Skoči na vsebino

IRAN ( 2010 + ... )


Leteči

Priporočene objave

pred 15 minutami, Kmet2 pravi:

Hvala.

Vprašanje za vse.

Se bi dalo v Perzijskem zalivu čez morje v Dubaj?

brez motorja ziher

http://www.valfajr.ir/156/index.aspx:) 

može i vozilom

http://caravanistan.com/transport/persian-gulf-ferry/bandar-abbas-sharjah/

opis iz prve roke za avto

http://travelafricaoverland.com/nl/ferry-from-dubai-to-iran/

  • Woman: You need to wear you headscarf on the ferry!
Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Kmet2 pravi:

Hvala.

Vprašanje za vse.

Se bi dalo v Perzijskem zalivu čez morje v Dubaj?

Najkrajša do Khasab/Oman zgleda bolj slabo. Ali pač? - Iran - Oman

Bolj obetajoče je do Sharyah/UAE - Bandar Abas - Shajrah/UAE

Pa ne zgubli časa za transport! Se ti oproščam, ker sem zucnu kr tm neki in sploh nisem vedu, da si jo guncu tm v nezavest skor vsak dan. Ajde. Sej je glupo, mal mn kt un tvoj FB dopis :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno vozijo trajekti, klik klik, je pa verjetno odvisno od političnih razmer.

*se opravicujem, so ostali ze odgovorili

Popravljeno . Popravil nejc74
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na zdej ... tud jest mam v planu Iran. Hvala vsem za že napisane nasvete. Moj odhod naj bi bil nekje v začetku Maja, da se kasneje nebi kuhal v opremi.

Sem mogoče zgrešil?

Lp

Roman

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Roman AT pravi:

Na zdej ... tud jest mam v planu Iran. Hvala vsem za že napisane nasvete. Moj odhod naj bi bil nekje v začetku Maja, da se kasneje nebi kuhal v opremi.

Sem mogoče zgrešil?

Lp

Roman

Malo bolje se boš moral obleči!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene tudi nekaj vleče dol, amapk verjetno za leto 2019.

Kateri termin je najboljši da ne "pomrzneš" v hribih ali "stopiš" v puščavi? Razmišljam konec maja začetek junija.

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎01‎. ‎12‎. ‎2017 ob 11:29, solorider pravi:

Malo bolje se boš moral obleči!

Solorider hvala za tvoj potopisec. Verjetno je sedaj kar dosti drugače. Če ne drugega je turistov na tone :( 

Popravljeno . Popravil Roman AT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 11. 2017 ob 18:16, Kmet2 pravi:

Hvala.

Vprašanje za vse.

Se bi dalo v Perzijskem zalivu čez morje v Dubaj?

Jaz sem prišel enkrat v debato čisto slučajno z nekom ki je bil dvakrat že v Iranu- sicer z avtom. Je rekel da je prepotoval ogromno sveta - a pa da je Iran edina destinacija kamor bi se vrnil kadarkoli... Rekel pa je da za motorje niti ni tako zanimiva, saj je ogromno ravnine....Bolje ti je glede nato da si maratonec da ga pihneš to kyrgizije ...tam boš imel več zanimive ceste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je v tem nekaj resnice. Vendar se mi zdi, da je odvisno od vsakega posameznika zakaj potuje. Če potuješ zato, da se voziš....potem je vseeno kam greš...pač izbiraš zanimive ceste in ti zato ni treba v Iran. Mislim pa, da potovanje v Iran nima poante v cestah...vsaj jaz osebno se bi tja spravil iz vseh drugih razlogov (kultura, običaji, domačini, utrip in doživetje neke (nam) druge civilizacije, Perzija, itd.) prej, kot pa zaradi vožnje po cestah.

To je podobno kot motor...nekateri ga imajo, zato, ker se pač radi furajo....nekateri pa ga imamo kot orodje za potovanja in avanture. Iste zadeve z različnimi pogledi in dojemanjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, BIF pravi:

Verjetno je v tem nekaj resnice. Vendar se mi zdi, da je odvisno od vsakega posameznika zakaj potuje. Če potuješ zato, da se voziš....potem je vseeno kam greš...pač izbiraš zanimive ceste in ti zato ni treba v Iran. Mislim pa, da potovanje v Iran nima poante v cestah...vsaj jaz osebno se bi tja spravil iz vseh drugih razlogov (kultura, običaji, domačini, utrip in doživetje neke (nam) druge civilizacije, Perzija, itd.) prej, kot pa zaradi vožnje po cestah.

To je podobno kot motor...nekateri ga imajo, zato, ker se pač radi furajo....nekateri pa ga imamo kot orodje za potovanja in avanture. Iste zadeve z različnimi pogledi in dojemanjem.

Zakaj bi sel v Iran, ce imam ze celo Turcijo ravno! :lol1:

Ta je bil res en avtomobilist. Pol bi se vsi vozili samo v Dolomite ali po Jadranki. Iran je fascinanten, ko se vozis od 2-3 tisoc visine. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Severni del Irana je precej hribovit, južni del Kapsijskega morja je obkrožen s hribi in gorami, v bistvu je vse skupaj veliko kot evropske alpe (nekoliko nižje). Za jug ne vem, še nisem bil. Osrednja puščave pa je itak 90% neposeljena in neprevozna. Tako da, jaz se ne bi preveč zanašal na besede avtomobilistev. Še mal, pa se bo skuteriste spraševalo za nasvet. :twak:

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ajej sej ni noben spraševal noebenga za nasvet.... jaz sem samo povedal kako je.Tudi jaz bi šel zarad kulutre ipd. 

Sem pa 100% da nobenu ni da se bo cel dan 1000km vozil po sami ravnini....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12/2/2017 ob 16:18, BIF pravi:

To je podobno kot motor...nekateri ga imajo, zato, ker se pač radi furajo....nekateri pa ga imamo kot orodje za potovanja in avanture. Iste zadeve z različnimi pogledi in dojemanjem.

Se strinjam s teboj, sam spadam v drugo skupino tako pri motorju kot pri avtu kot pri kolesu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enako. Zato se manj ukvarjam s tem, kako se motor blešči, kakšen zvok ima izpuh, koliko lučk sveti na armaturki in podobno. Sem pa ravno dovolj picajzlat, da mora bit zadeva tehnično izpravna, ker se na potovanjih raje posvečam dogodkom na in ob poti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, BIF pravi:

Saj veš da smo sitni, ker ne moremo več toliko na motor kot v boljših pogojih...pol pa pač kvasimo....

Ko si v penziji, ti cajta praviloma ne manjka, ti pa zmanjka drugih stvari, mogoče poguma za tako odločitev. Pa težko dobiš kompanjona, potem si pa za vse sam. V dobrem in slabem. Vsekakor taka pot ni za une, ki v službi lahko dobijo samo omejeno število dni dopusta, potem vse skupaj postane ena dirka. 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, BIF pravi:

Enako. Zato se manj ukvarjam s tem, kako se motor blešči, kakšen zvok ima izpuh, koliko lučk sveti na armaturki in podobno. Sem pa ravno dovolj picajzlat, da mora bit zadeva tehnično izpravna, ker se na potovanjih raje posvečam dogodkom na in ob poti.

 

pred 4 minutami, amateur pravi:

Ko si v penziji, ti cajta praviloma ne manjka, ti pa zmanjka drugih stvari, mogoče poguma za tako odločitev. Pa težko dobiš kompanjona, potem si pa za vse sam. V dobrem in slabem. Vsekakor taka pot ni za une, ki v službi lahko dobijo samo omejeno število dni dopusta, potem vse skupaj postane ena dirka. 

 

Če se da, naj debata teče okrog IRANa, da ne bomo smetili.

Hvala

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 12. 2017 ob 16:18, BIF pravi:

.... Mislim pa, da potovanje v Iran nima poante v cestah...vsaj jaz osebno se bi tja spravil iz vseh drugih razlogov (kultura, običaji, domačini, utrip in doživetje neke (nam) druge civilizacije,...

Na domači polici je knjiga

Isfahan, the heritage of Ahoora. 

Če te bo popadla želja po študiju ti jo lahko posodim za čez zimo. Več na ZS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 11. 2017 ob 17:26, Kmet2 pravi:

Pozdravljeni .

V letu 2018 april, nameravam obdelat Iran  . Pot do tja bo tranzit v najkrajšem možnem času . Na voljo imam 23 dni ,od tega upam, da pridem do Iranske meje v 2 dneh .

Temo sem na hitro preletel ,vseno pa bom hvaležen za kakšen nasvet . Glede viz in ostalega biokracijskega dreka vem vse ,zanima me kaj pogledat ,nagnjen sem bolj k naravi , kot mestom , makedam ni problem , ne bi se šel pa nekega off roada ,saj bom imel sopotnico .

Teheran ...ja ...ne....?

Hvala že v naprej .

lp.

Drugače če bi šel ker drug mesec bi se uturiv zraven --- čeb me hotu :D itak s svojmu mopedom ... marec in april imam pa ravno en projekt ki je dobičkonosen :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Booking ima samo par dražjih hotelov. 

Najlažje je dan prej ali zjutraj rezervirat hotel, da se potem po mestu v vročini in polni opremi ne loviš in iščeš prenočišča.

Kakšna druga varjanta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, ftp pravi:

Booking ima samo par dražjih hotelov. 

Najlažje je dan prej ali zjutraj rezervirat hotel, da se potem po mestu v vročini in polni opremi ne loviš in iščeš prenočišča.

Kakšna druga varjanta?

boš moral iskati poceni prenočišče, ker spanje je draga varianta. Teheran 30€ za enega bo kar poceni. Kakšne hostle najdi in se malo cenkaj...

ne vem zakaj se Dopolavoro tukaj oglasi, če je letos bil v Iranu pa ve najboljše informacije. :dry:

 

Našel tudi to:

Popravljeno . Popravil solorider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!