Skoči na vsebino

Črna Gora - Žabljak, Durmitor


Priporočene objave

Za zajtrk (vključen v ceno) ni imel ničesar. Čakali 2 uri da je kruh in mleko prinesel, ni imel niti jajc, postrgel nam je plesnivo maslo, ki ga ni nihče jedel (razen nas, sta bila 2 nemška motorista in 3 italijanski kolesarji), ni imel niti jajc. Nato je prinesel med, na katerem se je dalo prebrati samo da ne medex (kdo ve koliko staro). Na srečo se med nikoli ne pokvari, tako da smo vsi samo med posrkali in naprej.

Svojčas je bil skregan s trgovcen v Gusinju in ni hodil k njemu kupovat, zato ni imel ničesar.

Zato ko smo tam, gremo k Rosiju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo se mel fajn, jedli odlično pa še vse lokalne znamenitosti nam je razkazal okrog Gusinj. 

Nastanitev ni nek luksuz a je neko povprečje balkana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo durmitor končan,  iz budve do ostrov. Sma pogruntala z ženo, da nismo za cerkve gledat ? Do vražjega jezera, top must see res. Smo meli še čast gledat kako helikopter zajema vodo, ker kanjon tare menda gori že 3 dni. Dima je vsepovsod. Čez durmitor smo šli v plužine, kjer smo trenirali vožjo med ovcami in kravami na zipline 1.4km dolg. Zakon je! Za nas južnjake je reku popust pa je 20€ po glavi. Janjetina izpod sača je top v Izlazaku, sam liter vina treba navrh, zarad holesterola. Ker pa je blo v etnem selu vse pouno, smo šli spat v hiško na drvu. Sej je kul, smo nema cigu migu, vse se ziba že od hoje ? Črna gora je kul, priporočam, smo trenutno vse gori. Peljali smo se mimo 5 požarov, a pri njih ne duha ne sluha da bi kdo gasit šu. ?‍♂️

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Torej odprta in očiščena cesta :) Mi smo med prvomajskimi bili tam, pa je bila še zaprta cesta čez sedlo. Naredili smo obvoz po cesti skozi Nedajno, mimo kanjona Sušice. Je bilo tudi lepo.

Sicer pa sem takrat pisal na njihov AMZS (ic.amscg@t-com.me), če je cesta čez sedlo odprta in so mi takoj odgovorili, da je še zaprta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kiri pravi:

Torej odprta in očiščena cesta :) Mi smo med prvomajskimi bili tam, pa je bila še zaprta cesta čez sedlo. Naredili smo obvoz po cesti skozi Nedajno, mimo kanjona Sušice. Je bilo tudi lepo.

Sicer pa sem takrat pisal na njihov AMZS (ic.amscg@t-com.me), če je cesta čez sedlo odprta in so mi takoj odgovorili, da je še zaprta.

Jaz sem sliko pobral iz bj bikers foruma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bo, če maja ne moreš čez durmitor iz Žabljaka je bolj "izjema" kot pravilo. al pa je pred 14 dnevi sneg padal. Načeloma je pa prevozna, tudi maja. Bolj se zatakne pod Lovčenom..tistih 5m snega (po dolžini), da ne moreš do mavzoleja, pa moraš peš ćez riniti :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

načeloma se gre čez junija ... pa še takrat smo mel ledene šmrkle, pa ne enkrat :P ... ravno tako transalpina in trasnsfaragašan .. pred junijem je vse loto 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobr, da si šel na pot z zimskimi gumami. 😁 Pa srečno naprej! 🏎️🏎️🏍️

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

 

drug teden nameravam narediti turo čez Črno Goro. Štart: Novi Pazar, cilj: Hercegnovi, časa imam 4 dni, prilagam zemljevid kako sem si jo zamislil. Ker še nikoli nisem bil v ČG prosim za mnenje, če še kaj dodam oz. izpustim. Hvala.

 

rutaČG.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@att, namesto direkt iz Podgorice do Skadra pojdi raje takole na mejni prehod Grabom. Vozil se boš po lepi soteski reke Cijevne. Tu prestopiš mejo in potem prevoziš najlepše serpentine na SH20.

Prehoda še ni v Googlu ali GPS-jih, je pa normalno odprt že od lani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prevoziš SH20 in nadaljuješ po P9 in M9 do Kolašina in nato naprej na Žabljak in prevoziš Durmitor, pa potem s Pive za Nikšič, Podgorico in skozi kanjon Morače proti N. Pazarju.

Tako zaokrožiš ČG. 4 dni imaš več kot dovolj časa.

 

Popravljeno . Popravil raza
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

+ iz Žabljaka zavij proti Trsi in pojdi čez Durmitor in se spusti dol ob Pivi proti Nikšiču.

a obala ti je "must"? Ker na relaciji Skadar - Bar - Budva boš imel samo gužvo in nič posebnega za videt.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za info. Sem dodal Plužine in SH20.

Kakšne so pa kaj temperature na teh relacijah? Bom imel dovolj poletno jakno in poletne hlače, glede na to, da so bolj kot ne hribi? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, att pravi:

Pozdravljeni,

 

drug teden nameravam narediti turo čez Črno Goro. Štart: Novi Pazar, cilj: Hercegnovi, časa imam 4 dni, prilagam zemljevid kako sem si jo zamislil. Ker še nikoli nisem bil v ČG prosim za mnenje, če še kaj dodam oz. izpustim. Hvala.

 

rutaČG.jpg

za 4 dni maš olalala časa, bi pa jaz raje obvozil skadarsko jezero po spodnji strani (ti maš risano zgoraj/severna stran, več al manj nič za videt promet in vasi)), kjer je bolj dolgčas. Če greš spodaj greš po vukojebini, ozkem in šodrastem asfaltu ampak razgledi so nori, potem padeš v Virpazar.

Takole izgleda:

319848_329400787129480_1103889468_n.jpg.451a0bc57242bbd6056f12ef1aab9f60.jpg

522781_329400827129476_1700530513_n.jpg.e970117043ac2a19c1a0954b83a9daa6.jpg

Če greš Na durmitor je lahko mraz. Enostavno čez obleko fukneš dežjaka pa manj zebe. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede temperature bo prej prevroče kot mraz. Druga polovica maja, pa je bilo preko 32°C, tudi SH20 in Durmitor je bilo 28. 

Če uporabljaš navigacijo in planiraš poti, potem opozorilo: ko se voziš izven glavnih cest, je predvideni čas, ki ga navi izračuna za določeno pot, vsaj 2 krat daljši, če ne več! Brzina po " vukojebinah" kot pravi @DAMI34, je tam okoli 40 km/h, prej manj kot več. Ceste so ozke in zavite in če hočeš še kaj videt ne gre pretiravat. Pazi na živali, ki se prosto pasejo ob cestah. 

Kot predlaga Dami, Skadarsko j. po južni strani, do Virpazarja, potem pa proti Podgorici in pri odcepu za letališče zaviješ proti mestu Tuzi in naprej do meje z Albanijo in takoj za mejo na SH20. 

image.thumb.jpeg.14ade6bba87bd1eae8cd90a2a5c32557.jpeg

image.thumb.jpeg.32418e7237eff098be5a91000b0dc35c.jpeg

image.thumb.jpeg.fe9f187a1c6419a3409a3296826435d1.jpeg

cesta M9 izgleda tako.....

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, att pravi:

Preveč po makadamu ne bi vozil.

Kar smo ti svetovali ni makadamov. So pa kakšne luknje tu pa tam. :kva2:

M9 je sicer zelo slikovita, in se jo splača prevozit. Malo so jo zjeb.. odkar poteka gradnja AC

@raza ti je dal lep namig. Hiti počasi in uživaj v razgledih, še posebej če si tam prvič.

Saj veš po čem slovijo avtohtoni prebivalci, čeprav to na cestah ne drži 100posto...:naughty:

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot piše @raza. Ni makedam, je pa precej šodra, podivjani domačini, pa kaka ovca na cesti :P

oči na peclje in počasi uživat, čas ki ga porabiš za bolj odročne ceste je vsaj x2 v primerjavi z normalnimi. ampak se splača. Veliko več se vidi, prometa je manj, policajev ni.

Enako sem jaz celo čg prevozil s cestaki.

Tule je veliko zapisanega o Črni gori, mogoče kako idejo ali point ukradeš.

 

pa tule:

 

Temperature so lahko od 35C do mraza, če te dež dobi v hribih, ampak tako je povsod več al manj.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!