Skoči na vsebino

Črna Gora - Žabljak, Durmitor


Priporočene objave

hja, tudi ČG ni več tisto, kar je bila pred nekaj leti, bolj prazne ceste, pa skoraj vsi avti z  "solčavskimi tablicami", v notranjosti skoraj nisi srečal motorja, je vse samo v Budvo rilo.

 

Turizem se pač razvija in gre svojo pot....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

1. dan

V soboto zvečer debatirava, kam bi se zapeljala naslednji dan. Vreme bo, tako da spakirava kopalke in nekaj oblačil in hajdi na Jadranko. Takšen je bil prvotni plan in skoraj bi se ta objava morala nahajati v temi Jadranska magistrala ... ampak kjer se poderejo vsi plani, se prične avantura, v najinem primeru Črnogorska.

Že v soboto zvečer si rečeva, da se bova bolj zgodaj odpravila od doma, saj bo jutro še prijetnih temperatur. A kot vedno, nama pred deveto ne uspe spakirati in zajahati v sedlo.

Postanek na Generalskem stolu, japajade, nobenega stola ni bilo, ena klopca, ta pa si tega naziva ne zasluži. :)

21768858.jpg

Cesta je bila lepa, prazna, srečala sva samo nekaj lokalnih kmetov, ki so hiteli po svojih opravilih. Čez čas se že kuhava na Jadranki, a ni prehudo, saj je cesta v najini smeri vožnje čisto prazna. Srečava dosti motoristov, a večina jih (vas) gre domov!

21768727.jpg

Ob postanku v Karlobagu se pravzaprav odločiva, da najin cilj ne bo Paklenica, ampak Murter. Ko pa se pripeljeva do odcepa za Murter, mi moj GPS, ki vozi pred mano, namesto da bi zavil desno proti Murtru, nadaljuje pot naravnost naprej.Očitno je vročina naredila svoje in je "mica" pozabila kam naj naju vodi :P . Še sreča, da je treba kdaj natočiti gorivo in tako se vsaj pri Omišu ustaviva in določiva nov cilj. To noč se odločiva prespati v Baški Vodi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Dežela Liliputancev. Kar čakam, kdaj se mi bodo pritihotapili za hrbet in me zvezali.

21768835.jpg

 

 

 

..

 

 

A niso to Vodenice na Plivi .... malo naprej od Hotela Plivsko jezero?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A niso to Vodenice na Plivi .... malo naprej od Hotela Plivsko jezero? :grim

Popravljeno . Popravil ton
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje se dajo kupit mape, da niso 15 let stare in malo bolj natančne (ne ravno specialke)?

 

Bi imel za Črno goro in okolico.

 

 

Če kupiš na pumpi Marco Polota sigurno ni 15 let stara. Čeprav pri nas boš težko dobil samo karto za Črno goro, je ponavadi ukup cel Balkan, doli na njihovih pumpah pa dobiš fajne karte.

 

tule imaš tudi eno    http://www.zemljevidi-vodniki.si/kartografija/247-avtokarta-crna-gora-1-250-000.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, nekje na poti pač, v prenočiščih low budget, lahko pri domačinih, ki oddajajo sobe.. Je nujno rezervirat vnaprej?

Imaš kakšne kontakte, telefone, pa lokacije, kjer se je vredno ustavit?

Popravljeno . Popravil Fantocci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče ČG imaš med Plevljo in Žabljakom Most na Tari, in na obesh straneh poceni nočitev, bungalov, soba, šotor (čepraw se ne izplača), ali pa v Žabljaku kolikor hočeš apartmajev, hišk, vil, hotelov.

 

Vsekakor se pelji čez Durmitor, drugače pa če hočeš videt ČG rabiš pa tako kar doli en teden :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Žabjaku te bo namestitev "našla sama" kot je naju. Rezervacije vnaprej!? tega na motorju nisem in nikoli prakticiral.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pravite na to ruto?

Na razpolago so štiri dni, peti za rezervo. Kakšne predlog za izboljšavo ali ogled na poti mogoče?

http://tinyurl.com/p4sxuo3

Spalo bi se v prenočiščih (predlogi?) in za rezervo šotor.

 

 

Tale rute je brez veze.... razen, da imaš ti nek svoj plan. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam plana in mi je vseeno kot grem (no, nekatere ceste skozi Bosno sem že prevozil pa hočem po drugih), kot končni cilj pa sem zastavil Žabljak/Durmitor.

Povej zakaj je brez veze in katera bi bila boljša, zato pa sem jo objavil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje te heca.

 

Jaz bi šel prvi dan edino Banja Luka-Jajce, ob Vrbasu, spal v Sarajevu in se zvečer nažiral.

 

Drugi dan bi pa zaharal do Durmitorja pa sem tam navozil v miru.

 

Morda še en dan po MNE

 

Nato pa dol na morje in domov.

 

Kaj boš tam po Bosni, Doboj itd., kjer so imeli tragedijo in je itak precej onesnaženo, ni nekak primerno, da se turisti vsipajo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Kaj boš tam po Bosni, Doboj itd., kjer so imeli tragedijo in je itak precej onesnaženo, ni nekak primerno, da se turisti vsipajo.

sam res, čist nč primerno

greš u Sarajevo na čevape, tam na hribu pa mrtvaki  :kva1: sej apetit zgubiš

greš mim Doboja, pa mrtve ribe iz Bosne na cest...o fuj...

 

pa pazte da se nau res kdo vsipnu kam... :P

 

post-21285-0-22650200-1403194657_thumb.jpg

 

turisti pa denar prnesejo, itak ga zdej rabjo po katastrofi....

 

 

a ni najbolj zihr doma ostat :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje te heca.

 

Jaz bi šel prvi dan edino Banja Luka-Jajce, ob Vrbasu, spal v Sarajevu in se zvečer nažiral.

 

Drugi dan bi pa zaharal do Durmitorja pa sem tam navozil v miru.

 

Morda še en dan po MNE

 

Nato pa dol na morje in domov.

 

Kaj boš tam po Bosni, Doboj itd., kjer so imeli tragedijo in je itak precej onesnaženo, ni nekak primerno, da se turisti vsipajo.

 

Ja, ampak točno to sem že prevozil lani... brez Črne gore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam res, čist nč primerno

greš u Sarajevo na čevape, tam na hribu pa mrtvaki  :kva1: sej apetit zgubiš

greš mim Doboja, pa mrtve ribe iz Bosne na cest...o fuj...

 

pa pazte da se nau res kdo vsipnu kam... :P

 

attachicon.gifpazimine.jpg

 

turisti pa denar prnesejo, itak ga zdej rabjo po katastrofi....

 

 

a ni najbolj zihr doma ostat :naughty:

 

Če bi bil lokal obrnjen na hrib z belimi križi, sigurno ne bi imel apetita.

Sarajevo ima drug problem, poleg čevapov ni pira.

 

Tustisti takoj po katastrofi zijajo, fotkajo in denar odnesejo tja, kjer lahko kaj dobijo.

 

Ti si pa itak bila v Sarajevu še med vojno a ne, kot ostrostrelska turistka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ampak točno to sem že prevozil lani... brez Črne gore.

 

Spusti se dol na morje, Cetinje, Lovčen pa ob obali, morda še skok na Pelješac itd. al pa ovinek na Mostar. Se bi dalo optimizirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!