Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu motorja


softi

Priporočene objave

... sam primerjava ... pa si mislite svoje smile.gif

poglejte cene, kilometre itd ... sej ne da je nekoga nategnu ?!?!

motor je pa isti !

diler v italiji

http://www.moto.it/usato/usato03.asp?EID=492080

slovensko prepakiranje dreka ...

http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/2004/motornaKolesa/oglas.asp?id=32500

grim.gif

sam na kurc mi pa gre tole ...

Zanimivo, me niti ne čudi, da se to dogaja, nekateri s tem pač hočejo zaslužit. Bi pa blo fer od njih, da bi ga naprej prodajali z enakimi kilometri. Ne vem koliko skuterji zdržijo, vendar v tem primeru zbitih več kot 7000 km. Sam tip je tudi budala, vsaj sliko bi zamenjal :D Drugače pa to ni osamljen primer, verjetno je takih tičov na Avtonetu več .) Se mi je že več oglasov zdelo sumljivih.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da je letos bilo uvoženih že preko 1000 rabljenih motorjev iz tujine se nam obeta drastično nižanje cen tudi pri nas. Vsi trgovci bolj kot ne jokajo. Tako da mogoč se letos še splača it po motor v tujino drugo leto pa zagotovo ne več. Razen po razbite motorje.

Je pa zanimivo da je delta team znižal novo r1 že na mal čez 2.5 mio. Če ma kdo namen prodajat motor naj to stori letos ker drugo leto se bo za glavo držal. Slovenski trg se je že počasi zasitil motorjev tako da stari motorji pač ne bodo več tolk vredni kot nekoč. Ampak bo tko kot v tujini, kar je edin logično, čeprav fajn pa ni. Sploh men k sm glede na vse to v enmu letu zgubu ene 700.000sit. Ampak zunaj je tko....... K dobiš ključ je padec drastičen.

Drgač bi pa z nakupom počakal do pomladi pa pol pr nam kej kupu od takega ki ga poznam in vsej prbližno vem kaj se je z motrjem dogajal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, se mi je oglasil, motor funkcionira, tako, da ga bo mogoče preiskusit .)

Pozdrav od Roberta

si že kupu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si že kupu?

Moram bit pošten in povedat, da sem bil bolj zagret za Suzuki GSX 750 F, vendar sem se potem za ZZR odločil, ker sem menil, da bo za mene zaradi moje velikosti boljši ZZR. Vendar sem v soboto bil pri Suzukiju v Stari Vrhniki, ki mi je razkazal Suziko in sem se tisti dan definitivno odločil za GSX 750 F in ne za ZZR-ja. Je bil Suzuki zelo ustrežljiv in mi je tudi o tem motorju zelo veliko povedal. Vendar še ne vem ali se bom odločil za njegov motor ali eden spet iz Italije, katerega mi nudijo za 3.400 EUR, letnik 99, kao 15.400 km, brez praskic, nikoli zaleten in zanj nudijo 12 mesečno garancijo. Jutri se z prodajalcem iz Italije (gre za trgovino) dokončno zmenim, da ga grem pogledat, potem bom pa videl ali bom vzel tega iz Italije, ali od Suzukija, za slednjega vem, da je bil v dobrih rokah, redno servisiran, itd, medtem ko za unga iz Italije ne vem. Se bolj tolažim z garancijo, nekako upam, da prodajalec mi ne bi nudil 12 mesečne garancije, če bi bil motor slab. Ne vem, bom videl. Še ena slikca od tega motorja .)

Pozdrav od Roberta

post-106-1115656427_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje je da je to en najgrših motorjev kar jih je suzuki naredu. Če ti je kolkertolk ušeč ga kup drgač pa mal premisl ker ne bo prevelkega odobravanja. Jest bi raj mel zzr. al pa kej druzga.....

pa brez zamere..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje je da je to en najgrših motorjev kar jih je suzuki naredu. Če ti je kolkertolk ušeč ga kup drgač pa mal premisl ker ne bo prevelkega odobravanja. Jest bi raj mel zzr. al pa kej druzga.....

pa brez zamere..

Kaj čmo, imamo pač različne okuse, eneim je nekaj všeč, drugim ne in obratno. Meni je ta motor majka. Pa kvalitetno boljši motor od ZZR-ja, kar je najbolj pomembno, pa še tistih 150 ccm se pozna! Sem se v zadnjem času o obeh veliko informiral, na raznih forumih, pa tudi Suzuki mi je marsikaj povedal glede tega, tako da odločitev je padla.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj čmo, imamo pač različne okuse, eneim je nekaj všeč, drugim ne in obratno. Meni je ta motor majka. Pa kvalitetno boljši motor od ZZR-ja, kar je najbolj pomembno, pa še tistih 150 ccm se pozna! Sem se v zadnjem času o obeh veliko informiral, na raznih forumih, pa tudi Suzuki mi je marsikaj povedal glede tega, tako da odločitev je padla.

Pozdrav od Roberta

Torej? Se bo vidu suzuki od našga suzukija na goriškem :kva2: Zdej pa nebom vedu koga pozdravlam :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo

v kateri državi v evropi so motorji najcenejši tako stari kot novi kje se najbolj splača kupovat motorje hvala l.p. janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo

v kateri državi v evropi so motorji najcenejši tako stari kot novi kje se najbolj splača kupovat motorje hvala l.p. janih

Ne velja neko pravilo, za pogledat je. Smo napisali že kar nekaj internetnih naslovov tako iz Italije kot tudi Nemčije, pa tudi Avstrije, če se ne motim. Poglej na te strani, pa primerjaj.

Kar se pa novih tiče je prijatelj npr za Suzuki v-Storm plačal v Italiji več kot 300.000 SIT manj kot pri nas. Poznam še enga drugega, ki bo za GSX-R-ja v Nemčiji (tudi nov) prišparal cirka 15% cene. To vem za Suzuki, kako pa z ostalimi znamkami pa ne vem, opazil sem edino, da bi za Hondo CBF, kao testno z le 500 ali 1000 km prišparal tudi od 200.000 do 300.000 SIT v primerjavi z našimi tule, ki npr CBF z prevoženimi 19.000 km prodajajo za cca. 1500.000,00 SIT.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
Vpraš ti unga makaronarja, če je mašino vsaj na vsake tri ali štiri tedne vžgal pa pustil tečt vsaj kakih 5 minut. Jz svoj motor čez zimo ko se kakih 5 mescev ne vozim vžgem na vsake 3 tedne pa spomlad nimam nobenih problemov, kar se vplinjačev tiče al pa svečk.

Uf, tole je pa zelo slaba metoda za motor in auspuhe. Res na ta način preprečiš, da se zapacajo vplinjači, zato pa se po petih min. delovanja nabere vlaga z dodatkom solne kisline v cilindrih in še bolj v auspuhih. Posledica: pregniti rori, najeden cilinder.

To metodo uporablja pouhen folka in ne ve, da je skrajno škodljiva.

Zato je potrebno, če vžgeš motor, motor tudi segreti in to temeljito. Delati mora vsaj 15 min, da se tudi rori pregrejejo.

Vzsled tega je veliko laže po zadnji vožnji odklopiti bencin ali zapreti pipco ter pustiti stroj delati, dokler ne zmanjka bencina (v frgazarjih). Ko odstraniš še akumulator, lahko stoji kar nekaj časa, ne da bi nastali kakšni problemi.

Ko odpreš bencin in vstaviš akumulator, vžge skoraj s prve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Žio vsem,

Zanime me kdaj se najbolj splača (cenovno gledano) kupit motor ali po koncu sezone ali pa pred začetkom sezone? Sem v dilemi kdaj kupiti, ker mi tudi nekaj denarja še fali za nekatere dele opreme.

lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- konc sezone (traja od avgusta do novembra-decembra-januarja): popusti na nove motorje tekočega letnika, začne se prodaja rabljenih z visokimi cenami (razn, če najdeš pacienta, ki nujno rab dnar za nov motor pa ga scenkaš)

- začetek naslednje sezone (traja od novembra do aprila naslednje leto): prihajajo novi modeli motorjev, popustov ni ravno, so pa najnovejši modeli v dobavi ...

Odvisn, kaj iščeš ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu je vseeno - k maš dnar, pogledaš, kaj je na voljo in kupiš, kar ti ustreza... Ni velike znanosti - vedno se najde kakšna ugodna zadeva in ene par totalno precenjenih. Najboljš je pa res pozim kupit, če lahk počakaš zdj - če se ti pa mudi, pa boš mogu met čvrsto voljo...al pa srečo, da te kdo ne našpona s ceno zdejle. Odvisn, a kupuješ rableno al novo mašino, kot sem ti že napisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js ti ga zdej prodam!!!!! :D :D

mislim da so pozimi cene nižje.. pa kdor misli menjat motor ga začne prodajat...po sezoni....

pred poletjem <_< , ..... redki so ki imajo interes se znebit motorja.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor mislim kupovati rabljen in to letnik ca. 2000.

Torej kot vidim se želi folk znebiti motor blizu konca zime. Samo kaj jim pomaga če jim motor stoji v garaži čez zimo... samo ceno zgubljajo, motorji in tebi gre pa 1 leto več okol torej bi drugo leto gledal 1 leto mlajši motor.

Drugače pa kot sem rekel že nekje Yamahco R6 al pa Kawa zx-6R.

lp,

Popravljeno . Popravil smarty23
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja filozofija je vedno bila, da rajši kupim stvar za katero vem, da je dobra (v tem primeru Suzukijev motor), kot pa mačka v žaklju. Pravzaprav imam zato navado kupovati nove stroje.

In za Suzukija vem da je pedanten (že kar malo pederastičen - pa brez zamere, to je v takih primerih +) lastnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja filozofija je vedno bila, da rajši kupim stvar za katero vem, da je dobra (v tem primeru Suzukijev motor), kot pa mačka v žaklju. Pravzaprav imam zato navado kupovati nove stroje.

In za Suzukija vem da je pedanten (že kar malo pederastičen - pa brez zamere, to je v takih primerih +) lastnik.

Se strinjam s tabo. Samo še vedno ne vem ali so kake posebne ugodnosti pri nakupu rabljenega motorja, če ga kupim konec septembra (konec sezone) ali pa začetek sezone drugo leto (marca).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, včasih je blo tko.... jeseni nižje cene, spomladi pa kao na začetku sezone višje. Najceneje je pa zadnje čase med sezono. Poglej malo na www.ebay.de

Sicer se je zdajle sezona ugodnih nakupov končala kot bi odrezal, ampak zadnje dva meseca so bili motorji pa tok noro pocen.... večina folka po dopustih al so pa šparal za dopust, pa ni nihče nič kupoval. Pa so šle goldwinge 1200 po 1900€ ipd. Večina manjših zadev, starejših jasno, do 500€.... novih/novejših nisem gledal, ampak pomoje se je podobno godilo tudi njim.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, včasih je blo tko.... jeseni nižje cene, spomladi pa kao na začetku sezone višje. Najceneje je pa zadnje čase med sezono. Poglej malo na www.ebay.de

Sicer se je zdajle sezona ugodnih nakupov končala kot bi odrezal, ampak zadnje dva meseca so bili motorji pa tok noro pocen.... večina folka po dopustih al so pa šparal za dopust, pa ni nihče nič kupoval. Pa so šle goldwinge 1200 po 1900€ ipd. Večina manjših zadev, starejših jasno, do 500€.... novih/novejših nisem gledal, ampak pomoje se je podobno godilo tudi njim.

LP

Še to ali se kaj razlikujejo cene Kawasakija, Suzukija, Yamahe ter Honde, če gledam 600ccm sportake? Koliko se vrtijo cene 2000 letnikov teh omenjenih firm in modelov za normalno ohranjenim motorjem do 30.000 km? Mau čudno vprašanje sam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še to ali se kaj razlikujejo cene Kawasakija, Suzukija, Yamahe ter Honde, če gledam 600ccm sportake?

Mau čudno vprašanje sam...

ja mislim da je rdeča yamaha v povprečju za 500 EUR dražja od rumenega suzukija in plavi kawasaki za kar 1500 EUR cenejši od črne honde......zaj pa hitro v akcijo :lol1: :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker tudi sam mal občasno poškilim za 600tkami, ti lahko povem da so kawasakiji najcenejši. Honda pa v povprečju najdražja. Tak vtis sem dobil ko sem gledov male oglase :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ker tudi sam mal občasno poškilim za 600tkami, ti lahko povem da so kawasakiji najcenejši. Honda pa v povprečju najdražja. Tak vtis sem dobil ko sem gledov male oglase :)

Kolikor sem jaz sedaj gledal so v ITA se najmanj cenjeni gsx-r, nekje vmes kawa in yamaha, honda pa mislim da na njihovem trgu med 600 se najbolj drzi ceno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!