Skoči na vsebino

Aprilia 1000 ETV Caponord


kasti
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

image.jpeg.a59fb6b64a8459d5808fac78485de6cc.thumb.jpeg.dfb35f6ecc8e8d5ed3d1ea63a69eb56c.jpeg

Priporočene objave

  • 3 tedne pozneje...

Eno srečno in zdravo, polno varnih kilometrov v letu 2020 vam želim!

 

Druga novica je pa ta, da se letos odvija mednarodno srečanje ACIM (Aprilia Caponord International Meeting) v Črni gori v Podgorici.

Predviden datum je 9-12.7.2020.

Uradna stran je v prenovi, smo pa aktivni na FB:

https://www.facebook.com/groups/apriliacaponordinternationalmeeting/

Fredhodne prijave se sprejemajo na spodnji mail in so okvirne zaradi lažjega planiranja dogodka. Baza dogodka bo v Podgorici, pripravljajo se rute za dnevne izlete in program dogajanja. Organizacija ne prevzema nobene odgovornosti in dogodka se udeležujemo v lastni režiji. Ponavadi se nekje v maju pobere nekaj denarja za majice in nalepke, nekaj pa prispeva aprilia. Ne kompliciramo če kdo vozi drug motor :) je pa malce zbadanja na BMW GS :P

Za dodatna vprašanja sem vam na voljo.....

 

 

Prijave se sprejemajo na ACIM Montenegro: apriliacaponordim@gmail.com

  1. Detajli / details / dati / datos:
Tvoje ime (vzdevek) / Your name (and Alias) / tuo nome (e Alias) / tu nombre (y Alias):
Številka GSM / Cell phone number / Numero cellulare / Numero movil:
Motor in model / Your bike model (model + year) ( moto modello / modelo):
Registrska / Plate n. / Targa n. / Matricula n.:
Štartno mesto / From what city you're starting trip / da dove parti / desde donde partes:
Ime sopotnika / Pilion name / Nome passeggero / Nombre del pasajero:
Število dni na srečanju ( od 9 do 12 Julij):
Days to stay at the event (from July 9 to 12):
Giorni che rimani (da 9 a 12 Luglio):
Dias que te quedas (desde el 9 al 12 Julio):
 
2) Rezervacija prenočišča / booking / prenotando / reservando a:
 
3) Lista udeležencev / participants list from / lista partecipanti da / lista participantes:
 
.., in one week we are 15 (from 30 rooms available)
.., in una settimana di disponibilità siamo già in 15 (da 30 stanze a disposizione)
.., en una semana ya somo 15 (de 30 habitaciones a disposicion)
 
Črna gora - kaj lahko pričakujemo
This is the kind of scenery we will be sharing at:
Questo è il tipo di scenario che condivideremo:
Este es el tipo de paisaje que nos espera:
 
 
HURRY / SBRIGATI / APURATE..,,
WE ARE WAITING YOU!!!!! 1f642.png

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Na aprilia forumu en grk stima skupinsko narocilo za nosilce za radialne celusti.  Zbral je 20 narocil, in je cena 72€+ptt za par. Ce bi kdo, talo iz radovednosti mal zapravlal, je se kak dan al dva cajta za se prikluct narocilu. 
Fino zgleda, mord tud mal bols zlajfa. 

 

770D0598-9BE7-4DC8-9E56-84AE05CE83B8.jpeg

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja za asfalt je nekak ok. Na makadamu ali slabši podlagi pa znajo grabiti pregrobo. Take info. sem dobil od  uporabnikov. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kugelschreiber pravi:

Na aprilia forumu en grk stima skupinsko narocilo za nosilce za radialne celusti.  

 

Domnevam, da je namen tega, da se uporabi načeloma boljše čeljusti (ki pač imajo radialno vpetje)? Ker de facto je to vpetje še vedno radialno (glede na motocikel)..? Se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25 minutes ago, dlicen said:

Domnevam, da je namen tega, da se uporabi načeloma boljše čeljusti (ki pač imajo radialno vpetje)? Ker de facto je to vpetje še vedno radialno (glede na motocikel)..? Se motim?

Preuc si to skompliciral. :) Ic a bling bling. Ce prevec stisnem, tud z originalnimi uzgem ABS. 

42 minutes ago, Rdeči said:

Ja za asfalt je nekak ok. Na makadamu ali slabši podlagi pa znajo grabiti pregrobo. Take info. sem dobil od  uporabnikov. 

Bom vidu, a bom sploh zmontiral. :) Sem pa z mojim capotom 99% cajta na asfaltu. In ko sm cist nalozen, kar je pogosto, bi rad mal bols ustavljanje, nism pa ziher ce bodo pince sploh pomagale. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Kugelschreiber pravi:

 Ic a bling bling.

Ja pol pa ostani đubre do kraja in zmontiraj ene blingejše usd vilce, ki že imajo radialen nosilec... :OK:

Popravljeno . Popravil dlicen
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jez menjal na Shiverju, ker se je spredi preveč guncal, pa glih volo sem mel. Če te zanima klikni spodnjo povezavo in skoči na str.: 14   ,post #201,#202,#203,#206, #207.

Popravljeno . Popravil Lipstick
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Lipstick pravi:

Jez menjal na Shiverju, ker se spredi preveč guncal, pa glih volo sem mel. Če te zanima klikni spodnjo povezavo in skoči na str.: 14 ,post #201,#202,#203,#206, #207.

Stari, ti si nor!

Svaka čast.

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, dlicen said:

Stari, ti si nor!

Svaka čast.

A pol mi ni treba? :lol1: 

28 minutes ago, Lipstick said:

Jez menjal na Shiverju, ker se je spredi preveč guncal, pa glih volo sem mel. Če te zanima klikni spodnjo povezavo in skoči na str.: 14   ,post #201,#202,#203,#206, #207.

Vem de skor nobena predelava ni simpl, ma de je tolk zafukano, pa tud ne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

33 minutes ago, dlicen said:

Stari, ti si nor!

Svaka čast.

Mal sem sigurn odpiln, ma sem prej ena čreva iz vilc vn vleku in menjal, pa ni blo po mojem okusu ....

Ista povezava str.: 13, post #187 druga slika ....

Popravljeno . Popravil Lipstick
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Kugelschreiber said:

 

Vem de skor nobena predelava ni simpl, ma de je tolk zafukano, pa tud ne. 

ma sej ni tolk, sam, če si komplikator mal zakopliciraš, da ni glih enostaven....pa geometrijo je vseen dobr ohrant...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Lipstick pravi:

Mal sem sigurn odpiln, ma sem prej ena čreva iz vilc vn vleku in menjal, pa ni blo po mojem okusu ....

Ista povezava str.: 13, post #187 druga slika ....

No, Matris roba tudi ni bila glih poceni... Jaz sem svojčas menjal hidravliko na svojem Tigru 1050, pa sem vzel Mupo.

Kje si takrat kupil felge?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, dlicen said:

Domnevam, da je namen tega, da se uporabi načeloma boljše čeljusti (ki pač imajo radialno vpetje)? Ker de facto je to vpetje še vedno radialno (glede na motocikel)..? Se motim?

Vpetje je se vedno aksialno, in bo vseeno vec torzije, kot pri pravih radialnih nastavkih (zmanjsevanje te torzije je namen radiualnega vpetja). Verjetno se vec, ker je poleg vpetja zadaj vmes se adapter...  Boljse celjusti pa znajo narediti svoje. Skupaj z radialno rocko bi znal  obcutek biti boljsi. Bo pa mocneje bremzalo samo zaradi boljsih/novejsih celjusti.

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bili smo pred leti na srečanju. Je italjan in v bistvu je to njegov izdelek izum predelave.

Poglej vilice .??  Motor dodelan v piko. 

Po pogovoru kolikor sem ga razumu je bilo preveč. Zato zadnji disk spremenil. Poglej velikost zadnji disk ??  

Jaz sem pri svojem menjal diske pri zadnjem disku naredil dodatno hlajenje in šel na druge ploščice in to mi je zadosti. 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim vidim.  Zavorne moci za manjsi tovornjacek. Pa kolesa je razkopal in pobarval. To lahk sfura kak madžioničar kot lipstick. Financirat tako predelavo, da delajo drugi, je nonsens. Prednje pince bom MORDA še sfolgal sam. Če se bodo kake ravnine križale, bom sam na polico fuknil in adijo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kugelschreiber pravi:

Vidim vidim.  Zavorne moci za manjsi tovornjacek. Pa kolesa je razkopal in pobarval. To lahk sfura kak madžioničar kot lipstick. Financirat tako predelavo, da delajo drugi, je nonsens. Prednje pince bom MORDA še sfolgal sam. Če se bodo kake ravnine križale, bom sam na polico fuknil in adijo. 

Ta možakar dela večino vse sam in videl motor. Na tam motorju mislim, da je original samo še okvir. Kot sam motor zelo dobro poznam in vsako spremembo vidim. 

Malo posnetkov 

https://www.youtube.com/watch?v=JxdJAweiC1w

https://www.youtube.com/watch?v=bEtYDAENUUA

prebarvan

https://www.youtube.com/watch?v=zWTtl4lU6u8

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
1 hour ago, zundapp said:

so pa nove glasne pri hitrosti cca 70 km/h, ravno ko imaš odprto čelado..

A ti lahko vozis brez cepkov? meni tako bobni, da ni mogoce. Z original in z povecanim Givi vizirjem enako. Morda bom zmontiral se spojler, ma kakega upanja nimam. 
 

sem pa prejsn tedn odcvikal bel konektor, in zlotal zice po navodilih “wulox”. Iz polnjenja skromnih 13V, je zdej na V metru dobrih 14!?!!  
 

 

E7B40C19-B5E3-4686-8A4D-B3EB9962ED65.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne spomnim se več kako točno sem delal, vem da sem potegnil direkt + in - oz. po krajši poti na akom., mislim da je bilo isto kor na sliki in tudi meni zdaj polni okoli 14 in ne uničuje več tuljav. LP

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Da malce temo vržem iz naftalina, in obrišem prah.......

Vsem kontaktom, ki jih imam v telefonu sem poslal sledeči SMS: 

Pozdravljeni ljubitelji Caponordov, lastniki in bivši lastniki. V soboto 19.9 bi naredili eno skupno vožnjo, se malce pridružili in šli nekam na eno kosilo. V kolikor ste zainteresirani bi prosil če mi pošljete en kontaktni mail, da sporočim več informacij. V kolikor motorja nimate več posredujte ta SMS novemu lastniku, vabljeni pa vseeno zraven.

Lp Tomaž

Ker nimam vseh kontaktov in če kdo ki spremlja ta forum in zgornje sporočilo smatra kot zanimivo pa ni dobil SMSa, naj mi sporoči preko foruma :)

 

Lp 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
Ob 20. 9. 2020 ob 20:47, Šarc pravi:

Evo smo se našli in naredili eno lepo skupinsko turo. Mislim da je blo 16 motorjev in mal več kot 20 ljudi. Prijeten dan, pa lepa fura.

 

 

...dosti mehanikov se je zbralo vidim :)  ;) 

 

 

 

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!