Skoči na vsebino

Črna Gora - Žabljak, Durmitor


Priporočene objave

V primeru, da danes ali jutri ne zapade sneg, lahko tole traso pojutrišnjem prevoziva.

17992253_1883501898585503_56138856625910

 

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...
pred 1 minuto, Raavi pravi:

Glih rit namakam v budvi, je to še aktualn krog za durmitor? 

mislim da še

;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čg je tako mala, da je vse aktualno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

Čg je tako mala, da je vse aktualno

če bi moral rint motor, ni tako mala .... ker so marsikje ceste ozke, je vožnja počasna, in se kar vleče...

 

@Raavi... pojdi in napiši in malo poslikaj, da obudim spomin ;) 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maus pravi:

če bi moral rint motor, ni tako mala .... ker so marsikje ceste oske, je vožnja počasna, in se kar vleče...

 

@Raavi... pojdi in napiši in malo poslikaj, da obudim spomin ;) 

No to pa res..tut če greš peš.

Drugače pa iz budve do žabljaka rabiš mal več kot 2 uri..preverjeno večkrat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Raavi pravi:

Glih rit namakam v budvi, je to še aktualn krog za durmitor? 

Če imaš voljo in cel dan časa; vstani zgodaj in na Kotor, Nikšič od Žabjaka nadaljuj na Mojkovac, (Kanjon Tare je nor) Kolašin, Andrijevica, Plav in po SH 20 nazaj v do Podgorice. Od tam do Budve si v manj kot uri.  Tako doživiš veliko Č.G. v enem dnevu. Ena dan pa potem rabiš za regeneracijo on Nikšičkem.....?  

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kaldu pravi:

Če imaš voljo in cel dan časa; vstani zgodaj in na Kotor, Nikšič od Žabjaka nadaljuj na Mojkovac, (Kanjon Tare je nor) Kolašin, Andrijevica, Plav in po SH 20 nazaj v do Podgorice. Od tam do Budve si v manj kot uri.  Tako doživiš veliko Č.G. v enem dnevu. Ena dan pa potem rabiš za regeneracijo on Nikšičkem.....?  

tut to sm že prevozu .. ampak @Raavi si je zaželel Durmitor ... pejt še jest na Izlazak še kaj pojest ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si ga bo samo želel ne bo nič. Na moped pa gas. ?

Tok časa ma če zgodaj štarta, da komot opravi ogled manastira Ostrog (must see), skoči na Most na tari, se zapelje po zip lineju, gre do Žabljaka in si ogleda Vražje jezero, kjer lahko prideš čisto do vode ( namesto plačat vstopnine za crno jezero) nato odrine čez durmitor do Plužin pa nazaj do Budve. En lep celodnevni izlet. Pazi na hitrstmerilce tik pred žabljakom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če še nisi bil in imaš en dan časa, pojdi tako kot je Dami napisal. Ustavi se še na Trsi (da še gusle slišiš ?).

Drugače pa ja... Če bi še več pa povej kolk maš frej :) za dva dni lahko dost vidiš. Je pa meni sever in notranjost lepiša kot obala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa temperature znosne ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upoštevaj tranzit iz obale v notranjost (Srbija), zna biti veliko prometa. Ceste niso ravno najbolj primerne za dolga prehitevanja kolon počasi vozečih turistov. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te tam kje okoli Durmitorja ustavijo policaji reč, da greš na Izlazak na kosilo ... lastnik je biši policaj ;) ... mogoče bolj skozi prideš :P ... 

a ne @MARJA  :D

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ti pa ne da furat, pa skoči na Kapetanovo jezero. Blizu Nikšiča. Lušno lušna zadeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No evo iz budve bom šel do Ostroga, vražjega jezera, in plužin, tam je menda en super zipline. Kje bomo pa spali pa še nevem, ker je trenutno ludnica. Slike pa dobite ? 

@maus dj pozovi tistga polcaja naj sprazni eno kučico 

Popravljeno . Popravil Raavi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Plužinah zlahka dobiš, čakajo celo ob cesti. V Žabljaku bo pa kr gneča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, maus pravi:

tut to sm že prevozu .. ampak @Raavi si je zaželel Durmitor ... pejt še jest na Izlazak še kaj pojest ;)

Maus a to je bilo takrat ko me je policaj vozu v službenem avtu?

pred 11 urami, maus pravi:

Če te tam kje okoli Durmitorja ustavijo policaji reč, da greš na Izlazak na kosilo ... lastnik je biši policaj ;) ... mogoče bolj skozi prideš :P ... 

a ne @MARJA  :D

 

Tako je

Maus bo treba ponovit, ampak brez prevoza v policijskem avtu

 

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odprl se je (končno) mejni prehod Zatrijebačka CIjevna, to je mejni prehod med ČG in Albanijo na SH 20. Tako se izogneš vožnji preko TUZI-ja (kjer je vedno gužva) in MP za Skadar. Edino za legendarne ride na SH 20 moraš malo podaljšati pot. Ravno pod ridami se cesta odcepi za nov mejni prehod.

Mejni prehod pri Grančarju  (to je med Albanijo in ČG, pred Gusnijem) je vse enako, ročni vnos podatkov na Albanski strani in majhen okenčk pri Črnogorcih. Tu je hitrost enaka poznani delavnosti Črnogorcev?

  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kaldu si ga pasiral? Nama maja ni uspelo :)

Je bilo pa rečeno za koji mesec dana, kad bude struje...

No ni slabo malo več je trajalo.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, MiNa pravi:

@Kaldu si ga pasiral? Nama maja ni uspelo :)

 

Letos še ne, prebral sem na Gusinjskih novicah. Me pa muči, cesta iz Podgorice gre mimo Čemanskog polja, kjer sem kot JNA-tenkist predihaval prah.

 Mi prav manjka ČG, morda bo letos še čas za obisk.

 

Če gre kdo u Gusinje, pozdravite gospoda na sredini (Gazda Kule)na avtu ima KR registracije ?

20190816_172042.jpg

Popravljeno . Popravil Kaldu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 8. 2021 ob 12:49, Kaldu pravi:

Če gre kdo u Gusinje, pozdravite gospoda na sredini (Gazda Kule)na avtu ima KR registracije ?

20190816_172042.jpg

Čez zimo živi in ima hišo ter družino nekje pri Kranju. Smo bili pri njemu.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, MARJA said:

Smo bili pri njemu.

Mi tudi pred par leti in če se le da, nikoli več. Je bil sicer zelo prijazen, vendar že dolgo nisem videl tako umazane in neurejene nastanitve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!