Skoči na vsebino

Črna Gora - Žabljak, Durmitor


Priporočene objave

---->BTW: tudi z Albanijo "Njema vizumov uopšte spljoh več." <----

Za Albanijo pa ne bo držalo.. Prvega maja nas že niso spustili čez v Skhodro, češ da brez vize spuščajo samo "u visokoj turističkoj sezoni 1.Julija.- 1.Septembra."

lp, Ata Slon

Petkov sklep albanske vlade, tako da takrat še ni veljalo.

Ceco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako se kaj da voziti po narodnih parkih (z motorjem)kolašin in durmitor kakšen rout na papirju :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

---->BTW: tudi z Albanijo "Njema vizumov uopšte spljoh več."  <----

Za Albanijo pa ne bo držalo.. Prvega maja nas že niso spustili čez v Skhodro, češ da brez vize spuščajo samo "u visokoj turističkoj sezoni 1.Julija.- 1.Septembra."

lp, Ata Slon

Petkov sklep albanske vlade, tako da takrat še ni veljalo.

Ceco

Ne vem. Z kolegom sva bila v nedeljo na Albanski meji, pa nas niso hoteli spustiti noter. Ko sva že orenk težila nas je spustil PEŠ v Albanijo, kjer sva zanimivi družbi(Alan Ford in grupa TNT) popivala. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sme sedaj dobro sišal v petek da so jih opravili za postanke krajše od treh mesecev. :rolleyes: :D :D

A gre kdo sredi julija v ČG?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nekaj študiram, da bi šel po Dalmaciji do Č.G. Samo še ne vem kako bo kaj z časom, sem pa za lagano vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nekaj študiram, da bi šel po Dalmaciji do Č.G. Samo še ne vem kako bo kaj z časom, sem pa za lagano vožnjo.

hm ..no ja, tole lagano je zelo relativno :rolleyes: , glede na to, da ni ravno navala odgovorov. Bo po vsej verjetnosti kar običajna družba; me, myself in I. :huh: Pa seveda na motorju :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rocky gre z motorinom v Črno Goro tam okoli 15 -16 . augusta. Me res zanima koliko se je kaj spremenilo v zadnjih 20 letih od takrat, ko sem služil v okupatorski vojski.

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako se kaj da voziti po narodnih parkih (z motorjem)kolašin in durmitor kakšen rout na papirju :D

Preko Durmitorja se da fajn prečit..

Naša ruta je bla Kolašin - Mojkovac - most na reki Tari - Žabljak (Crno jezero) - potem pa neuspešen poskus preko prelaza do Plužin (1907m - ful snega (1.maj)) , zato smo obrnili in pičili preko Šavnika v Nikšič

sedaj se po tem makadamu čez prelaz ziher da pelat, bojda je nora cesta..

lp, Ata Slon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ravnokar sva se s kolegico vrnili z ene 10 dnevne soloriderske vožnje po ČG in Bosni. Bilo je ludo i nezaboravno.

V kratkem, ko zberem vtise bom napisala krajši potopis.

Do takrat pa Rocky, naslednje:

cesta čez durmitor vozi direkt po neverjetnih pokrajinah tudi tik pod najvšjim vrhom ČG. Samo je 20 km makadama. Po pravici povedano, se je meni še tigrček smilu po tistih ostrih skalah, tako, da Rocky ti ne priporočam prečenja s tvojim Triumphom. Pejt raje po cesti kot Ata Slon, ker je lepa in dokaj kvalitetna. Pa za okrog Durmitora nikar obleke šparat. Je precej hladno. Jaz sem bila v polni bojni opremi. Pa še vreme je hudo spremenljivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce kdo rabi sobe s kopalnico v Budvi, naj mi poslje PM, da mu posljem njihov e-mail oz. naslov.

Sobe so v centru Budve v novi hisi, ta pa je od plaze oddaljena 500 metrov (na plazo ni priporocljivo iti z motorejm). Ta hisa ima vrt oz. parkirisce, ki ga lastnik zvecer zaklene z masivno zelezno ograjo.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ker 15.08. odhajam z manjšo družbo motoristov proti Črni Gori,bi prosil za kašne sveže informacije,predvsem iz ČG. Že v naprej lepa hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil v Črni gori za petek in sicer z avtom. Najprej nas je črnogorski policaj obral za 15 € (turistička polisa), ker nismo meli zelene karte. Kazen, če je nimaš, je bojda 20€ + obvezen nakup. Prvo "presenečenje": krava na cesti :blink: (zgleda da je šla k sosedi na obisk), drugo "presenečenje": 95% vozi po omejitvah, povsod policaji v senci s cigaretom :P, tretje presenečenje (tokrat brez narekovajev): mesto Kotor :P , izredno lepo, prisrčno - priporočam obvezen ogled.

Trajekt Kamenari - Lepetani nas je stal za en avto 3€ v eno smer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Okoli novega leta sem 11 dni frej službe. Ker toliko časa ne vem kaj naj sam delam doma , premišljujem ali bi se zahojsal ali bi kam šel.

Ena od opcij (poleg Bratislave) je tudi Črna Gora. Pa me zanima kakšno je kaj vreme in življenje ob tem času tam dol. Ali se da dobiti kak apartma v bližini Budve, kjer je baje tudi za silvestrovo živahno. Morda bi šel z motorjem. Tako mal če kdo kaj ve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z motorjem,po moje kar težko,no glede na zdejšne vreme je možno sam po moje bi bil že čas da zapade kaj snega.Drugače pa je po moje v budvi zihr zagotovljen žur

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okoli novega leta sem 11 dni frej službe. Ker toliko časa ne vem kaj naj sam delam doma , premišljujem ali bi se zahojsal ali bi kam šel.

Ena od opcij (poleg Bratislave) je tudi Črna Gora. Pa me zanima kakšno je kaj vreme in življenje ob tem času tam dol. Ali se da dobiti kak apartma v bližini Budve, kjer je baje tudi za silvestrovo živahno. Morda bi šel z motorjem. Tako mal če kdo kaj ve.

Ja, v Budvi je baje mega žur za novo leto. Sam tam nimaš 11 dni kaj delat.

Vreme. Hm. Po jadranki ne bi smelo biti tako grozno, če ne bo lih kaka huda burja pihala. Problem je prit do tja, če bo pr nas sneg.

Bom probala najt številko od apartmaja kjer sva bili midve. Drgač pa pošl PM Tadeju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po jadranski z motorjem v tem času ne bi priporočal, burja :D , verjetno boljše prek celine, ampak ne z motorinom :D

Sem se veckrat pogovarjal z domacini, kako je pozimi prevozna jadranska magistrala. Med Senjem in Paklenico je taka burja, da se avto premakne - prevrne dol s ceste. Veter tudi napiha led na cesto dol z mrzlih hribov.

Za privatne namestitve v CG pa ne vem, ce pozimi obratujejo. Je treba preverit. Po moje je za novo leto bolj in hotelski turizem.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne bi šel za 11 dni toliko sem le frej. Iščem destinacijo za novo leto. Po vsej verjetnosti z busom, a nikoli se ne ve morda se pa odpeljem z motorjem. Saj vsak dan pa tudi ne piha burja ali sneži. Če bo pa sneg se bom pač vsaj doma lahko smučal.

Hvala za info. Če se morda odločim pošljem PM ustreznim. Odločitev bo pa verjetno padla zadnji mument.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
A je bil kdo tam letos, namerava kdo iti?... , kakšne sveže info?  itd...

Bili tam tam za prvomajske en dan krožno

-Dubrovnik, Boka okrog in okrog (pazi se tunela iz Kotorja proti Budvi skoraj neosvetljen :eek: ,s stropa pada voda :kva2: in po cesti ogromne luže :cry: ).

-Cetinje, Lovčen (malo pod vrhom je blo še toliko snega, da nam mi uspelo).

-Cetinje, Trebinje (cesta kr OK sam totalna divjina, smo mel kr slab občutek pa skor nikjer žive duše).

Je bla ful avantura :OK:

Lp W.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je bil kdo tam letos, namerava kdo iti?... , kakšne sveže info?  itd...

drugi teden, ko bom kampiral tam nekje okoli dubrovnika, bi znal it' pogledat... poročilo sledi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bil v budvi pred kratkim. pivo, plaža, hrana, ski-jeti,.................... zakon pa še drago ni, je cenejše kot pri nas, da hrvatov ne omenjam folk pa tudi super :OK: :grim :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva greva v nedeljo zdejle dol, pa crez albanijo v makedonijo pa verjetno se bolgarijo, a gre še kdo priblizno ta cajt dol?

Lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Rudolfo

Midva s punco greva nedeljo ali v ponedeljek do Črne Gore malo uživat na morje.

A naj greva po Jadranki ali čez Bosno :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!