Skoči na vsebino

Aprilia 1000 ETV Caponord


kasti
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

image.jpeg.a59fb6b64a8459d5808fac78485de6cc.thumb.jpeg.dfb35f6ecc8e8d5ed3d1ea63a69eb56c.jpeg

Priporočene objave

pred 51 minutami, Kugelschreiber pravi:

Jah.....pismo, ne bit jezen. Glej, to je moj vir. Rahlo dvoumno, a ne? 

 

 

Edit glede porabe na ac nad 4500rpm. Men zlampa okrog 12l/100km. Je to se normalno? Ce nisem na ac je ok, okrog 7. 

Nč jezen, še nisem srečal Caponordista ki bi več grizu kot lajal, razen če smo mel ravno roštilj zakurblan, pa še vsakmu sem nasmeh na usta spravu! 

 

Glede porabe...... midva se verjetn še nisva srečala, al sva se??

Glede centralca..... ja podrsa, ampak ne zapne. A ti prednapetje na amortizerju dela?, poseden feder?, preveč kil? al sam divjaš??

 

Popravljeno . Popravil Šarc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj pije 5.5 l - 6.5 pa tudi do 5 sem že prišel potovalna vožnja povprečje se giblje 5.7. Sedaj ima preko 100 tk. brez kakimi težavami.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, Šarc said:

Glede porabe...... midva se verjetn še nisva srečala, al sva se?

12 litrov je, kolikor vem, bilo z 11123, sedaj ima gor 50429 Catfish 2011, in bi stanje moralo biti "malo" boljse. Bo pa Kugelschreiber povedal ce se morda motim. ;)

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

17 minutes ago, Zok said:

12 litrov je, kolikor vem, bilo z 11123, sedaj ima gor 50429 Catfish 2011

Zok, men je to latovščina. So samo cifre. Bi moral ti vedet.  Na žalost zadnjih par tednov ni vidla sonca, in o porabi po menjavi mape ne morm nič rečt. 

 

Da ne bo nejasnosti. To je žrla samo na ac. V dvoje, z bočnimi kufri. Skupna teža cca pol tone. Gas je bil v 6i odprt do konca. Bistveno mimo 170km/h ni zmogla. "običajna" AC poraba, vožnja brez kufrov, v dvoje, cca 130-150km/h  je bla, khm, 10l/100km.

 

Seveda je blo vse to merjeno v Nemčiji :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, Kugelschreiber said:

Seveda je blo vse to merjeno v Nemčiji :whistle:

Pozdravcke posljejo tudi na dom.

Vsaj jaz sem jih danes dobil.

12 hours ago, dlicen said:

12 litrov!? Fak. Pa sem mislil, da Tuna pije...

12 je pil ful gas nonstop in polno nalozen - je ogromno, ampak glede na nacin voznje vseeno nic divje pretresljivega. Falkič mi pri rekreativni voznji pije 10. :D Futura pa 5,7 v dvoje, vsemi kufri, zena pa se ne vozi rada (pre)hitro. Sam z dvema kufroma kurim cca 7,5. Ogromno je odvisno od nacina voznje. ;)

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf ta tvoja poraba je pa u iber...:kva1:

Sem bil konc Avgusta na 5 dnevni turi po Avstriji in Nemčiji.

Polno naložen 3-je kufri plus sopotnica, sem sprobal po AC v Nemčiji, skuril en tank, hitrost med 150 in 170km/h, poraba pa celih 6,7l :naughty: Malo sem bil skeptičen, kako se bo obnašal motor pri višjih hitrostih s kufri, pa ni bil noben problem. Pa še malo vetrovno je tudi bilo......kufri hepco&becker - xplorer 45
Pri kruzanju po navadnih cestah pa 5,5l

Tomaž, se bom enkrat v drugi polovici septembra kaj oglasil, če si še tam doma ko si bil:)

 

p.s. Končne s kufri in v dvoje še nisem probal, je pa letelo že prek 180.....drugače pa že prek 200 :kva2:

Popravljeno . Popravil CAPI
  • Všeč mi je 1
  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 9/3/2019 at 11:39 AM, Kugelschreiber said:

 

Zok, men je to latovščina. So samo cifre. Bi moral ti vedet.  Na žalost zadnjih par tednov ni vidla sonca, in o porabi po menjavi mape ne morm nič rečt. 

 

Da ne bo nejasnosti. To je žrla samo na ac. V dvoje, z bočnimi kufri. Skupna teža cca pol tone. Gas je bil v 6i odprt do konca. Bistveno mimo 170km/h ni zmogla. "običajna" AC poraba, vožnja brez kufrov, v dvoje, cca 130-150km/h  je bla, khm, 10l/100km.

 

Seveda je blo vse to merjeno v Nemčiji :whistle:

Ja tud midva  letos iz Neuma do Zadra po avtocesti (cca 500 kg) brzina 170+ porabo pa 7 litrov pa sm se že sekiral da je z mopedom neki narobe , no pol po Jadranki je blo pa spet u redu poraba okol 5.5 l tko kot ponavadi

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 9. 2019 ob 13:57, hribuc pravi:

Ja tud midva  letos iz Neuma do Zadra po avtocesti (cca 500 kg) brzina 170+ porabo pa 7 litrov pa sm se že sekiral da je z mopedom neki narobe , no pol po Jadranki je blo pa spet u redu poraba okol 5.5 l tko kot ponavadi

A potem moj bivši stroj še vedno vozi!!??

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 hours ago, Kugelschreiber said:

:hmm: ziv norc v ziv mej... @kasti a s bil to ti? 

 

 

8B7E7AC9-2415-4B2B-94C5-93A8F921D385.jpeg

 

17 hours ago, kasti said:

A potem moj bivši stroj še vedno vozi!!??

 

Jaa itak da se vozi,saj ma komaj

85k kilimetrov .Mal pa vseeno razmišljam da bi šel po tvojih stopinjah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvi rezervar po upgradu na mapo Catfish. Za 100km rabmo 6,66. The number of the beast :) 

motor je lepse vozit, manj je prestavljanja. Vlece bol mesnato. Vedno bol se mi dozdeva, da je taljanka long term nakup. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 hours ago, Kugelschreiber said:

Vedno bol se mi dozdeva, da je taljanka long term nakup. 

Eno solzico srece sem spustil... :blush:

No, po drugi strani - aprilio prodat je tud svojevrsten projekt. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 9. 2019 ob 9:06, hribuc pravi:
Ob 11. 9. 2019 ob 9:06, hribuc pravi:

 

Jaa itak da se vozi,saj ma komaj

85k kilimetrov .Mal pa vseeno razmišljam da bi šel po tvojih stopinjah

 

Ne, nisem bil jaz.... jaz sem mojega prodal leta 2009...  tole je pa napisano leta 2013. :) 

Pa še sprašuje za letnik 2001; moj/tvoj pa je novejši letnik...

Dokler je bil v moji lasti je res vse delalo BP.

Popravljeno . Popravil kasti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, kasti said:

Ne, nisem bil jaz.... jaz sem mojega prodal leta 2009...  tole je pa napisano leta 2013. :) 

Pa še sprašuje za letnik 2001; moj/tvoj pa je novejši letnik...

Dokler je bil v moji lasti je res vse delalo BP.

Ja saj men tud  vse špila sam človek bi še kaj drugega poizkusil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Ob ‎16‎.‎09‎.‎2019 ob 13:20, hribuc pravi:

Ja saj men tud  vse špila sam človek bi še kaj drugega poizkusil

Ni take razlike, kot je razlika v ceni :kva2:
Mal bl potegne, tolk kt je razlike v dnarju pa spet ne :naughty: (sem ga mel na probi, je predrago to, tud rabljeni so precenjen)

Za tak dnar bi si pol raj umislu Harleya Electra Glide, bi mi bl pasal k sm že v letih :panic:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 11/14/2019 at 9:02 PM, CAPI said:

Ni take razlike, kot je razlika v ceni :kva2:
Mal bl potegne, tolk kt je razlike v dnarju pa spet ne :naughty: (sem ga mel na probi, je predrago to, tud rabljeni so precenjen)

Za tak dnar bi si pol raj umislu Harleya Electra Glide, bi mi bl pasal k sm že v letih :panic:

Ja sej gledam tanovo CN Rally raid sej veš da imajo Italjanke poseben čar,ko jo spoznaš jo več ne spustiš ? :quad:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
19 minutes ago, zundapp said:

Jaz imam prvega v caponordu, po priporočilu prijatelja, lastnika te firme in mi dela ok že 3 leto

A pa tebi kdaj “zamuka”? Prtisnes starter, pa ne obrne. Ponovis, in zavergla normalno. Vem da moja ni edinstvena pr temu, ker sm letos srecal Enga z istim problemom, v Pakli, na črpalki....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Kugelschreiber pravi:

 Prtisnes starter, pa ne obrne. Ponovis, in zavergla normalno. 

Stikalo na ročici sklopke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Kugelschreiber pravi:

?? Ne znam povezat. Vedno verglam v leru. 

Silly me, pozabil, da Aprilia pri zaganjanju ne zahteva, da stisneš sklopko...

Tiger (Triumph hoče, da pri zagonu stisneš sklopko) je imel enake simptome in običajno je bilo treba malo zdrmat stikalo na ročici sklopke, ki je občasno imelo slab kontakt...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, dlicen said:

Silly me, pozabil, da Aprilia pri zaganjanju ne zahteva, da stisneš sklopko...

Tiger (Triumph hoče, da pri zagonu stisneš sklopko) je imel enake simptome in običajno je bilo treba malo zdrmat stikalo na ročici sklopke, ki je občasno imelo slab kontakt...

Ampak verjetno ni niti trznil, ne? Capo poskuša, pa ne obrne. Releji kliknejo, zaganjač požene, in takoj obstane. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, Kugelschreiber pravi:

Ampak verjetno ni niti trznil, ne? Capo poskuša, pa ne obrne. Releji kliknejo, zaganjač požene, in takoj obstane. 

Če zažene, pa takoj prekine, mnogi pravijo, da gre bodisi za že nekoliko zdelano baterijo bodisi za baje pretanke kable. Tudi te fore znajo imeti Tigri. :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kugelschreiber pravi:

A pa tebi kdaj “zamuka”? Prtisnes starter, pa ne obrne. Ponovis, in zavergla normalno. Vem da moja ni edinstvena pr temu, ker sm letos srecal Enga z istim problemom, v Pakli, na črpalki....

Se zna zgoditi in sicer takrat, ko so, je  bat v zgornjem položaju oz.  "na vagi" in mora premagati največjo kompresijo, tako si jaz razlagam in se ne obrmemenjujem, ker mi je logično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, to se dohaja ko je akku svoh glede zagonskega toka  - se mi je na Falcu dogajalo vedno pogosteje, potem pa je lepega dne povsem odpovedal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!