Skoči na vsebino

Izračun količine goriva v cisterni


Priporočene objave

Pozdravljeni!

Ali mi lahko kdo pomaga pri izračunu količine goriva ali volumna za določeno znano višino v ležečem valju ( cisterni za gorivo). Za pokončni še znam za ležečega pa :whistle: Volumen cisterne naj bi po podatkih proizvajalca bil 4200l.

post-9108-126502287415_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Ali mi lahko kdo pomaga pri izračunu količine goriva ali volumna za določeno znano višino v ležečem valju ( cisterni za gorivo). Za pokončni še znam za ležečega pa :whistle: Volumen cisterne naj bi po podatkih proizvajalca bil 4200l.

post-9108-126502287415_thumb.jpg

Poglej kolk cela drži,pol pa meter vzem in pomer in odštej.Jest bi tko naredu.

Tiste ulomke sm že puzabu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno ne najdem natančnih tabel, je pa tako da so vse cisterne polnjene z določeno stopnjo tolerance zaradi ekspanzije tekočine/plina, tako da bi bil x lahko: 4200 krat 0,9 = 3780 litrov, se pravi da je 4200 - 3780 = 420 litrov. To drži če so specifikacije pravilne, kar pa te sicer zanima :whistle: , lahko pa ti prav pride pri nadaljnem preračunavanju B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Ali mi lahko kdo pomaga pri izračunu količine goriva ali volumna za določeno znano višino v ležečem valju ( cisterni za gorivo). Za pokončni še znam za ležečega pa :whistle: Volumen cisterne naj bi po podatkih proizvajalca bil 4200l.

post-9108-126502287415_thumb.jpg

prostornina = dolžina x ploščina krožnega izseka.

ploščina krožnega izseka : http://www2.arnes.si/~sscesss3/ploscina_kroznega_izseka.htm

pa srečno!

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno ne najdem natančnih tabel, je pa tako da so vse cisterne polnjene z določeno stopnjo tolerance zaradi ekspanzije tekočine/plina, tako da bi bil x lahko: 4200 krat 0,9 = 3780 litrov, se pravi da je 4200 - 3780 = 420 litrov. To drži če so specifikacije pravilne, kar pa te sicer zanima :whistle: , lahko pa ti prav pride pri nadaljnem preračunavanju B)

Cisterna s tvojimi merami je 4500 litrska. Če bi ta volumen priredil na kvadratno cisterno bi s tvojimi podatki zgledala takole: za širino cisterne vzemi 981 mm, dolžino si reko da maš 3700mm in višino oz. premer 1250mm. Volumen kvadra je širina krat dolžina krat višina in tako za višino jemlješ izmerjeno količino pa bo tu nekje. Sam pazit morš, da izmerjene količine spremeniš v decimetre (1dm3 = 1L)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Ali mi lahko kdo pomaga pri izračunu količine goriva ali volumna za določeno znano višino v ležečem valju ( cisterni za gorivo). Za pokončni še znam za ležečega pa :whistle: Volumen cisterne naj bi po podatkih proizvajalca bil 4200l.

post-9108-126502287415_thumb.jpg

Jst sem še iz časa ko sem v ladjedelnici neki delal, imel za nardit programček, ki je računal količino vode, ki je bila spredaj v bulbu. Kar je valj + polkrogla. Tebi pa rabi samo valj...tis skopiram delček programa:

A=acos((R-v)/R); //racunanje polovice kota iz dane visine

S=(R*R*(((2*PI*A)/(2*PI))-(sin(A)*cos(A))))/2; //polovica povrsine

V=S*d; //izrecun volumna -povrsina izseka*debelina valja

Pri čemer je R= radius tvoje cisterne, v = visina do katere je voda ter d= dolžina cisterne, PI = pi...3.14,

Če pa je tvoja cisterna neki takega kot sem jst kalkuliral, torej da ima ob straneh polkrogle, pol pa temu volumnu valja dodas se:

V=(PI*(v*v)*((3*R)-v))/6; to je za eno stransko polkroglo, torej pomnozis z 2 ce imas polkrogle na obeh straneh.

To je zapisano za programiranje, zato je recimo R*R ki je v bistvu R na kvadrat... Najboljše da si zapišeš formulo v excell, da ne bos vsakič znova racunal za razlicne visine ;) al pa se boljse da si graf naredi naredi v excelu za tvojo cisterno, pa si ga sprintas, pa bos pol lahko hitro priblizno razbral iz grafa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem še iz časa ko sem v ladjedelnici neki delal, imel za nardit programček, ki je računal količino vode, ki je bila spredaj v bulbu. Kar je valj + polkrogla. Tebi pa rabi samo valj...tis skopiram delček programa:

A=acos((R-v)/R); //racunanje polovice kota iz dane visine

S=(R*R*(((2*PI*A)/(2*PI))-(sin(A)*cos(A))))/2; //polovica povrsine

V=S*d; //izrecun volumna -povrsina izseka*debelina valja

Pri čemer je R= radius tvoje cisterne, v = visina do katere je voda ter d= dolžina cisterne, PI = pi...3.14,

Če pa je tvoja cisterna neki takega kot sem jst kalkuliral, torej da ima ob straneh polkrogle, pol pa temu volumnu valja dodas se:

V=(PI*(v*v)*((3*R)-v))/6; to je za eno stransko polkroglo, torej pomnozis z 2 ce imas polkrogle na obeh straneh.

To je zapisano za programiranje, zato je recimo R*R ki je v bistvu R na kvadrat... Najboljše da si zapišeš formulo v excell, da ne bos vsakič znova racunal za razlicne visine ;) al pa se boljse da si graf naredi naredi v excelu za tvojo cisterno, pa si ga sprintas, pa bos pol lahko hitro priblizno razbral iz grafa...

aja, pozabu sem dodat pa ne morem več urejat..., "acos" pomeni arccos oz. inverzna funkcija cosinusa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

S=(R*R*(((2*PI*A)/(2*PI))-(sin(A)*cos(A))))/2; //polovica povrsine

...

eno "napako" sem nasu, sem se medtem spomnu :) brez tele dvojke na koncu je prava formula zate! (ker jst sem imel se kvader vmes med dvema polkrogoma, zato sem delil z dva, ter kasneje nazaj pristel se drugo polovico...)

sem se preveru v excelu pa ti kr prilozim zraven formulo z grafom, da me ne bo pekla vest, da ste zajebali kaj zaradi mene :PVolumen.zip

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prostornina = dolžina x ploščina krožnega izseka.

ploščina krožnega izseka : http://www2.arnes.si...nega_izseka.htm

pa srečno!

tukaj bo verjetno potrebna površina krožnega odseka, ne izseka --> http://sl.wikipedia....i/Krožni_odsek

Torej

volumen goriva = dolžina cisterne x (ploščina celotne osnovne ploskve valja (cisterne) minus ploščina odseka).

LP

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno "napako" sem nasu, sem se medtem spomnu :) brez tele dvojke na koncu je prava formula zate! (ker jst sem imel se kvader vmes med dvema polkrogoma, zato sem delil z dva, ter kasneje nazaj pristel se drugo polovico...)

sem se preveru v excelu pa ti kr prilozim zraven formulo z grafom, da me ne bo pekla vest, da ste zajebali kaj zaradi mene :PVolumen.zip

Ej najlepša ti hvala, sicer je res, da ima cisterna na obeh straneh polkrogle, pa nisem hotel preveč komplicirat. Bom preveril če to deluje. Hvala še enkrat za tvoj trud :)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 let pozneje...
Ob 1. 2. 2010 ob 12:16, ravni pravi:

Pozdravljeni!

 

Ali mi lahko kdo pomaga pri izračunu količine goriva ali volumna za določeno znano višino v ležečem valju ( cisterni za gorivo). Za pokončni še znam za ležečega pa :whistle: Volumen cisterne naj bi po podatkih proizvajalca bil 4200l.

 

post-9108-126502287415_thumb.jpg

2r=123cm

y=60cmm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!