Skoči na vsebino

Skuter mi ne vžge po dolgem stanju zaradi zime!! POMAGAJTE!


penci

Priporočene objave

skuter mi noče vžgat kr je zelo dolgo stal v garaži zaradi zime in nevem kako ga naj ˝zakurblam˝ prosim pomagajte :?:cry:

Moraš malo več napisat,da bi se ti lahko pomagalo ! Npr.kaj je z baterijo,imaš kontakt,vergla in ne vžge,ali sploh nevergla,če vergla ali ima iskro,kakšna je svečka mokra ali suha itd.

Ps. potrebno bo tudi sam kaj postoriti in ne samo bit za računalnikom spraševat in čakat strokoven odgovor.:headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moraš malo več napisat,da bi se ti lahko pomagalo ! Npr.kaj je z baterijo,imaš kontakt,vergla in ne vžge,ali sploh nevergla,če vergla ali ima iskro,kakšna je svečka mokra ali suha itd.

Ps. potrebno bo tudi sam kaj postoriti in ne samo bit za računalnikom spraševat in čakat strokoven odgovor.:headbang:

Ja vergla sam noče vžgat svečka je suha ter da iskro..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vergla sam noče vžgat svečka je suha ter da iskro..

Če je svečka suha potem mašina nedobi goriva.Od tu naprej bi ti težko pomagal, ker nepoznam tega motorja.Lahko je samo prazen vplinjač in se vakum neuspostavi,da biti odprlo gorivo na pipici v tem slučaju je potrebno pri večini motorjev dat na pozicijo PRI,če pa pipice sploh nimaš je lahko zaštekal takoimenovani švimer ventil(iglica) v vplinjaču,če pa je motor že z elektronskim vbrizgom potem ti nezačne delovati benzinska črpalka,kjer pa je lahko problem v: črpalki,el. vezju,napajanju,releju itd. :hmm:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem jaz imel skuter na vplinjač pred leti in mi po dolgi zimi ni hotel vžgat, sem odvil svečko, skozi luknjo v cilinder vlil malo bencina, privil svečko nazaj in voila, ob prvem zagonu je motor vžgal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud js sem že tako vžigo motor tak, da sm odšraufo svečko in not vlil bencin. Sigurn je uspeh zagotovljen, če je vse druga OK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi od moje pupe F15 ne kaže pretiranega veselja, da bi se prebudil a se ne sekiram preveč. Bo že užgal, ko bom to res hotu, mu ne preostane drugega evilgrin.gif

Metoda z vbrizganjem majhne količine bencina direkt v cilinder preizkušeno deluje, če je le vse ostalo OK. Samo mora bit pa prava količina, ne pol litra bencina not vlit!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A maš feggazer ali elektronski vbrizg? Če maš fergazer ga očisti, mogoče je kriva zamašena diza.

P.S.: Sem videl, da si probal z vlitjem bncina v cilinder...sam sem to delal na tomosih in so zmeraj vžgali. Zdej mogoče ti spušča kompresijo...nisem siguren. Probi sčistit fergi ko bo malo lepše vreme, da ne boš šraufal v mali garaži :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Probu prejšnji teden in je seveda užgau :) Kaj drugega mu je pa preostalo ;)

Če ne vžge na ta način bi bilo treba resno pogledat če ima svečka sploh iskro, če jo ima mora vžgat vsaj tok, da pokur tist benz ki si ga not špricnu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ti ne potegne bencina v cilinder, daj zračni filter dol, roko na trobento od vplinjača ter zaženi motor (kurbl, einlaser). če ne boš meu po parih poskusih mokre roke od bencina, preglej vplinjač ali pipco od tanka od bencina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 let pozneje...

Tudi jaz imam problem po zimskem počitku. Skuter Yamaha sicer vžge, ampak ko dam gas ugasne. Lahko za zaženem na tipko, ali nožno, ampak po nekaj sekundah ugasne. Kaj lahko preverim. 

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!