Skoči na vsebino

Honda CB 600 F Hornet


Sali
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

servis manualManuale_Officina_Hornet_07.pdf

priročnik navodila Hornet manual.pdf

Priporočene objave

pred 10 minutami, lucif3rka pravi:

Uff, tolk malo? To pa ne vem če, pri ko mi je sprednja spustila na 2.0 je blo kot da bi vozila renault 5 brez serva :P 

Stane pa lahko vsaj 118€ + par ur dela (asistenca in iskanje nove in menjava in vožnja domov po dežju z novo gumo) - tale debata je nastala zato, ker sem pol metra pred manometrom na pumpi zapeljala na vijak.

In čeprav se strinjam, da sam najboljše veš, je za to vseeno potrebno imeti kaj več izkušenj, kot jih imam. Zato se zanašam na navodila proizvajalca, vulkanizerja in še koga :blush: Trenutno me pa itak bolj jezi konkretno tresenje balance pri 50, če imam zadaj kufr. Pred tem vikendom tega ni bilo, pa brez kufra je vse normalno, s kufrom pa... Komaj pripeljala domov, dejansko gre balanca 5cm levo desno, če jo spustim za desetinko sekunde :eek:

Res na cesti 2.0 in manj je yugo...Sam sem testiral prednjo od 1.8 do 2.5...najbolj ustrezalo meni 2.1...sam to se bil jz!Tebi bi bil absolutno še renault 5..hehe

Verjemi,da za sprobavanje med 2.2 po 0.1 do 2.5 ne rabiš nekih izkušenj...guma bo vedno držala...le sama boš videla kateri tlak tebi,točno tebi najbolj ustreza...za 2.0 si tud sama videla kako je in tako bo vedno!

Tresenje balance z kovčkom je mene vedno preveč motilo zato nikoli imel kovčka...zdaj ko sanjam o invalidskem mp3 seveda z ekstra velikim kovčkom pa bom poizkusil koliko se to tresenje v resnici ublaži z težjimi utežmi na balanci..več o tem bo moral en povedat,ki to preizkusil...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, lucif3rka pravi:

Uff, tolk malo? To pa ne vem če, pri ko mi je sprednja spustila na 2.0 je blo kot da bi vozila renault 5 brez serva :P 

Stane pa lahko vsaj 118€ + par ur dela (asistenca in iskanje nove in menjava in vožnja domov po dežju z novo gumo) - tale debata je nastala zato, ker sem pol metra pred manometrom na pumpi zapeljala na vijak.

In čeprav se strinjam, da sam najboljše veš, je za to vseeno potrebno imeti kaj več izkušenj, kot jih imam. Zato se zanašam na navodila proizvajalca, vulkanizerja in še koga :blush: Trenutno me pa itak bolj jezi konkretno tresenje balance pri 50, če imam zadaj kufr. Pred tem vikendom tega ni bilo, pa brez kufra je vse normalno, s kufrom pa... Komaj pripeljala domov, dejansko gre balanca 5cm levo desno, če jo spustim za desetinko sekunde :eek:

Kar Damija poslušaj. On spusti tlak in je hitrejši in varnejši. 

Pravzaprav glej navodila proizvajalca motorja. Pa mogoče kakšno desetinko povišaj tlak, če se ti zdi pnevmatika premehka oziroma podobna žvečilki. 

Za tisto tresenje je mogoče kriva prednja pnevmatika. Jaz sem imel prednjo Continental in sem jo zamenjal pri polovični obrabi, ker je pričela tresti. Po zamenjavi je bil mir.  Pa kovček imam nonstop na motorju. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Borutt said:

Kar Damija poslušaj. On spusti tlak in je hitrejši in varnejši. 

Pravzaprav glej navodila proizvajalca motorja. Pa mogoče kakšno desetinko povišaj tlak, če se ti zdi pnevmatika premehka oziroma podobna žvečilki. 

Za tisto tresenje je mogoče kriva prednja pnevmatika. Jaz sem imel prednjo Continental in sem jo zamenjal pri polovični obrabi, ker je pričela tresti. Po zamenjavi je bil mir.  Pa kovček imam nonstop na motorju. 

Prednja ima slabih 4k narejenih, ne bi smela biti še problematična :( Je pa res, da nimam uteži na balanci, pa na čistem začetku sezone oz. konec lanske je bilo rahlo rahlo tresenje, pri višjih hitrostih, nekje okoli 80 če me spomin ne vara. Tole zdej je bilo pa.. Fitnes celo pot iz Poreča do doma :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, lucif3rka pravi:

Prednja ima slabih 4k narejenih, ne bi smela biti še problematična :( Je pa res, da nimam uteži na balanci, pa na čistem začetku sezone oz. konec lanske je bilo rahlo rahlo tresenje, pri višjih hitrostih, nekje okoli 80 če me spomin ne vara. Tole zdej je bilo pa.. Fitnes celo pot iz Poreča do doma :D 

Jaz sem gumo zamenjal in se rešil tresenja. Če ni prišlo do kakšne poškodbe motornega kolesa, potem je težava v gumi. Se zgodi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, lucif3rka pravi:

Prednja ima slabih 4k narejenih, ne bi smela biti še problematična :( Je pa res, da nimam uteži na balanci, pa na čistem začetku sezone oz. konec lanske je bilo rahlo rahlo tresenje, pri višjih hitrostih, nekje okoli 80 če me spomin ne vara. Tole zdej je bilo pa.. Fitnes celo pot iz Poreča do doma :D 

Z 100% gotovostjo je za tresenje poleg kovčka pri tebi krivo pomanjkanje uteži,če jih original mopi ima...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, sesir pravi:

Poizkusi prednjo 2.2 in zadnjo 2.3 men osebno glede na stil je bilo 2.3 in 2.5  preveč....

Tuk je za nekje malenkost hitrejšo vožnjo a še vseeno okretno...če se ti bo pa spredaj zdej zdaj okoren mopi pa po 0.1 dodajaj...vsi lahko pametujejo/mo...

Verjemi sama boš najlepše videla.Nič ne stane,če med vožnjo pač na "vsaki" bencinski obstojiš in dodaš ali odvzames 0.1....pogoj je le da prva bencinska kjer meriš tlak ni preblizu doma,da so pnevmatike ogrete...

 

Mitas (poglej kaj vozi) ne mara nizkih tlakov, je bolj lesena, hitrej se rabi itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, sesir pravi:

Z 100% gotovostjo je za tresenje poleg kovčka pri tebi krivo pomanjkanje uteži,če jih original mopi ima...

Hčerkina hormetka ni nikoli tresla, tudi z vsemi tremi kovčki. Enako moj vstrom, ki ga večinoma vozim polno naloženega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Kar Damija poslušaj. On spusti tlak in je hitrejši in varnejši. 

Pravzaprav glej navodila proizvajalca motorja. Pa mogoče kakšno desetinko povišaj tlak, če se ti zdi pnevmatika premehka oziroma podobna žvečilki. 

Za tisto tresenje je mogoče kriva prednja pnevmatika. Jaz sem imel prednjo Continental in sem jo zamenjal pri polovični obrabi, ker je pričela tresti. Po zamenjavi je bil mir.  Pa kovček imam nonstop na motorju. 

In kaj sem jaz napisal? Ne obsojaj brez veze, preberi še 1x kaj sem pisal!!!!

http://motosvet.com/tabla/topic/32400-honda-cb-600-f-hornet/?do=findComment&comment=2356795

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Napisal si, da je z nižjim tlakom oprijem boljši. Kar preberi si. 

pisal sem kar sem pisal in za tem stojim. glavni podatek je pumpaj kolikor je predpisano, pojasnil sem še koliko se pumpa na podobnih motorjih, ter napisal kako jaz počnem, več ti res ne rabim razlagat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, DAMI34 pravi:

pisal sem kar sem pisal in za tem stojim. glavni podatek je pumpaj kolikor je predpisano, pojasnil sem še koliko se pumpa na podobnih motorjih, ter napisal kako jaz počnem, več ti res ne rabim razlagat.

Smo videli napisano. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

28 minutes ago, sesir said:

Z 100% gotovostjo je za tresenje poleg kovčka pri tebi krivo pomanjkanje uteži,če jih original mopi ima...

Pojma nimam, ker imam Rizoma aftermarket balanco. Zato tudi še ni uteži, ker rabim najt primeren notranji fi, 13/18 ne paše, ker je nekje 14 če se pravilno spomnim. Bo treba enkrat spet šubler v roke vzet pa zrihtat to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Mitas (poglej kaj vozi) ne mara nizkih tlakov, je bolj lesena, hitrej se rabi itd.

Večja obraba in nižji tlak tak pač je...

Katere gume vozi nima veze...sprednjo od 2.2 do 2.5 lahko ima na vsaki in guma bo držala!Ona pa bo sama občutila razlike in bo s tem najbolj videla kaj njej,motorju,gumam najbolj ustreza!Kot praviš enim gumam bolj paše drugi manj plus filing voznika.Jaz mislim,da je itak on edini pomemben oz njegovo počutje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, lucif3rka pravi:

Bo treba enkrat spet šubler v roke vzet pa zrihtat to.

No ja...imaš pa dokler ne nabiviš brezplačni fitnes

pred eno uro, Scarabeo 500 pravi:

Hčerkina hormetka ni nikoli tresla, tudi z vsemi tremi kovčki. Enako moj vstrom, ki ga večinoma vozim polno naloženega.

Ima uteži na balanci?Vstrom ne vem...nisem vozil z kovčkom...

Da smo si na jasnem!Sem že napisal,da ne vem...pač ko jz jamral pri vfr so mi znalci rekli uteži...jz sem itak jajc prej prodal...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, sesir pravi:

No ja...imaš pa dokler ne nabiviš brezplačni fitnes

Ima uteži na balanci?Vstrom ne vem...nisem vozil z kovčkom...

Da smo si na jasnem!Sem že napisal,da ne vem...pač ko jz jamral pri vfr so mi znalci rekli uteži...jz sem itak jajc prej prodal...

Oba serijska - tovarniško. Kaj in kako težko, nimam pojma. Ampak v nobenem primeru ne trese.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, nabavil sem 12v vticnico pa me zanima kje pod sedezem je stikalo za kontakt ce bi kdo vedel, letnik 2007 ? Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vezes +in - direkt na akumulator vmes pa das 10A varovalko na plus kablu in je to to...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Hrgota said:

Vezes +in - direkt na akumulator vmes pa das 10A varovalko na plus kablu in je to to...

Skoraj, ni pa vedno ok. Dopoldne zmontiram direkt na akumulator, varovalka je bila že zraven na kablu, vesel kot radio...  Zvečer, v temi, pa opazim da sveti obroček okrog usb priklopov. :? Gre se za interphone vtičnico, če bo še kdo montiral. Podnevi se tiste lučke sploh ne vidi. Če imaš kakšno stalno osvetlitev veži na kontakt, sicer lahko direkt. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Das pa stikalo vmes. Tak sem jaz imel in je delalo brez problemov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Hrgota said:

Das pa stikalo vmes. Tak sem jaz imel in je delalo brez problemov...

Vse jasno, napisal sem samo v vednost, ker ni vedno ok direktni priklop na aku. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, zanima me če ima kdo zablokirano hondo cb600f hornet na 35kw? Ker delam izpit za a2 kategorijo in bi rad kupil tale motor vendar naj ne bi smeli biti blokirani motorji čez 70kw. Je imel kdo probleme s policijo ali zavarovalnico zaradi tega?

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, NKoca pravi:

Pozdravljeni, zanima me če ima kdo zablokirano hondo cb600f hornet na 35kw? Ker delam izpit za a2 kategorijo in bi rad kupil tale motor vendar naj ne bi smeli biti blokirani motorji čez 70kw. Je imel kdo probleme s policijo ali zavarovalnico zaradi tega?

 

LP

To niti ni specifično za hornetko, ampak če je moč motorja več od 70kw oz 0,2kw/kg motorja se smatra da vozilo spada v A kategorijo. Če te bo policaj spregledal ali ne pa lahko samo ugibamo. Poglej če nova cb650f pade v A2, iz glave ne vem, vem le da je pod 70kw.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, NKoca pravi:

Pozdravljeni, zanima me če ima kdo zablokirano hondo cb600f hornet na 35kw? Ker delam izpit za a2 kategorijo in bi rad kupil tale motor vendar naj ne bi smeli biti blokirani motorji čez 70kw. Je imel kdo probleme s policijo ali zavarovalnico zaradi tega?

 

LP

Odvisno ker letnik boš vzel oz. kaj piše v homologaciji.

https://en.wikipedia.org/wiki/Honda_CB600F

Če ma v osnovi več kot 70 in je blokiran na 35 ne bo šlo na registraciji čez z A2, če hočeš da je motor nate pisan oz. ti more nekdo z polno A podpisat da je on uporabnik. Dobiš piltek pri registraciji.

Pri policijski kontroli pa kokr se bo policaj poglobu. Lahko ti tudi vzame motor, ker v praksi voziš nelegalno zadevo za svoj izpit.

Zavedaj pa se v kolikor bo prišlo tudi do najmanjše pizdarije, si ga najebal ene 25x bolj kot že sicer.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Xebec said:

Odvisno ker letnik boš vzel oz. kaj piše v homologaciji.

https://en.wikipedia.org/wiki/Honda_CB600F

Če ma v osnovi več kot 70 in je blokiran na 35 ne bo šlo na registraciji čez z A2, če hočeš da je motor nate pisan oz. ti more nekdo z polno A podpisat da je on uporabnik. Dobiš piltek pri registraciji.

Pri policijski kontroli pa kokr se bo policaj poglobu. Lahko ti tudi vzame motor, ker v praksi voziš nelegalno zadevo za svoj izpit.

Zavedaj pa se v kolikor bo prišlo tudi do najmanjše pizdarije, si ga najebal ene 25x bolj kot že sicer.

 

Hvala to me je zanimalo! Drugače pa sem gledal tega: http://www.bolha.com/avto-moto/motociklizem/motorna-kolesa/naked-bike/prodam-motor-cb-600-f-1317689860.html?aclct=1497636331

pa je rekel da ima 71kw. Če sem dobro videl pa naj bi imeli letniki 2002 70kw.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!