Skoči na vsebino

KTM 690 Enduro in Supermoto


nikslo
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

277765550_508343790689033_6598623628567562206_n.thumb.jpg.c4cbf11cd75df2b6b9bf654e4b5c4717.jpg

Priporočene objave

Če boš našel kakšno "ugodno" (spodobno) bencinsko pumpo, bi se "pridružil" (predvidevam da kakšen internetni nakup, pa mi to ne gre najbolje) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CA bi naj bila dobra alternativa za pol cene originala. @jskrablin Na otoku je tukaj dobavljiva http://www.rally-raidproducts.co.uk/KTM-690-Enduro-R-SMC/performance-upgrades/ktm-690-enduro-fuel-pump

Kot pa pravi @hajoktejn hitro iskanje po ibeju marsikaj vrže ven:

cenejši primer

drugi primer

Pri original kitu so zraven pač še vse cevi in filter.

Ko sem jaz vgrajeval adapter za dodatni Rally Raid tank sem hotel preventivno menjati filter za gorivo, vendar nisem mogel vzeti komplet črpalke ven. Nekako se je nekje zataknilo potem pa nisem upal na vso silo ven povlečt, da nebi strgal kako cev ali kabel. Je že kdo delal to?

Filter za gorivo, ki je v tanku pa je kompatibilen od Mahle KL 15 za katerega sem v GMT dal manj kot 5€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@imaging - shipping iz UK zna biti kr drag. Sem malo pobrskal pa tole zgleda relativno poceni pa ok - http://www.ebay.com/itm/Kraftstoffpumpe-KTM-690-DUKE-SMC-Enduro-07-16-fuel-pump-Benzinpumpe-75007088111-/142452446690?hash=item212ad3d5e2:g:jUQAAOSwuVdZcd1S&vxp=mtr

Verjetno je neka generična pumpa, ki ustreza po merah in parametrih delovanja. Dodana sta kesl filtra (en je verjetno za enduro, drug za SMC) pa ona rebrasta cevka in objemke. Št. KTM dela ki ga nadomešča štima - v katalogu delov za 2014 Enduro R je to črpalka za gorivo. Pa pri tej ceni jih more crknit ene 5 da prideš ~ do cene originala :D 

Popravljeno . Popravil jskrablin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To na sliki je filter goriva v enduro/smc verziji? Duke ima filter namontiran v hitri spojki pri rezervoarju kateri se utakne v samo cev in ni dosti debelejši od kartuše kemičnega svinčnika.

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Nightmare zgleda kot da je to predfilter - tale mrežica.  Nisem se še kaj veliko poglabljal, samo pri večini pump za enduro/smc so poleg take oz podobne mrežice. Je pa not pol še en klasičen filter, kot je omenil @imaging

Popravljeno . Popravil jskrablin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To na sliki je predfilter, ki spada pač k tej črpalki. "Original" filter je tašen kot sem jaz napisal in se nahaja pri smc in enduro v tanku in je nameščen na cevki za črpalko. Na sami črpalki je torej še en predfilter na katerega moraš pazit ko razstavljaš da ga ne preluknjaš. In to kar vidiš na sliki je pač namesto tistega originalnega, ki je vdelan v ohišje črpalke. Tu sta pa pač črpalka in (pred)filter ločena.

Tisti filter v cevki, ki je pri enduro blizu air boxa pa je še dodatni. Verjetno so to dodali kasneje ko so bili problemi z zamašenimi injektorji. Sam filter je na začetku bil namreč enak kot pri LC4 640, torej ne tako fin. Tam pa še ni bilo vbrizga in uplinjač je pač nesnago "požrl", injektor pa je bolj občutljiv na umazanijo. Nekateri dodajo še en filter pred samim injektorjem za vsak slučaj, sploh če imaš več tankov, tako da je sigurno filtrirano in še pregledno če je filter prozoren... mogoče namontiram ob priliki.

@jskrablin točno 10,01€ za konkreten primer ;)

59959188ceda2_ScreenShot2017-08-17at14_46_30.thumb.png.771f1c67716ac91e6b576ab9ad802273.pngIzgleda pa ta "tvoja" črpalka solidna alternativa... res raje eno črpalko za rezervo na dolg trip zraven kot pa se zanašati na to da original ali dražji ne bo crknil :) Na koncu so itak vsi motorčki še kje iz iste tovarne.

Enkrat sem na advrider bral, da ima RFR to s pumpo nekak drugače rešeno...samo tam je uplinjač tak da se ne spomnim točno kako je.

Sam sem imel tudi predfilter iz avstralije, ki se namesti pod pokrov tanka, ampak ni bil preveč uporaben.

 

Popravljeno . Popravil imaging
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo zamenjal odmikače. Jodlarji so dobro navili cene (75€ za kos) da jim... Nastavitve praktično iste (take kot ob zadnjem nastavljanju) odstopanje je par stotink (v mejah) .

Kakor sem jaz sledil pumpa nima predfiltra (tisti filtri so kar tako malo zraven, verjetno pašejo na kakšen drug motor) . Pumpa naj bi šla ven brez sile (samo prav jo je potrebno obrniti) je pa pomembno kako gre potem nazaj, ker jih je kar nekaj ob montaži "zacvikalo" cevi ( tega še nisem počel tako da svojih izkušenj nimam) . Po forumih je najti, da "paše" tudi saabova (volvo, subaru... ) črpalka, vendar pa nisem nikoli sledil kako se je to obneslo na dolgi rok.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi, če sedaj naročim po kataloški št. katero najdem za svoj motor bom dobil že novo verzijo odmikačev?

 

Hvala

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Nightmare pravi:

Se pravi, če sedaj naročim po kataloški št. katero najdem za svoj motor bom dobil že novo verzijo odmikačev?

Naj bi bilo tako ja.

 

@franc - če se ti da bi te prosil da poslikaš pa objaviš fotko menjanih odmikačev. Da se vidi na kaj je treba biti pozoren pri kontroli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni kaj videti. Letnik so 2007, ni vidnih (bolj kot normalno) sledi uporabe. Že ko sem hotel pomeriti razmak je bilo očitno, da je nekaj narobe (že sam pritisk na zanič odmikač je dal od sebe klikajoč zvok, prevelik razmik in luft v ležaju) . Ležaj sem opral z bencinom na papirnato brisačo in dobil svetleče luske. Ležaj ima konkreten luft v vse smeri in žvenketa, ko ga zavrtiš.

Torej, po mojih izkušnjah, je potrebno biti pozoren na nenadno spremembo zračnosti, še posebno če se odprejo (poveča razmik) ,ker je to običajno znak, da je izdahnil ležaj (normalno se mora razmik manjšati) .

Starih odmikačev ni več (spremenjena ser.št.) edino, če jih kupuješ iz kakšnega čudnega vira.

So pa navili cene (kakor se spomnim si par let nazaj dobil par (oba) za ceno (sedaj) enega) .

Če hočeš lahko prideš pogledat ( "potipat" ) odmikač, ker videti res ni nič (za primerjavo imam drugega BP) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem menjal zračni filter in pokrov filtra. Vzel sem penasti filter (naoljen) in evo 1 lid. 

Na sami moči se nisem opazu razlike, jutri nardim 15 minutni reset in potem test

 

IMG_20170823_175028.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem naročil in čakam TwinAir konverzijo na penasti filter. Karkoli ostalega sem našel mi deluje preveč odprto in glasno... aftermarket map pa mi zaenkrat ni za nalagati. Poslikam pa javim ko bo zmontirano, gre v original airbox namesto papirnega filtra.

Pa še ena o gumah. Medtem kot sem 'perfektno' (vsaj za trenutno rabo) zadnjo gumo našel (Mitas E-09), mi sprednja C-21 (takisto Mitas) ne ustreza najbolj za dualsport rabo. Je malo preveč agresivna za po asfaltu pa motor z njo prev nemarno trese balanco pri 100+ km/h. Danes sem gor dal Michelin T-63 (80/90-21) pa da vidim kako se obnese. Naslednja za stestirat bo pa Metzeler Unicross. Če ima kdo še kak predlog ali izkušnjo za delit pa kr. Iščem 80/20 (off/on) gumo za vsakdanjo rabo. Ko se bo šlo v kake bolj resne jebe (ala Balkan TET) pa bom skombiniral kaj bolj agresivnega gor.

IMG_20170825_161056.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo montiran "tempomat" ?

Po oglasih sem že videl ene vrste utež (večinoma za BMWje?)...kako se obnese ali obstaja kak DIY itd.

Pomoje zna priti prav na avtocesti za spočit zapestje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Jernej23 pravi:

Pomoje zna priti prav na avtocesti za spočit zapestje :)

Zakaj pa bi se po AC s 690 vozil :huh:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem gor butnil metzeler mc360 80/100 spredaj in zadaj mce 6days extreme 140/80. Prvi vtis :panic:. So pa to moje prve proper offroad gume, če bi ocenjevau po prejšnjih metzeler enduro Sahara 3, bi reku da je 6days goljufanje :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, jskrablin said:

Zakaj pa bi se po AC s 690 vozil :huh:

Zakaj bi na 690 dajal dual sport gume in ne proper offroad? Ker sem žal oddaljen od vas "notranjcev" se za skupno vožnjo moram peljati 200km preden se skupaj peljemo do offroada in šele nato se zabava prične. Tako mi AC predvsem ob časovni stiski ali slabemu vremenu pride še kako prav. Ni užitek, ampak endure itak ne kupiš zaradi tega da bi sedel kot na kavču :P No, je pa razlika očitna sedaj z masko spredaj, ker marca mi ni bilo tak fajn od Postojne do MS po AC pri 140kmh.

Predlagam da debato o gumah prestavimo v drugo temo, ker ne bomo prišli do konca, saj gume niso točno specifične za en motor ampak bolj na stil vožnje in teren po katerem se voziš.

Meni za splošno preganjanje v okolici (80 off / 20 on) ustreza poceni set Mitas C-17 Dakar in C-02, pri čemer z C-02 nisem zadovoljen kar se gripa tiče pri offroad vožnji v ovinke in veliki hitrosti, ampak drži pa kar dolgo. Za bolj blatno sem probal Mitas C-19 in EF-07 Super kombinacijo, ki ima res super grip offroad, ampak po cesti moraš pazit in hitro jo pobere ob zabavi. Vse je v kompromisu...treba pač sprobat in najt svojo kombinacijo. Z debato glede izkušenj bi raje res v drugi temi debatiral in se tukaj posvetimo samemu LC4 690 motorju in našim predelavam in popravilom. Da ne zaidemo do tega kateri zokni, rokavice, šotor so najbolj primerni za ta motor :P

Za Balkan TET trip sem letos nataknil Michelin Desert Race in je sprednja super, zadnje sem se pa moral navadit. Izgleda da je res narejena prav za dirke in velike hitrosti, saj grabi ob polnem gasu pri čemer npr. C-02 samo v prazno vrti. Sedaj sem sprednjo vzel dol da jo še za offroad šparam, zadnja pa je po 3000km offroada in 2000km asvalta skoraj na indikatorju, vozna pa itak samo po asvaltu.

Spredaj sem sedaj dal TCK-80, ki je bila na motorju ko sem ga kupil ampak takrat hitro dol pobral, ker to ni za offroad in mojo vožnjo. Je pa sprednja dobra kombinacija z desert race za na cesti pogulit :) ... ampak chicken strip se pozna na čist zunanjih štoplih  :blush: Evo zaj pa zadosti o gumah v tej temi z moje strani. Le še to, da je offroad vožnjo lažja in bolj varna s pravimi offroad gumami... ko sem to prvič sprobal sem dojel zakaj sem pred tem toliko polagal motor in sebe na tla. Tako da sedaj raje na cesti koliko se pač moram voziti po njej malo bolj potrpim in na offroadu uživam.

WP_20170825_19_07_26_Pro.thumb.jpg.52fdefb1db4c0e44fbbe4956ebee7e18.jpg

"Tempomat" pride zelo prav na avtocesti. Sam uporabljam enostaven Crampbuster, ki že zelo pomaga, za offroad pa ga enostavno odstranim in obesim na balanco. Na začetku sem gledal Kaoko, vendar ker imam Barkbusterje bi moral naročit ekstra verzijo za to. Sedaj pa tega niti nebi več gor dajal ker nočem da mi pri offroad vožnji ročka zašteka :panic:

Sem pa zamenjal gripe na ročkah za Progrip 786 Foam Rally Grips in po 5ih dneh offroad vožnje nisem imel žuljev, ampak sem pred tem zamenjal tudi rokavice.

Popravljeno . Popravil imaging
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, imaging pravi:

Zakaj bi na 690 dajal dual sport gume in ne proper offroad? Ker sem žal oddaljen od vas "notranjcev" se za skupno vožnjo moram peljati 200km preden se skupaj peljemo do offroada in šele nato se zabava prične. Tako mi AC predvsem ob časovni stiski ali slabemu vremenu pride še kako prav. Ni užitek, ampak endure itak ne kupiš zaradi tega da bi sedel kot na kavču :P No, je pa razlika očitna sedaj z masko spredaj, ker marca mi ni bilo tak fajn od Postojne do MS po AC pri 140kmh.

Jaz imam za daljše asfaltne transferje prikolco. Je pa res da ni to za vse praktična rešitev. Ko se kdaj oglasim na tvoj konec, bo 690 lenaril do tja. Pol pa malo manj :D 

 

pred 2 urami, imaging pravi:

Predlagam da debato o gumah prestavimo v drugo temo, ker ne bomo prišli do konca, saj gume niso točno specifične za en motor ampak bolj na stil vožnje in teren po katerem se voziš.

Očitno ni teme, specializirane za offroad pnevmatike. V obstoječo temo o gumah pa ne bi offroad izbire tlačil - je že itak dosti solate not. Sicer sem mnenja da dokler ostane debata o gumah v mejah normale in zgolj o mopedih, ki jih tema pokriva ne bi smelo biti panike.

Da tule zaključim mnenje o T-63 (ko sem lih že začel s tem) - za mojo običajno off/on rabo bo zgleda kr ustrezna (sprednja). Sicer je zaenkrat nisem kaj hudo tiščal po makedamu in parih bolj zanimivih terenih, prvi občutki pa so dobri. Globina profila je malo švoh (~ 7 - 8 mm na sredini), se pa overall obnaša boljš ko C-21, ki ji je asfalt + višja hitrost res slaba točka.

Se je pa vmes zgodil božič avgusta pa je tole prispelo domov... kaj več pa po montaži :) 

IMG_20170829_105000.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@imaging - http://www.radegarage.com/parts/ktm-690-skidplate-2/

Prej so imeli bolj preprosto (in cenejšo) varianto na voljo. Pa jim je sfalilo zaloge... in sem dal preorder za tole. Prostora not je kar nekaj, bom malo poslikal kako zgleda na motorju in kaj vse se da stlačit v toolbox. V kompletu je še zaščita zadnjega master bremz cilindra, tako da se s tem reši par 'problemčkov'.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, jskrablin pravi:

@imaging - http://www.radegarage.com/parts/ktm-690-skidplate-2/

Prej so imeli bolj preprosto (in cenejšo) varianto na voljo. Pa jim je sfalilo zaloge... in sem dal preorder za tole. Prostora not je kar nekaj, bom malo poslikal kako zgleda na motorju in kaj vse se da stlačit v toolbox. V kompletu je še zaščita zadnjega master bremz cilindra, tako da se s tem reši par 'problemčkov'.

Neumno vprašanje, Al pa tudi ne.... A paše notr prva pomoč? Kje jo mate ostali spravljeno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, jskrablin pravi:

 

Očitno ni teme, specializirane za offroad pnevmatike. V obstoječo temo o gumah pa ne bi offroad izbire tlačil - je že itak dosti solate not. Sicer sem mnenja da dokler ostane debata o gumah v mejah normale in zgolj o mopedih, ki jih tema pokriva ne bi smelo biti panike.

Da tule zaključim mnenje o T-63 (ko sem lih že začel s tem) - za mojo običajno off/on rabo bo zgleda kr ustrezna (sprednja). Sicer je zaenkrat nisem kaj hudo tiščal po makedamu in parih bolj zanimivih terenih, prvi občutki pa so dobri. Globina profila je malo švoh (~ 7 - 8 mm na sredini), se pa overall obnaša boljš ko C-21, ki ji je asfalt + višja hitrost res slaba točka.

 

 

 

kole, se strinjam, manjka kot si omenil, zato sem odprl temo:

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam Scottoiler-jev "tempomat" . Je in ni uporabna zadeva (avtocesta odpade, ker ne vidim v ogledala) . Na kakšnih hitrejših cestah je dobra stvar, na "off" pa "zajebava" , ker se rad zatika v rokav in ne spusti plina,  ravno tako je neugoden pri zaviranju po klancu navzdol ker "zasede" prostor na ročki. Ravno preprost pa ni za nameščanje in snemanje (moraš odstraniti del zaščite ročk, da gre dol) . Na res dolgih vožnjah se pozna, roka (desna) je manj utrujena (ni treba stiskati prstov, ampak zadostuje da roka "leži" na ročki) . Za tisti kos plastike je divje precenjen (cca 10€) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!