst bi tudi kam šou pa kak vikend izkoristu za se malo lovit po makadamčkih... sam kej k je zmeri neki za delat in časa pride po 2 do 3 urce na dan...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni3ous in Massio!!! Lepo sta se pelala :)! Ko bi mel višji pa lažji motocikl... pa kramparce... :) no spet sanjam

A je mogoče kdo za furo do Menine za ta vikend? Je pa zadna šansa za letos, ker kot pravi Ni3ous, dan je že zdej kratek in hladen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni3ous, a GPS-ja na mopedu ne uporabljaš ?

LP andrej

Uporabljam ja, imam topo karto naloženo, vendar ročna karta še zmer prav pride, da si vnaprej iščem točke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!