Skoči na vsebino

Vtisi iz dnevnih voženj 2010


Sanda7

Priporočene objave

Ja, tudi jaz sem se pretekli vikend prvič zapeljal. V soboto je vreme bilo fantastično in sem po Istri naredil kakšnih 250 km. Tudi novo toplo spodnje perilo sem sprobal in bil zadovoljen. Komaj čakam spet. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes naredu en giro tja do Kopra.

km: cca 90

Vreme: sonce-leden dež-sneg

Občutki: neprecenljivi

Srečal 1 motorista pri Bertokih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem naredil 10km pri temperaturi 6C. Mrzlo ko hudič. Sem hitro parkiral nazaj v garažo. Srečal sem še enega na enduri KTM v MB.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dopoldan, kot sen sicer že v napačni rubriki napisal 50km

Smlednik-Zbilje-Kranj-Polica-Brdo-Šenčur-Moste-Vodice in nazaj :)

Popoldan pa čez tuhinjsko do Trojan in čez Domžale nazaj domou :) 100km

Upam da bo v tem tednu še kaj vremena :)

LP vsem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons padla lusna precej hladna turca v super druzbi JValanta, med drugim obisk kosov Laverde :trance_27_notworthy: :

Celje Domzale Sencur Menges Celje

Spet nimam pojma kolk km... Pa sej je vseen, sam da je pasalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta tema bi mogla bit "z glavo skoz zid 2010" - ne vem no fantje ampak mislm da mal pretiravate v tem mrazu...

Kawl, Kawl... kaj se delas k da me ne poznas? Sej se nismo zacel furat sele vceri. Sej ce pomislim, se se nehal nismo od lanskega leta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem popolnoma dobro.

Logično se mi zdi, da je: v prehodnem obdobju mraz ( če se ne oblečeš ustrezno), poleti pa bo v vsakem primeru vroče)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes zjutraj do Portoroža. Kolk je pasal. Še gasa ni blo treba tišat, je kr samo šlo!

Sneg? Bah. Tja do pol metra pa že zgazim, saj nism "pussy".

Zdele se je treba vozit. Poleti bom pa počival, ker sem ves denar že pozimi porabil za bencin, šnopc pa čajčke. Itak pa ne znam ovinke zalagat, tko de me pesk na cesti niti ne moti.

Konc decembra pa spt zalaufat, de bom lhk tuki nabiju de sm se peljal 43,2 km, saj če to napišem poleti ne izstopam preveč.

Seveda mi niti na kraj pameti ne pade, da bi denar ki sem ga spustil skozi tank pozimi, raje privarčeval za spomladansko turo... ne vem npr. Maroko.

post-38-126820590286_thumb.jpg

Po cca 1.000 km po snegu: v ozadju Ararat (Vzhodna Turčija), v ospredju navdušenje moje žene nad snegom in mrazom.

Če je treba tudi po snegu, da se nekam pride. Če ni treba... za koji *** že ???

Drugo je, če imaš enduro...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na "govorico" roke je res "navdušena"....ampak razgled je pa svetoven. Res lepa slika!

Popravljeno . Popravil Mouc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker sem danes dopoldan bil priden sem se nagradil s popoldansko furco :D

potekala pa je nekako takole sežana-socerb-buzet-buje-portorož-koper- divača-sežana

naredu lušnih 180 km....proti koncu je že začelo konkretno bit mraz in mi ni bilo več tako lušno...sam neki motoristov pa sm le videl :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo js sm biu tut mal uzunej že..res da en cajt nazaj pa sm naredu 57 km..tok da sm mal pretegnu svojga kawla...občutki:neprecenljivo... :trance_27_notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes zjutraj do Portoroža. Kolk je pasal. Še gasa ni blo treba tišat, je kr samo šlo!

Sneg? Bah. Tja do pol metra pa že zgazim, saj nism "pussy".

Zdele se je treba vozit. Poleti bom pa počival, ker sem ves denar že pozimi porabil za bencin, šnopc pa čajčke. Itak pa ne znam ovinke zalagat, tko de me pesk na cesti niti ne moti.

Konc decembra pa spt zalaufat, de bom lhk tuki nabiju de sm se peljal 43,2 km, saj če to napišem poleti ne izstopam preveč.

Seveda mi niti na kraj pameti ne pade, da bi denar ki sem ga spustil skozi tank pozimi, raje privarčeval za spomladansko turo... ne vem npr. Maroko.

post-38-126820590286_thumb.jpg

Po cca 1.000 km po snegu: v ozadju Ararat (Vzhodna Turčija), v ospredju navdušenje moje žene nad snegom in mrazom.

Če je treba tudi po snegu, da se nekam pride. Če ni treba... za koji *** že ???

Drugo je, če imaš enduro...

LP

Hudo, hudo, tole na sliki je mogla bit res nora pustolovščina :worship: , klobuk dol obema!

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem, po štirih mesecih brez brenčanja naokoli, naklepala lušnih 302 kmjčkov, takih, da sem kar vriskala pod čelado. Žal se pa čisto tako fajn niso začeli. Še prejšni dan sem še preverila Brumčota, če vse dela in odpeljala poskusnih nekaj metrov po dvorišču pred D dnevom, vse ok. Tudi danes zjutraj je vžal v prvo, čisto malo zauga (se fejst poznajo nastavljeni frgazerji), že preden sem se pripeljala do zobarja v Ljubljano, sem se že počutila kot riba v vodi, smejalo se mi je do ušes in še čez. Edino na nove kratke ročke sem se s premrzlimi prsti in dvojnimi zimskimi rokavicami šele privajala. Vse lepo in prav, še zobar me je nahitro odrajtal, in v mislih sem se že vozila proti morju, ko pa kar naenkat moj Brumčo ne samo da ni vžgal, še armatura je ostala prazna wallbash.gif . Ta "frišn rabljen" akumulator je odpovedal poslušnostclosedeyes.gif . Nekaj klicanja nakoli in z veliko sreče sem našla dobro dušico, ki mi je šla kupit akumulator (zgleda da se nekaterim stvarem pač ne morem izognit, ne glede na to, koliko se trudim) ga pripeljala in prinesla s seboj še orodje, tako, da je bil že eno uro kasneje Brumčo spet živ (zahvala gre Gregu) in jaz na poti proti morju. Ceste so še vedno posoljene, mokre in peskaste, ampak bliže sem prišla morju, lepše so bile. Na poti proti morju sem morala obvezno skočit še na Staro Pošto, po pričakovanju polno snega vse naokoli, amapk srček je pa še vedno hitreje bil yes.gif. V dobri stari korduri me kljub mrazu v senčki ni čisto nič zeblo, edino po sedežu sem se pa kar dričala naokoli.

Na Stari Pošti

post-20956-126877862298_thumb.jpg

Ride so bile po pričakovanjih mokre in prazne.

post-20956-126877878086_thumb.jpg

Od tu naprej pa res čista uživancija, suha cesta, prometa malo, meni se je pa smejalo po vseh ovinkih. Janez je potrdil dejt pr Cacaotu v Portorožu, tako da je bil to odličen razlog, da se podvizam na našo obalo. Z uglašenim srčkom je bilo res čutit, kot da je Brumčo dobil ekstra pospeške, pa mi duša ni dala, da mu ne bi enkrat parkrat vmes pustila, da si je dal duška in zadihal s polnimi pljuči whistle.gif .

Prvo letošnje morje od blizu-Izola

post-20956-126877936766_thumb.jpg

Po obvezni porciji sladoleda in lenuharjenju na sončku v Portorožu me je ujel Janez in kmalu sva (čeprav sva se težko ločila od sončka in kavčev) konjiča pognala nazaj proti sivi Ljubljani.

Vonj poletja...

post-20956-126877946001_thumb.jpg

Seveda mi2 ne bi bila mi2, če ne bi šla še enkrat pogledat na Staro pošto, če je že slučajno kaj drugače kot je bilo 4 ure nazaj. Nope, še vedno je bil sneg grrr.gif . In ker nama je zmanjkalo časa za skok na dolenjsko, sva se raje najavila na en čajček in čvek pri Rumenem (hvala za pogostitev happy.gif ) , potem pa odpeketala vsak na svoj konec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem super skombiniral prijetno s koristnim: pregled v bolnici, zavarovanje in registracija Futke pa se furca v super druzbi!!

Celje Golnik Domzale Celje Nova cerkev Vitanje Velenje Celje.

Trebor je super druzba!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno mi je uspelo utrgati si par dragocenih uric, zamenjati lokacijo akumulatorja iz stanovanja na mojga Dučeta :wub: in otvoriti moto sezono. Odkar vozim motor, nikoli nisem bila pri tistih najbolj zagretih. Ker se morajo ostali udeleženci v prometu spet navaditi na nas (in mi na njih), sem vedno raje počakala na april, ko je bila večina kolikor toliko aklimatizirana. A motorjev jeseni ne odjavljamo več, danes so drugi časi. In že celo zimo poslušam od tega in onega, kje je bil pa kako je bilo luštno, pod stanovanjem po glavni cesti grmijo motorji že kar nekaj tednov ....

Sončni žarki so se šopirili celo dopoldne ... pa kaj bi sploh lahko bilo lepše? Službo sem zaključila po hitrem postopku, a ura je bila že krepko sredi popoldneva, ko sva z gandijem sedela vsak v svojem sedlu. Da sonce ne greje več, sem opazila šele, ko so prsti na rokah postajali vse bolj okorni. Nos se je počasi nalezel barve motorja, nekje pri srcu pa je postajalo toplo. Jupiiiiiiiiii, končno spet na motorčku :D. Bolj, ko sva se pomikala proti Bohinju, bolj se je redčil tudi promet. Peska, ki bi posebej presenetil, ni bilo opaziti in cesta je bila več ali manj suha. Luštno. Rada imam tiste dolge ovinke iz Bleda do Bohinja, vmes pa tudi nekaj malo bolj zavitih. Presenečali so me vsi šoferji po vrsti, kar nisem mogla verjeti. Kako lepo so se umikali, res pohvalno. No, za kakšnega sem se za trenutek kar malo ustrašila, ker je hotel kar s ceste zapeljat, pa hvala bogu ni .....

Jap, kar pogrešala sem Dučeta slabih 6 mesecev, zdej šele vidim :grim ...

post-11348-126886321003_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil She
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

danes neplanirana otvoritev sezone, prvih 16 kmjčkov, od Lande do Arrazua-Ubarrundije, in to na Multistradi, od vseh motorjev - nisem rekel da ne ko je Innigo ponudil svojega novega Duceta v kratek test :P

jutri bom popravil število kmjčkov, ko bomo šli po celi baskovski obali ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem super skombiniral prijetno s koristnim: pregled v bolnici, zavarovanje in registracija Futke pa se furca v super druzbi!!

Celje Golnik Domzale Celje Nova cerkev Vitanje Velenje Celje.

Trebor je super druzba!!

Fala, fala!:worship:

Jakob, samo, da nisem združba, pa se bolje počutim :naughty: :yea1:. Je prav pasalo današnjih 224 kilometrov. Ta teden, ko sem na dopustu sem si zadal narediti vsaj 1000 km. Do danes sem naredil 494 km, kar je natančno 49,4 % zadanega kratkoročnega plana :grim :naughty:. Če danes odpade fura do Pule, bo v načrtu petkova vožnja do Sukošana in nazaj. Takrat bo pa ta kratkoročni plan presežen. To pa pomeni, da se načrti zaenkrat odvijajo tako, kot se morajo :yea2::OK:.

Jakob, tak izlet bova morala še kdaj ponoviti, s tem, da bova prišla vsaj do Maribora.

LP Robert

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar sem se vrnil z vožnje. Dopoldne sem še okleval, naj grem ali ostanem doma. Malo pred 12 je pa zmagalo sonce in me pregnalo iz bajte :trance_27_notworthy:. Odpravil sem se do Postojne, se mimogrede pofočkal na Ridah. Nadaljeval sem do razdrtega in nato po Vipavski dolini do Nove Gorice. Do tja sem se bolj kot ne cijazil, ker se mi tudi pod razno ni dalo hitro peljat. Po dolini Soče proti Kanalu in Mostu na Soči pa se mi je odprlo in tempo se je znatno povečal :whistle:. Sledilo je ovinkarjenje do Kalc in nato še dolgočasenje :yawn: do Ljubljane. Nabralo se je okoli 240 km. Dovolj za začetke resnejšega ukvarjanja z motorjem.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!