Skoči na vsebino

Aprilia 1000 ETV Caponord


kasti
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

image.jpeg.a59fb6b64a8459d5808fac78485de6cc.thumb.jpeg.dfb35f6ecc8e8d5ed3d1ea63a69eb56c.jpeg

Priporočene objave

 

Glede ležajev prilagam še dva linka:

Pred leti so naredili skupinski nakup:

https://www.apriliaforum.com/forums/showthread.php?262183-Swing-arm-bearings-seals-pins-KIT-(with-tools)

In tukaj so navodila z obilico slikami in opisi v italjanščini:

https://www.dropbox.com/s/cbrla5s2yd3m8cb/Istruzioni montaggio Kit biellismo.pdf

 

Orodje za montažo imam doma in ga lahko posodim, sam sem pa ležaje naročil pri MotoWendel iz Berlina, semeringi Tinex, sornike sem pa dal brusit in novo kromirat. Končna cena pa mal čez 100€ (leta 2014).

 

Sem pa danes našel link za bencinske konektorje:

Primer: https://www.landefeld.com/artikel/sl/coupling-socket-mc-with-hose-screw-connection-medenina-kromirana/KDS 5 MC MSV BA

 

Glede servisiranja in nadgradenj je imel lepo urejeno in dokumentirano tudi na www.moto-abruzzo.net

vendar strani trenutno ni dosegljiva. Slikce se pa še vedno najdejo na googlu

Lp T.

 

 

Popravljeno . Popravil Šarc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo vsem. Letos sem prevozil dovolj kilometrov za eno menjavo olja. Uživam! Mitas gume niso bile tako slabe, kot jih eni opisujejo. Menda se znajo pojaviti tudi na novovgradnji pri BMW.

Na temo zadnjega amortizerja. Mojega sem dal na popravilo v Amortizer servis. Kromali so batnico, in zamenjali tesnila. Cena ni bila mala vendar deluje dobro vso sezono. Z ženo skupaj sva na 200kg. (ona je kriva , ja ona je kriva)

Na temo igličnih ležajev v vzvodovju amortizerja: Ležaji v prosti prodaji so sorazmerno poceni, paziti je treba na dolžino iglic in kletko. Če ima gumijasta tesnila v ležaju so iglice krajše, če ima kletko jih je manj. Ležaj mora imeti polno število iglic ( za pol iglice zraka) brez kletke in tesnila. To doprinese k manjši obremenitvi. Se tudi dobi. Predlagam pa Set, ki ga omenja Šarc, če ga najdete je cenovno najboljši in še orodje dajo zraven. Vendar vas čaka nekaj googlanja.

Predlagam! V ohišju je dovolj prostora za majhno zamaknitev. Potem gresta noter dva semeringa. Obrnete jih tako, da zunanji tesni proti vstopu vode. Semeringi so premajhni, da bi imeli vzmet, zraven tega pa so obrnjeni tako, kot da bi imeli noter olje. Tako je pri vseh motorjih (bolše izvedbe imajo večji premer in semering s posnemalnim- protiprašnim robom). Ker so mazani z mastjo se za iztek olja ni bati. Tesnimo pa proti vdoru vode (pranje, luže). Pri meni se obnese.

Pa lep pozdrav vsem ljubiteljem ETV.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, pa še to!

Ko sva se z ženo potepala po Avstriji, sem parkiral pri Kameltreiberju. Ker je bilo vse polno, prestavim motor in slišim, da zaganjač dela sam od sebe. Izklopim rdeč gumb, vrti dalje; potegnem ven ključ, dela dalje; spustim tačko, dela dalje; brcnem v prvo, saj že veste. Speljem z zaganjačem in neha. Bila bi še možnost, sneti sedež in potolči po Štart releju (trik iz avtomobilizma ). Trenutno vse dela prav a čakam novega, ki je že naročen. Vse kar sem naštel obrnjeno, so pogoji, da sploh lahko zaženeš. Vendar ko "zapika" kontakt 30-30a mostiček v releju, ki direktno poveže zaganjač na plus pol akumulatorja lahko kaj crkne (navitje zaganjača, akumulator, kabli). Če se kontakti zvarijo (če odklopiš akumulator) potem pa sploh noče več spustiti. Posledica nevoznost.

V takšnem primeru snameš kabl 30a (Debeli od štarter releja do zaganjača). Se s kablom nasloniš (odločno) na dohod v Štarter rele 30 in zaženeš. Potem kabl do štarterja-30a  izoliraš in pelješ domov. Ker teče ob zagonu tok 30 -100A precej iskri. Pazite na stik z gorivom ali na oči.

LP Marjan

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni je crknil, a je bila zgodba malo drugacna. Ob zaganjanju sem ga zalil, potem pa verglal, verglal, verglal... ...dokler ni nehal verglati. Namestil sem tocno takega, deluje ze slabi dve leti, never missed a beat. ;)

Originalni 100-amperski so res bolj svoh, tudi jaz priporocam mocnejsega, oblika ni pomembna, priporocam pa, da zaradi sunkov in vibracij ni togo pritrjen na sasijo. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ima kdo izkušnje z razdiranjem zadnje nihajke? Ker bi rad dal svojo dol, pa me je strah da se mi bo spet vsulo par igličnih ležajev po garaži

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 1. 2019 ob 8:45, cvile pravi:

Ima kdo izkušnje z razdiranjem zadnje nihajke? Ker bi rad dal svojo dol, pa me je strah da se mi bo spet vsulo par igličnih ležajev po garaži

Najtežje je, da moraš razdreti zadnji izpuh. Na levi je valjčni ležaj desni sta dva kroglična. Malo težje je tudi, da pravilno pri sestavljanju zategneš te vijake.

 

Fotografija0156.jpg

Fotografija0157.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
7 minutes ago, Kugelschreiber said:

 

Vedeži, a se za tam porovom skriva kratek, al dolg filter?

3045F060-AC12-4A2B-A946-270DBD29A47F.jpeg

Od oka 10cm :P 

ne pozabi odvit se vijaka spodaj da spustis celotno olje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, ukica said:

Od oka 10cm :P 

ne pozabi odvit se vijaka spodaj da spustis celotno olje

Si preprican? 

Vem, da so imeli ti motorji dva tipa, pa bi rad prej kupil, kot odpiral, pa ne vem ce bo slo....slikci z af1 foruma. Bega me. 

 

 

EB98275B-6900-4D24-BC27-52D2467FA29A.jpeg

41D108B2-13BB-47FE-843A-5370F641A90F.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno sem se hotel pohvaliti, da vem, da je kratek, pa si me prehitel. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A sm loh se jest mal pametn :P oring je colski, ce me spomin nevara 59x2.62 (loh jutri pogledam za tocno mero ker jih mam na lagerju)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, zundapp pravi:

Napiši koliko olja si spravil not...jaz sem ga 4l.

4,3 L ,če menjaš filter in sprazni še en vijak.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni

Zanimam se za nakup Capota, ima kdo mora podatke  CO2 in EURO  tip.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 hours ago, Offroader said:

Pozdravljeni

Zanimam se za nakup Capota, ima kdo mora podatke  CO2 in EURO  tip.

a DMV računaš? euro3 pa 00 v CO. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Kugelschreiber pravi:

a DMV računaš? euro3 pa 00 v CO. 

Ja, DMW računam, kako je lahko 00 C02 ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, Offroader said:

Ja, DMW računam, kako je lahko 00 C02 ?

Ne vem. Z 00 je bil izracun enak, kot kasnej, na FURS-u. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!