Skoči na vsebino

KTM 690 Enduro in Supermoto


nikslo
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

277765550_508343790689033_6598623628567562206_n.thumb.jpg.c4cbf11cd75df2b6b9bf654e4b5c4717.jpg

Priporočene objave

Hvala za izkušnje...morem premisliti oz. bi se lažje odločil če vidim pri komu v živo.

140 se niti približno ne vozim, ker se mi zdi nad 5k rpm preveč za dolgotrajno turiranje. Nekje 100 do 120km/h je ravno prava, imam pa letno vinjeto, ker me včasih dohiti mrak in se mi utrujen res ne ljubi zafrkavati po stranskih (sploh če sem v MB ali na obali recimo)

Tresoča ogledala so tudi meni velik minus - ima kdo kak DIY fix, razen montaže dragih po sigurno 100€+

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Jernej23 pravi:

Hvala za izkušnje...morem premisliti oz. bi se lažje odločil če vidim pri komu v živo.

140 se niti približno ne vozim, ker se mi zdi nad 5k rpm preveč za dolgotrajno turiranje. Nekje 100 do 120km/h je ravno prava, imam pa letno vinjeto, ker me včasih dohiti mrak in se mi utrujen res ne ljubi zafrkavati po stranskih (sploh če sem v MB ali na obali recimo)

Tresoča ogledala so tudi meni velik minus - ima kdo kak DIY fix, razen montaže dragih po sigurno 100€+

Samo tresenje je še vedno prisotno ampak vseeno. Men so se zapirala ogledala pri pospeševanju. Rešitev je bila da sem razdrl ogledalo (odstranil dol iz palice) in podložil z tanko gumo (cca 2mm).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 8. 2017 ob 21:27, Jernej23 pravi:

Tresoča ogledala so tudi meni velik minus - ima kdo kak DIY fix, razen montaže dragih po sigurno 100€+

Pomaga, če jih obtežiš (s tem ublažiš tresljaje) ni pa kaj dosti bolje. Jaz imam TT-ova preklopna ogledala in je celo za odtenek boljše kot originalna (ampak še vedno neuporabno na AC) . Dvomim, da obstajajo ogledala, ki se na 690 ne bi tresla.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tresejo se vsaka. Ker sem originalne hitro polomil sem investiral v Doubletake Adventure ogledala, ki občutno manj tresejo in so uporabna tudi na AC. Drago, ampak so praktično za vedno in jih lahko tudi na drug motor daš če ga menjaš. Enkrat sem zletel s privat MX proge in je ogledalo snelo z RAM držala. Polomilo se je steklo, ki mi ga je lokalni steklar menjal za nekaj €. Če ti pa vseeno uspe polomit samo ogledalo (del kjer je steklo) mislim da ti ga baje celo zamenjajo. Če bi dal krajše RAM roke bi pa tudi sigurno manj treslo. Na prejšnjem sem imel TT preklopna pa mi je med vožnjo steklo ven odletelo, tako da če res voziš offroad in si že uspel polomit kakšno ogledalo (ali jih polomiš nekaj na leto) je Doubletake investicija.

Popravljeno . Popravil imaging
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je tudi poču desno ogledalo, sem si naredil novega. Med vožnjo mi je odletel ven ampak sem ga nekako ujel :panic:. Če plastike ne pogreješ in ga pritisneš do konca se zna zgoditi da ti bo odletelo.

Je pa original ogledalo 2mm, aftermarket ogledalo 2mm ne obstaja, oziroma ga v Sloveniji ne dobiš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kam bi lahko dal obnoviti vilice in zadnji amortizer? Kakšen strokovnjak za WP? 

Samse nočem lotit, ker vedno ostane kakšen del viška :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

V petek je padla nora ideja. V soboto je bila ta ideja uresničena :smoke: Prvič v življenju na kros progi (motor najbrš tut). Blata je blo ravno prav. Kombi je biu pa tut lepo blatn

 

Je pa tko, če nisi navdušen nad čiščenjem in temeljitim pranjem je tole lahko or muka :grupni:

20171111_154957.jpg

20171111_162724.jpg

20171111_155020.jpg

20171111_164423.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
pred 10 urami, Žan96 pravi:

Več gasa :D brez heca, v takih pogojih je hitreje bolje, lepše se čisti profil gume in s tem ohranja kokr tok oprijema :D

Heh. Včasih gre... včasih se pa prvo zvrneš z mopedom, pol pa še kr sam na nos ko preveč drsi za MX škornje. Če maš res srečo, vajo ponoviš čez par metrov:panic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rockrider ni najboljša izbira, mam pripravljeno boljše orožje za naslednjič...se je pa tudi EXC matral (to je en vojaški teren in res lepljiv po odjugi ali deževju)

jskrablin je čisto zadel kako to zgleda :D

22449117_10155043015103946_439130159_o.jpg

17141574_10208628114846309_1467308760_n.jpg

DSCN3348.JPG

22449292_10155043015318946_1471273133_o.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Manjša nevšečnost... začelo je kapljati iz hladilnika. Kakšen poseben nasvet glede popravila oz. lotanja? :)

Ali ste ostali lastniki kaj predelovali okrog ventilatorja (ohišje preriba kiler in bi ga malo odmaknil stran po poravilu)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 hours ago, Jernej23 said:

Manjša nevšečnost... začelo je kapljati iz hladilnika. Kakšen poseben nasvet glede popravila oz. lotanja? :)

Ali ste ostali lastniki kaj predelovali okrog ventilatorja (ohišje preriba kiler in bi ga malo odmaknil stran po poravilu)

Ja, jaz sem z vezicami "odmaknil" ventilator tako da se ne dotika hladilnika. Nekateri tudi z gumo podložijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor vem na popravilo (da bi res držalo) lahko pozabiš. Lahko ga sicer zaliješ z epoksijem (tekoča kovina) , ampak to bo držalo dokler bo. Tudi jaz sem ga "odmaknil" z vezico (osnovni problem je da ima spodnje ležišče luft in omogoči "vibriranje" ohišja, ki v končni fazi naredi luknjo) . Na desni strani imaš konektor, če je kdo kaj "prestavljal" kable, se lahko drgne ob hladilnik in ravno tako naredi luknjo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se tepem po glavi da nisem to prej naredil....no ja 61k km je šlo. Nov je 500€, kar mi je res preveč pa si lahko mislite kar hočete :)

Popravil (zavaril) mi ga bo en moto mehanik, bom pa verjetno pobral nekaj mm od ohišja in zgoraj dal podložko pri vijaku,  za spodnji ležišči pa še študiram.

btw. ima kdo namen prodajati svojega? enega kolega mi je uspelo navdušiti za nakup :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Jernej23 pravi:

btw. ima kdo namen prodajati svojega? enega kolega mi je uspelo navdušiti za nakup :)

Jaz resno razmišljam da zaenkrat opustim grand enduro. Ob družini, službi in hard enduro treningih mi je čisto zmanjkalo časa še 690 naokoli furat. Če je človek resen me lahko kontaktiraš na zs, motor je 2014 letnik z znano zgodovino, jaz sem pa drugi lastnik. Gor je tudi kar nekaj extra opreme (alu šus plata s predalčkom za orodje, RR nosilci za prtljago, Perun moto prtljažnik, Bark Busters zaščita za roke/ročke, USB vtičnica za navigacijo/telefon). Morem pa dat pregledat ABS enoto, ker javlja napako. Ostale podrobnosti pa na privat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Jernej23 pravi:

Se tepem po glavi da nisem to prej naredil....no ja 61k km je šlo. Nov je 500€, kar mi je res preveč pa si lahko mislite kar hočete :)

Če se ti da, malo poglej kakšen e-bay, se jih je dalo dobiti za nekih 200€.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem pregledal vse meni znane oglasnike in so za tak denar samo rabljeni z že vidnimi sledmi krogca, tako da ne bi nevem kaj profitiral :) Javim čez en čas kako bo držalo ko naredim malo testnih km.

@jskrablin mu omenim in bo že sam kontaktiral če ni samo glumil :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Angliji jih delajo "po meri" (to sem ekrat zasledil) , pa je cena še vedno nižja kot original (samo sem pozabil ime firme) .

Odvisno kje je luknja, kakor sem sledil po forumih popravilo enim drži (tudi več let) drugim spet "spusti" .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ker smo trenutno pri temi hladilnikov je hladilnik na naših motorjih precej izpostavljen, saj spodnji del kar štrli ven in hitro kaj zadane, predvsem pri offroad premetavanju motorja.

Zato sem jaz lani namestil KTM zaščito hladilnika (alu) 76535940000 nanjo pa pritrdil zaščitno mrežo (inox) od KTM 690 Rally Factory Replica 76235034044. Mreža je enake velikosti in enako ukrivljena kot hladilnik, vendar ni "bolt on", kar pa reši nekaj dodatnih lukenj in navojev v prej omenjeno zaščito hladilnika.

WP_20170330_23_50_48_Pro.thumb.jpg.917d5af1385268c857efe9be23069e7c.jpg

Tako izgleda ko je bilo provizorično nameščeno.

WP_20170331_15_23_27_Pro.thumb.jpg.409a55c563829dee109fad1fa084c0b1.jpg

Ker mi je bil izgled preveč bling-bling sem mrežo dal prašno pobarvat na črno.

To je pa po enem letu matratiranja in dokaz, da je zaščita bila investicija. Spodnji del je namreč bil kar upognjen, kar bi drugače verjetno prebilo hladilnik, mreža pa oluščena od kamenja.

5a83520a280ba_Photo09-12-2017120813.thumb.jpg.2bf24fc503609ae3a488df1ca28da4ca.jpg

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popravilo uspešno: strošek 30eur mojstru za varjenje in predelavo plastičnega okvirja ter dobro uro lastnega dela za demontažo in montažo nazaj :)

Par testnih voženj iz mrzlega do vklopa ventilatorja uspelo, nivo hladilne stalen... skratka vse OK!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!