Skoči na vsebino

IRAN ( 2010 + ... )


Leteči

Priporočene objave

Pozdravljeni .

V letu 2018 april, nameravam obdelat Iran  . Pot do tja bo tranzit v najkrajšem možnem času . Na voljo imam 23 dni ,od tega upam, da pridem do Iranske meje v 2 dneh .

Temo sem na hitro preletel ,vseno pa bom hvaležen za kakšen nasvet . Glede viz in ostalega biokracijskega dreka vem vse ,zanima me kaj pogledat ,nagnjen sem bolj k naravi , kot mestom , makedam ni problem , ne bi se šel pa nekega off roada ,saj bom imel sopotnico .

Teheran ...ja ...ne....?

Hvala že v naprej .

lp.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa eno gumo (raje 2 kom) in verigo v rezervi :D

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si z Baltika prišel v enem dnevu, boš pa ja menda prišel do meje Irana v 2 dneh - samo tri jurje.:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5a1d622fdda59_ScreenShot2017-11-28at14_18_03.thumb.png.4a8386c7dcc615e6dbd87a732fcdb630.png

Okvirno sva midva prevozila tole, ker je bilo del poti do Tadjikistana. Zu jug nekako ni bilo casa, pa jug je verjetno ze preveroc za junij. Ze tako ali tako sva ponekod imela 40°C

5a1d63181c9c3_Day_2160.thumb.jpg.847945476ad3e96ff20c373454b7ed76.jpg

Tole je nekje med Shahroudom in Sabzevarjem, severni rob velike slane puscave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, Kmet2 pravi:

Pozdravljeni .

V letu 2018 april, nameravam obdelat Iran  . Pot do tja bo tranzit v najkrajšem možnem času . Na voljo imam 23 dni ,od tega upam, da pridem do Iranske meje v 2 dneh .

Temo sem na hitro preletel ,vseno pa bom hvaležen za kakšen nasvet . Glede viz in ostalega biokracijskega dreka vem vse ,zanima me kaj pogledat ,nagnjen sem bolj k naravi , kot mestom , makedam ni problem , ne bi se šel pa nekega off roada ,saj bom imel sopotnico .

Teheran ...ja ...ne....?

Hvala že v naprej .

lp.

Pa povej kaj o tem, mene zelo zanima, saj me Iran začenja "tiščat". Vzhod je kot magnet, ko ga enkrat doživiš. Ker grem najrajši po poti najmanjšega odpora, mi je bil do sedaj dovolj pasuš v žep in gas, a vzhodneje od Turčije na ta način ne gre žal več.

Pa rez. gumo raje s sabo, ker te tam ne čakajo z njimi, kot si nekateri mislijo, sploh če si omejen s časom zna bit problem. Pa kaj bi ti pravil, saj sam dobro veš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem imel Garmina, ampak samo navigacijo na telefonu in sicer nativne Maps na windows telefonu (bivsi Here maps), Sygic in MapFactor. Sygic sem kupil za brez veze, deluje slabse kot Here ter ga skoraj nisem uporabljal. Sem se nekja casa jajcal z njihovim suportom potem pa odnehal. Najvec sem uporabljal Here, ker mi je vmesnik najbolj enostaven, kjer pa je bila pokritost s cestami slabsa pa sem skocil na MapFactor ki uporablja OSM.

Osm je odlicen izhod v sili ker ti bo pokazal marsikateri resilni kolovoz, bos pa vedno malo presran ali se ne bo spremenil v hudournik. Ker gre za odprtokoden projekt suportan s strani uporabnikov nikoli ne ves kaj je imel v mislih tisti ki je karte pripravljal. Problem OSM-ja je v bistvu "prevec podatkov" in pogosto ne bos vedel katero od treh vzporednih sivih crt (cest) izbrati.

Imajo pa probleme tudi vsi profesionalni ponudniki, Here, Sygic in Google s slabo kategorizacijo, napacnim poimenovanjem ulici nekje pa cisto napačnimi trasami cest. Ce imas dovolj casa za kruzanje sploh ni panike, ce pa se ti mudi pa se z lahkoto zajebes za dan ali dva.

Popravljeno . Popravil nejc74
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok..hvala. Kaj pa meniš o uporabi čisto klasičnega google zemljevidov...ali je prav to Here maps? In pa kako je kaj pokritost z internetom? Recimo, da bi kupil  internet kartico....ampak me v tistih prostranstvih malo skrbi pokritost s signalom. V skrajni fazi je uporaben tudi google-earth...pod pogojem, da poloviš kak signal. Imam sicer tudi klasično karto, ki si jo ogledujem....ampak je Iran toliko velik da razmerje 1:1 500 000 ni glih nek zadetek....:cry:

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Here pa google je razlicno ampak podobno, Iran dostikrat zapira internet, pokritost v mestih je odlicna, izven mest pa ne tako zelo dobra, jaz se ne bi zanasal na to, vsekakor mej kaksno navigacijo. Ce ne drugega za OSM imas sigurno kaksno aplikacijo za telefon in potem predhodno downloadas karte. Iran je drugace zelo varna in izredno urejena drzava, tako da brez pomoci ne bos ostal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OSM zemljevid Iran, ki se dnevno ali tedensko osvežuje (za Garmin), brezplačno, tako verzija za PC (kjer lahko načrtuješ, narediš točke itd.) kot samo datoteka za napravo.

http://www.raumbezug.eu/osm-garmin.htm  <--- izbrati Asien, potegniti Iran obe datoteki in to je to.

Exe file je inštalacija za pc, img datoteko pa je potrebno prekopirati v folder Garmina ali Map na napravi ali kartici, lahko pa se tudi preimenuje v Iran.img (velja za novejše naprave).

Zelo preprosto, zna vsak z osnovnim pc znanjem :) 

Za Here maps pa sem prebral, da jih je Here umaknil za Iran, na netu je tako prebrati in na helpu, enako naj bi tudi drugi storili (verjetno spet tiste znane zamere z zahodnjaki in se dajejo).

iran.thumb.jpg.fa28f04ee162438f14507396697ae92f.jpg

iran1.thumb.jpg.1eb8a5163ded8685bc385008117d26ce.jpg

zgleda kar dovolj natančno, sploh če se doma malo pripraviš, po moje povsem zadostuje in še več...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, BIF pravi:

Ok..hvala. Kaj pa meniš o uporabi čisto klasičnega google zemljevidov...ali je prav to Here maps? In pa kako je kaj pokritost z internetom? Recimo, da bi kupil  internet kartico....ampak me v tistih prostranstvih malo skrbi pokritost s signalom. V skrajni fazi je uporaben tudi google-earth...pod pogojem, da poloviš kak signal. Imam sicer tudi klasično karto, ki si jo ogledujem....ampak je Iran toliko velik da razmerje 1:1 500 000 ni glih nek zadetek....:cry:

Ti bi rad imel specialko..... jaz sem imel razmerje 1:2.250.000 pa se nisem zgubil. Garmin dela samo ga Ameri bremzajo in, ko že greš čez križišče te popravlja. Mogoče je zdaj že kaj bolje...proti Perzijskem zalivu sigurno dela slabše, ker se Ameri tam nahajajo... Drugače brez panike od kraja do kraja gre super v mestu je malo bolj jebeno. Najbolje, da imaš v rokah Garmina prej si označiš kje spiš in pol zvečer lepo ga prosiš, da te pripelje nazaj. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Snecer pravi:

Novejše navigacije ne podpirajo samo ameriškega GPS sistema :) ampak tudi ruski Glonass...nič bat.

 

samo imajo Ameri motilce in te ziher zezajo. Tri dni mi ni delal mobi, ker imajo Iranci tako sfukano tehnologijo in vsak pogovor prisluškujejo... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, nejc74 pravi:

Here pa google je razlicno ampak podobno, Iran dostikrat zapira internet, pokritost v mestih je odlicna, izven mest pa ne tako zelo dobra, jaz se ne bi zanasal na to, vsekakor mej kaksno navigacijo. Ce ne drugega za OSM imas sigurno kaksno aplikacijo za telefon in potem predhodno downloadas karte. Iran je drugace zelo varna in izredno urejena drzava, tako da brez pomoci ne bos ostal.

Glede varnosti sploh nimam nobenega pomisleka. S tem v glavi je za nekatere do Metlike nevarno, zato dlje ne sežejo...;) Drugače pa se kar znajdem "na terenu"...nikoli se ne zanašam zgolj na eno zadevo. Vedno najprej uporabim "analogiš" (karto), dodam ščepec mnenja domačinov in na koncu preverim še "digitališ"...čeprav zadnjemu praviloma ne zaupam. Ampak ker je bila glih priložnost sem vprašal...da ne bi zdaj glih dimnih signalov izumljal. Hvala za tvoje podatke in namige. Bodo čisto zadostovali. Če grem itak bolj random vozim....v nekem trenutku pa je bolj kot ne pomembno, da vem kje sta sever in jug...da vsaj približno vozim proti domu...:)

pred eno uro, Snecer pravi:

OSM zemljevid Iran, ki se dnevno ali tedensko osvežuje (za Garmin), brezplačno, tako verzija za PC (kjer lahko načrtuješ, narediš točke itd.) kot samo datoteka za napravo.

http://www.raumbezug.eu/osm-garmin.htm  <--- izbrati Asien, potegniti Iran obe datoteki in to je to.

Exe file je inštalacija za pc, img datoteko pa je potrebno prekopirati v folder Garmina ali Map na napravi ali kartici, lahko pa se tudi preimenuje v Iran.img (velja za novejše naprave).

Zelo preprosto, zna vsak z osnovnim pc znanjem :) 

Za Here maps pa sem prebral, da jih je Here umaknil za Iran, na netu je tako prebrati in na helpu, enako naj bi tudi drugi storili (verjetno spet tiste znane zamere z zahodnjaki in se dajejo).

iran.thumb.jpg.fa28f04ee162438f14507396697ae92f.jpg

iran1.thumb.jpg.1eb8a5163ded8685bc385008117d26ce.jpg

zgleda kar dovolj natančno, sploh če se doma malo pripraviš, po moje povsem zadostuje in še več...

Načeloma se bere enostavno...če mi ne bo šlo "te pocukam za rokav"....:cry:

pred eno uro, solorider pravi:

Ti bi rad imel specialko..... jaz sem imel razmerje 1:2.250.000 pa se nisem zgubil. Garmin dela samo ga Ameri bremzajo in, ko že greš čez križišče te popravlja. Mogoče je zdaj že kaj bolje...proti Perzijskem zalivu sigurno dela slabše, ker se Ameri tam nahajajo... Drugače brez panike od kraja do kraja gre super v mestu je malo bolj jebeno. Najbolje, da imaš v rokah Garmina prej si označiš kje spiš in pol zvečer lepo ga prosiš, da te pripelje nazaj. :OK:

Fučka se mi za Amere...itak so bedaki. Upam le, da ne bodo spet kako skisano župo zakuhali tam doli...jaz se bom že znašel...tudi brez njihovega vesoljskega železja. Z spanjem pa nimam nikoli težav....v skrajnem primeru sem potrkal na prva vrata...lepa beseda in pogled žalostnega psa sta bila vedno uspešna....:friend1:

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

junija 2018 nameravam v Iran , sel bi se tudi v Turkmenistan , potem bi se zopet vrnil v Iran , zanima me ce moram prositi vizo za Iran z dvema vstopoma in z dvema izstopoma , kot za rusijo ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm....mislim, da bo najbolje vprašat kar na Iransko ambasado v Ljubljani. Redko kdo (če sploh) gre tako kot nameravaš ti. Običajno Iran prečkajo ali pa ga raziščejo in oddidejo...en vstop en izstop... Je pa treba vzet v zakup nekatere njihove informacije. Meni so leta 2014 rekli, da z lastnim vozilom sploh ne morem vstopit v Iran....istega leta pa je recimo nekdo iz tega foruma potoval v Iran z lastnim vozilom....tako da...

Dejstvo pa je, da za vstop v Turkmenistan potrebuješ predhodno Iransko vizo...lahko se ti zgodi tudi, da ti bodo prilepili spremljevalca (na tvoje stroške seveda)....ne vem, če so tista "door to hell" v Darvazi vredna tega...

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 hours ago, milan11 said:

junija 2018 nameravam v Iran , sel bi se tudi v Turkmenistan , potem bi se zopet vrnil v Iran , zanima me ce moram prositi vizo za Iran z dvema vstopoma in z dvema izstopoma , kot za rusijo ....

Na iranski amabsadi so zelo prijazni, vprasaj jih, po mojem ne bo problem.

Bo pa problem Turkmenistanska, ker ne bos mogel dobiti transfer* vize ampak si bos moral priskrbeti turisticno** (za katero potrebujes agencijo)

*se mi zdi da sem bral tudi zgodbo nekoga, ki je sel afganistan - turkmenistan - iran - turkmenistan s transfer vizo, ampak ni nujno da bo tebi uspelo

**seznani se o razliki med transfer in turisticno vizo

@BIF

v bistvu sem se jaz vozil brez navigacije, sem za vsak dan imel v glavi kam hocem prit, potem pa sem samo ob dvomu preverjal s GPS-om kje sem, pa ob iskanju hotela je koristila. Pa vcasih da prides iz mesta. Drugace pa res poskusi tudi z OSM, ker znaso biti prekleto natacne karte, sploh za manj civilzirane dezele. Verjetno v kombinaciji z Garminom (kot je zgoraj napisal Snecer), brez navigiranja, samo s pozicioniranjem. Kul za avanturo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, nejc74 pravi:

@BIF

v bistvu sem se jaz vozil brez navigacije, sem za vsak dan imel v glavi kam hocem prit, potem pa sem samo ob dvomu preverjal s GPS-om kje sem, pa ob iskanju hotela je koristila. Pa vcasih da prides iz mesta. Drugace pa res poskusi tudi z OSM, ker znaso biti prekleto natacne karte, sploh za manj civilzirane dezele. Verjetno v kombinaciji z Garminom (kot je zgoraj napisal Snecer), brez navigiranja, samo s pozicioniranjem. Kul za avanturo.

Zelo ali skoraj identično kot ti funkcioniram tudi sam. Malo pa mora bit avanture...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 11. 2017 ob 17:26, Kmet2 pravi:

Pozdravljeni

Hvala že v naprej

lp

Živjo K2. Si že nazaj iz hibernacije? Srečno v EP2.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Whiskey pravi:

Živjo K2. Si že nazaj iz hibernacije? Srečno v EP2.

Hvala.

Vprašanje za vse.

Se bi dalo v Perzijskem zalivu čez morje v Dubaj?

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!